Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

TornadoETA

Tak jak to začalo, tak to i končí .. stylově! Když jsem se dozvěděl, že mají točit "novou" planetu opic, tak jsem si říkal, že to určitě zmrší jako valnou většinu remaků. Ale vydali se svou cestou a jít po ní pro mě byl zážitek. Poslední díl pomalu navazuje na starou sérii a ač všichni asi ví, jak to skončí, tak přesto to byla parádní noční podívaná! ()

Marty7CZ

Po dvojce hrozný zklamání! Nuda, utahanost, nesmysly(holka běhá po lágru, nikdo si ji nevšimne), až moc komediální prvky s vestoopicí, furt pomalý nájezdy na Cezara, žádná akce... Takže, jednička vynikající, dvojka DOKONALÁ, trojka nuda. Na závěr tak parádní série mrzskejch 40%. TEČKA. P.S. TRŽBY HOVOŘEJ JASNĚ! ()

john.h

Že si s mýma emocema budou takhle hrát zrovna animovaný opice, to bych nečekal. Řemeslně asi nejdokonalejší triky, co jsem ve filmu zatím viděl a lepší to v dnešní době snad ani být nemůže. Navíc je to skvěle natočené, má to hloubku, je tam solidní akce a je to celkově dost dospělý snímek. Krom opic je excelentní i Woody Harrelson v roli psychicky labilního plukovníka. Víc takových blockbusterů prosím. ()

Miagy

Vojna o planétu opíc bola vojnou len prvých 5 a posledných 10 minút. Efekty fenomenálne, ale táto soap opera medzi opicami mi vôbec nesadla... ()

Godhaj

,,He became primitive, like an animal.“ Úvod mě namlsal na pořádnou válečnou řežbu. Jenže chyba lávky, protože až na akční začátek by se zbytek filmu dal nazvat ,,Vykoupení z věznice Shawshank na planetě opic“. Žádná proklamovaná válka se tedy nekoná. Woodymu to jako vymytý zelený palici sluší a jeho roli jsem mu věřil. Opičí věznění se mermomocí snaží o emocionální ždímačku následovanou patosem. Ale čiší z toho tak chtěný a jednoduchý kalkul, že opičí strádání působí chvílemi jako parodie. Konflikt lidí s lidmi byl pojat dost okrajově a nepůsobí zrovna moc logicky včetně kostrbatého závěru. Efekty a opičáci jsou opět na výborné úrovni, ale znovu musím zkritizovat trochu přehnanou mimiku opic, které působí už naprosto lidsky. Jak byly předchozí dva díly originální a dobře pojaté, tak je tento naprosto mdlý a už nemá co říci. ()

ANTYCHRYST

Po technické stránce nelze nic vytknout.. Opice jsou úchvatné..jako živé..příroda..efekty..Vše na jedničku. Jen jsem očekával trošku něco jiného..akcnejsiho..když je to válka o planetu opic..ale je to předně naopak..je to nejvic na city hrající díl..což je možná škoda.. ale jsem spokojen..80% ta malá holčička je dobrá. ()

Scraffy

Tak a máme tu skvelé zakončenie novej série planéty opíc. Je dobré, ako sa film volá "Vojna o planétu opíc" a pritom sa tam bojuje asi tak 15 minút čistého času. Ale o tom to nie je. Je to o vnútornom boji, ktorý musí Caesar prežívať, keď mu zabijú rodinu a on sa s tým musí vyrovnať. Jediný spôsob, akým sa môže vyrovnať ale je, že sa pomstí. A tak vlastne vyvolá epickú vojnu medzi poslednými ľuďmi na planéte a všetkými opicami. Veľmi pekný film, ktorý je narvaný efektami, ktoré vyzerajú, ako reálne. Príbeh je naozaj veľmi parádne rozprávaný, že v kine dokonca zopár ľudí začalo na konci plakať! Takýto citový zásah som už dlho pri filme nezažil. Naozaj tie emócie pretrvávajú od začiatku až do konca. Páči sa mi, ako sa príbeh na konci uzavrie a krásne sa napojí na úplne prvú časť Planéty opíc z roku 1968. Je zaujímavé, ako každý z tých troch nových filmov o planéte opíc bol vlastne natáčaný úplne inak. Prvá diel bol veľmi komorný a natočený až rodinne. Druhý diel bol hodne akčný a veľa sa tam bojovalo. A tento záverečný je vlastne epický, ale po svojom. Nemám absolútne žiadných výhrad a jednoznačne plný počet ako sa patrí! 100% ()

Maniik88

Nadpis je podobne zavádzajúci ako raz, keď som si vybral za povinné čítanie "Hľadanie Draka". Samozrejme to nemalo nič s drakom. Tu musím uznať, že nejaké dva 5 minútové boje boli. Ide skôr o psychologickú drámu, kde prenikáme stále hlbšie Cézarovi do hlavy a tak trochu poučne vydíme, že slepá nenávisť nikam nevedie. Inak výborný výkon Serkisa a grafikov. Opičáci boli neskutočne uveriteľný (až na gorilu na koni). Dobrý záporák bol aj skvelý Harrelson. No bolo to miestami strašne zdĺhavé, záver ťažko uveriteľný a málo logický a tak som musel hodnorenie zhodiť na 3*. Ale celkovo trilógia neurazila a boli to dobré filmy. ()

dkas

Po pravdě, trochu zklamání. Nejdřív zápory. Jak už tu mnohokrát zaznělo, plukovník Kurtz je jen jeden, takže sorry Woody. Ostatní lidské charaktery vlastně neviditelné. Teď k opicím. CGI většinou výborné, ale některé scény jsou celkem odfláknuté a je z nich cítit animace jako z Cesty do pravěku (nejvíc to na mě působilo, když Caesarův syn mlátí vojáka v jeskyni), dále nový opičák vypadá jak z pána prstenů, že si na chvíli odskočil, dementní armáda, co přišla zničit základnu a lavina, která to celé vyřešila... A klady? Road movie opic je zdařilá, i když zase, jak sledují armádu na kousek od nich, že by je přeci museli vidět! A kdy vlastně zajali ostatní opice? Když jim byla v patách tlupa čtyř a opice šli jinam nebo ne? No nic, je to zajímavé, ale hodně klišé... ()

Don82

Ape-calypse Now. Občas temné, občas zadumané pokračování Planety Opic hraje hodně na rozdílnou atmosféru scén než na mega "řežbu" na konci, tak jak by se asi čekalo. Bohužel, filmu se i přes veškerou snahu nedaří držet tempo a Caesarova pouť se začne zdát poměrně natahovanou. Filmu chybí nějaký vyšší prvek příběhu, než jen cesta za pomstou a hledání nového domova. Zajímavé je bez pochyby technické zpracování a občasné ledově chladné scény hrající na notu opravdové Akokalypse od Coppoly. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Zklamání i nadšení. Road movie + Prison break. Moc dlouhé, ukecané a sentimentální. Dokonalost...dát pryč 40 minut prázné vaty. Ceasar mi bude chybět! ()

teuwik

Musím říct, že tyhle filmy o opicích jsem nikdy netoužila vidět. Nějak to šlo kolem mě. Ale jelikož jsi to moje drahá polovička pustila, tak jsem na to taky hodila vočko. Sice je to poslední díl ale myslím, že to mi úplně stačilo. Andy Serkins je výborný herec, ať už hraje postavu hranou či CGI. Zbytečně to ale mělo dlouhou stopáž. Byla v tom dobrá myšlenka a člověk se nad tím musí zamyslet. ()

Jan.Cada1

Třetí a závěrečný díl příběhu o nechtěném ovládnutí světa opicemi se mi asi líbil ze všech tří nejvíce. Jedná se o smutný příběh s dobrým záporákem a smutno-šťastným koncem. Snímek má parádní atmosféru, skvělé vizuální efekty, ostatně jako i filmy předchozí, a boží hudbu. Zpětně se budu na triologii dívat kladně a určitě ji doporučuji všem, kdo mají rádi silné emocionální zážitky. ()

papadoce

Ako ináč, majstrovsky zvládnutá opičárna. Cézar je pán od jeho prvého No! a nebolo tomu inak ani do tretice. Vyvinulo sa to od On je liek na alzheimera až po opičie gulagu. To inak ako revolúciou ani skončiť nemohlo. Príbehovo však stále nie sme vo vojne resp. opice stále neotročia ľudí a teda ešte nezačala tá pravá zábava. Tento diel vsadil menej na akciu a viacej na dramatické momenty, čo dalo vyniknúť opičím hercom. Preto trvám na zlatej soške pre Cézara, ktorý proste hraje ako z veľkej knihy a stále lepšie a lepšie. Woody bol dokonalý v roli plukovníka, no a vizuálnu stránku asi komentovať netreba, pretože sa jedná absolútne o prvú ligu. Opice spolu silné, whoa, whoa. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)