Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

Eterninox

Kdybych byl sedmiletá holčička, byla by pro mě Branaghova Popelka nejspíš ta nejvíc nejlepšejší věc na světě. Protože ale sedmiletá holčička nejsem, je pro mě "jen" velmi konzervativní, ale navzdory tomu nápaditou a milou adaptací pohádkové klasiky, se sympatickým obsazením, promakaným audiovizuálem, a relevantní ač jednoduchou myšlenkou. Pobavení i dojetí však Branagh i pro mě vykouzlil přehršle. Doporučuji dětem každého věku! 80% ()

Martinius

dobre natocene s vhodnymi hercami, ale presladene, az by z toho zaplakal hocktory diabetik. ale co uz, ked predlohou je rozpravka o submisivnom, obmedzenom a neasertivnom dievcati, ktore by mohlo byt zakladom kazdej "tradicnej rodiny". ()

Tichošlápek

Ač tento film působí sympaticky a příjemně, musím i přesto zůstat na dvou hvězd. Dokážu brát věci s nadhledem a vím, že to je jen pohádka, ale je tu pár určitých věcí, které mě nenechají na pokoji. Překvapuje mě, kolik se tam objevilo lidí jiných ras, když v té době to nebylo možné. Ač je to jen pohádka, tak by historický vývoj mohl být snad zachován, aby to bylo věrohodné a nepletlo to dnešní mladé generace. To by byla první věc. Dále střevíček. Je mi líto, že nedokázali vymyslet dobrý důvod, proč skleněný střevíček nezmizí jako všechno ostatní. Tento fakt se naprosto ignoruje. A nakonec poslední chyba. Popelka tam přijde, kde má největší pozornost lidí kolem a není divný, že nedokážou udělat základní popis, když ji hledají (malá X velká, bledá pleť X tmavá pleť, hubená X plnoštíhlá či jaké vlasy a oči a přibližný věk). Jediný, co se jim vybaví je jen, že ta osoba byla ženského pohlaví. A mimochodem - ty Popelky stejnak mají kliku, že jejich nohy jsou tak malé, že v celém království nikdo jiný není schopen tu svojí hnátu do toho střevíce narvat. :-) ()

Gore

Hollywoodské nic. Na té pohádce je snad vše, až na výpravu, špatně. Je přirozené, že v pohádce je celá řada nelogičností, ale zde to je do nebe volající (viz proč zkouší boty starým tlustým ženským, když Popelku úplně zřetelně viděl a poznal by jí, i kdyby mu vypíchli oko atd.). V jiných adaptacích byla Popelka alespoň hezká a naivní, ale tahle se mi ani nelíbila (se svým předkusem na půl rohlíku), a její naivitu bych zde nazval hloupostí nebo blbostí, co na to, že zvládne říct větu francouzsky, když ji očividně chybí půl mozku (a to u snad veškerých scén). Pro mě zklamání velké, měl jsem tendenci to v půlce vypnout, nakonec jsem s vypětí sil dokoukal, ale už nikdy víc vidět nechci. ()

BlackHood odpad!

Zloba se mi líbila, ale tohle je nudná předvídatelná blbost. Nebylo to vůbec akční a ze záporných postav nebyl respekt. Ani jsem se na to nedodíval, a vsadím se, že to skončí...titulky, před kterýma bude svatba a do toho tam bude kecat hlas té vypravěčky, který řekne, že žili štastně až do smrti. 0% ()

Greg25

Klasické osvědčené příběhové pilíře ověšené lehkým moderním nádechem - nevtíravě a lehce. To umí prostě jen Branagh - zachovat podstatu a přinést svěží vítr, stejně jako se Shakespearem to umí i s klasickou pohádkou. Milé, příjemné a bez kýče. 85% ()

Illy

U dětí dobrý. U mě....neusnul jsem a to je dobrá zpráva. Na druhou stranu jsem zrovna vstal po hodinové poobědové siestě.... ale jo, hezké 60% ()

Hepy13

Na naší českou klasiku to i přes ty efekty (např. proměna kočáru) samozřejmě nemá. Ale jako americká verze Popelky se mi tahle podařená pohádka od Disneyho líbila asi nejvíc. Příběh se držel všech klasických prvků, i v současném moderním zpracovaní. Myšky roztomilé, Cate Blanchet jako zlá macecha, krásná a roztomilá popelka. Takže vše jak má být, no a sám jsem byl překvapen tím jak mě tahle nejklasičtější pohádka dojala. ()

LuccinyFilmy

Při sledování jsem pořád vzpomínala na české Tři oříšky - Branaghova Popelka je sice ve všem precizní, ale trochu mi tam chyběla taková nějaká osobitost, jiskra, která by tuto verzi odlišovala od jiných. ()

nonick1

Pohádkový příběh O Popelce je dostatečně znám, avšak toto jeho filmové zpracování dělá čest svému žánru. Kostýmy, hudba, výprava, efekty, pohádková stylizace – to vše na jedničku, navíc podtrženo uvěřitelně živoucí postavou (Pop)Elky, která svým éterickým vzezřením a naplňováním odkazu své matky (odvaha a laskavost - rozuměj: dobré chtění) dokáže vyvolat nefalšované dojetí. Občasné výtky, týkající se přítomnosti smrti, považuji za poněkud liché - jak jinak by se z Popelky mohl stát sirotek? Onen kontrast mezi smutkem a radostí, mezi ponížením a vyvýšením, mezi dobrem a zlem musí být v každé opravdové pohádce přítomen a Kenneth Branagh se tohoto úkolu zhostil se ctí. Film si ve svém vlastním pohádkovém světě udržuje dostatečný odstup od možného sklouznutí ke kýčovitému vyznění a místy (přes dnes už povinnou polit-korekt úlitbu) dokonce koketuje s nekorektností (suchá hláška týkající se kapitánových nozder :-) Prověřeno prubířským kamenem dětské pozornosti, která po celou dobu filmu neochabla. A růžové šatičky nahrazeny modrými, jak jinak :-) Možná už dětinštím, ale jo, líbilo, vážně. ()

Kiisaki

Z nového disneyovského zpracování Popelky mám opravdu smíšené pocity. Na jednu stranu šlo o skutečně velkolepý film s nádhernými efekty a kostýmy, který se odehrává ve vizuálně podmanivém prostředí, jenže kromě toho šlo o bídný průměr. Elka (bylo opravdu tak důležité použít tento patvar namísto jména Ella?) pro mě byla zcela nesympatickou hrdinkou, jejíž představitelka se do role absolutně nehodila. Opravdu jsem se snažila, ale zkrátka jsem jí nedokázala přijít na chuť. Její vzrušené vzdychání při obouvání skleněného střevíčku na zahradní houpačce bylo tak trochu směšné. Hraní bylo tak chabé jako u celého zbytku Elčiny rodiny. Ještě štěstí, že bylo brzy po nich, protože zlá macecha v podání Cate Blanchett byla jediným opravdu dobrým hereckým výkonem. Tvář Cate mám spojený s laskavostí a čistotou duše, proto bylo fascinující sledovat jí v takové démonické a zkažené roli, které se zhostila více než zdařile. Možná, že při druhém zhlédnutí v původním jazyce se mé hodnocení zlepší, ale teď to skutečně nevidím na víc než tři hvězdy. ()

Mona-Lisa

Pro mě až moc cukrblikové a naivní. Kde byla ta slibovaná "courage" co furt zaznívala na prázdno? Ještě, že to jistila Cate s chameleonským darem zahrát absolutně vše, škoda, že už má za sebou dívky, co ztrácí střevíčky, to by bylo panečku jiné pokoukání... ()

Matli

Když porovnám tuto Popelku s Šípkovou Růženkou (s Angelinou Jolie), tak se to nedá srovnat. Krom parádních efektů, což jsou mimochodem jen měnící se havět v lidi a furt někde přešlapujícího kačera, tak je to celkem nuda. Samozřejmě hvězdičku si zaslouží Cate Blanchett, lépe už macechu asi zahrát nešlo. 51% ()

Silencia90

Asi jsem od filmu očekávala víc, než bylo možno splnit. Krásné efekty, ale přitom takové obyčejné. Ničím zvláštní, ničím zajímavé, ničím nové. Obsazení ušlo, krásný vizuál, zbytečně zdlouhavé záběry, bohužel občas přehrávající Lily, což mě mrzelo a nepříjemná Cate, což nepřekvapilo. :) 3,5* ()

avitakova

Moc hezky udělaná Popelka. Úžasné kostýmy a zpracování. Na mě možná až moc takové roztomilé ("laskavé"), ale takové pohádky být mají, takže je to úplně vpořádku. A Cate Blanchett? Ta byla úplně hrozivě úžasná. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)