Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

LordMack

Jako velký fanda pohádek nemohu dát víc než tři. Přišlo mi to až moc infantilní (ale já vim, to byl asi záměr). Asi k ménu dojmu asi moc nepřispěl ani český dabing. Ale jak všichni píšou, zvládnuto to bylo prostě "jen" dobře. ()

Ereniss

Dlouho jsem přemýšlela, co napsat k filmu, který mě naprosto pohltil svou atmosférou, zpracováním, kostýmy a v neposlední řadě herci. Usazená do křesla v kině jsem sledovala s otevřenou pusou a zářícíma očima můj nejoblíbenější příběh z dětství a zase mi bylo pět let. Všecky problémy, práce a nevím co ještě byly v tu ránu pryč a já se ocitla v tak kouzelném světě, kde i Robb Stark se dočkal svého království. O ostatních hercích ani netřeba mluvit, krásná a zlá macecha Cate Blanchett a úžasná Helena Bonham Carter. Tohle bude pohádka roku, když ne posledních pár let. Za to budu Branaghovi do smrti vděčná, že mě, a věřím že nejen mě, dokázal na nějaký čas unést do světa, jaký není, ale mohl by být... ()

teacher

Byl jsem na Popelce se svojí sedmiletou dcerou-ta po celou dobu filmu od něj neodlepila oči.Byla naprosto uhranutá tím, co se dělo na plátně. A jelikož to ona ještě neumí sama vyjádřit slovy, vyjádřím to za ni: okouzlující Lily James, skvělá macecha Cate Blanchett, občas trošku nemotorný Richard Madden, roztomilá "kmotřička vidlička, pardon víla kmotřička" Helen Bonham Carter, ale především-nádherná výprava, hudba a kouzla a čáry přesně tam, kde být měly. Ani jedno navíc, ani o jedno méně, než by bylo záhodno. Jak už tu padlo dříve-pocta staromódním pohádkám v tom nejlepším slova smyslu! Za dceru i za mě plný počet hvězd. ()

raffi

konečně vypadá Helena Bonham Carter fakt hezky a ne jak strašidlo :D moc hezky zpracované! Nejlepší bylo dětské publikum v kině, dívat se na to sama doma, asi bych z toho tak nadšená nebyla :)) ()

elanista1

Ak si odpustíme taký nepodstatný fakt ako ten, že presne vieme čo sa stane v nasledujúcej scéne, je to aj tak viac než dobrý film. Kúzelný od začiatku do konca, s veľmi pekným výberom do role Popolušky, nádherná hudba, zlá macocha, a nakoniec veľmi zaujímavé scény medzi hlavnou dvojicou. ()

ESNYR

Návrat ke starým klasickým pohádkovým příběhům, kde se nehází hlášky, neodkazuje se na 30 filmů a všechno dává ten normální pohádkový smysl, což v dnešní "umělé" době působí až neuvěřitelně. Kenneth Branagh dokázal natočit krásnou klasickou pohádku v časech, kdy se pohádky násilně překopávají do podob které mají zaujmou svojí coolovostí co nejvíc blbečků. Neuslyšíte tady žádné srandovní hlášky a neuvidíte nic takového jako akční sekvence - je to normální pohádka bez všech těch Hollywoodských nesmyslů díky kterým u mé osoby hodně filmů propadá. Popelka to má za 5 a pokud bych to mněl nějak srovnat z dalšími pohádkami, tak tohle zpracování je nejlepší které jsem v životě viděl. Tohle překonalo i starého Disnyho popelku v kreslené formě. Dodatek : pokud bude někdy možnost, zajdu na to určitě do kina na originál verzi, protože jsem v Popelku nemněl tolik důvěry abych to viděl v kině, což byla největší chyba kterou jsem udělal za posledních 10 let nejmíň. 5 plných bez sebemenšího zaváhání. Takové pohádky chci pořád. ()

lmc

Vzít látku jako je Popelka a předělat ji v dnešní době pod studiem, které nám přineslo krásnou animovanou verzi z 50. let musí být výzva. Kenneth Branagh dokázal v podstatě nemožné, protože nová Popelka působí jako klasika, a přesto je svěží a nenásilně dojemná. Pokud chtěli dát lidé z Disney Popelce restart, nemohlo to dopadnout lépe. Nádherná pohádka, která ve mne nechala skvělý pocit radosti. A navíc, chci být k lidem laskavější - všechny pohádky by měli dětem dát příklad přesně jako tato! Pro mne pohádka roku a asi ta nejlepší hraná pohádka od Hvězdného prachu. ()

swinevenca

Dětství se ve mně nezapře a na jasnost a pestrost barev si musím hodně zvykat, Byť je to vlastně hezký, tak to na mě oproti našim starým vybledlým klasikám působí jako animák. A stará dobrá Dora byla taky mnohem normálnější než dvě sestry odsud nebo z naší černobílé Popelky. Ale jinak pěkný, nezmršený, dojímavý, dobře hudebně podladěný, jen to chvílema opravdu bylo pro ty nejmenší. No a pohádka by měla podle mě trochu vychovávat, takže: odvaha a laskavost jsou dobrý zbraně, ale že bych svoje děti nabádal nechat sebou takhle zametat s úsměvem na rtu, to si nedovedu představit. Tam zrovna ta odvaha dost chyběla, byla-li vůbec někde. Popelko, uznej, že jsi měla i ranec štěstí v neštěstí. ()

x_ander

Za mě průměr. Branaghovo pojetí popelky je tak moc klasické, až je v podstatě nudné. Formálně na filmu vlastně není nic špatně - herci jsou fajn (Lily James je k sežrání), výprava skvělá, pohádkovou atmosféru to má... jenže já čekal zkrátka něco navíc, něco originálního, něco, co tam Branagh dá ze sebe. Nic takového se nekoná. Být to první Popelka, kterou v životě uvidím, byl bych nadšený. Protože to je ta stejná klasická verze bez jakéhokoliv nápadu, nemůžu jít výše. Jiné pojetí, jaké předvedla Sněhurka a Lovec nebo Maleficent, by mi sedělo víc. ()

Dixieboy

Neuvěřitelně krásné kostýmy...jestli za tohle nebude Oscar, tak nechci nic. Jsem rád, že se drželi předlohy bez trapných odboček k moderně. Po dlouhé době pohádka, kterou jsem nechtěl pauznout! ()

Lucbric

Nesmrtelná klasika... a stejně mě vždycky naštvou všechny Popelky, co si neumí dupnout. Macecha přijde, zabere celý dům, roztrhá šaty po matce, udělá z Elky služku a ta zůstává i přesto pořád naivně hodná. Líbily se mi ale její nádherné modré šaty :) .. taky se mi líbila Helena Bonham Carter v podání kouzelné víly kmotřičky :) a nápad s houserem, ještěrkami, dýní a myškami.. :) film je takovým hezkým útěkem od každodenních problémů do světa fantazie :) ....... a nechybí samozřejmě happy end! ()

lobo87

Som nadšený, že v dnešnej dobe som mohol vidieť klasický rozprávkový námet spracovaný s takou láskou a profesionalitou zároveň. Všetky Snehulienky a podobné pokusy z posledných rokov sa môžu schovať do kúta a dúfať, že Kenneth Branagh sa rozhodne im vdýchnuť život tak, ako to urobil s Popoluškou. Vizuálne dokonalé, režisérsky presné, herecky dobre obsadené (skvelá Cate Blanchett...). Presne takto sa to má robiť. S klasikou sa neradno zahrávať... 85% ()

Vasyl

Robb bez vousů je teda slaďouš k pohledání, fuj. To snad zlatej Trávníček. Jinak bez výhrad. Člověk z toho má pocit, že se dívá na disneyovskej animáč, akorát oni animujou frajeři na počítačích a dělají to tak, aby to vypadalo jako živý. Na obrázkách se mi moc nelíbila Elka, ale ten její úsměv, ten mě dostal. Na blondýnu fakt hodně dobrý. ()

psychousek

Skepticky jsem očekávala jenom nově zpracovaný příběh, obměněný pouze o skleněné boty na skutečně vysokém podpatku s platformou a uchvacující šaty. Příjemné překvapení začalo hned od prvních minut filmu, vykreslení kompletní rodiny, vyrovnávání se se smutkem ze ztráty milovaných, jak mi Popelka a její varianty přijdou až pateticky směšné, tady jsem se nepřestala bavit a udivovat se nádhernému zpracování. ()

m.xFuck

Největší pohádkové překvapení těchto vánoc. Nečekal bych, že dneska ještě někdo natočí pohádku jako pohádku. Dokonce se tam podařilo i velmi nenásylným způsobem nacpat trochu psychologie postav, takže nejsou tak černobílé. Plná palba už dlouho jsem neviděl pohádkovou pohádku. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)