Učiteľ autoškoly Karol sa trápi v citovo prázdnom manželstve s Máriou a svoju frustráciu si kompenzuje snami o svojej študentke Ester. Tá však práve pochovala manžela a nie je pripravená na nový vzťah. Zdenko sa chce dnes večer zabiť, pretože mu jeho najlepší kamarát Filip prebral ženu. To nesie ťažko aj jeho matka, ktorá a kvôli tomu rozišla so svojou najlepšou priateľkou Máriou, pretože Filip je syn Karola a Márie. Na prvý pohľad  vážny príbeh je okorenený vtipnými a sarkastickými poznámkami štyroch strážnych anjelov, ktorí sa snažia  zmeniť osud svojich chránencov. (STV)

Hepy13

Tentokrát mě film Alice Nellis nesral, překvapivě. ''People Stop Fighting, Angels Are Crying. We Can Be Better, Love Is The Answer!'' ()

arcticsky

Dobrý, sympatický film. Prvních dvacet minut jsem nadával na vychrlenou smršť postav. Po základním zorientování mě začala bavit ta hra s anděly (?), kteří sice nemají moc zabránit smrti, ale alespoň se snaží "zpříjemnit" poslední chvíle a napravit některé věci okolo.... ()

Novom

Ta hudba! Film jako takový mi přišel podobný seriálu Mrtví jako já, ale hudební části mě vážně nadchly, gradující části mají fajn dynamiku a rytmus. Docela překvapení. ()

IvcaSammet

Nedokážu pochopit, proč jsem byla přesvědčená, že se jedná o hovadinu, když jsem film nikdy předtím neviděla. Nakonec mě ale zlákalo jeho obsazení a já můžu být jenom ráda, že jsem se nakonec rozhodla film shlédnout. Andělé všedního dne je opravdu hodně povedené drama, které mě překvapilo nejen samotným příběhem, ale hlavně jeho průběhem. Čekala jsem blbost typu andělé zachraňují svět, happy end srší z obsahu každým kouskem, ale to, co jsem nakonec viděla, se mým představám nerovnalo ani zdaleka ... Výborné herecké výkony dokresloval příjemný scénář, a i přesto, že se jednalo o drama, bylo film velmi příjemné sledovat. Závěr filmu pak dopadl naprosto podle mých představ, což mě příjemně potěšilo a zanechalo ve mě velký dojem. Smutné konce sice bolí, ale to je přesně to, co divák od dramatu očekává. ()

Saur.us

Vím, že se mi to nelíbilo ale stále přemýšlím, kde udělala Alice Nellis chybu. Téma nezní špatně, výběr herců je taky slušný. Tak co je špatně. Jestli ta povrchnost postav, minimalní gradace a napětí, rozvleklost, nebo jestli je to jenom tím, že šeď naších životů, promítnutá do tohoto snímku prostě nemůže být zábavná? ()

gonga

Alice Nellis mě opět přesvědčila o tom, že nemá co říct a to nic, co říká, ani neumí podat tak , aby to vypadalo jako něco. Smrtelná nuda plus nechápu, jaká byla role andělské čtveřice ve filmu, když prakticky do ničeho nezasáhla, běh věcí neovlivnila a všechno se hlo tak, jak mělo. Jasně, pan učitel poprvé před smrtí poznal, jaký to je, když mu ho někdo přepápne (navíc díky nebo spíše vinou jednoho andělského vnuknutí s výčitkami), bohužel do konce , nikoliv ovšem onoho kýženého a pomatená paní uvěřila na nebe a vyhodila esoterický škvár. A to je všechno, na co tam ti klauni jinak byli? Zastupovali paní režisérku, která by ráda, kdyby to někdo glosoval? To mohla rovnou angažovat nějakýho fousáče a glosovat mohl sám nejvyšší a ještě by ušetřila gáži tří herců. Plus naprosto otravná hudba, která vyloženě rušila po celý film. ()

Mona-Lisa

Najít spojovací linku mezi postavami chvíli trvalo, ale proč ne? Nepřijde mi, že by Alice chtěla být uctívána pro házení berliček nechápavému divákovi. Z hereckého ansábmlu se mi nejvíce páčila vdova s dojemným cynismem a znuděný Bolek. Z řad andělů bych vystřihla nemastnou/neslanou dívčinu a z fleku nahradila herečkou, co tuto postavu krásně uchopila v divadelní hře ve Zlíně před pár lety. Hudební doprovod byl uchvatný a vysloužil si po opětovném shlédnutí hvězdu navíc. ()

piranha

Bývám k českým filmům posledních let dost skeptická, ale tenhle mě kupodivu docela příjemně překvapil. Obyčejným tématem, absencí drog a totalitních témat, absencí Pavla Lišky a tak. ()

zdeny99

Způsob představení hlavních i vedlejších postav je strašně moc spletitý. Od jednoho se skáče ke druhému, až se v tom člověk ztrácí, jak je to pomotané všechno dohromady. Postavy samotných andělů jsou skvělé, každý má jiný charakter a je to na něm poznat hned na první chvíli. Jenže představení a životy těch smrtelníků mi vůbec nesedly. Ještě jakžtakž Polívka s Bydžovskou, ale ten zbytek byl hrůza. Stejně jako celý tento příběh filmu. Zajímalo by mě, zda je takhle prapodivně rozházeně podaná i knižní předloha. [3691. hodnocení, 262. komentář, 54%] ()

Snape

Hodně kladů: obsazení a herecké výkony (dokonalá opravdová Melíšková, tradičně dobrá Bydžovská, Polívka a Kronerová dokáží dojmout, "andělé" krásně různorodí); vizuální nápady a jejich slušné provedení (ani pohyb při zastaveném čase ala "Matrix" nepůsobí samoúčelně a méně kvalitně než umí svět); odvaha zfilmovat i méně veselého Viewegha; mnoho motivů z knihy převedeno do filmového jazyka originálně a nápaditě (vzpomínky, přítomnost andělů u postav, zbývající plynoucí čas); velmi rozumné opuštění některých pasáží knihy pro službu celku (například rozebírání seznámení Ester s manželem zubařem, jmenování všech "andělů"). Hodně záporů: zbabělý strach nebavit, který poznamenává i scény, které jsou vlastně hodně smutné (Dyk jako archanděl); diskutabilní hodnota pro nečtenáře (zmatek v postavách a jejich motivacích); finální střih (o Marii je zmíněno, že ráda volá do rádia, ale ve filmu se to neobjeví a nemá to žádný význam, Karel si smaže z nákupního seznamu dvě věci, ale přinese je domů, nákupní seznam je neobyčejný také bez vysvětlení z knihy); logické chyby a příliš velké náhody (je nutné přistoupit na hru, že tak to prostě je, například se zásahy shůry, někdy přímou manifestací, jindy vnuknutím, nejčastěji nijak, jen komentováním); chybějící závěrečná katarze (nejsilnější je prostředek filmu, kdy už je divákovi jasný propletenec postav, zvykl si na "anděle"-průvodce a čeká na nevyhnutelné, naopak konec působí jaksi uspěchaně a povinně - například usmíření Marie a Zdeňkovy matky nedosahuje síly a obsahu ani jedné z předcházejících scén mezi nimi, záchranář vklíněn jen pro možnost zakončit hezky příběh Ester); místy zbytečný důraz na sex (ale to je diskutabilní a táhne se to s Vieweghem vždy). Suma sumárum, moderním filmovým řemeslem na české poměry nadprůměrné, to Nellis prostě umí (a zas tolik režisérů, kteří "prostě umí", nemáme), vyprávěním leckde skřípající. Proto se výsledné hodnocení bude dost lišit, podle divákovy obliby herců, schopnosti strávit film o smrti s reálnými, ale banálními pravdami, a vůbec vztahu k Vieweghovi a jeho knihám a tenké novele Andělé všedního dne obzvlášť. Za mě, se znalostí předlohy, čtyři hvězdičky - některé momenty a atributy filmu byly nečekaně naprosto dokonalé a díky tomu jsem schopen odpustit vady celku a odejít z kina spokojený. ()

Majkak

Úkolem andělů je ponouknout lidem nějaký nápad pro zlepšení zbývajících posledních dvaceti čtyř hodin života a povětšinou fungují jako průvodci příběhu pro diváka začátečníka nebo ignoranta. Komentují děj, který na plátně právě probíhá, případně, který v nejbližších minutách nastane. „A toto byla jeho poslední věta, kterou manželce řekl.“ No to publikum brzy zjistí také. Andělé kladou důraz na lidskou laskavost a pozornost vůči blízkým, protože někdy smrt přichází dříve, než odpovídá věkovému průměru ve zdejších končinách. Je dobré si to čas od času připomenout. Stejně jako se zamyslet nad pronášenými slovy. Co kdyby zrovna toto byla právě ta poslední věta, kterou jsem svému blízkému řekl? Jenže v Andělech je to občas příliš patetické, ukecané a povrchní. Mezitím čekáme, ve kterém momentu se osudy jednotlivých protagonistů protnou. Vyústění osciluje někdy mezi vycucáním si z prstu a tragikomedií. ()

Rockerman

Alice Nellis se dotkla mého oblíbeného filmu. Schválně jsem nenapsal vykradla, protože je tu jen jisté podobné téma. Zatímco "Správci osudu" jen dohlížejí a usměrňují lidi, aby se neodchýlili od své osudové linie, tak "Andělé" zase napomáhají lidem uskutečňovat jejich přání. Čtu tady všechny ty výtky k filmu, ale já jsem s ním celkem spokojen a nebýt dvou přešlapů a tím mám na mysli zbytečné komediální vystoupení Vojtěcha Dyka s křídlama a té auto-felace (připadala mi nepatřičná), tak jsem hodnotil čtřyma hvězdama. Moc se mi líbil tentokrát Bolek Polívka. Tento umírněný projev, který známe už ze známého krimi-seriálu "Případy 1.oddělení" mu moc svědčí, je takový přirozený a věrohodný. ()

anavi.92

U filmů s knižní předlohou se většinou snažím si tu knihu nejdříve přečíst, a vytvořit si tak vlastní obraz v hlavě. Musím říct, že sledování scén ve mně vyvolávalo stejné dojmy a pocity jako čtení knihy. Dá se tedy říct, že režisérka dokázala vytvořit stejnou atmosféru, a to považuji za úspěch. ()

MickeyStuma

´Andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.´ Kdo by neznal tuto dětskou modlitbu. Každý máme svého anděla, který nad námi bdí, opatruje nás a snaží se o blaho našeho života. A děj tohoto snímku s tímto faktem závazně pracuje. Přináší zajímavý příběh o skupince andělů snažící se ovlivnit osud lidí, kterým ponurost jejich života zapříčiňuje šeď a tragičnost. Je tu několik charakterových postav se silným apetitem, ve kterých by se mohl klidně i někdo poznat. Vcelku úspěšný spisovatel Michal Viewegh vše pojal v takovém osudovém propletenci, až to zdánlivě vypadá, že řešení už snad ani není. Filozofování andělů v zájmu věci je velmi zajímavé a bez předsudků. Poklidně sledují vývoj událostí každé postavy a když se už vše blíží k tragédii, rozhodnou se po vášnivé debatě zasáhnout. Udělali však dobře? Režisérka Alice Nellis celou koncepci pojala velmi vnitřně a emocionálně. Proplouvající myšlenky celým dějem vyvolávají sílu se na danou věc podívat také z jiné stránky. Trochu mi vadí, že to nebylo pojato více artově. Takhle to spíše vyznívá jako obyčejný film bez aspektu oslovit co nejvíce vážných diváků. Nepochopitelný je také rodný jazyk Mariána Labudy. Proč v Česku jeden anděl mluví slovensky? Jinak jejich civilní ztvárnění je více než zajímavé. A tak tu máme snímek, který nevěřící v anděle buď zatratí a nebo se nad nim povznesou. Každopádně myšlenka je dobrá. ()

Olík

Tak tady se nebudu dlouho rozepisovat....styl vyprávění, orientace v ději a postavách, smysl konání a vlastně smysl celého filmu?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Kdybych chtěl být prostý jako čerstvě vykoupané batole, tak napíšu strohé: "tohle mi vůbec nesedlo". S Vieweghem se peru už od časů Nestydy. Co se týče Alice Nellis, tak ačkoliv nepatřím mezi její skalní, tak jsou její výtvory ke kterým nemá výraznější výhrady (Výlet, Perfect Days).....každopádně jejich kombinace na mne působí téměř vražedně. ()

Heroine odpad!

To snad akorát Češi, si můžou dovolit film o andělích, který popírá existenci Boha. Aby se neřeklo, že jsme nějaký divný věřící, že... Hnusně obsazená partička (i když Javorský je dobrý herec, jako anděl mi připadal každý z nich naprosto trapný), celé je to protivné, nesympatické a nepravděpodobné. Bezpáteřní a k ničemu. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014