Pohled na lásku

• USA The Face of Love (viac)

Romantický film vypráví příběh vdovy jménem Nikki, která několik let po smrti manžela potká Toma, téměř přesnou kopii svého zesnulého muže. Nikki se tak opět vracejí dávné prožitky a city. Zřejmě nachází svou pravou lásku. Podruhé v životě. Pět let poté, co ztratila svou životní lásku, se Nikki (Annette Beningová) znovu zamiluje. A na první pohled! Tom (Ed Harris) je učitel výtvarné výchovy s laskavým srdcem a velkou chutí do života. Netuší ale, že je také téměř přesnou kopií Nikkiina zesnulého manžela. Nikki se nechá zlákat představou, že by mohla žít tak, jako by o svého muže nikdy nepřišla, a její dávné prožitky a city se po chvílích strávených s Tomem začínají vracet. Tom se však mezitím snaží přijít na to, kde se vzala její okamžitá a bezpodmínečná láska... Snímek The Face of Love je romantickým příběhem plným intrik, překvapení, úvah o tajemstvích lásky a druhých šancích. V hlavních rolích excelují Annette Beningová a Ed Harris, neméně významná je i vedlejší role Robina Williamse, který ztvárnil Nikkiina důvěrníka a rádoby milence. Hvězdné obsazení doplňuje talentovaná vycházející hvězda Jess Weixlerová a ostřílená umělkyně Amy Brennemanová. (HBO Europe)

andrii

Citový slunečník, duševní lehátko. Lidská báseň. Přirozeně hřejivý společník, opojně nesoucí se pel. A potom řez, jeden bez druhého. Břeh jako katafalk, moře slz. Z nich, zničehonic, vylétne jiskra déjá vu. Hledaná síla srdce.  Přízeň křídel. Nadnášející vodopád spojení onoho tikotu staronového času. ()

Mrkvič

Kdybych byl starší ženská a nechyběli mi ve filmu tuny slizských emzáků, tak bych dával snad i čtyry hvězdičky, které by si film zasloužil. Beningová nesleze z plátna a její úsporné hraní divákovi dlouho tají, jak se vlastně se smrtí manžela vyrovnala. O to vtipnější jsou některé dlouhé minuty odkládané reakce hlavních postav. Samotný závěr je moc, moc parádní a silně emotivní, což mám rád (i když chybí emzáci). Jen stále nechápu nevyužití Robina Williamse v roli snaživého souseda. Hodně zbytečná postava a promrhaná možnost zapojit takového herce :( ()

lennyd

Nikky (Annette Bening) i po pěti letech stále s láskou vzpomíná na svého manžela, který ji tragicky opustil. V době, kdy už se s jeho smrtí začíná vyrovnávat, jej znovu potká. Tedy ne jeho, ale Toma (Ed Harris), který vypadá přesně stejně jako její manžel. A city, o kterých myslela, že už znovu nepocítí, jsou zpět. Toma kontaktuje, a udělá vše proto, aby se stali více než přáteli. Ale může nová láska nahradit původní? A co řekne Tom, až zjistí že je pouze "náhradník" ? ... Tento film určitě nezaujme mainstreamově založené diváky (jako jsem třeba já), ale naopak ty, kteří chtějí někdy jen tak snít či si říct "what if" (jako jsem třeba já). Annette Benning (na svůj věk) vypadá fajn, a Eda Harrise mohu v jakémkoliv filmu (a dokážu mu uvěřit jak šíleného generála, šerifa či jako zde, trochu extravagantního umělce). Trochu mne zklamal nevyužitý potenciál Robina Williamsa (buď mu země lehká), který mohl celý příběh trochu zhřebejkovnit (= zkomplikovat). Každopádně závěr filmu mne kapánek zaskočil, tak nějak jsem uvnitř (sentimetální) duše čekal happy end.. ()

Pavlínka9

Chtěla jsem dát původně jen 2*, hlavně z mého častého vykřikování: "Tak už mu to konečně řekni ty labilní krávo!!!!" :D :D Ale posledních 10 minut mě neskutečně nakoplo a dala jsem tedy 3*. Těch posledních pár minut mě opravdu zastavilo a byla jsem jako zmražená. Jeden z nejkrásnějších závěrů, co jsem kdy viděla...Harris a Bening jako skvělý pár, který si takto dokážu i představit a nádherný dům, který bych taky ráda někdy obývala :) Hudba je taky na tomto filmu super, ale jinak je to takový - no, prostě podprůměr cca 80 minut, pak je to super, no a pak jsou již titulky :D ()

zdenny

Zajímavý námět v hallmarkovském kabátku. Takže na podívání z nouze. Námět byl ale dobrý. Navíc, když si člověk představí, že by byl v kůži toho „nového“ muže. To není moc příjemný pocit. ()

Autogram

Romantika pre starších a pokročilých, ktorá má veľký bonus v podobe tajomstva a očakávania jeho odhalenia. A vlastne má aj druhý bonus v hereckom obsadení, takže nemusím váhať nad štyrmi hviezdami. –––– V tobě je něco... V tvém pohledu by se dalo koupat. ()

vitekpe

Annette (ktera nemladne, ale stale vypada moc dobre) podava standardni profesionalni herecky vykon, stejne tak Harris. Film je o zene, ktera si po smrti manzela najde chalpika, ktery je mu podobny... Utahane drama, pro me zbytecne. ()

kolemjdouc

příběh těžko uvěřitelný a proto je tak nutno ho i brát.Bolest ze ztráty milovaného muže z Benningové přímo tryská.Umí to dobře zahrát a proto ji asi do melancholických rolí obsazují.Scénář mě přišel poněkud líný jakoby natahoval čas až do překvapivého konce.Dávám sice pět* ale jen pro výkony Eda Harrise a Benningové ,zbytek včetně Williamse se dějem jen proploužil a ani nabyl přínosný.Říká se tomu dělání křoví? ()

prezdivaka

Nikdy nepochopím překlady filmů. Tady naprosto jednoznačný - Tvář lásky, protože o tu tvář a její podobu jde, nahradil distributor dost unylým a nic neříkajícím názvem. Film rozhodně není špatný, ale na mě působil vykonstruovaně a zápletce jsem vůbec nevěřil. Konec už pak byl typicky americký a nejvíce nevěrohodný. ()

Druury

Robin... neměl velkou roli.. ale dojem zamilovaného souseda stačil zarát ohromně. Ed je klasik... nicmene me film nejak nezasahnul.. vyjimaje posledni sceny s obrazem. ()

MickeyStuma

Originální název tohoto romantického filmu z podzimu života je ´Tvář lásky´což je v rámci příběhu daleko příznačnější, než český distribuční název. Postarší ženě se v moři utopí manžel a po několika letech potká muže mu velice podobajícího. Vrátí se vzpomínky a touha žít tak, jako by se nic nestalo. Jediná, která se s tím nesmíří je její dcera, která okamžitě ztropí hysterickou scénu. Jenomže jak se říká, právě ona touha je silnější a lásku i hory přenáší. Jenomže přijde něco nečekaného. Smutný příběh s Annette Bening, která je v hlavní roli naprosto přirozená a své postavě dodala velikou citovou stránku věci. Ed Harris coby onen muž taktéž dal do přirozenosti a rozvahy své postavě všechno. Láska, ztráta, zármutek, druhá šance, nově nabité štěstí. To vše se tu probírá u ženy milující svůj domov, své sousedy, svoji dceru, svůj život. Snímek je právě po citové stránce velmi dobře zpracovaný a vede i k hlubokému zamyšlení. Jak by jsme se zachovali ve stejné situaci my? Stejně jako Nikky? ()

Rathalos

Zaujimava romanticka drama s dobrym hereckym obsadenim,ktora by si zasluzila aj lepsie hodnotenie tu na CSFD,ale to nevadi,je to otazka vkusu...:-) ()

BOURQUE

Koniec koncom dojímavý a zaujímavý film o druhej/ inejom možnosti vyrovnať sa so stratou životnej lásky. Herecky dojemne zahraný. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Hpatrik

Trochu škodolibě jsem se těšil jsem se na nepříjemné momenty, které z takové situace logicky vyplynou, a dočkal jsem se pouze jedné. Jinak ale zajímavý, originální námět, s výborným obsazením, ze kterého by se dalo ale vytěžit víc. ()

mac000

Tak romantický příběh tady nesporně máme, ale to "naplnění humorem" mi nějak chybí. Dlouho jsem nevěděl, co si o příběhu myslet, zda to nebude nějaká "ghost story" a teprve porvolna mě film vtáhnul do děje. Nepochybně na tom má lví podíl A. Beningová, která věrohodně zvtárňuje hlavní hrdinku příběhu. Scénář je ale trochu schématický a když trochu vygraduje, už se blíží film ke konci... Jednu * za (ne)happy end. ()