Učiteľ autoškoly Karol sa trápi v citovo prázdnom manželstve s Máriou a svoju frustráciu si kompenzuje snami o svojej študentke Ester. Tá však práve pochovala manžela a nie je pripravená na nový vzťah. Zdenko sa chce dnes večer zabiť, pretože mu jeho najlepší kamarát Filip prebral ženu. To nesie ťažko aj jeho matka, ktorá a kvôli tomu rozišla so svojou najlepšou priateľkou Máriou, pretože Filip je syn Karola a Márie. Na prvý pohľad  vážny príbeh je okorenený vtipnými a sarkastickými poznámkami štyroch strážnych anjelov, ktorí sa snažia  zmeniť osud svojich chránencov. (STV)

maxcold

Kdybych se hodně snažil, jde tenhle film hodně lehce zkritizovat za jeho scénář a drobátko také za výběr herců, což z mého pohledu nebyla úplně nejšťastnější volba. Alice Nellis má něco, co z ní dělá pro mě velmi zajímavou režisérku. Umí navodit atmosféru, má takové třetí oko, které vidí pocity a hlavně to umí zachytit. Co filmu hodně pomáhá a kompletuje, je hudba, která je opravdu velmi povedená a zaslouží si pochvalu. Takže za začátek a výběr herců ubírám jednu hvězdu. ()

PamelaJJK

Zajímavé pojetí, příjemné obsazení, díky čemuž je film koukatelný a dostává se aspoň na hranici průměru. Díky většině zúčastněných (vyzdvihl bych hlavně K. Melíškovou, B. Polívku, V. Javorského, ale i V. Dyka) jsem tuto zbytečnost vydržel až do závěrečných titulků. V podstatě mi celý film unikal smysl přítomnosti andělů. Párkrát (asi 3x) mi andělé vykouzlili na tváři úsměv. Hudební doprovod nezajímavý a fádní. Jednou se to dá vydržet, ale víckrát se k tomuto snímku určitě vracet nebudu. ()

veroniiiiika

Určitě jsem neočekávala vůbec nic a to bylo na tom to nejlepší, protože jsem byla mile překvapena. Výhodou bylo, že díky délce knihy mohli tvůrci filmu pojmout úplně všechny pasáže. Což je pro mě vždy pozitivní, 4* ()

Lastsurvivor

Musím říct, že dost originální příběh. Aby anděl zpochybňoval existenci boha, to se asi může stát opravdu jen v českém filmu. Jako největší plusy bych zdůraznil hudbu, zápletku jako takovou, netradičně střízlivý konec a výkon Kláry Melíškové, andělé byli roněž sympatičtí, zajímavá sestava. Rovněž jejich "splnění posledního přání ve smrtelném životě" bylo dosti originální. Jako mínus byh hodnotil postavu dámy, kvůli které celá ta nešťastná situace vlastně vznikla, které opravdu nepomohlo minimum času na plátně (na to, jak je důležitá ji bylo vidět opravdu hodně málo) ani její představitelka, která opravdu co do výkonu musí hodně přidat, aby dokázala nechat v divákovi nějaký silnější dojem. Přidejme k tomu pomalejší rozjezd filmu a hned je to hvězda dolů. Nicméně film je to originální, nenudil jsem se u něj a chvíli jsem se nad jeho poselstvím skutečně zamyslel (no, hodně malou chvíli), a proto nevidím důvod proč jej odsouvat do průměru. ()

srolyma

Tak to jsem nějak nepobral. Pan Viewegh napsal kdysi dávno jednu slušnou knížku o letech pod psa a od té doby se plně věnuje červené knihovně, od paní Nellisové se mi nelíbilo nikdy nic, takže jsem neočekával, že by z jejich spojení vzniklo kdovíjaké dílo, ale tohle? Co to mělo být? Čtyři šmíráci, jakože andělé, pozorují a komentují posledních pár hodin v životě Bolka Polívky. A to je vlastně všechno. Ano, scéna, kdy andělka vnukne paní Melíškové myšlenku, aby pana Polívku při lekci autoškoly orálně uspokojila, jistě má své vieweghovské kouzlo, ale zbytek? Tvůrci se nám pravděpodobně snažili sdělit něco závažného, něco o vzájemné lásce a porozumění, o užívání každého dne nebo o skrytých půvabech orálního sexu v seniorském věku, ale ta jejich myšlenka až ke mně prostě nedolétla. Výkon paní Melíškové přesto excelentní, ta hvězda je za ni. ()

blondboss

Jeden z mnohých priemerných snímkov z českej produkcie, ktorý ničím neprekvapí a ktorý je natočený síce zaujímavo, avšak kŕčovito a veľkým množstvom neduhov tunajšej tvorby. Myšlienka zaujímavá, ale nie veľmi podarené prevedenie, keďže človek vedel dopredu, čo sa stane, a tým pádom celý film vyznel veľmi prvoplánovo. Videl som už aj lepšie filmy, a preto u mňa čistý priemer. 50 % ()

Detektiv-2

První půl hodina filmu byla jak za trest. Nudné, nezáživné a bez jakékoliv snahy vtáhnout diváka do děje. Kdo však tuto nudou pasáž vydržel, byl vcelku odměněn. Děj dostal spád a sled událostí pak krásně plynul až do konce. Navíc byl dopněn i sem tam nějakou vtipnou situací. Partičce andělů jsem zpočítku vůbec nevěřil, ale postupem času jsem si na ně zvyknul a v závěru z toho nakonec vyšli jako fajn postavy. Hodnotím průměrnými 3* ()

Lewaso

Emočně tryskající příběh-nepříběh. Tento film je jako moře. Někdo ho pozoruje, někdo se jen tak dívá, někoho nudí - a někdo se jím nechá unášet. A tím ho teprve pochopí... ()

deizolator

Opakované záběry na hodiny mi vnukly myšlenku, že se nudím.. Přelétavá manželka s dvěma dětmi podle mého názoru hodně podobná na ovdovělou doktorku, i sebevrah a záchranář mi trochu splývali...a umocnili zde již mnohokrát zmiňovaný zmatek ve scénáři.. maglajz...takže jsem se nesoustředil na děj. To je sice moje chyba, ale dobrý scénář a pestřejší obsazení by mi ji nedovolily:) ()

jfaba

Zase po dlooouhé době jsem se díval na Viewegha. Lépe řečeno, dodíval. Do konce!!! Nemám ho rád (nevím proč). Film je to normální, hezky natočený, pěkné nápady. A to je tak vše. Jako bych se díval na Město andělů (to jsem taky viděl z rychlíku). ()

Luswani

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75% ()

jungewolf

Vcelku slušná komedie, nejvíc mě pobavily ironické hlášky rebelského, brblajícího anděla Jofaniela (V.Dyk- pche , celej ten jejich vědecko-technickej pokrok, vždyť to je jenom nepřetržitá série vnuknutí našeho šéfa/ tím je myšlen Duch Svatý, Pán a Dárce života-např. Dárce : moudrosti, rozumu, rady, síly, umění, zbožnosti a pokory=archaicky : "bázně před tváří Boží), takže dávám 3,5 hvězdy a 68 % . Dal bych víc, jenže M. Viewegh zrovna není "můj šálek kávy" .... . Zajímavý komentář - VIZ : helianto . ()

kubilov

Alice Nellis točí hrozně zvláštní filmy. Nejsou ani dobré, ani špatné. Vlastně jsou podle mě často úplně mimo jakékoliv zařazení a jen tak levitují a vznášejí se ve vzduchu. Andělé všedního dne od Michala Viewegha nejsou výjimkou. Vizuální stránka je naprosto parádní. Nusle jsou nasnímány jak ze země, tak ze vzduchu naprosto perfektně a na celý film se hrozně hezky dívá. Příběh je ale holt takový, že ne každému sedne no. U mě to po dějové stránce dopadlo tak napůl. Z herců mě nejvíc bavila Klára Melíšková. Všichni čtyři andělé byli taky hrozně super a klasicky i Bolek Polívka. Ten nezklame nikdy. ()

Dejff_2004

Režisérka Alice Nellis (Ene Bene, Výlet, Mamas & Papas, Sedmero krkavců) je zkušená profesionálka, proto mě o to víc zamrzelo, že závěrečné minuty filmu nešli víc „na dřeň“ a nevytěžily z možného (emotivního) finále více. 70 % ()

Alden_Larson

Pozoruhodný snímek, který má ale velké problémy s tempem. Některé části děje se pohybují moc rychle a jiné zase moc pomalu. Ne že bych se v ději ztrácel, to ne, ale některé scény, které se zdály být důležité, mi přišly trochu uhnané. Ne všechny postavy byly zajímavé, ale ty, které byly, mi připadali velmi působivé. Prezentace byla rozhodně moc dobrá, obzvlášť se mi líbil vzhled, který zvolili pro flashbackové scény. Herecké výkony byly dobré, i hudba byla hezká. I když poslední písnička se mi tam moc nehodila. 8/10 ()

ALchemik

Na české poměry nadprůměrný film, který je nejlepší vidět v kině. Líbilo, nenudilo, stíhal jsem i ten propletenec postav a jejich vztahů. Dobré. ()

Pajulka55

Na české filmy do kina moc nechodím, tohle bylo se školou, takže tak. Musím ale říct, že film nebyl tak špatný, ale někoho mohl zmást začátek, kde se objeví spoustu postav z různých rodin a musíte se v tom orientovat. Ve filmu je dost vtipných scén, které se povedli a obsazení herců bylo velmi dobré. Scény, ve kterých jsou herci pozastavováni anděli jsou vychytané, hezky si prohlédnete detaily a pozice, ve kterých právě jsou. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014