Objavte tajomstvo štyroch najlepších a najvtipnejších supertajných agentov sveta - Kapitána, Kowalského, Rica a Pešiaka. Sú to nielen veselé a podarené vtáčky, ale aj najvýkonnejšia úderná jednotka tajných agentov, pripravená kedykoľvek a kdekoľvek zasiahnuť aj pri tom najmenšom náznaku ohrozenia sveta. Kapitán je odvážnym vodcom, ktorý nikdy neopustí kamaráta. Kowalski predstavuje mozog tímu s fotografickou pamäťou a dokonalými vedomosťami o všetkom možnom. Rico je neriadená strela, bomba so zapáleným knôtom. A Pešiak? Ten je tak trochu podceňovaným najmladším členom kvarteta, ale práve on verí, že spolu dokážu aj nemožné. A kto je ich hlavným protivníkom? Svet ohrozuje šialený vedec a výstredný génius, doktor Octavianus Soľanka. Najväčší zlosyn skrýva strašné tajomstvá minulosti a veľmi nenávidí tučniaky. A navyše je to chobotnica, vrcholne slizký a podlý zloduch s celou armádou pomocníkov. Súboj statočných tučniakov s Octavianusom je neľútostný, krutý a bez pravidiel, vďaka čomu si ho všetci poriadne užívajú. A aby toho nebolo málo, naša špičková jednotka sa stretne s ďalšou elitnou zvieracou jednotkou na ochranu zvierat, tajnou organizáciou Severák, ktorá pomáha všetkým bezmocným tvorom v núdzi. A tak naše tučniaky čelia nielen zločinnému Octavianusovi, ale aj konkurenčnej zásahovej jednotke zvieracích záchranárov, ktorá má rovnaký cieľ. Podarí sa našim tučniakom uspieť v silnej konkurencii a zastaviť šialeného vedca Soľanku vlastnými silami? (TV JOJ)

nignignigga

No tak tohle mě hodně zamrzelo. Co se týče animace, tak je velice pěkná, ale jinak nic moc. "Velitel" pablb, jeden mentál další podceňovanej vojín a ten poslední je takovej nevýraznej. Tak něják mě nenapadá co bych k tomu napsal. Jenom, že to bylo opravdu zklamání a nuda. Zase abych nebyl zas tak přísný, tak ten konec byl celkem milý, takže ty 3 hvězdičky si myslim, že jsou OK. ()

Stamkos91

Překvapivě sjem se bavil u téhle animované paráde.. každopáně film je myslím určený pro mladší generace jenže těch hlášek je tam fakt hodně a často i mě došly až po nějaké době.. třeba 2 hlášky v jedné větě a to nevím jak si s tímhle poradili mladší fanoušci ()

hanzikk

Bohužel už to není to co to bývalo. Ve snaze udělat z toho špici se humor stal sušším a hodně moc komplikovanějším. Tučňáky znám jako velice vtipné ve své jednoduchosti, což se zde říci už nedá no. Na druhou stranu to není zase špatné a celkem shlédnutelné. ()

MerryellaB

Dobrá zábava pro děti a (dle mého názoru) i pro dospělé, ať už se chcete bavit šílenostmi tučňáků nebo jenom poslouchat hlas Benedragona Cumbersmauga (který ještě pořád nedokáže vyslovit slovo "penguins"). Trochu mě naštvalo, že autoři v původním znění nenechali některé herce ze seriálových Tučňáků - Chris Miller je sice fajn, ale Jeff Bennett je podle mě jako Kowalski lepší... ()

pekos

Zvykol som si na animované filmy z produkcie Disneyho, že sú venované aj tým najmenším divákom. Tento animák je skvelý, obsahuje množstvo gagov, ktoré pobavia najmä dospelých divákov. Neviem, či ich však pochopia deti do 7-8 rokov. Napriek tomu však aj takéto malé deti môžu ísť s rodičmi na tento film do kina. Zábava je to skvelá a príbeh má určitú dávku napätia v boji so zlou chobotnicou. ()

roflmao

Perfektní. Viděl jsem to asi 15× a ještě 15× uvidim. Vtipné, nápadité, intelektuální a vyvážené akcí. Vojíne, udělejte pěkný ksichtík. Žblept. ()

Swantos

Zábavná a pohodová pohádka na večer, která má ten správný říz. Určitě mě pobavila, takže účel byl splněn. Fantastická čtyřka tučnáků, která se snaží zachránit celý svět a díky roztomilosti se jim to povede je k nezaplaceníí. ()

onevoice

Nedosahuje to kvalít madagaskaru, ale je to zábavné. Dej má šťavu. Fakt taká animovaná bondovka. Na zlepšenie nálady určite dobrá terapia. ()

Eviel

Neviem ako vy , ale zrovna tento diel vo mne nevyvolal absolútne nič. Prišlo mi to navyše príliš ,,gíčové,, A tak čo malé deti budú spokojné ..slabý priemer ()

Esty

Průměrný animovaný film této doby. Občas dobré vtipy, ale nic extra. Příběh se ke konco celkem táhnul. A jednu hvězdu přidávám za roztomiloučké tučňáky. ^^ jinak na tomto animaku byk take ohromující ten dojemné příběh a že konečně přijali toho chudacka Pakoša tučňáka. ()

Denzen

Paródia na bondovky? Nie. Rodinná komédia s ponaučením na konci? Tiež nie. Tak čo je vlastne tento film? Je to bláznivá komédia s veľa vtipnými scénkami a tempom, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani Bay s jeho výtvormi. Rozhodne lepší film ako Mimoni, toto aspoň dávalo zmysel a nebolo to určené deckám od dvoch do dvanástich rokov. ()

mistr97

Tučňáci dostali prostor ve filmu, aby ukázali, co všechno umí. Bohužel toho moc neukázali, a tak výsledek trochu zaostal za mým očekáváním. Chybí více nápadů, které by příběh ozvláštnily. Navíc mi přijde, že se tu z nich stali o něco větší „hlupáci“, než jakými jsou obvykle. Třeba Kowalski tu nepředvedl téměř nic, což je škoda. Nejraději mám tuto čtveřici v seriálu (2008), kde je skvěle doplňuje král Jelimán se svými kumpány. 50 % ()