Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

shinlove

Upřímně doufám, že žádný další film s odkazem na Rockyho nevznikne, protože tohle byla skvělá tečka za životním odkazem Sylvestera! Mladý Creed byl přesně to, co Rockymu po všech těch letech chybělo - vychovat nástupce, skutečného šampiona. Občas zbytečný patos, ale to maximálně 20 min z celkových 130, takže se to dá odpustit :) Jsem spokojený. 4* ()

pichta

Film mal myšlienku, nábeh, no akosi tam dokopy nič nove nevymysleli. Dobre sa to pozeralo, no z toho samotneho boxovania tam moc nebolo, čo mi chýbalo. Akosi málo emocii zapájal hlavny hrdina. Rocky už má svoje roky, no sláva pretrvá. Koniec som tak trochu predpokladal. To aby neskončilo uplne gýčovo americky a ani antiamericky...našli niečo v strede. Pre faúšika Rockyho je to príjemný film. ()

AmunRa

Tři hvězdy za skvělého Stallona a hezkou kameru. Zbytek mě prostě nezaujal. Herectví Michaela B. Jordana nevěřím. Nevěřím mu přesmyčky "chci si to vybojovat sám" a "nechci udělat ostudu jménu Creed". Nevěřím jeho motivaci a už vůbec nevěřím jeho výkonu v ringu. Příběh sám o sobě je tak prostý, že je až archetypální, což nemusí být nutně špatně, ale stavět na nostalgii z Rockyho, přidat kopec patosu a znovu převařovat už vyvařené téma nestačí. Takže Sly Stalone skvělý, zbytek jen ředěná kaše. ()

Lucy1905

Rychle utíkající snímek v němž se ukázal opět Sly v plné parádě. Jordan je sympatický doufejme, že do budoucna to bude taky tak. ()

Sebicek888

Strašný boxerský klišé Rocky i když nebyl nejhorší by se na to měl už vysrat ... Mě osobně se líbí jenom Rocky 1 další díly jsou jen slabé pokračování a maldej Creed ? Nuda nuda nuda a kdyby na konci vyhrál dám odpad takhle za 1 hvězdu za snahu ()

Satyrek

Nejvíce mě zaujala technická stránka, kde herci opravdu museli mít jasnou choreografiii a načasování, protože třeba zápas Creed Vs.Leo byl bez zřetelného střihu a záběr činí neuvěřitelných 4:31min, což se v tomto žánru cení. Film na mě působil precizně, navoněně s určitými nedostatky. Tam kde měl být určitý přesah, tak tam mi bylo trapně např: závěrečný trénink 1:37:03. Rockymu opravdu fandím, ale jeho změna zdravotního stavu nebyla příliš uvěřitelná.Jinak Stallone hraje dobře což je také jeden z důvodu proč jsem nedal o hvězdu méně. Snímek se snaží být propracovanou boxerskou fikcí, což je zajímavý formální aspekt , který série Rocky - Creed dělí na dva rozdílné světy. Věřím, že druhý díl bude lepší. ()

Pythonator

Jak zabít Rockyho? Místo Rockyho tam dejte chcípajícího staříka bez chuti k životu a místo skvělé hudby tam dejte nějaké odporné negroidní pazvuky (nechce se mi to svinstvo ani nazývat hudba). Celé to pak opatřete moderním hávem dnešního světa a vprcněte do toho černošskou romanci. Bravo, máte oscarový film. Stallone je sice pořád borec, i když teď už jen v bačkorách, ale na to, aby vyvážil všechen ten moderní bordel, prostě nestačí. Proti tomuhle byl i Rocky V zlatý. Však oni dobře věděli, proč už v názvu filmu nefiguruje jméno Rocky. Jedná se totiž o zcela jinou váhovou kategorii. Tohohle si prostě vážit nikdy nebudu. ()

Michal118

Po dlouhé době se Rocky vrací ale jako trenér Apollova syna, který musí nést jeho legendární jméno Creed. Film mě bavil rozhodně víc než šestý díl z roku 2006. 83% ()

Jardatekk

Stallone i jako starý muž může být vzorem. Tohle zvládl bravůrně a lišácky. Vůbec celý film je skvěle natočenej a prostě má koule!!! Rocky Forever :) ()

Bednaa

Perfektní využití Rockyho odkazu. Tam kde Hobiti nebo Fantastická zvířata jen prvoplánově dojí dolary funguje Creed na plné čáře - i jako vzdaný hold původní sérii i jako plnokrevný samostatný sportovní film. Rocky vždy bilancoval na pomezí osobního dramatu a adrenalinové boxerské jízdy. A to samé platí tady. Hlavně skvěle zahrané postavy fungují na jedničku. Adonis má pečlivě vystavěný background a má skvělou chemii jak se Stallonem, tak s Tessou Thompson, do které jsem se po tomhle filmu platonicky zamiloval. Smekám klobouk hlavně před Slyem, který dokáže už 40 let hrát tu samou postavu a vždy ji posunout o kus dál. Rozhodně tu není jen za trenérské křoví, scénáristé mu pořád nedají pokoj a i v sedmém filmu dostává od života pořádně přes držku. Tréninkové montáže dostaly fresh look ale ve svém nitru jsou pořád stejné jak je všichni známe. A nakonec samotný zápas je jen pořádně propocená třešnička na dortu. Rozhodně řemeslně mnohem lépe provedený, než ten z posledního Rockyho. Takže líbilo, a dost. Dokonce i víc než pár dílů Italského hřebce. Po zhlédnutí budete mít chuť zmlátit minimálně boxovací pytel. ()

90125

Už dávno som sa pri filme tak nenudil. Zdalo sa mi, že to nemá dve hodiny, ale štyri. Nie a nie skončit. Absolutne zbytočný recyklát, od A do Z predvídateľných udalostí. Ľudia čo Creeda písali si ani v najmenšom nedali námahu niečo vymysliet. Nejaké postavy, dialogy, alebo nebodáj nejakú dramatickú zápletku. Nič. Copy-paste, hotovo. Smutné, ako Rocky dopadol. 39 % ()

Bogrant

Veľké prekvapenie! Coogler oživil spomienky, oživil Rockyho, obohatil príbeh svojou nováčikovskou dravosťou, potenciálom a rešpektom k celej sérii. Nostalgické a toľko opakované obzeranie sa do minulosti je v tomto prípade plne akceptovateľné. Filmu nechýba prakticky nič, čo zdobilo tie najlepšie filmy tejto série a ešte má aj výborného Jordana. Ak by to malo nejak skončiť, tak jedine takto, pretože aj Stallone ukázal, že ten chlap má proste city, vie zahrať čokoľvek a neuveriteľným spôsobom sa do toho položil a vcítil. ()

Orion12

Těhle sportovních zápasnickým dramat je sakra málo a je to škoda. Říkal bych tomu novodobý Rocky. Creed útočí na nostalgii, easter eggy a klasický rockyho příhovou šablonu, která prostě ikdyž je po tolikáty pořád funguje. Film můžete vidět ikdyž jste neviděli žádný díl rockyho , nebudete sice chápat všechna spojení , ale film povětšinou funguje jako samostatný celek. Michal B. Jordan v hlavní roli září, je skvělej role mu sedla a dodává tomu hrozně dobrej feeling. Sedmdesátiletý Rocky funguje v roli Mentora skvěle a je nahláškovanej. Tessa a ostatní postavy hrajou až uvěřitelně dobře. Až na takovou výpln v polovině filmu, kdy asi tvůrci úplně nevěděli kde to mají svěřovat, tak jsem se po celou dobu nenudil a film mě ihned nahypoval jít do fitka a pořádně se unavit. Za mě fajn akční drama , které je dojemné nenudí , rozhodně úctihodný nýástupce rockyho- možná ještě lepší 8/10. ()

Kritickej

7/10 Čekal jsem hovadinu plnou klišé a kopírování předešlých dílů a dočkal se příjemnýho filmu s několika zajímavými postavami. Ten závěrečný souboj je sice slabší, ale jinak moc příjemné překvapení. ()

Ondak

Trochu mi to přišlo jako vykradení a kopírka prvního dílu, kdy děj je dost podobný, ale přesto to je jiné a celkem to funguje. Jediné chyby vidím v nudnějším příběhu vedle boxu a zápasu, kde do sebe protivníci mlátí jak do pytle s pískem. Tak jako tak se jedná o skvělý odkaz na Rockyho sérii. ()

draxxi

Je videt, ze si Sly svyho Rockyho chrani, hycka a opatruje. Scenar, hudba, obsazeni, choreografie zapasu, strih....jednoduse parada... Nejsem zadnej fanousek boxu, ale tohle je jednoduse parada. I cesky dabing je super. 17/6/2021 90% ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)