Učiteľ autoškoly Karol sa trápi v citovo prázdnom manželstve s Máriou a svoju frustráciu si kompenzuje snami o svojej študentke Ester. Tá však práve pochovala manžela a nie je pripravená na nový vzťah. Zdenko sa chce dnes večer zabiť, pretože mu jeho najlepší kamarát Filip prebral ženu. To nesie ťažko aj jeho matka, ktorá a kvôli tomu rozišla so svojou najlepšou priateľkou Máriou, pretože Filip je syn Karola a Márie. Na prvý pohľad  vážny príbeh je okorenený vtipnými a sarkastickými poznámkami štyroch strážnych anjelov, ktorí sa snažia  zmeniť osud svojich chránencov. (STV)

Kriksa

Videla som tento film len raz a pravdu povediac, stačilo mi. Film ma veľmi nebavil a takmer počas celého deja som bola stratená. Veľmi veľa postáv naraz, a nápad "moderných" anjelov- hrozný..V posledných minútach mi to zmysel začalo dávať a ukončenie ako tak pekné.. ()

mac000

Už jsme tu měli onačejší kousky s anděli mezi lidmi (v civilní podobě). Za všechny bych uvedl Město andělů s N.Cagem, který mi utkvěl v paměti dodnes. To se mi s filmem A.Nellis bohužel určitě nestane (stad s výjimkou pár bizarních scén)... ()

RAFT

No dejme tomu, že se na film dal vcelku podívat. Sice režisérku nemusím i když, natočila pár docela zajímavých filmů.Postupe času ,tenhle film ,tak trochu nudí. A já nevidím důvod se na tenhle film po druhé podívat.Film mi po pár hodinách vyšuměl z hlavy a já už si z toho filmu nic nepamatuju ,bohu dík .Sice herecky je film dobře obsazen.Nejvíc se mi líbila ve filmu Eliška Křenková.A druhá pulka ve filmu s nějakým andělem ,který přiletí to už sem si říkal,ježiši to je kravina.50% víc ani tuk. ()

ForGump

V tomhle filmu je promarněn veškerý možný potenciál žánru drama. Atmosféra se od začátku nastavuje nadějně, jenže vždycky se do ní vloudí nějaký pokus o vtip a všechno se hroutí. Přitom postavy, jichž se zde nachází na hranici přehlednosti, mají velmi zajímavé osudy a zahrány jsou bravurně našimi elitními herci. Vizuálně je film hezký s pěknou až světovou hudební stránkou. Ta potíž tkví ve scénáři, kde se dostavují poněkud zvláštní dialogy nebo situace, které jsou někdy i dosti překombinované (Dykovo zjevení budiž příkladem) a ten závěr to jenom dorazil. Tudíž nakonec velmi rozpačitých. 50% ()

hepi_

Alice Nellis spravil kus poctivej práce. Nadhľad, humor, situačná komika a tá človečina, ktorá je obsiahla v knihách Michala Viewega sa však na plátno dostáva len z veľkými ťažkosťami. Na vykreslenie príbehu v celej jeho komplexnosti je 97 minútová stopáž prikrátka. I keď je film o anjeloch nečakajte zázraky každopádne je to nad priemer_ fantastická hudba, námet 60% ()

Solverino

Na české poměry opravdu příjemné překvapení. Od Viewegha a Alice Nellis jsem opravdu skoro nic nečekal, ale velmi příjemné, herecky velmi povedené a opravdu skvělá hudba! Bravo, palec nahoru! :) ()

Vykuk odpad!

Další české fekál porno. Ok nebudu sprostý, napíšu to nejslušněji, jak to jen jde, je to hloupé, hloupé, hloupé, je to ....... ...... ....... ....... o ...... ...... ...... jo a je to nezajímavé, nudné a vlastně to není o ničem. Nesnáším tyto české srance, ale o to více a mileji se rád občas nechám překvapit něčím, na co se alespoň dá koukat. Jenže na tyhle ptákoviny člověk musí být na mol nebo mít v sobě jiné psychotropní látky, jako měli nejspíše tvůrci a pak to může být ten správný "film" pro vás milosti. ()

morris22

Pribeh prinesl trochu moc nahod najednou. V urcite fazi uz toho bylo proste pres miru. Pro me osobne byla zajimava snad jen duverne znama mista, kde se natacelo, totiz Nusle. Jinak slabsi prumer. ()

teltri

Slabšia trojka, ale na druhý pokus celkom dobré. Príjemný oddýchový filmík po sviatkoch. Páči sa mi Bydžovská. Po rokoch som ju znova objavil. Super Herečka. Vojta Dyk taky sympatický. Pohoda. ()

Petule3

Knížky Michala Viewegha miluju odjakživa a tuto jsem přečetla snad za půl dne, ale kurňa, dalo se z toho vytřískat víc, fakt jo. Andělé jsou roztomilí a hezky se na ně kouká, ale...nevím, nevyznala jsem se v tom. Mám za to, že knížka mě takhle netrápila...škoda, mělo to potenciál. ()

subic

Zatím předposlední film podle knihy od Viewegha a zatím poslední, kdy si napsal i scénář. A já ti nevím, odolával jsem to vidět několik let a asi jsem tušil proč. Je fakt, že Alici asi málo kdo odřekne, takže film je velmi hezky obsazen. No jo ale... v kině bych u toho asi umřel taky, ne že bych jako Neužil musel skočit z Nuseláku, ale i tak. ()

ostravak30

Já mám fíilmy o životě a vůbec o lidském (ne)štěstí strašně rád. Tyhle typy filmů totiž symbolizují jednadvacáté století a v USA konec devadesátek. Jsou to filmy mysteriózní, lehce tajemné a nadpřirozené a přesto o (ne)obyčejných lidech. A protože snímek není vyložený průšvih, určitě bych jej neviděl na padesát čtyři procent. Za prvé Alice Nellis umí točit filmy o lidech, za druhé Michal Viewegh umí psát o osudech lidí, ač tímhle mě překvapil a ne všechno se mi od něj líbí. Andělé všedního dne disponují kvalitním obsazením a proto příjemnými hereckými výkony. Boleslav Polívka v posledních letech hraje muže pozdního věku se zkušenostmi a neskutečně mu to sedí. Podle mě je to jedna z jeho nejlepších hereckých poloh. Je to film, který dává člověku něco k zamyšlení a to jsou přesně filmy, které mám rád. Na druhé straně, anděle si představuju různě, ale určitě ne poskytující lidem myšlenky na orální sex. Byly to docela neortodoxní andělé s unikátním přístupem, takže tam kde se pohybovalo vážno byla i tragikomedie a chvílemi až pitoreskní pohled na některé situace. Není to film na České lva, ale je to film o životě a určitě může pomoci po jeho shlédnutí zamyslet se nad životem obecně. A pokud tohle film dokáže, pak má velký smysl. ()

Tominni

Na jednu sice celkem fajn nápad s pohledem čtyř andělů, kteří se snaží ovlivnit to, co má nastat. Přesto celý příběh je trochu kostrbatý, neběží tak, jak by mohl nebo měl a to je škoda. ()

PlysovyMacko

Štyria anjeli sa snažia pomáhať ľuďom, aj keď mne prišlo, že skôr len komentujú dianie. Na škodu je, ze film ma vela postav. Zjavenie bolo veľmi vtipné. Jedna z postáv mala krásne anjelské karty. Páčil sa mi koniec, keď všetko dopadlo ako bolo predpovedané. ()

Nathaniell

Tenhle film je pro mě osobní srdeční záležitost. Dnes jsem ho po letech shlédl a zapůsobil na mě ještě silněji než kdy dřív... ... Vlastně nevím, koho, nebo co chválit dřív: Úvodní čtveřici? Eliška Křenová je opravdu překrásný andílek. :-) To, že v tomhle filmu mám Bolka Polívku snad ze všeho nejraději? Jakékoliv jiné herce? Úžasný vizuál a práci s kamerou? Nebo silné poselství? ... To, že mě ten film dovede jednou scénou rozplakat i rozesmát? Podle mne je na něm skvělé úplně všechno. Podle toho i hodnotím... 5* "Štěstí je čas." ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014