Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

biergof

Natočit tento film musela být neskutečná výzva. A nemohlo to dopadnout lépe. Vedle precizních a nadčasových záběrů z ringu, tvrdého života Creeda, který se snaží dokázat světu i sobě, že jeho existence není omyl a chyba... přináší Creed to co milujem na příběhu Rocky nejvíc..umí předat vzkaz: Bojuj až do konce! Italský hřebec umí stárnout s důstojností a diváka nahlodává nervozita, jak ten život utíká, jak všichni stárnem. Není to snadné, Ale dokuď tu budou příběhy jako Creed, vždy v sobě najdem sílu udělat ještě jeden krok. Děkuji ()

RAFT

Toš dobrá nostalgie .Film je dobře natočenej ale,nevím sice bych možná tu stopáž ,tak trochu zkrátil na mě až moc dlouhá. Nevím budˇ Stellonovi docházejí peníze ,že už nemůže ve své filmové branži ,nic vymyslet ale ,to nevadí .Kolem Rockyho už se asi nedá nic vymyslet ,pořád to bude asi stejné a přitom to bude pěkná podívaná.Creed chce jít ve šlépjejí svého otce ,tak si jako trenéra pozve Rockyho .Režie se dosti povedla ,myslel sem že to bude od režiséra průser a ono ne ,natočil povedený kousek.A jestli si mám vybrat který,film je lepší jestli ,creed nebo bojovník každý má něco do sebe ,tak je to asi tento.Poslední film v tomto roce.80% ()

Clark_Kent

Joooo, opět ke kořenům. Hodně mocný, tohle mě dostalo. Nemohu jinak Creed, totální peckový, neuvěřitelně motivující. Rocky je nesmrtelnej, fakt, že jo. ()

Mijagi

Příjemné překvapení ze scénáře. Ne, že by nějak zvlášť vybočoval ze zažitého, předvídatelného dějového vzorce boxerských filmů, ale oproti poslednímu dílu Rockyho značný posun. Méně sentimentu v odkazech na minulost, větší strukturovanost. Trochu chaotická mi přišla tentokrát tréninková linka, kdy se chvíli trénuje, chvíli ne, pak zase jo. Oproti tomu zápasy, nyní již v kulisách moderních ringů, si ponechaly své napětí. No a samozřejmě nechybí všudypřítomná motivační moudra, že by člověk neměl nic předem vzdávat, do všeho jít naplno a vyhrává ten, kdo do toho dá nejvíc. Prostě to, co mě k tomuto druhu filmů přitahuje asi nejvíc. Jako vždy, velmi dobrý soundtrack. Na závěr musím vyzdvihnout výkon Sylvestra Stalloneho, který své herectví ve stylu „psí oči“ a „minimum gest v obličeji“ dotáhnul v Creedovi k dokonalosti. Hodnoceno podle toho, jak jsem se u sledování bavil. 4 hvězdy. ()

BrianMorello

Po Star Wars je tu další návrat klasiky ze 70. let a i zde se příběh hodně inspiruje prvním dílem série. Stallone (Rocky) by asi už hlavní roli, podobně jako boxerský zápas, nezvládl a tak nastupuje Creed, syn Rockyho hlavního soupeře v ringu a zároveň skvělého kamaráda a posléze i trenéra, který již není mezi živými. Tohoto začínajícího boxera musí někdo trénovat a tak přichází na scénu Rocky. Stallone hraje skvěle a svědčí o tom i jeho nový Zlatý globus, a dva hlavní nováčci Michael B. Jordan a Tessa Thompson jsou sympatickým přírůstkem série, které bude ve druhém díle zajímavé sledovat. Creed je podobně kvalitním filmem jako celá Rockyho sága. Něco se vylepšilo (zpracování boxerských zápasů, které bylo vždy nejslabším článkem filmů), někde se „pohoršilo“ (chytré motivační proslovy byly v minulosti o něco silnější), ale pořád jde o nadprůměrnou zábavu, kterou ocení o něco více ti, kdo znají všechny ty skutečné boxery, trenéry, uvaděče a komentátory, kteří se filmem mihnou - Pardon The Interruption rulezz :) ()

Jamajdzan

Tento snímek stejně jako Adonis"není jen omyl."Výborná nostalgie, ale hodnotím kladně hlavně proto, že to přineslo mnohem víc, než jen to. Film má vlastní názor, vlastního ducha a vlastní sílu, už to není Rocky, je to Creed a já mu fandím. Přesto musím říct, že i když má mnohem méně prostoru, zůstává Rocky nejsilnější postavou filmu a musím přemýšlet jak by film asi fungoval bez něj? ()

sosi

Koniec roka zavŕšený v rámci nostalgie, prišiel Star Wars VII a potom Rocky, teda vlastne Creed, čo mňa ako veľkého fanúšika boxu potešilo. Pokračujúci príbeh zasadený do známeho prostredia Philadelphie, ktorá je po rokoch takmer nezmenená a vynárajú sa vám pri nej spomienky na predchádzajúce časti. Výborne spracovaný príbeh, ktorému som veril snáď všetko a s napätím sledoval do záverečných titulok. ()

lord-artoo

Film je rozhodně dobrý. Herci jsou dobří. Kamera je dobrá. Hudba je dobrá. Je zde jen jeden, za to však zásadní nedostatke: všechno už jsme to někde viděli. ()

TSZ

Sportovní retro-snímek, který osloví samozřejmě nejvíc ty, u nichž dokáže zahrát na tu samou nostalgickou strunu, na kterou dřív hrával Rocky a spol.Opět tedy sledujeme trénink outsidera ve smradlavé tělocvičně vs. favoritova příprava v nablýskaném prostředí, do toho nějaká ta romantika a jako bonus boj s rakovinou. Z úcty k Rockymu dávám tři body, ale na víc to bohužel není ani omylem. ()

Maniik88

Sly si za tento film a vlastne za celú sériu Rockyho Oscara zaslúžil. Veď by šlo iba o vedľajšiu úlohu. Mark Rylance bol dobrý v Bridge of Spies, no Sly bol tentokrát lepší. Taká fajn nostalgia, klasický Rocky scenár, akurát Rocky prešiel o úroveń vyššie, z bojovníka na trénera. Jedinné, čo ma ozaj štvalo bol strašne nesympatický baby Creed. Trénning, zložité vzťahy, súboje, všetko šlapalo ako malo, za mňa spokojnosť. ()

Cooller

pěkná tečka za tím vším... rocky se dostal do role starého micka a v rockyho roli je apolluv synátor film se nese v duchu nostalgie uplně prvního dílu vzhledem k rockyho stavu upřímě doufám že další díl už nebude ()

Bezda22

Miluju Rockyho. A jako člověk co se věnuje bojovýmu sportu, tohle prostě žeru. Je to motivačka. Když mě takovej film chytne, hned bych natáhnul rukavice a šel proti všem soupeřům světa. Je to energie, je to síla, kterou to ve mě probouzí. Ale 5 hvězd tu nepujde. Vypadá to jako Rocky, ale není to Rocky. Je to Creed... a ten přece proti Rockymu prohrál... 80% ()

Marcos

Starý pán by už v ringu působil víc než komicky, ale to mu stejně nezabrání se mezi provazi vrátit. Tentokrát jako kouč Apollovo syna Adonise Johnsona, kterému předá pomyslné rukavice a několik rad jak se z outsidera stát šampiónem. Protáhne ho starými známými místy a skrze Mickovo tréninkovou metodu ho připraví na souboj, jak jinak než s mistrem světa. Co mu, ale předat nemůže, tak to je jeho přemýšlivost a postoj k životu a proto mladej Creed zůstává jen namachrovaným floutkem. Tento film celkem zapadá do Rockyho série, avšak v tom je i jeho největší slabina. Creed pouze zapadne, ale nevynikne. ()

TommyDiamond

Příběhově už nemají filmy o boxu prakticky co nabídnout a je vidět, že Sly se ani o nic extra nového nepokoušel. Jednoduše vzal kluka z ulice a postupně z něj metodou cukr a bič udělal opravdového šampióna. Našemu ebenovému šampiónovi však chybí notná dávka charismatu, kterou vždy dokázal Sly pozvednout celý film.... Když to celé nějak rozumně shrnu, tak to je koukatelnej průměr z otřesnou fajtovačkou na závěr. Oceňuju Slyův výkon, byl vážně dobrý.... ()

JohnZ87

Tohle není další Rocky a nutno podotknout, že se film ani tak netváří. Adonis Creed není vyloženě nesympatický, ale charismatu na rozdávání taky zrovna nemá. Stárnoucí Rocky tentokrát už pochopitelně rány nerozdává, což je možná trochu škoda, alespoň na nějakou tu "hospodskou strkanici" se ve scénáři místo najít mohlo. Stejně jako v Rockym V mu připadla role trenéra - v tomto případě mladého Adonise Creeda a místo ran tak rozdává dobře mířené rady. O Apollu Creedovi je ve filmu spousta zmíněk a je mimo jiné označován za nejlepšího boxera všech dob. Z Rockyho se mezitím stala uznávaná živoucí legenda a vážená osobnost světového boxu - respekt a pokora kolegů z branže je dost zřejmá. Zato mladý Adonis si svou pověst musí teprve vybudovat a samozřejmě o to chce usilovat pod Rockyho vedením a zprvu bez spojování se jménem jeho slavného otce. Zajímavé, jak se film snaží narážet na moderní vymoženosti dneška (YouTube, Cloud, sportovní kanály...) a dát je kontrastu a konfrontace s obdobím největší slávy Rockyho, který je těmito technologiemi nepolíbený. První polovina docela slušně odsýpá a chemie mezi oběma hlavními aktéry funguje na jedničku. Horší je druhá půle, kde je Rockymu diagnostikována rakovina a maskéři se hodně snažili nabudit dojem, že je Italský hřebec v opravdu posledním tažení. Myslím, že tento sešlý a nemocí zničený Rocky v ringu jako Adonisova opora nepůsobil zrovna nejlépe (byť jako smutný kontrast s dobou jeho největší slávy to není špatná volba). Narozdíl od trenéra Adonisova protivníka, který kromě toho, že vypadá, jako by vypadl ze hry Max Payne 3, působí jako rozený záporák - hraje ho Graham McTavish a není bez zajímavosti, že se se Stallonem potkali už při natáčení čtvrtého Ramba. Potěší třeba skvěle zpracovaný první zápas natočený bez jediného stříhu. Nutno říct, že stopáž mohla být o něco kratší, film by pak lépe odsýpal. Společné trénikové scény Rockyho a Adonise jsou fajn, poslední zápas byl ale pro mě trochu zklamáním. Za prvé je trochu nešťastně sestříhaný a špatně se tu pracuje s gradací napětí. Jestliže jsem dříve s Rockym naplno prožíval každý jeho úder, tak v Creedovi se toto jaksi nedostavilo. Sly si určitě Zlatý glóbus a nominaci na Oskara zasloužil, ale čekal jsem, že mě jeho herecký výkon ohromí více. Druhý díl bych úplně vidět nepotřeboval, ale na druhou stranu si myslím, že téma Creed má stále potenciál. 70% ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)