Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

kobejn

Jako velkého fanouška Rockyho a rockyovské série jsem se na Creeda velmi těšil a včera jsem ho konečně viděl - v kině. Mimořádnej zážitek. Naposledy jsem něco podobnýho prožil před deseti lety na premiéře Rockyho Balboy. Stallone se za těch deset let ani příliš nezměnil, mimochodem. Musim pochválit Cooglera i B.Jordana. Je z toho poznat, že film natočil zapálenej fanda týto série. Coogler natočil po prvním Rockym druhý nejlepší film série, který je kvalitou srovnatelný s posledním Rockym. Tak nebo tak Creed je důstojným pokračovatelem série, která tak může - a bude - pokračovat. PS: Všichni tři profesionální boxeři, kteří ve filmu vystupujou - Ward, Rosado a Bellew - byli pro film skvěle využiti. ()

Ellmariachi

Kruh se uzavírá. Tenhle film se sice může jmenovat Creed, ale je to prostě film o Rockovi. Sledujeme další a nejspíš i závěrečnou životní etapu "sportovní ikony" našeho dětství. Od jeho posledního zápasu uběhla zase pěkná řádka let a Rocky už bojuje jen s tím, aby jeho život měl větší smysl. Ač si to tedy sám nepřizná. Zůstal na světě tak trochu sám a v tu chvíli mu do života vstupuje duch minulosti. Mladý Creed. Osobně se mi líbí jak je zde jeho postava vykreslená. Nejde o žádného frajírka a klasického černého chlapce z ulice a to mě baví. Baví mě i to na co spousta lidí nadává. Rocko už není nedobytná zeď, ale postarší pán z masa, kostí a zdravím odpovídajícím jeho věku. Film je hodně ukecaný, ale to vždy k sérii patřilo. Já se bavil a dávám 80 procent. Dávám je ale za Rockyho, ne za Creeda. I když opakujju jeho postava mě příjemně překvapila. ()

ArsenalEagle

Je celkem jasné, že Rockyho boxovat už pravděpodobně neuvidíme, o to radši jsem za možnost sledovat pokračování jeho odkazu. Jen mám jediný problém, a tím je výbušnost mladíka, ale to není zas tak hlavní. Sly už stárne, ale furt je to drsňák ()

O.Peta

Šablona splněna do puntíku bez špetky invence. To trochu zamrzí, čekal jsem, že právě Coogler dokáže k Rockymu přinést něco nového, třeba trochu artovější styl. Jakmile se ale na scéně objeví Rocky a ze Slye je cítit, že tuhle roli prostě miluje a jak si to užívá, nebo zazní známá melodie, moje srdce si říká svý a mozek ho těžko přesvědčí o tom, že nejde o nic víc, než průměrné boxerské drama. 75% ()

GodComplex

Italsky hrebec Rocky Balboa si chce na stara kolena jeste jednou vybehnout Philadelphske schody, otazka ale je - da to? Vybehne ty schody? Pokud vas odpoved na tuto otazku zajima, rozhodne si nenechte tento film ujit. Sly samozrejme herecka extratrida, hiphopovy Creed Jr. v hlavni roli uz je na tom bohuzel o poznani hur. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Stallone opäť oprášil svoju obľúbenú látku a vyťahuje mozaikovitý doplnok zo slávnej éry v celkom nový príbeh. Koľkokrát som sa ale pristihol v spomienkach na slávneho Rockyho a dokonca i na niektoré jeho béčkové pokračovania, ktoré splnili isté motivačné špecifikum v 80.tych rokoch, hoc o ich kvalitách môžeme silne pochybovať. Creed (2015) skúša používať zaužívané emocionálne rany na hlavné postavy, overené krivdy ako odrazový stupienok, ako i líčenie novej a jedinej lásky a priateľstva. Všetko to samozrejme dopomáha v určitej výstrednosti a pútavosti dramaturgie, avšak akosi už tomu neviem prísť na kosť. Dokonca ani neviem, čo si mám z neho ako najpodnetnejšie odniesť a zapamätať. Ani motiváciu, ani komplexnú previazanosť osudov, ani akési momentkové znovuzrodenie nostalgických spomienok. 133 minút uplynulo pomerne rýchlo a tvorcovia si môžu zapísať relatívnu, ako tak úspešnú čiarku. ()

zipper111

No je to tam, má to atmosféru, má to spád, má to parádně nasnímanou poslední bitvu, má to spoustu Rockyovského klišé, má to Slye ve veliké herecké formě, má to parádní hudbu a taky je to fakt zábavný, dvě a čtvrt hodinky uteče jak nic. Je to pravda docela předvídatelné a od Lundgrena nemá Rocky pořádného "záporáka"... ale je to fakt fajn. 4* ()

Alementina

Protoze hudba, protoze ten prvni zapas natoceny bez jedineho strihu byl uzasny, protoze je to vsechno v Cloudu :) A protoze rada filmy prozivam a protoze se obcas v kine musim krotit, jak se s sebou šiju, abych nerušila spolusedící :) ()

Žralok

Mohu vřele doporučit každému kdo má sérii Rocky alespoň trochu rád. Ačkolv se tentokrát Sly účastnil jako herec. Nijak nezasahoval do scénáře ani režie. Je zde silně cítit feeling série a fandovské nadšení. A je příjemné po sedmy letech vidět oblíbeného boxera. I když jako stárnoucího chlapa. ()

milicjant

Bez Stalloneho fyzický přítomnosti bude, v případě dalších pokračování, tahle citlivě hozena lapa mladším generacím spíše medvědí službou. Adonise se příběh snaží natlačit do chudejch kulis a neutěšenejch okolností, ale i přes tyhle vychtěný handicapy zůstává jeho index losera furt nepatřičně nizko. Mladej Creed je našlapanej, sebevědomej borec s kočkou u boku už na počátku svýho, místy ochmatanýho příběhu, kterej potom neokoukaně funguje zejména, když se před kameru přišourá mudrlující kafíčkář Sly. Pro něj prosím, medvěd z Revenanta promine, nějakou tu blyštivou sošku. Jako kdybych zase prožil Rockyho život. ()

kaylin

Tohle se mi zdá skoro neuvěřitelné. Nevěřil jsem tomu snímku ani trochu, ale ukázalo, že Sly má na to, aby uměl sakra zahrát skvěle. Díky tomu, že se vzdal boxování, a akce, dovede předvést, jak je skvělým charakterním hercem a že jednoduše Rocky je to nejlepší, co kdy vytvořil. Neskutečná nostalgie, ale přitom skvělý moderní film. Hodně dlouho jsem měl sucho v krku, přitom je to film se silný pozitivním poselstvím. ()

gogos

Nevím, jestli je to na Oscara, ale rozhodně se tvůrci filmu Creed nemají zač stydět po všech směrech. Ač jednoduchý, tak poměrně kvalitně zpracovaný příběh stojí především na třech postavách, jejichž protagonisté si s velkou grácií poradili s výzvou a díky tomu Rocky funguje parádně i po 40 letech. Vše doprovází parádní hudební podklad a naprosto libová kamera, která dává jednotlivým zápasům punc reality. Creed je ukázkovým příkladem toho, že parazitování na legendárních sériích se dá dělat s úctou a hlavně je důkazem toho, že se špetkou andšení a umu se dá i z věčné kopie vytvořit velmi zajímavý, napínavý a emotivní snímek. Pro mě jest Creed velkým překvapením a potvrzením toho, že projekty mistra Stallona se i nadále vyplatí bedlivě sledovat. ()

Makky

Creed kráča po už dávno vyšlapanom chodníčku. Stallone do toho kecá tie svoje staré otrepané frázy, ktoré mu zožerieme ešte tisíc krát, Philadephia má stále to "Rocky" čaro a sympaťák Jordan sa snaží, čo to ide. Stopáž je trošku prepálená, ale budiš. Záverečný battle má grády a miera spokojnosti je na maxime. ()

blackrain

Stačilo mi pouhých pět minut, abych přesně věděla jakým směrem se tenhle příběh bude ubírat. Že by křišťálová koule na stolku? Asi ne. Nicméně, ta předvídavost mě od dalšího sledování vůbec neodradila. Snadno jsem si k Adonisovi našla cestu. Tenhle typ postav mám ráda. Při zápasu s Anglánem jsem mu pořádně fandila a řvala na něj, ať vstane. Sylvester Stallone je sice už chlapík v letech, ale stále má mé velké sympatie jako Rocky Balboa. On je prostě velká legenda. Klasický hudební motiv z Rockyho je třešinka na dortu. Cítila jsem v očích sůl. ()

Rakosnicek77

Zbytečný film! Zbytečný v případě spojení s Rockyho sérií. Nejen že nepřinesl naprosto nic nového, ale taky pošramotil za mne celkem solidně uzavřenou sérii, zakončenou filmem Rocky Balboa. Tady už Sly vaří z ničeho a zašlá sláva je tak neuchopitelná, že se ji do filmu nepodařilo dostat to pravé uspokojivé množství. Na výbornou jako vždy, je finální boj. Zbytek je na můj vkus, roztažený do nekonečné nudy. Stopáž by zasloužila okleštit alespoň o 20 minut, tolik tam je z mého pohledu zbytečných scén. Nicméně pokud beru film jako sólo projekt, což Creed snad i je, tak mu dávám naprostý průměr. Ničím vyjímečný film, který si spojení s Rockyho sérií myslím nevysloužil. ()

italka63

Bohužel jsem se v polovině filmu začala poměrně nudit, ale přesto slušný film se zestárlým Stallonem a výbornými boxerskými scénami, včetně solidní hudby. ()

JohnMiller

Športové drámy nie sú mojou parketou ale z tých čo som videl, môžem pokojne. s čistým svedomím. prehlásiť, že Creed do tohoto žánra neprináša nič nové. Ale zároveň som zostal milo prekvapený, keďže na to staré známe sa pozerá celkom dobre. A preto sa nebojím tvrdiť, že táto snímka je dôstojné, také kvázi voľné, pokračovanie série Rockyho. Sipačov všetkých zemí však asi sklame, pretože sa tu nenachádzajú nejaké "hlbšie" myšlienky a motivačné drby, ktoré by si púšťali títo chlapci od rána do večera aby sa nejako umelo namotivovali na každodenné dookola sa opakujúce "tyčinkovanie! Ako to bolo pri poslednej časti Rocky Balboa (2006). Snímka nejako nepreháňa stopážou, ani dej nehrotí na ostrie noža. Chlapík, ktorý miluje box má zhodou náhod za otca šampióna Apolla Creeda (Známa postava zo série Rocky). A keďže sa chce dostať z otcovho tieňa. požiada o pomoc Rockyho, kamarát zosnulého Creeda. Rocky je už starý, a nechcem nič prezrádzať, a chudák už nevládze ale po prehováraní ho začne trénovať. Jeden zo silných aspektov, ktorý ma počas sledovania bavil bol ten, že sa jedná konečne o finále. Rocky síce neumrel ale snímka sa tak parádne skončila uzavrela životný príbeh, že za návrh na pokračovanie by som v Hollywoode trestal popravou. Už stačilo. Najviac ma fascinovali občasné zábery kamery bez strihu a to hlavne v ringu. Niektoré miesta boli tak dinamické, že som ani nedýchal. Ale je pravda, že ich bolo málo. To ostatné bola priemerná vata v ktorej sa tvorcovia úplným klišé síce nevyhli ale zase na druhú stranu cez ne preleteli tak rýchlo, že nepozorný divák si to ani nevšimne. Bolo to také akoby si scenáristi povedali. "No dobre, musí to tam byť, ok! ale na silu tam nič dusiť nebudeme". ()

Colby Sawyer

Návrat legendy... A musím říct, že povedený. Michael B. Jordan je sympaťák a bude dobrým nástupcem pro novou generaci. Sylvester Stallone to pořád v sobě má. Ryan Coogler natočil hodně dobrý film, kterému se daří. Určitě toto trio nakoplo fajn novou sérii. ()

AlistairMir

Pro sérii Rockyho mám odjakživa slabost a byl jsem tedy velmi zvědav, jak to dopadne když otěže převezme mladý borec - syn samotného Apolla. Dopadlo to za mě parádně. Příběh mě chytil, Michael B. Jordan se na roli boxera připravil neskutečně jak pohyby tak postavou a je mi jasné, že ten kluk dřel do úmoru. Jeho vztah se Slyem byl také vymyšlen parádně. Dva borci co si navzájem dodávají energii, vůli a sílu, aby vyhráli svůj největší boj a i když každý bojuje s něčím jiným jedno je spojuje a to zjištění, že jejich neporazitelný protivník může dostat na zadek. Boxerské souboje velmi dobře natočené, žádné zběsilé stříhání a konec přesně takovej jakej jsem čekal a i doufal. Protože teď, když se film chytí opravdu nic nebrání tomu, abychom se v blízké budoucnosti mohli podívat na pokračování životní poutě Adonise Johnsona Creeda. Bravo ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)