Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

mclenin

"Sex actually" na austrálsky spôsob alebo humoreska o tom čo vznikne, keď sa do života dvoch (ne)normálnych ľudských bytostí rodu muž a žena, rozumej páru, neinvazívne pripletie neobyčajne obyčajný, resp. obyčajne neobyčajný konglomerát sex kontra fantázia. Nuž, človek je len človek a každý má to svoje, ... tajomstvo ... #dirtymind ()

Schuldiner

Trochu netradičně pojatý komediálně-romantický propletenec o sexu, kde se najde pár vtipných míst a jedno hodně vtipné! Samozřejmě mluvím o tom telefonickém rozhovoru. To bylo fakt povedené! To mě hodně pobavilo. Herečky byly do filmu vybrány dobře, tedy ne podle vzhledu, což beru jako plus. Prostě nám do hlavních rolí nenacpali prvoplánově krásky, jak se to u těchhle filmů dělá. Ale je fakt, že jsem si to pustil kvůli Bojaně Novakovic :-) A to je exkluzivní kráska! Navíc jsem se do ní nedávno zamiloval... ()

Disease

Na to, že jde o komedii o sexu mně příjemně překvapila absence pubertálního humoru (a ejhle, ono to neni americké ale australské). Jen mi občas vadily poněkud rozpačité herecké výkony. ()

Mimomisu

Hodne zabavne, evokuje mi to spoustu jinych povidkovych filmu (a to hlavne v tom dobrem). Celou dobu jsem se bavil a pak prisla zaverecna historka a konec. Proto tomu nemuzu dat vic, nez tri. Kazda z historek byla uzavrena pred posledni, vicemene samostatnou a dlouho, aniz by na to divak byl pripraven. Vsechny konce predchozich historek propluly bez povsimnuti a podstatneho emocialniho zashu jen proto, ze jsem si proste neuvedomil, ze uz konci, protoze tomu stopaz nenaznacovala. A je to ohromna skoda. Po prestrihani a nejakem tom dramaturgickym zasahu by tenhle snimek fungoval mnohem lepe. A ano, mozna je to klise, ale povidkovy film jako je tento ma mit velke finale. I klise ma svuj duvod a tady se snaha jit opacnym smerem hodne nevyplatila ()

mira007

Mozaika páru, které po určité době chtějí naplnit svůj sexuální živoz splněním svým fantaziíí, které mohou být brány za úchylku - simulované znásilnění, hraní rolí, slzy atd. Je to celkem originální, místy i úsměvné a celkem dobře se na to kouká i jako na celek, ale body dolů u mne jdou vždy, když je film o sexu, kde se o sexu furt povídá, ale jsou tam pokrytecky podělaný ukázat elementární nahotu typu ženská bradavka. Tak buď se do takového tématu nemají pouštět, nebo mají být vizuelně stejně odvážní jako slovně. ()

mateas.matt

Pohled do sveta sexualnich poruch formou pribehu a osob, ktere jsou lehce propojene navzajem. Film krasne zobrazuje lidsky strach a stydlivost, kdy je proste jednodussi lhat, nez se postavit a rict pravdu. A to cele zakoncene krapet morbidne vtipnym koncem a usmevem polohluche. ()

j0nathan

Je to spíš na 4* než na 5*, ale jelikož je můj humor tak černý, že by mohl sbírat bavlnu, tak jsem se u filmu nasmál tak, jak dlouho ne. Proto mhouřím oko a pálím za pět. Film buší vtipné a nezvyklé situace od samého začátku až do konce. Nejvíc bomba bylo call centrum pro hluchoněmé. "Ze zadku, do pusy?" Haha. Pořádný čertovo kolo, musí být. :) ()

TheSpearCZ

Originální australská komedie o ještě originálnějších úchylkách, kterou mi vystřelila do čtyř hvězd hlavně předposlední scénka, kde se provádí sex po telefonu naváděný přes hluchoněmou linku, u toho se musí válet snad úplně každý. Kromě toho je to takový průměr, některé páry zaujmou více, některé zase vůbec. Slabší 4* ()

nonick1

Na filmovém nebi již nepřehlédnutelně září režisérská hvězda australské kinematografie Baz Luhrmann a zdá se, že Josh Lawson se svou Malou smrtí zdatně napomohl tomu, aby se onen pomyslný australský Sírius konečně stal dvojhvězdou. Velmi povedená hořce úsměvná mozaika volně propojených vztahových příběhů, točících se kolem, řekněme, méně frekventovaných sexuálních aktivit a představ, majících za úkol oživit či alespoň "okořenit" partnerské vztahy, avšak snaha často přijde vniveč a vede tak spíše k jejich zkomplikování. Přesně jako v tom vtipu, kdy z výše uvedených důvodů chce žena překvapit manžela a tak ho uvítá ve dveřích jen v negližé a s plynovou maskou na hlavě: „Co je na mě nového?“ Ten na ní kouká, rozpačitě se škrábe na hlavě a po chvíli přemýšlení konečně vyhrkne:„ Oholila sis obočí...!“ ()

Fifer

Napsat povídkovej film o sexu, aby to nebylo trapný a kýčovitý, to není nic jednoduchýho. Povedlo se to, rozjezd je slabší, ale pak to graduje. Jak už to u příběhů složených s epizodek bývá, některý jsou slabší, ale jiný skoro bezchybný. Určitě stojí za to se na to mrknout. Jako starýmu prásákovi by mi nevadilo, kdyby to bylo trochu odvázanější a explicitnější. Přece jen, když už točím film o sexu, tak proč to neudělat odvážněji. Ale stejně, sexuálně-romanticko-hluchoněmo-interpretační love story je jedna z nejlépe napsaných romantish scén, jaký jsem kdy viděl. Dojímal jsem se jak puberťačka u Twilightu ()

Saur.us

Roztomilá a zábavná sondička do sexuálních duší několika párů gradující do skvělého závěrečného příběhu z call-centra pro hluchoněmé, nádherně romantického, laskavého a přitom tak nesmírně komediálního. ()

dragoliz

Dobrá, zábavná komédia, ktorá je úsmevná sama o seba vďaka absurdite príbehov jednotlivých párov a nepotrebuje "vtipy", aby bola za každú cenu "vtipná". Ako sa vraví, existuje len veľmi tenká hranica medzi komédiou a tragédiou. Tento film je toho skutočne dôkazom. Veď tie príbehy sú v podstate tragické a práve to je na The Little Death tak veľmi zábavné. A ako bonus tu máme neskutočne dobré romantické scény, ktoré tomuto filmu dodávajú čosi špeciálne a robia tak z neho kompletné dielo. Mne osobne sa po záverečnej scéne najviac páčil osud "znásilňovacieho páru". Napriek tomu všetkému som čakal výraznejší záver, ktorý by jednoznačnejším spôsobom určil konečné vyznenie filmu. 70% ()

Endavour

Tak povedenou komedii s erotickou tématikou jsem již dlouho neviděl. Natočit film o prazvláštních sexuálních úchylkách, aby to člověka bavilo a nevypnul to po deseti minutách s pocitem, co to sledoval za nesmysl, chce opravdu odvahu. A zdá se, že režisér Lawson ji našel a zprostředkovával hodinu a půl trvající řachandu napříč nezvyklými páry - scény s somnofilním individuem musím obzvlášť zmínit za povedené. Film byl navíc dobře propojen a hodnotím ho 84 procenty. ()

Kvítek

Kam až člověk dokáže zajít pro uspokojení partnera nebo sám sebe. Intimní sonda to tužeb nás všech. Jen některé tužby zůstanou nevyřčeny, protože takové věci se přece neříkají a nedělají. A klobouk dolů před všemi, kteří to řekli svým partnerům a shame on you, kdo jste je do toho manipulovali. K zamyšlení, k pobavení a hlavně plné života. Niterně krásné a hlavně plné lásky. ()