Lance Armstrong: Najväčší dopingový škandál

• Česko Armstrongova lež (viac)

Jedni ho milujú, druhí nenávidia. Dôvodov na to majú tí aj tí viac než dosť. Niekdajšia cyklistická superstar Lance Armstrong, ktorá v dôsledku dopingového škandálu, aký v histórii (nielen) tohto športu nemá obdoby, prišla o všetky svoje najcennejšie tituly i priazeň drvivej väčšiny fanúšikov, dodnes polarizuje verejnosť. Muž, ktorý miloval víťazenie a viac než čokoľvek na svete neznášal prehry, pretože v jeho očiach prehra znamenala smrť, paradoxne smrť (v podobe agresívnej rakoviny semenníkov s metastázami v brušnej dutine, pľúcach a mozgu) porazil, no krátko nato vlastnou vinou i tak temer úplne všetko, na čom mu kedy záležalo, stratil. No verte tomu alebo nie, slovo rezignácia by ste napriek všetkému v jeho slovníku hľadali márne... (TV Markíza)

agassi68

Po hodine stratil film na dynamike no napriek tomu sa jedná o nadpriemer. To, že Lance dopoval vedel každý priemerne inteligentný športovec už dávno. To, že sa to prevalilo bola zhoda okolností, jeho viera vo svoju nadradenosť a schopnosť znášať zlaté vajcia. Ale dovtedy sa chodí s džbánom po vodu.. Je to však len jedna z množstva rýb v rybníku. Zaujímal by ma taký dokument napr o Nadalovi, či borcoch z NBA, NHL atď. ()

rekkky

Documentary, which has several meanings and briefly talks about Lance Armstrong‘s biggest lie in the history of cycling and Tour de France itself. It represents close look on character of Lance Armstrong with consideration of development his case of doping untill the admission. It must be highlighted that since 1987, when he was 16, Lance Armstrong started proffesional career as thriatlete, which means that he was lying about doping more than 15 out of 25 years of his proffesional career. Document also puts into connection important things such as family, teammates, sponsors, governing bodies not only of cycling sport, fans, supporters and others. What stands out is the initiative, which supports the people affected by cancer. The Armstrong lie is worth of recognition and it is unique insight to the world of best cycling in the world. As the matter of fact, this documentary represents only tip of the iceberg among proffesional cyclists. ()

bobrux

Velice chytlavý dokument o dopingu ve sportovním odvětví, kde by podpůrné prostředky nečekal jen naprostý ignorant. Každý, kdo občas rád šlápne do pedálů, si užije neskutečně vyhrocenou jízdu plnou intrik, zapírání, infuzí, ztrát iluzí a nespočtu diskuzí. V rámci možností lze označit film za nestranný a jen výjimečně je divák k výslednému názoru tlačen trošičku jednostrannými výpověďmi. ()

siloalampa

Vždy sa dá všetko spraviť lepšie, alebo taktiež veľa pokaziť. Armstrong zo svojej psychicky typologickej osobnosti už nič lepšie urobiť nemohol, a predsa nakoniec všetko pokazil. Život je čudo a my ľudia sme zvláštni. Každý svojím spôsobom. ()

Pantata

Velmi zajímavé, must see pro sportovní fanoušky (a nezáleží na tom, že cyklistiku jinak nesledujete, tohle vás ve vašem postoji jen utvrdí)... Možná trochu složitě vystavěný, ale unikátní dokument o postavě, která dřela, vyhrávala, dopovala, lhala a podle Armstrongových slov: nepodváděla. ()

Manhatten

Armstrong lhal, ale kde je hranice té lži? Když dokázal lhát bez mrknutí po celou dobu své kariéry kamerám i novinářům, když vidíte s jakou přesvědčivostí říká své lži, nakolik jsou ta jeho velká přiznání důvěryhodná? A jak správně píše DaViD´82 nenechal se trochu oblafnout i sám režisér, nebyl na svou hvězdu moc shovívavý? Ať už je odpověď jakákoli pravda je, že se jedná o úchvatné svědectví o velké éře "špinavé" cyklistiky a o dokument o velkém příběhu, který ovlivnil spoustu lidí, mě nevyjímaje. ()

Franc1s

Podvodník?Legenda?Lhář?Namyšlenost?Soutěživost?Přetvářka?Moc?Chtíč? Možná ještě víc nebo taky nic je v tomto celém příběhu o jednom teď už známém jen díky dopingu.. Rozhodně jsem se na tohle těšil, protože po přiznání jsem byl zvědavej jak to všechno probíhalo a jak to bylo. Ve filmu je hodně zajímavých a nových věcí, u kterých jsem občas čuměl s otevřenou pusou. A co se taky děje nejen v pozadí cyklistiky...Rozhodně dokument povedenej a nenudil jsem se u něj, mohu doporučit všem co se o to zajímají nebo jsou jen zvědaví, jak to cca bylo.. ()

MEW2

ti, co aferu sledovali, se toho moc noveho nedozvi. ti, co si to nechali ujit, se asi budou misty v dokumentu ztracet. zajimavy komentar: Mikino00. zdejsi nadavky smerovane na Armstronga jsou k smichu a pouze me utvrzuji v tom, ze na CSFD chybi funkce "ignoruj uzivatele" :). ()

markotter

Velmi dobře popsaný pád jednoho z nejarogantnějších a nejprolhanějších sportovců světa. Nejlepší na tom je, že to měl být původně oslavný dokument popisující návrat Lance na vrchol a krásná shoda náhod tomu chtěla, že se to jaksi zvrtlo. ()

mirra66

Jako fanoušek cyklistiky jsem nadšen. Podíval jsem se do zákulisních her, do vztahů mezi cyklisty i jejich šéfy, i na doping. Dle mého názoru zůstává Lance ikonou cyklistiky a mám za to, že se z něj stal obětní beránek. Máslo na hlavě určitě má, ale jeho vinu bych nedramatizoval, neboť je zřejmé, že v době, ve které se takto provinil, bylo jeho provinění normou i mezi ostatními elitními cyklisty a jejich týmy. To co dokázal neměl zadarmo a je zcela naivní a hloupé domnívat se, že za jeho úspěchem je jen doping. Úspěch si vybojoval především zarputilostí a dřinou. Také zde stálo za vítězstvím pravdy a lásky něco nehezkého, a to obyčejná závist a pomsta. Ti co pravdu sdělili se dnes tváří jako andělé, ale v době, kdy ze systému těžili, mlčeli a na systému participovali. Dokument doporučuji. 81%. ()

Warhaus

Parádní dokument od Gibneyho, který snímá kompletní kariéru a osudy Armstronga. Časově nádherně sestavené, nahlíží se do soukromí a celá kauza je vnímána více pohledy. Opravdu výborná práce! ()

Boris.

Zajímavej dokument z prostředí mého oblíbeného sportu, který určitě stojí za shlédnutí. Dozvěděl jsem se trochu víc o tom jak probíhalo dopování a taky jak moc lidí v tom bylo zainteresovaných. A muj názor: Lance je na jednu stranu sice strašnej lhář, kterej deset let klamal své fanoušky, ale na druhou stranu pro mě vždycky byl a vždycky bude velkej frajer, kterej vyhrál Tour de France sedumkrát v řadě. Ano dopoval, ale kdo ne? Navíc překonal rakovinu a stal se symbolem naděje pro spoustu lidí, co s timhle svinstvem bojujou. Já mu furt fandim. ()

kendice

Dokument ukazuje pravou vrcholovou cyklistiku. Vyhrává ten, kdo dopuje nejlépe. Režisér měl štěstí na životní etapy Armstronga. Málokdo asi dostane šanci něco takového natočit. Škoda, že do něj víc nešel. :-D Až mi je líto, že nedopoval o něco líp a přišlo se na to. To zklamání pro spoustu lidí, kteří v něj věřili a dávalo jim to sílu v jejich boji, to je nejhorší anebo naopak….měl se přiznat dávno a všichni ostatní taky. ()

hazdrova

Do tohto filmu som šla s tým, že nesledujem cyklistiku ani neviem podrobnosti. Po zhliadnutí musím povedať, že mi je Lance taký nesympatický, že neverím, že čokoľvek čo vravel, keď vyšiel s pravdou, von bola pravda. Myslím, že zámerom filmu bolo, aby sa ukázal ako človek, ktorý sa zrieka všetkých hriechov, ktoré napáchal. Naopak to vo mne vyvolalo hnus a nepochopenie pre tohto peniaze-baživého darmožráča. 3* ()

Idris

Nikomu by asi nevadilo to, že dopoval obvzláště proto, že je to dopingový sport a byl už za jeho kariéry. Nepřípustné je ovšem to, že se za to hádal a kdyby se to neprovalilo tak chodí přes mrtvoly dodnes. ()

BardDeLune

Je škoda, že Gibney nevyústil v perfektního Davida Frosta, který po slabém začátku má dobrý důvod zlomit Nixona a že Gibney měl dobrý důvod jít na Armstronga tvrdě a natočit film podruhé, tentokrát se scénářem, který neoblbuje. Armstrongova zpověď, i vyjádření a nahlédnutí do celé scény od konce devádesátých let bylo však velmi dobré a poučné. Ale bylo by hezké, kdyby sportovní svět neodsuzoval jen Armstronga ale všechny ty kolegy, kteří zde přiznávají to samé ale sláva si hold vybírá daň. ()

martinkaziki

"Když každý podvádí, je to nesmírně zkreslené, stává se z toho jiná soutěž. Soutěž v tom kdo má lepšího doktora, kdo má nejvíc peněz, kdo zvládne největší risk. A tím vítězem byl v tomto období Lance." Určitě nejsem založením naivka, ale při sledování tohoto dokumentu jsem si tak dost často připadala. A s lítostí vzpomínala, jak jsem tu Tour de France žrala. :-( ()

morris22

Lance Armstrong je pravděpodobně největší lhář v dějinách cyklistiky. Nejde o to, že dopoval, to dělali a stále dělají různými způsoby všichni profesionální cyklisté. Jinak to ani nejde, vždyť lidské tělo má určité limity a ani přes sebelepší tréninkový plán, jídelníčky a legální doplňky není možné je překročit. Navíc jde o veliké peníze, o tom to celé je. Armstrong navíc zapíral tak dlouho, že se jeho lhaní pro něj samého stalo normou! Přes to všechno je hrozně těžké jen tak odsoudit člověka, který překonal rakovinu a dokázal se vrátit k profi sportu, kvůli dopingu. To, jak dokázal svým návratem pomáhat lidem, kteří trpí stejnou nemocí, kolik lidí inspiroval, kolika lidem jeho nadace pomohla, je neuvěřitelné, byť to celé bylo založena na veliké lži! A já se ptám, aniž si jsem sám jist správnou odpovědí...JE LEPŠÍ HEZKÁ LEŽ, NEBO OŠKLIVÁ PRAVDA?! ()

Tominni

Zajímavý dokument o rozporuplné postavě světové cyklistiky. Na jedné straně hromada lží a podvodů, na druhé straně silný příběh vítezství nad rakovinou, silný návrat do cyklistiky. Je obdivuhodné, co vše dokázal, zároveň není co obdivovat na způsobu, jakým to dokázal. Pro mě Lance sedminásobným vítězem Tour de France není a vymlouvat se způsobem, že přeci brali/berou všichni, to nevylepší, přestože souhlasím, že v čistém pelotonu by Lance vyhrával, že svým způsobem byl nejlepší. ()