Sedem zhavranelých bratov

• Česko Sedmero krkavců (viac)

Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo veľa rozprávať, v ňom dedina a v nej veľa ďalších osudov, v lese čarodejnica a na hrade kráľovská rodina s mnohými tajomstvami. Príbehov o ľuďoch by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré keď z úst vyletia, už ich nič nevráti späť a o Bohdanke, ktorá sa rozhodne zachrániť svojich bratov, nedobrým slovom premenených na havranov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste, ale možno pri tom nájde aj svoje šťastie. (RTVS)

Svrdlin

Bez studu začnu s prohlášením, že jde o jednu z nejpovedenějších filmových pohádek od roku 1989. Nellis se podařilo totiž napsat scénář, který nemá proluky, ale ani zbytečně nesází na jednu akci za druhou. Nebojí se jít obsahově hlouběji, než by s ohledem na jeho vizuální poutavost vlastně musela, především však nedělá žádné skopičiny, i když se humoru nevyhýbá. Velký vklad představuje casting - naprosto funkčně vybraní herci, Issová je k zulíbání, díky své milé přidrzlosti. A jako takový bonus vnímám profesionálně zvládnutou práci s kamerou, hudbu, vůbec výběr scenérií. ()

ivan bohatyr

Hodne takova ponura pohadka, skoncilo to vubec s dobrym koncem? Hodne jsem se v tom ztracel, dej zamotany, nejake nadprirozeno, zadna pekna princezna, pohadku si takto nepredstavuji. Ale prostredi, kostymy apod. to bylo pekne. ()

venalce

Po dlouhé době opravdu vynikající pohádka, po které v divákovi nezůstává pachuť "mohlo to být lepší". Všechny pohádkové ingredience jsou tu pečlivě vyvážené, nic nechybí ani nepřebývá, děj i herci odvádějí svou práci na výbornou, radost pohledět. Od dob Anděla Páně je to zřejmě první pohádka, ke které se budu ráda vracet. ()

hroubek

Sedmero krkavců mě svým trailerem dost odradilo od možnosti kouknout se na film. Pozitivní recenze mě můj názor malinko vyvrátily a proto jsem to musel zkusit. A možná se budu opakovat, ale prostě je to tak. Sedmero krkavců vypadá skvěle. Fakt, že jo. Vizuální stránka je úžasná. Krásné záběry na přírodu, lesy, skály, hory, řeky nebo vodopády, zámek a celkové hrátky s vizuálem. A pak tu je ještě perfektní režie Alice Nellis. Nellis si napsala sama scénář a má mou obrovskou pochvalu, jelikož jsem se během filmu ani chvilku nenudil, dialogy byly perfektně napsané a zahrané. A samotné postavy byly parádně zahrané, že jsem jim fandil(největší nedostatek loňských Tří bratrů) a taky byly zajímavé. A také jsem ocenil, že se zbytečně neplýtvalo slovy a hodně se sázelo na fyzičnost. Martha Issová se mě ve své roli hodně moc líbila a celou dobu jsem jí fandil a to ať už trhala kopřivy, starala se o bratříčky nebo to že vytrvala do konce v tváří tvář smrti. Sabina Remundová je perfektně obsazená a její královna je moc dobře zahraná. Lukáš Příkazký má zajímavý a hlavně uvěřitelný vývoj ve filmu a s Issovou se krásně doplňovali. Václav Neužil si svojí roli dost užívá a krásně ztvárňuje rozmazleného prince. Zuzana Bydžovská je skvělá a má ty nejlepší scény a hlášky. První půlka v lese je boží. Jakmile se příjde na hrad, tak film na chvilku ztratí tempo, aby ho v závěru znova chytil. Sedmero krkavců je opravdu moc povedená pohádka, která se snad stane novou klasikou. ()

VasaX

Ano, Sedmero krkavců v podání Alice Nellis je více fantasy, než "klasická česká pohádka". Původní základ byl krásně využit, zasazeno do pohádkového středověku s přelivem do větší "reality" (třeba v krásném spojení vypravěčských scén, který vypráví, co se povídalo, a obrazného děje, který nám odkazuje trochu odlišnou "realitu". Tohoto prvku si dost cením, protože vrací další výchovný prvek do pohádky. Martha Issová, která se většinu času musí smířit s herectvím skrze výrazy, grimasy a posunky, je skvělá. Lukáš Příkazký jí ale velmi dobře sekunduje. Cekově prvky sedí dohromady - postavy, herecké výkony, prostředí, příběh. I ten humor je primární - součástí děje, nenucený, neparodický. Sedmero krkavců je pro mě hodně povedená pohádka, se správným poměrem veselého a temného, která vás, na rozdíl od jiných pohádek, nenutí objednat si třeba zrovna sedmero krkavců, aby vám po shlédnutí laskavě vyklovali oči. ()

Master19

Tohle není to, co čekám od pohádky. Samozřejmě: řemeslně výborně provedené, dostatečně rozmáchlé a přesto neodfláknuté. Herecky neimprovizující, vsazeno na osvědčené, malé role odstíněny. Podle mě má tohle spíš blíže k pohádkám typu Pána prstenů než k jakékoliv české pohádce. ()

Autogram

Žiadne veľké prekvapenie sa nekonalo, rozprávka má veľmi peknú vizuálnu stránku, ale tie dialógy by patrili skõr do súčasnosti, ako do príbehu Boženy Němcovej. Trochu ma vyrušuje, ak rozprávkové bytosti ako princovia, králi a čarodejnice hovoria štýlom dnešnej mládeže. Inak slušný priemer s niekoľkými poučeniami do života pre deti aj pre dospelých. –––– Když dítě nezíská pozornost dobrotou, zkusí to zlobením. ()

vyfuk

Sedmero krkavců je pro mne první obeznámení s touto pohádkou a asi to je tak i dobře. Tohle je prostě povedená pohádka. Málokomu se dneska povede natočit takovou. Nevím jestli v české akademii si myslí, že toto je takový zkurvený unikát, že na to musí prcnout asi padesát nominací, ale co. Na druhou stranu, povedený to je. není to žádná ptákovina a i kdyby to bylo nominováno jako nejlepší film, tak furt by bylo lepší kdyby to vyhrálo toto, než Fotograf. ()

Koryntos

Když první co vás napadne je, že by to mohlo být i horší, tož se někde musela stát chyba. Navíc všechny mužské postavy jsou takoví trubci, že je s podivem, že je paní feministická režisérka nevyškrtala z děje vůbec. ()

ghatos

Tak se nám postmoderna vkradla i do tradiční české pohádky. Ne, že by to vadilo. Některé věci byli osvěžující, jenže Issová to hodně divně pojala. Přece jen bych od takové role očekával citlivější/niternější přístup. Takhle Bohdanka je ranařka, co jsi jde za svým a všechny má u zádele. Vzhledem k tomu, kam se tenhle žánr u nás dostal (rok 2017) lze považovat tohle za podařenou pohádku. Jinak verze z roku 1993 je lepší. 63%. ()

KASUGI

Přemluv bábu. Pizda Issová si neuvědomuje, že ta bába a děda toho prožili víc, než ona a ten skrček Mádl. Fascinuje mě to pokrytectví havloidů, kteří vnucují svým rodičům svoje názory, jak je třeba bránit demokracii a svobodu blá blá blá tím, že zvolím tu "správnou" stranu. Jenže právě tím zesměšňováním důchodců, (formou: "Vy jste už staří, už tomu nerozumíte a musíte volit, to, co my řekneme, že je správné.") si právě hrozně protiřečí a jsou přesně tam (v totalitě), kde nechtěli být. Issová by si měla dát pár facek za tento spot a Mádl jakbysmet, i když toho už někdo asi po té rozpláclé tlamě přetáhl pádlem. Jistě si říkáte, proč věnuju koment nějakému politickému spotu a ne pohádce. Ale já komentuju tu pohádku. Přemluv bábu, to je to, co jsem v tom viděl. Issová je totálně nefotogenická osoba, s neposlouchatelným hlasem, hodící se maximálně do reklam, nebo nějaké komedie. V té pohádce je pěst na oko, až to bolí. Nedokoukáno, nešlo to. Za každým rohem jsem čekal, že vyskočí eon energy. A není to neustálým cpaním reklam do tv. Je spousta herců, kteří se nejprve objevovali v reklamách (namátkou Dulava) a pak až ve filmech a přesto mi v každé roli sedí. Martha Issová v pohádce prostě ne! To její sestřenka Klára je jiné kafe. Dvě hvězdy jen a pouze za krásnou kameru a výpravu. ()

jenik71

Očekával jsem zajímavější a kvalitnější podívanou. Sedmero krkavců se mi jeví jako hodně přeceňovaná pohádka. Ve svých rolích se mi nelíbily Sabina Remundová a Zuzana Bydžovská. Nevím ani proč, osobně na mě obě působily tak nějak podivným dojmem. Na druhou stranu Martha Issová drtivou většinu filmu nepromluví ani slovo a přesto hraje s přehledem a přirozeně. Uděluji tři hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Hollohlaway

Líbilo se mi hodně civilní pojetí , nemám rád české pitvořivé pohádky. V tomto ohledu byla volba M. Issové dobrou volbou , ač jinak je typově velmi zvláštní. Ke konci to už trochu drhlo, scénář není úplně dokonalý , a hlavně doplnit děj logickým konáním postav aby to bylo věrohodné , byl zřejmě problém. Takže v závěru musíte trochu přimhouřit oči. Ale herecky je to velmi dobře obsazené , kamera slušná , rozhodně nadstandart na českou tvorbu. ()

zsn

Líbivě ponurá pohádka podle mého gusta. Na české poměry konečně vtipné, nepředvídatelné, konečně také neokoukaní herci, bezchybné rekvizity a okouzlující prostředí se špetkou Tudorovských praktik. Dlouho jsem nedala českému filmu plný počet bodů, to svědčí o kvalitě tohoto filmu. Ostatně Alice Nellis umí sem tam překvapit - Mamas a Papas mne svého času také příjemně potěšili. ()

Gyrphos123

Opět taková ta klasická česká pohádka a ještě k tomu podle Božky, jistě že jsem se u ní bavil, to nemůžu říct, že né. Každopádně jsem čekal víc, první věc, kterou musím vytknout je ta, že obsazení Zuzany Bydžovské mi prostě nesedlo, já tu herečku nemusím, vadí mi styl její řeči, nerozuměl jsem jí pořádně... Ze začátku jsem měl pocit, že mě bude štvát i obsazení Marthy Issové, ale to se po čtvrt hodině změnilo a nakonec jsem byl za ni i rád,ty její xichty to celkem oživovaly. Odpuzující byla Sabina Remundová, ale to bylo vcelku správně na tu roli, toď vše k obsazení. Začátek a konec mi přišel zbytečně odfláknutej, zbrkle zkrácenej. Na druhou stranu, lepší jak původní verze. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (viac)