Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

Olík

Já vám tedy tak úplně nevím. Považuji se za fanouška Italského hřebce (především prvního dílu), ale tato „ždímačka“ mi nepříjde dvakrát štastná. Rocky (myšleno Stallone) byla specifická postavička, takové upřímné solitérské zjevení….nic ve zlém, ale Michael B. Jordan si z jeho charisma opravdu jenom uždíbnul. Navíc, téměř kopírovat rok 1976 (doufám, že jsem moc neprozradil), také podle mne není cesta. Jinak klasická chlapská záležitost….svaly, rány, moudra, zásady, životní kotrmelce….prostě slušný film z boxerského prostředí…..ale jako dědic legendární značky….nejsem si tak úplně jist. ()

Dm1tr1j

Par veci mi tam chybalo, ale inak veľmi zaujimava réžia a soundtrack tiež dobrý. Rocky nas už nevie dostať do kolien svojimi prihovormi a myšlienkami čo je škoda, ako podcta apollovi a rockymu mohol tento film vyťažiť omnoho viac zo starých časov. ()

Torpid

Tohle je další Rocky kousek se stejným schémátkem. Komu se líbilo, líbit se zase bude. Trochu jsem se bál namachrovanýho černocha, ale nekonal se zase tak moc. Přidanou hodnotou je Stallone - roztomilej dědula, co se na starý kolena nakonec naučil civilně hrát a nebrat se tak vážně a to je v kontextu tý 40 letý anabáze milá věc. ()

HenryIvan

Štýlové zakončenie môjho obľúbeného príbehu. Všetko je to o tom istom, keď niekto dostane veľa úderov a aj tak na koniec vyhrá súboj alebo noc ako to bolo v tomto filme. Mňa to však baví a nikdy ma to neomrzí. Slya som takto ešte nevidel nikdy pred tým nebol taký zraniteľný a mocný zároveň. Príbeh bol dobrý aj keď trocha dlhý a potešilo ma, že sa posledný súboj odohrával v Liverpoole ( aj keď v Goodisonovom parku ). ()

Navi01

I když je z některých scén cítit určitá prvoplánovost a nevyhneme se ani několika klišé, tak celkově Creed funguje a je určitě důstojným pokračováním celé série. Sly je opravdu výborný a vše co hraje mu naprosto věříte. Hodně potěší třeba spousta drobných odkazů na předchozí díly. Hudba má k té původní dost blízko, ale Eye Of The Tiger to prostě není ;-) ()

Rockerman

Lahůdka pro fanoušky boxu a pro nás ostatní celkem slušná zábava. Nic převratného to není, zase je třeba vytrénovat jednoho outsidera, aby nakopal zadek všem soupeřům. Toto schéma už bylo použito snad ve všech odvětvích sportu, včetně boxu. Je to však natočeno dobře a nevtíravě a tak mi neoriginalita nevadí. Stárnoucí Rocky vyšel Stallonemu velmi dobře a tak by se, dle mého názoru už měl vykašlat na akční hrdiny a hrát jen takové vysloužilce, to mu jde podstatně lépe. ()

darkreider

Sly je s pribúdajúcim vekom stále väčší sympaťák. A ja mu tie jeho príhovory do duše žeriem. Tak ako sa mi páčil predchádzajúci Rocky Balboa, tak sa mi páči Creed. Len mám jedno zlé tušenie. Až príde pokračovanie, tak kto vie, či Rocky dožije jeho konca. ()

michald99

Film by fungoval, kdyby nebyl tak strašně ohraný. Je to v podstatě další Rocky, jen s jiným názvem, a tím, že Michael B. Jordan nemá co přinést na stůl trpí film většinu času. Trocha nostalgie ve formě šedivějícího Stallona to nezachrání. ||40%|| ()

Stíba

Ale jo, když si vzpomenu jak zklamaný jsem byl po shlédnutí Rockyho Balboy tak tady jsem ve výsledku nakonec spokojen. Ta nostalgie a po čtyřiceti letech oprášené kulisy k tomu patří, B. Jordan taktéž ušel a například boxerské scény jsou moc pěkně natočené. I vzhledem k finále tak hodnotím kladně. Průšvih, kteým film mohl být, se rozhodně nekoná. 3,5* ()

Torgal

Film sa síce volá Creed, ale všetci sme sa naň pozerali hlavne kvôli Rockymu. A Stallone vo svojej životnej roli podáva životný výkon, čím ťahá celý film vysoko nad priemer, v ktorom je všetko ostatné. Nechcem teraz haniť Michaela B. Jordana, ktorý je tiež veľmi slušný, ale ako samostatne stojaci boxerský film by si naňho rýchlo nikto nespomenul. Súboje nemajú poriadnu dynamiku, príliš sa rieši málo zaujímavý vzťah s R&B speváčkou a citeľne chýba výrazný protivník v ringu. Vo finálnom duely, ktorý kopíruje prvého Rockyho, tak absentuje potrebné emočné zafarbenie. Kvôli Sylvesterovi ale privriem očko a tú štvrtú hviezdu nakoniec udelím. 7/10 ()

vitautas

No, nic moc novýho tu proti předchozím dílům nevymysleli. Asi jediná novinka je, že herci umí trošku boxovat. Ale na druhou stranu tu nebyl žádnej wtf moment (což v tomhle žánru vůbec neni samozřejmost, viz Southpaw) a potěšily mě dlouhý záběry (hlavně prostřední zápas parádní - skoro pět minut na jeden zátah, to samý nástup na konci). ()

Kingjiri

Mám pocit, že si byli tvůrci až moc jistý tim, že stačí, když bude Creed navazovat na Rockyho a v roli mentora se neobjeví nikdo jinej, než sám Stallone. Samozřejmě to do určitý míry funguje, ale dějová zkratkovitost a nesoudržnost je do očí bijící. Příběh je často dost vleklej (první polovina byla vyloženě nuda) a zajímavejm motivům (Rockyho nemoc) se nevěnuje tolik času, kolik by mělo. Ba co víc, vlastně se divák ani nedoví, jak to s Rockym dopadne. Přátelství mezi Adonisem a Rockym jsem moc nevěřil (stali se z nich velký kámoši dost rychle a ještě rychlejc vyřešili svoje případný neshody), o srdceryvnym Conlanově uznání k Adonisovi po závěrečnym fightu nebo rychlosti s jakou si Adonis našel buchtu ani nemluvě. Třetí hvězda za příjemně nostalgickou atmosféru. ()

Whitebeard

Slabší rozjezd. Spousta záběrů a situací mi přišlo hodně zbytečných. Sly nám stárne před očima, a musim uznat, že jeho nominace na Oskara byla vcelku zasloužená. Aspoň trochu tý odkecávací první polovině dává šťávu. S tréninkem přijde konečně šťáva filmu a pěkně se to rozjíždí. Film se poměrně dost povedl po vztahový stránce. Líbí se mi ta zvláštně fungující chemie mezi těma dvouma. I to popichování. První zápas bez jedinýho střihu, docela mazec. Závěrečnej odsýpá, pár wow momentů. Určitě tenhle díl nedělá ostudu sérii, od toho byly jiný díly. 4- ()

Jakubik

Až na pár drobností, přehnaností a trapností se mi spin-off k Rockymu opravdu líbil. Možná to byl jeden z těch lepších dílů. Líbila se mi hodně kamera, která dodala jak Filadelfii, tak filmu takovou příjemnou atmosféru. Samozřejmě velkou úctu zaslouží u i hlavní dvojka, která si hodně do svých rolí sedla. O Slyovi je to jasné ale i Jordan se zhostil role se vší úctou jak k Rockymu tak k samotnému Creedovi… ()

PEZ

Ak málokto čakal, že po Rocky V uvidíme ešte jeden diel, tak po Rocky Balboa NIKTO nečakal, že sa ešte niekedy dočkáme Rockyho na veľkom plátne. Dokonca ani Sylvester Stallone. No osud to tak chcel a nakoniec ďaľší film o borcovi s prezývkou Italion Stallion pomohol prekonať Slyovi stratu svojho skutočného prvorodeného syna (sám priznal, že bol vtedy na pokraji totálneho zrútenia). No tentokrát už nie je Rocky tou hlavnou postavou a ani scenár nenapísal (po prvýkrát!) Sly. A predsa, dostali sme film aktuálny, moderný a pritom tak blízky celej predošlej sérii. Tak ako v ostatných filmoch o Rockym, aj teraz predvádza Sly životný výkon, je jasné, kde čerpal inšpiráciu pre vzťah otec-syn. Znie to neuveriteľne, ale Stallone musel čakať takmer 70 rokov na to, aby dosiahol na Zlatý Glóbus! A tak ako za prvého Rockyho, aj teraz získal nomináciu na Oscara za herecký výkon (a k tomu neskutočné množstvo cien na festivaloch po celej Amerike). A každému bolo jasné, že toto nebolo ocenenie za celoživotný výkon, ale jednoducho Stallone zabil. Kto si myslel, že akčný hrdina 80. rokov tu v roku 2015 bude spomínať na zašlú slávu, veľmi by sa mýlil. Parádny film, s dlhými a brutálne realistickými fight zábermi a zrovna tak úžasnou hudbou a ktorej nosnú časť sa postarala predstaviteľka Bianci - Tessa Thomson. Mimochodom tá podala parádny výkon - na dlho zapamätateľný. Takže jedno z najkrajších prekvapení roka, nech žije Rocky! Yo! ;) ()

Hpatrik

Zdaleka ne tak strhující jako byl Rocky Balboa, bez velkých emocí a zapamatovatelných momentů. Každopádně poctivě a zručně natočené, příběh originalitou zrovna neoplývá ale funguje, je uvěřitelný, no a Stallone pořád válí! Slabší 4. ()

anitae

Nemám ráda sportovní dramata, a ani tohle mně za srdce nevzalo. Nějak jsem nic nevěřila ani Rockymu, ani mladému Adonisovi, jediný uvěřitelný byl asi trénink. ()

Ozzy2

Rocky nebude nikdy překonán.Ovšem co mě tu nejvíce udivilo je velice ubohé a trapné hodnocení Dadela.Hochu, když nesnášíš boxerské filmy a neviděl jsi ani jeden díl Rockyho, tak nechápu dvě věci.proč na to lezeš do kina a proč tu bleješ takový kraviny?? ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)