Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

Gardis

Očekával jsem epičnost, ale hudba byla slabá a celý to působilo bezdušně. Takže mé hodnocení odůvodním - tím, že v půli jsem se docela nudil a říkal jsem si, kdy to skončí. Ale nebylo to tak špatné aby se na to nedalo koukat. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Zklamání i nadšení. Road movie + Prison break. Moc dlouhé, ukecané a sentimentální. Dokonalost...dát pryč 40 minut prázné vaty. Ceasar mi bude chybět! ()

teuwik

Musím říct, že tyhle filmy o opicích jsem nikdy netoužila vidět. Nějak to šlo kolem mě. Ale jelikož jsi to moje drahá polovička pustila, tak jsem na to taky hodila vočko. Sice je to poslední díl ale myslím, že to mi úplně stačilo. Andy Serkins je výborný herec, ať už hraje postavu hranou či CGI. Zbytečně to ale mělo dlouhou stopáž. Byla v tom dobrá myšlenka a člověk se nad tím musí zamyslet. ()

Jan.Cada1

Třetí a závěrečný díl příběhu o nechtěném ovládnutí světa opicemi se mi asi líbil ze všech tří nejvíce. Jedná se o smutný příběh s dobrým záporákem a smutno-šťastným koncem. Snímek má parádní atmosféru, skvělé vizuální efekty, ostatně jako i filmy předchozí, a boží hudbu. Zpětně se budu na triologii dívat kladně a určitě ji doporučuji všem, kdo mají rádi silné emocionální zážitky. ()

papadoce

Ako ináč, majstrovsky zvládnutá opičárna. Cézar je pán od jeho prvého No! a nebolo tomu inak ani do tretice. Vyvinulo sa to od On je liek na alzheimera až po opičie gulagu. To inak ako revolúciou ani skončiť nemohlo. Príbehovo však stále nie sme vo vojne resp. opice stále neotročia ľudí a teda ešte nezačala tá pravá zábava. Tento diel vsadil menej na akciu a viacej na dramatické momenty, čo dalo vyniknúť opičím hercom. Preto trvám na zlatej soške pre Cézara, ktorý proste hraje ako z veľkej knihy a stále lepšie a lepšie. Woody bol dokonalý v roli plukovníka, no a vizuálnu stránku asi komentovať netreba, pretože sa jedná absolútne o prvú ligu. Opice spolu silné, whoa, whoa. ()

BFG2000

Neskutečně emocionálně silný film. Ukazuje, jaké lidstvo je a co si zaslouží. Opice, vedené Ceasarem, jsou spíše pasivními hráči, sevřenými mezi dvěma lidskými tábory, které se chtějí zničit navzájem, jen proto, že se neshodují v názorech. Je to kruté, chladné, temné. Je z toho cítit bolest. Vůbec to není lehký film, byť ho místy malý opičák v péřové zimní bundě odlehčí. Ta pachuť té krutosti, o které zkrátka podvědomě víte, že je lidem přirozená, ve vás ještě dlouho zůstane. Andy Serkis má neskutečné oči a tu mimiku obtiskl Ceasarovi dokonale. Opice prakticky ani nemusí mluvit nemusíte znát jejich znakovou řeč, ale stejně z výrazů přesně víte, co říkají nebo si myslí. Naprosto geniální CGI! Přestože Woodyho Harrelsona obecně nemám rád (nic proti herci, ale jeho výběr postav zdá se mi být poněkud podivný a nešťastný), zde mu to sedlo dokonale a byl nejlepší možnou volbou! Famózní hudba doprovází celý film a v epických či bolestivých scénách vás neskutečně nutí do emocí! A jde jí to moc skvěle. Skvělý a geniální vrchol trilogie! Wow! Prostě Wow! Takhle se mají točit filmy!!! ()

Ikedar

Názov filmu môže byť pre diváka trocha zavádzajúci. Toto nie je vojna typu Zachráňte vojaka Ryana ani Hacksaw Ridge, kde by sme pri spomalených záberoch utrpenia z bojov dostávali silné posolstvá, že vojna je peklo. Tento príbeh je o morálnych hodnotách, o vnútorných konfliktoch, je to veľmi citlivý príbeh o postavách, ktoré vo vojne strácajú tých najbližších. Tento film sa skôr inšpiruje vojnovými klasikami ako sú Veľký útek, Stalag 17 alebo Apocalypse Now. Avšak s tým rozdielom, že tuná nejde len o príbeh z prostredia vojenských zajatcov. Remeselnícky je film natočený výborne. Matt Reeves je dobrý scenárista, a ešte lepší režisér. Postava Cézara je podobne ako v predchádzajúcich dvoch filmoch, opäť charizmatická a človek mu jednoducho musí fandiť. Cézar je typický hrdina, vodca ktorý sa v treťom pokračovaní dostáva do ústredného konfliktu medzi duševnou bolesťou a túžbou po pomste, a na strane druhej, záchrane ostatných opíc. Reeves sa pozerá na vojnu cez morálne hodnoty. Pozerá sa na ľudské slabosti a snaží sa u svojich postáv nájsť ich lepšie ja. Láska a nenávisť sú ústredným motívom filmu – a tým pádom ide o veľmi citlivú a vážnu filmárčinu. ()

LukeSharp

druhý nejsilnější blockbuster roku!! Emoční palba od začátku do konce s parádními a silnými hrdiny na obou stranách, kdy pouhý dialog dvou postav dokáže zařezat do sedačky a vyvolat husí kůži. CGI opičáci navíc “hrajou“ mnohem lépe než kdejaký živý herec a hlavně Caesar působí mnohdy neskutečně,ehm,lidsky. Znalci původní předlohy se navíc můžou šťourat v mnoha odkazech na původní díly a taky kvůli nim se pomalu začínám těšit na další část příběhu z planety opic. Škoda trochu přepálené délky, která přece jenom na podobný kousek nebyla vhodná, ale jinak parádní práce. Je třeba také pochválit nádherný soundtrack, díky kterému jsem měl u mnoha scén už opravdu namále....ano, málem mi i slzička ukápla a nestydím se za to!! Ten film si to zaslouží :-) ()

Prcos

Tak tomu se říká pořadnej závěr trilogie , jsem hrozně rád že studio nechalo Metta natočit tak jak to chtěl on to uz dnes moc nevidí. A nikdy by mě nenapadlo že se do takového druhu filmu hodí takhle vyborná hudba. ()

Emjecko

Dlouho, DLOUHO jsem neměl při projekci v kině tak nutkavý pocit odejít před závěrečnými titulkami. Největší zklamání nejen letošního roku. ()

JajinkaBec

Lidstvo kleslo na své nové dno. Ať už z pohledu zmutovaného viru, v podobě plukovníka anebo prostě proto, že v tomhle filmu protentokrát absentuje hlavní mužská kladná postava. Takřka po celou dobu jsem se ji snažila najít v nešťastně se tvářícím vojákovi, kterého Caesar v úvodu ušetřil, leč nebylo mi dopřáno. Snad i proto je tenhle snímek něčím tak strašně "neamerickým", nevšedním a tím pádem prostě jedinečným. Taky technicky jde o naprosto skvostnou záležitost, která se však svými fenomenálními efekty nesnaží o prvoplánové ohromení a úžas, ale "pouze" je plně využívá ve prospěch příběhu a postav. Myslím, že neexistuje žádný jiný film, který by člověka naprosto přirozeně a nenásilně přinutil fandit někomu jinému než lidstvu. Příběh Caesara je srdceryvný (ani nedokážu spočítat, kolik slz jsem v celém jeho průběhu uronila) a naprosto nezapomenutelný. Smekám před ním i vším, co dokázal. ()

dandelionela

Film byl dobře zpracován, s občasnými vtipnými prvky. Chválím herecké výkony Andy Serkise a jiných, i když bych vytkla pro mě trochu zbytečnou postavu té holčičky, která vlastně neměla nijak extra důležitou roli a válku, která zas nebyla tak velká, jak jsem očekávala, ale nijak mi to nevadilo a hodnotím kladně jinak srdceryvný konec Ceasara. ()

Mkartaylas56

Fascinující zakončení této trilogie. Opravdu se to vskutku povedlo. Opět se o nějaký ten "opičí" chloupek vylepšilo grafické zpracování opičáků, což je opět posunulo na další level realističnosti ba si myslím, že lépe už to ani udělat nejde. Mimo grafického zpracování musím pochválit temnou atmosféru, která je po většinu filmu přítomna. Konečně narozdíl od předešlých 2 filmů byl podle mého názoru skvěle obsazen a zároveň i ztvárněný hlavní záporák v podání Woodyho Harrelsona. No a na konci snímku se otevírají brány potenciálním dalším dílům této filmové novodobé série. Na konec jen dodám, že si to určitě parádně užijete a budete si spolu s Cesarem říkat Apes, together, strong! 90% ()

vieriX

Naprosto luxusní zakončení trilogie, která kromě skvělých triků nabídka i poutavý příběh. Césaruv příběh se tady uzavře tak i příběh lidí a nevím přesně jak by šlo na to navázat. Jednoduše kdybych to měl shrnout tak to byl velice silný zážitek ať už jste fandili lidem nebo opicím. ()

PAVLIS

50 % U minulých dvou dílů mi vadil předvídatelný, schematický scénář, a to se nyní povedlo do značné míry změnit. Nahradit předvídatelnost náhodami, pitomostmi a rozvleklostí. Ke konci jsem už v kině evidentně nebyl jediný, kdo se trochu nudil. Nemít slabost pro postapokalyptické filmy, hodnotím mnohem hůř. Mám totiž problém vzpomenout si kromě skvěle provedených opic na nějaká větší pozitiva... ()

RafaKrakal

Rozhodně nejlepší film z celé trilogie. Caesar vyspěl a konečně je opravdovým vůdcem, ale zároveň zahořkl a touží po pomstě, což je i hlavním motivem filmu. Ačkoliv název napovídá, že půjde o ryze válečný film, opak je pravdou. Režisér před násilnými válečnými scénami dává přednost filosofickému hloubání, což s podivem, překvapivě funguje. Film je i docela vtipný, což bych o tohoto žánru nečekal, ale je to dalším kladným bodem s kterým se Válka o planetu opic vytasila. Co se týče hereckého obsazení, tak Woody Harrelson předvádí vysoký nadstandard, ale Andy Serkis přímo exceluje a zasloužil by si Oscara. Sečtono, podtrženo, velmi pozitivní překvapení a jasných 5 hvězd. ()

Stranger77

Po všech stránkách vydařené zakončení trilogie. Pro mě osobně na úrovni prvního dílu, paráda, jen trochu rozvláčnější než bylo třeba. Více zde. 9/10 ()

Olafsson

Graficky vyvedené na naprostou dokonalost, za to by si film zasloužil pět vrchovatých hvězd. Děj, herecké výkony naprostá tragédie, nuda, trapárna, zhovadilost, už jsem to v druhé polovině ani nevnímal páč mě to vůbec nebavilo. Já vlastně ani nevim vo čem to bylo. Výsledek, když zprůměruju odpad a pět hvězd, 2 hvězdy ani o kousek víc. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)