Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

xladik

Ok ...mám rád naše 3 oříšky pro popelku, nicméně Disney spojil příběh s hereckým obsazením a vizuálem pro mne v dokonalost.herecké výkony za mě za 5,film jsem si užil, je to jako když jsem jako malý kluk měl tu knížku popelka od disnay a když mi to rodiče četli tak přesně takhle jsem si to představoval. ()

PanIncognito

Atraktivní snímek s dechberoucími kostýmy, který mile následuje koncept tradiční pohádky. I vizuální stránka jednoznačně boduje. Navrch k tomu ještě Cate Blanchettová jíž je role macechy ušitá na míru. ;-) (viděno s dabingem - TV) ()

J.Bonnie

Ale jo, beru ji na milost. I když tam nejsou oříšky, ale víla kmotřička a dýně... pohádka má perfektní výpravu, kostýmy... ale i scénář. Velká část filmu je věnovaná životu Popelku před tím, než zůstala napospas maceše a sestrám. Nechybí vtip, logika,skvělé herecké obsazení (H. Bonham Carter nebo Cate Blanchett, ale i oba mladí hlavní hrdinové). Prostě jako jo! ()

Beata.Stybro

Do kina jsem šla s očekáváním amerického pohádkového kýče, přece Popelka je jen Šafránková...ale s dcerou, co se těšila jsem to přijala statečně.... Ale musím s radostí podotknout, že mě tohle zpracování "odzbrojilo" - 3x jsme brečela, dvakrát jsem měla husinu po celém těle, já stará matka. Byla to filmová podívaná, s krásnou hudbou, kostýmy, některé záběry byly jak z obrazů starých mistrů, skvělá kamera, uvěřitelní herci (ano černoch mě rušil, i když byl sympaťák, byl účelový, proto hvězdičku méně). Celá pohádka byla "odvážná a laskavá" s krásným poselstvím...v době kde laskavost a pravá odvaha nám většině chybí. Macecha úžasně ztvárněná Cate Blanchett a ve své podstatě i hrozivě pochopitelná. ()

Elanornegra

Rozpravkove prostredie, kostymy, aj pribeh. Slusne obsadenie,nic nebolo vyrazne pokazene. Kazdopadne na 4* to nie je. Chcelo by to trosku viac mozno niecim prijemne prekvapit, nvm ..65% ()

Maaarc

České Tři oříšky nastavily laťku hodně vysoko, ale úplná americká trapárna toto není. Celkem milý vtipný film. A ten černoch na zámku je nejvíc. ()

JerryR odpad!

Des a utrpeni, pokud mate male dite a na vanoce ho chcete necim zabavit, dejte mu na hrani radeji kus tvrdeho chleba. Udelate pro jeho dusevni vyvoj vice. A pockejte si na Hratky s certem. ()

zuzam

Popelka je sice jen jedna a to ta naše oříšková, ale tohle bylo tak vizuálně nádherné, výpravné,  klasická Disneyovská pohádka, mile vyprávěná, žádný horor, krásné ponaučení pro děti. Cate Blanchet zahrála mrchu macechu výborně, ale divák jí na závěr dokáže pochopit a možná i jako Popelka odpustit. Až kýčovitě barevné, ale tak to má pro děti být. Tanec prince s Popelkou na bále je prostě dokonalý. ()

APLSMLS

Řemeslně tomu nejde moc vytknout, dobře zvládnuté a díky bohu si to odpustilo muzikál na rozdíl od jinejch předělanejch Disneyovek. Nebýt naší Libušky, tak klidně možná nejlepší zfilmovaná Popelka. ()

Radeck

Možná trochu jednoduchý příběh ale já mám jednoduché bez trapného patosu hezké pohádky moc rád což o téhle nové verzi zcela platí. V jedné scéně na začátku říká ještě malé Popelce její umírající maminka jednu krásnou větu pod kterou bych se třebas tisíckrát podepsal a to že nejdůležitější v životě je ODVAHA a LASKAVOST. Jednu hvězdičku bohužel strhávám už na počátku za zbytečně pompézní pro mne odrazující hudbu protože jak platí, méně je někdy více. ()

zombiiik

Máme pred sebou ďalšie spracovanie notoricky známeho príbehu.  Po koľkýkrát?! Vážení, toto sa ale za mna podarilo. Dôstojná verzia klasiky, ktorá nie je preplnená dospeláckymi vtipmi a dvojzmyslami, nesnaží sa byť príliš originálna (čo väčšinou cítiť a škodí veci) a je poctivou ukážkou klasickej verzie v 21. storočí. Lily ako popoluška dobre, Richard ako princ bez charizmy, Cate ako macocha výborná.  Krásny vizuál dotvárajú krásne kostými (najmä tie macochine - och!), no ten správny zážitok z rozprávky podčiarkuje a zvýrazňuje Patrick Doyle so svojou hudbou. Soundtrack je pravidelné prítomný na mojom playliste. Proste ,,Have courage and be kind" ! :) ()

Lukango

Konečně nějaký Disneyovský remake, který se celkem poved. Branaghova Popelka, rozšiřuje animovanou verzi, a i když místy zapomíná či upravuje originál, tak stále má, co nabídnou. Příběhově nám Branagh přiblížil popelčinu minulost. Dále její příběh místy upravil. Některé jednotlivé pasáže jsou mírně jiné a přepisují animovanou verzi, ale většinou to filmu pomáhá, aby se film netvářil jako zkopírovaný animák, ale nabídl něco víc a jinak. Herecky tu máme poměrně kvalitně zahrané role, především ze strany Cate Blanchett, ale samotná představitelka popelky, Lily James, také postavu nijak nesráží. O obraz se nám tu stará krásné nasvícení a relativně dobrá kamera. Mírný problém však nastává, jakmile se na scénu nahrnou cgi, které prostě Popelkovsky čistě nevypadají a filmu to ubližuje. Myši a kocour tu už zas tak zásadní roli nehrají, což je škoda, protože se v animované verzi starali o humor a roztomilost, na druhou stranu s ohledem na kvalitu cgi se nedá divit, že tu tak moc času nestráví jako v původní verzi. Co však film nejvíce odlišuje od animované verze, je mimo jiné také hudba, respektive ty legendární písničky, které v animované verzi padli, byly chytlavé a pěkné, tak tu už téměř nezazní. Popelka je dle mého názoru celkem vydařená adaptace na další Disneyovskou klasiku, která animované verzi z roku 1950 nedělá vůbec špatné jméno. Známka: 6,5-7/10 ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)