Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

Carol Pifková

Väčšinou film podľa knihy nepozerám skôr ako prečítam knihu. Samozrejme ak ju prečítať chcem. Pri Gone Girl som si myslela, že to čítať nebudem. Pri tej zápletke som si to však rozmyslela a ľutujem, že som najskôr nedala prednosť knihe. Ten párik bol naozaj neskutočný nevedela som kto je väčší hajzel. Nakoniec ten väčší hajzel sa ukázal neskôr ale bolo to naozaj skvelé. Neohratá zápletka, pri ktorej som bola naozaj v šoku. ()

Frajer42

Bezprostředně po zhlédnutí nemohu skrývat zklamání. Na film jsem čekal tak strašně dlouho, že jsem si dříve rozposlouchal jeho audio knižní verzi, která se mi docela líbila. Doposlouchal jsem se k hlavnímu zmizení, což je asi tak 4. minuta filmu. Na film jsem byl vážně natěšený, jako cigán na sociální dávky. Snímeček dostal na starost opravdový borec, který za svoji kariéru posral pouze třetího vetřelce, scénář napsala samotná autorka knižní předlohy. V obsazení byla spousta jmen, která čítám rád. To zkrátka nemohlo dopadnout špatně! Taky že to špatně nedopadlo. Dopadlo to příšerně. Výsledkem byla naprosto nezáživná více než dvouhodinová hovadina. Trošku se stydím, že jsem film doporučil tolika lidem, aniž bych ho viděl. To už vícekrát neudělám. Pokusím se tedy odradit tichým výkřikem do tmy alespoň hrstku šťastlivců, kteří zatím neměli tu smůlu na to kouknout. Nedívejte se na to! Pokud si místo tohoto blábolu pustíte dvouhodinové gay fekal fetiš porno s geronty, tak budete mít po skončení srovnatelné pocity. Gillian Flynn osobně neznám, nevím naprosto nic o jejím životě. Začátek knihy, zdůrazňuji knihy, se mi docela líbil. Po zhlédnutí filmu bych řekl, že to bude brutální feministka. Ale opravdu opravdová feministka. Taková, vedle které ostatní feministky vypadají jako šovinistky. V podstatě film nám říká jediné. Mužové a páni chovejte se ke svým milujícím polovičkám hrozně hezky, jinak by se mohlo třeba něco stát. Sami určitě víte, jak v těch ženách poletují emoce a že není snadné se naladit na podobnou vlnu. Také mě hrozně moc zklamalo to samotné zmizení. Říkal jsem si : "88 % to nebude ledajaké zmizení!" Bylo! Jednalo se o naprosto trapnou sériovou záležitost, kterou, aniž bych se chtěl chlubit, jsem přesně čekal a v koutku duše doufal, že se budu plést a uvidím tak strašně brutální film, že udělám, co jsem ještě nikdy neudělal a pustím si ho hned znovu. Abych to zkrátil, absolutně mě neoslovil děj. Celé mi to přišlo trapné, laciné a debilní. Strašně mi vadily veškeré hovadiny kolem. Televize, kde se nevysílalo nic jiného, než stále stejné hovadiny ohledně strašně záhadného zmizení. Dobrých 10 % stopáže se díváte, jak někdo čumí na televizi. Ještě více mě dorazil ten tmavě opálený advokát, abych byl dostatečně rasově shovívavý. Nejlepší advokát na světě nemůže mítt v žádném vesmíru takový odstín tmavě hnědé. To je absolutní hovadina. To jsou jen takové ty okrajové sračky, kterých jsem si všiml. Celé mi to přišlo absolutně nedůvěryhodné. Prostě absolutní snůška hovadin, jejíž výsledkem je jedno obrovské zakamuflované hovno. Blíží se zima, tak specifikuji situaci v nastávajících podmínkách. Představte si, že jste venku. Kolem vás je všude sníh. Vím, že to není snadná představa, ale je zcela nezbytná pro pochopení toho, co bych rád sdělil. A vás napadne naprosto geniální nápad udělat si sněhovou kouli a nejbližšímu člověku ji hodit do ksichtu. Sáhnete tedy do sněhu a vaše ruka přijde do kontaktu s něčím hnědým a hrozně smradlavým. Člověk nemohl tušit, že bude pod krásným a čistým sněhem hnusné a špinavé hovno. Pro méně chápavé doplním krátké vysvětlení. Chytřejší mohou přeskočit. Sníh byla má očekávání a hovno bylo výsledkem. Nechci říct, že tenhle film by byla sračka typu Stmívání a podobných nesmyslů točených výhradně pro retardy. Problém byl prostě v tom, že jsem čekal kvalitu někde lehce pod vrcholkem Mount Everestu a realita byla taková, že jsem byl někde poblíž dna Tichého oceánu. Naprosto mi uniká, co dělá tento snímek nějakým neobvyklým, ba dokonce výjimečným. Za mě, za běžných okolností, jeden z pěknějších odpadů. Jen proto, že se tedy blíží Vánoce, svátky klidu a míru, ho nedám. Hnusná 1 *!! () (menej) (viac)

leila22

Prvá polovica filmu sa mi zdala o niečo lepšia. Hltala som všetko, bola som v napätí, nevnímala som čas. Gone girl sa nedá uprieť prepracovanosť, nápaditosť a v podstate aj kompaktnosť, aj keď v druhej polke filmu by sa už chybičky našli. Zabiť tú mrchu som mala potrebu,tak ako asi väčšina z vás a celkom ma štvalo, keď sa jej napriek všetkému podarilo vždy a zo všetkého vykľučkovať. Aj napriek tomu, že mala ku koncu na sebe viac krvi ako oblečenia a určité, nazvime to detaily, v jej svedectve proste nesedeli, opäť si vymyslela niečo nové, s čím trafila do čierneho a svojou milou a pošahanou tváričkou zmietla vymleté okolie, ktoré po celý čas vždy verilo práve aktuálnej Tv verzii. Mrzí ma aj ten koniec, no zatiaľ to na tenkom vlásku ešte stále visí na 4 hviezdach. ()

MikeCool

Och! Mé filmové srdce plesá radostí. ___ Máme tu kandidáta na nejednoho Oskara. To by ovšem oskarová porota nesměla býti složena z proplešatělých pánů, kteří odsuzují fantasy filmy či filmy s různou mystikou. To jsme mohli zpozorovat při minulém předávání oskarových cen, kde sporadicky sošku za nejlepší film odneslo historické drama 12 let v řetězech namísto značně propracovanějšího Vlka z Walt Street a o udělení ceny za nejlepší herecký výkon netřeba slov. Nicméně doufejme, že při dalším vyhlašování těchto prestižních filmových cen získá Zmizelá Oskara za minimálně nejlepší adaptovaný scénář a určitě ve spoustě dalších kategoriích by mohla dominovat (např. Nejlepší film, režie, herecké výkony, hudba, atd.). ___ Zmizelá se může pochlubit výbornou filmovou strukturou po všech filmových stránkách, jak už jsem zmínil výše. Největším lákadlem je bezpochyby ohromující scénář od autorky knižní předlohy, ale i filmového scenáře Gillian Flynn, který si dokáže s psychologií a s nervy diváka parádně pohrát a přesně takové filmy se spousty psychologických zápletek já hltám plnými doušky. O prvotřídní zpracování a kulminující vývoj příběhu se postaral úžasný režisér David Fincher, který se může pochlubit hity jako např. Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Sedm či Klub rváčů dokazuje své režisérské veleumění a potvrdil mi opět to, že na jeho filmy se člověk musí podívat minimálně dvakrát. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dzeyna

Kdyby v tomto filmu nefiguravala Rosamund Pike, jako vyšinutá manželka, tak by to bylo naprosto o ničem. Ben Affleck předvedl jako vždy otřesný výkon, pokud se tomu dá říkat výkon. Příběh je promyšlený celkem dobře, až na pár detailů, ale dá se to. Konec jako u každé americké klasicky odfláknutý až to není hezké. Pro mě rozhodně velké zklamání, které následuje po velkém očekávání. ()

boshke

Fincher konečně po třech slabších filmech od Úkrytu opět cílí přímo na komoru a nabízí prvotřídní psycho. Ben kupodivu i celkem hraje, i tak ho jeho filmová šíblá manželka Rosamund Pike hravě strčí do kapsy. Harris byl taky celkem v pohodě, i když tomu ten Barney zůstane už do konce života. Jinak příběh prvotřídní, diváka trochu zamrzí brzké odhalení, jak že to vlastně všechno bylo (a tedy jestli je Beník zloduch nebo ne), ale to ještě netuší, co přijde. A závěr? No, na ten se těšte. Já bych se z toho zbláznil... 100% ()

Kothy

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Bohužel to nebylo tak dobré, jak bych od Davida Finchera čekal. Ale pořád je to docela slušné. Hlavně Ben Affleck a Rosamund Pike předvádí skvělé výkony. Je to natočené na motivy poměrně nové knihy. Celé to hodně brutálním způsobem znásilňuje myšlenku o dokonalém manželství. Případně to zesměšňuje uvažování a ovlivnitelnost amerických občanů pomocí médií. I hlavní zvrat se dozvíte v podstatě už v půlce filmu. Je to dost předvídatelné. Neil Patrick Harris tam má docela dobrou roli šíleného bývalého přítele. Spoiler: Pěkně si to Amy celé vymyslela. Je to vážně neuvěřitelná mrcha. Konec mě docela naštval... "Skamaraďte se s největší blbkou z okolí." :D ()

AllShallFall

Velice zvláštní film s propracovanou zápletkou. Avšak mě nechal docela chladným. Filmy o blbkách s fanatickými sklony mě moc nerajcujou. Přes dvě hodiny dřevěné prdele na gauči. Nic víc, nic míň. ()

Okara

Podíl hudby na výsledném zážitku = 230%. Ale jo. Já se přidám do "stáda zabedněnců, který tupě hvězdičkujou". Sice to u mne na plný počet není, ale Zmizelou je potřeba ocenit. Ať už kvůli tomu, že jako filmařina je to snímek bezchybný, nebo i protože v letošním výčtu kinematografie je to jedna z mála perel, co diváka sebere. Jasně, jsou tu argumenty jako je to dlouhý, pomalý, nabízelo by se i těžkopádný, bez nějakých významných vygradovaných scén, které diváka proberou z letargie. Jenže o tom to je. Když vás film dokáže pohltit a zhypnotizuje vás do jakéhosi apatického stavu, kdy jen přibitě koukáte a pro nějaký pořádný vodopád emocí není zkrátka prostor - to se přeci nějak od thrilleru očekává, ne? Abych tu neomílal stále to samé dokola, že zápletka, Fincherova režie i herci jsou prostě perfektní (před Pike obrovský klobouk dolů!), rád bych vypíchl hudbu. Právě ona má vedoucí roli v onom thrillerovém omámení diváka a zde je to patrné mnohem, mnohem více než-li u jiných žánrových zástupců. Ať už je tajemná, dynamická a úderná či sentimentální, o úroveň i dvě navyšuje dopad jednotlivých scén na psychiku diváka. Možná také právě proto se stalo něco, co jsem snad ještě v kině nezažil. Po skončení filmu člověk při vstávání často suší uroněné slzy, rozdýchává salvy smíchu nebo si jen za toho vzrušeného šumu říká "Jo, to bylo dobrý!". Tentokráte naskočily titulky a hrobovější ticho jsem neslyšel. Jako by najednou nikdo nevěděl, co dělat, všichni se vzbudili z té snové letargie. Zamyšlení, s podivným výrazem ve tváři. A když film tohle dokáže, tak to o něm něco vypovídá. Nicméně u mě to na pětihvězdí stejně není ať už kvůli menším logickým trhlinám nebo velmi znatelné stagnaci děje v určitých částech filmu. Neříkám, že je to na škodu, ale onen pocit sakra, filmy jsou prostě dokonalý jsem si tentokráte z kina neodnášel. Nejlepší soundtrack z filmu: What will we do? 80 % ()

DwayneJohnson

Abych byl zcela upřímný, ani nevím, kde bych pořádně začal. Po oscarovém Argu, Ben tentokráte v roli manžela, který hledá svou ženu. Tohle je vlastně patrné už i z názvu a také obsahu distributora. I podle krátkých ukázek jsem nabyl dojmu, že půjde o klasické drama, na téma, je vinen, není vinen, udělal to, neudělal, což vlastně i ze začátku působí. První třetina, možná zhruba polovina, má všechny tyhle typické znaky. Návraty do minulosti, postupná změna jejich partnerského vztahu, až přehnaný vliv médií a také několik zajímavých dějových zvratů, kterým jsem tak nějak v půlce úplně přestal věřit. Vlastně asi přesně v okamžiku, kdy se dozvíme, co se se zmizelou manželkou opravdu stalo, nabírá tenhle film pro mě jen stěží akceptovatelný směr. Dost nevěrohodný, co se týká nějaké reálnosti a také práce policie, která by jen tak stála opodál a nečinně přihlížela, co se z toho nakonec vyklube. Nezachrání to bohužel ani Ben a hlavně Rosamund, která v roli jeho „nevinné“ manželky podává opravdu výborný výkon, zcela jistě jeden z jejich nejlepších. Tohle zajímavé drama proto nemůžu ocenit vyšší známkou, kterou by si možná podle první půle zasloužilo. Třikrát škoda, snad někdy jindy, od Davida jsem čekal určitě víc. ()

Ant

Nevědět, kdo film natočil, řekla bych, že je to skvělý thriller. Ale do kina jsem šla s tím, že jdu na Finchera, takže to je pro mě "jen" skvělý thriller. Tenhle cynický a temný pohled na vztahy je vždycky výborný námět pro film. Gone Girl je taková hardcore verze Blue Valentine s tím, že Fincherův film je o něco mainstreamovější a nebudu z něj mít další týden depresi. Taktéž jsem za Afflecka šťastná, že konečně našel roli, kde mohl prodat svůj apatický jednovýrazový projev. I přes výbornou Carrie Coon a Rosamund Pike Gone Girl pro mě nepřekonalo Zodiaca. I když tentokrát už to bylo blízko. ()

Slartibarkfast

Milý a dobrosrdečný Nick je tak trochu buran, ale do oka mu padne úžasná a skvělá blondýnka Amy, která je přímo dokonalá. Chvíli spolu chodí, až nastane ten okamžik a vstoupí do svazku manželského. Tím začíná celá ta legrace. Přijde recese a oba ztratí zaměstnání. Tu se náhle v Nickovi, který se s Amy musí přestěhovat do rodné domoviny - zapadákova, probouzí pradávné kořeny jeskynního muže, kterého ovšem Amy, zvyklá na vysoké standardy a uhlazené chování, rozhodně nechce a vznikají domácí konflikty. Jednoho dne, přesně na páté výročí jejich svatby, Amy náhle a beze stop zmizí. Celý svět najednou vidí Nicka jako vraha své ženy a on se všemožně snaží je přesvědčit o opaku. Inu podařená taškařice o tom, jak udělat z manželství opravdu odstrašující příklad a všem novomanželům tímto přeji hodně štěstí v takto idylických vztazích. Podobná tomuto už je snad jen Válka Roseových, ač ve zcela jiných světlech. Inu, smál jsem se a hádal po celou dobu, jak to ve skutečnosti je a vcelku jsem se i trefoval, tedy za předvídatelnost bohužel slevuji hvězdičku dolů. Nicméně to byl povedený snímek a všichni v hlavních rolích odvedli skutečně skvělou práci. Tak přesvědčivé herecké výkony, zvláště pak u Bena Afflecka, bych opravdu nečekal. Vřele doporučuji všem svobodným párům. 85% ()

nascendi

K takmer dvom tisíckam prevažne kladných až obdivných komentárov môžem pridať iba moju obavu, že sa takéto filmy budú v najbližšej budúcnosti nakrúcať a budú mať u divákov úspech. Filmy odtrhnuté od reality, naaranžované a obsahujúce iba to, čo divák chce vidieť a počuť a doplnené tým, čo by ho mohlo ešte prekvapiť, chvíľami až šokovať. Dej, myšlienka, posolstvo, to všetko je úplne nepodstatné. Ak sa pýtate, že za čo sú potom tie moje dve hviezdičky, tak odpoveď je jednoduchá - za remeslo, pretože z hľadiska remesla mu nemám čo vyčítať. ()

Eawy

Výborný film. Jedna z Fincherových schopností je nechať diváka v očakávaní, čo bude ďalej. Od prvého momentu ako sa vám predstavia hlavní hrdinovia cítite, že niečo nebude v poriadku. Rozprávanie príbehu v prvej polovici filmu je priam dokonalé, pre menej náročného diváka musí byť možno priamočiare. Pokiaľ ale "máte pochybnosti" o spoľahlivosti rozprávača film síce "neprekvapí" ale dokáže zaujať. Herecký ansámbel je vybraný dokonale. Rosamund Pike je neuveriteľná, zostávate ohromený a čakáte na ďalšiu scénu so zatajeným dychom. Jediné, čo mne osobne trošku na filme vadí je jeho ozvučenie. V prvej polovici máte pri pôvodnom znení naozaj problém počuť rozhovory hrdinov a nieto im rozumieť. 90% ()

Arsenal83

Na poslednú Fincherovku som sa neskutočne tešil. O čo viac som bol sklamaný, keď som vošiel do kina, sadol si a ono dávali posledných 15 minút. Naštvaný som film nechal tak a pozrel si ho po pár mesiacoch. S prekvapením som ale zistil, že tento skvelý film má hodnotu aj keď viete už koniec. Majster réžie nemohol sklamať, Pike bola výnimočne dobrá a Affleck normálne hral. Určite stojí za pozretie, zaujímavý príbeh aj vďaka literárnej predlohe. ()

cukorek

Dokonalá manželka = dokonalá mrcha. Kde majú niektorý chlapi rozum, keď opakovane dokážu podľahnúť takýmto beštiám ? Určite jedna z najlepších manželských drám, kde žena je skázou, ktorá nemá obdoby a neviem ani ako ju nazvať. Všetko tu funguje ako má no napriek tomu som od počiatku veril Nickovi a môj inštinkt nesklamal. Škoda záveru, keď Nick nedokázal od Amy odísť a zachránil ju pred múrmi vezenia, kde mala skončiť za chladnokrvnú vraždu. 80% ()

Pedestrian

Tenhle příběh bude Amerika milovat. Každopádně mám pocit, že už tomu chybí ten punc exkluzivity a potřeby opakovaného zhlédnutí a "reznorace" :-). Poslední půl hodinu jsem ale na filmu visel a skončit v jednom konkrétním okamžiku, jsem na první letošní pětihvězdě. ()

Slarque

David Fincher natočil další téměř perfektní thriller. Skvělá volba předlohy, která splétá hned několik aktuálních témat, ať už jde o následky finanční krize, svět médií či instituci manželství. Dokonalé obsazení od hlavních až po velmi vedlejší postavy. Opětovná sázka na dvojici hudebníků Reznor & Ross. A samozřejmě jeho až chirurgicky přesná režie a do detailu promyšlená struktura filmu. Ale přece jen je to snad až příliš chladné a pár detailů mi tam moc nedávalo smysl (90%). ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině