Texas addios

• Česko Adios Django (viac)

Na cestě za pomstou. Burt Sullivan a jeho bratr přišli o otce už před lety, kdy jej zavraždil nelítostný zabiják Cisco. Nyní nadešel čas odplaty, a tak se Burt vydává do Mexika, kde se zatím Cisco stal velkým pánem a postrachem všech. Burt ovšem netuší, že Ciscova minulost skrývá velké překvapení, které zcela změní jeho život... (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Celkom fajn príbeh. Podobných o pomste je dosť, no nečakané odhalenie všetko mení a film preto nie je len o súbojoch, avšak masakrom sa nevyhýba a koniec je preto zaujímavý, no ani ten nie je štandardný. Film obsahuje aj jednu strategickú masovú akciu a mne padol celkom dobre, aspoň tých póz tu bolo menej. Síce to nemá tak dobrú hudbu, ale pre mňa to zachraňuje v mnohom Franco Nero. Podľa mňa oproti iným westernom je tento dosť podcenený, no nie nadhodnotený, to skôr iné sú nadhodnotené, ale tak každý má nejaký vkus a výsledný potom vidíme napríklad tu na takýchto stránkach. Takže fajn priemerné dielko na horúce popoludnie. ()

Orlau32

Velmi dobrý film. Měl myšlenku a ačkoliv jsem přesně předpokládala důvod slibovaného překvapení, neubralo mi to nic na tom, že jsem se dobře bavila. Nebo že by to byla přítomnost Franca NERA na plátně ? No jo, byla to superhvězda italského filmu 60. a 70. tých let ! ()

K.I.N.G.

Vůně špaget je pro mě u Westernů lákavější, než vůně hamburgrů. Italské westerny mi přijdou osobitější a hlavně se můžu spolehnout na perfektní hudební vložku, v tomto případě Antón García Abril. Obsah filmu uvedený zde není přesný, byl to přece otec jenom jednoho z nich, pochopitelně toho mladšího! Adios Django je vynikající film se sice nepříliš originálním dějem, jednotlivými prvky, které už možná byly někde jinde, ne tak s výbornou simulací mexického prostředí a pozoruhodnou kamerou. Tyto složky je nutno taky vyzdvihnout. ()

Dexter1

S Djangom to nemá nič spoločné, teda okrem Nera. Ide tu o samostatný príbeh, ktorý je moc dobre zamotaný. Atmosféra je typicky špinavá a miestami drsná. No v konečnom dôsledku som sa miestami nudil a Francovho brata som mal chuť streliť niekam už po polhodine. Jedná sa o priemerný spaghetti-western a kto má tento žáner rád nič nepokazí tým, ak si to pozrie. ()

ilemas

Spaghetti western s ještě mladým Frankem Nerem jak ho neznám. Na to jak je film starý jsem se ani trochu nenudil, ale je tam dost nelogičností a sem tam úsměvné přestřelky. ()

Wiikii

Ze začátku je to takové nemastné, neslané... Ale postupně to dostává ty pravé chutě, až se z toho stane nakonec slušná delikatesa :) ... Váhal jsem dlouho jestli dát tři hvězdy nebo čtyři, nakonec je mé HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Martin741

Dost priemerny western s priemernymi kulisami o tom, ako Franco Nero /Salamandr/ hlada vraha svojho otca. Skoda len, ze v strede sa toho deje zufalo malo : 60 % ()

laik_60

sú aj lepšie spagettiwesterny, tento bol príliš "pritiahnutý za vlasy". :( Obaja bratia mohli byť zastrelení v prvých piatich minútach ale o čom by bol potom film ? Scenárista i režisér si z divákov urobili prču. film natočeny pre milovníkov westernov, ktorý ale nemal toho pravého kovbojkárskeho ducha . ()

majo25

Filmík vyzerá na prvý pohľad sviežo a s chválitebnou atmosférou, k čomu sa pridávajú početné strelecké i päsťiarske súboje. Akurát dopláca na telenovelovský námet o bratoch - poď, ideme do Mexika nájsť vraha nášho otca (po dvadsiatich rokoch); som tvoj otec; vedel som že keď si s mojím synom je v bezpečí; nenávidím ťa - po odkrytí všetkých kariet ide krivku strmo dole. Nemusím extra pripomínať, že mládežník je viac než otravný a dopredu sa dá ľahko predvídať, že bude robiť iba problémy. A neostáva tak nič iné, iba sa spoľahnúť na jediné, čo dobré ostalo - súboje. ()

Radiq

Tak nevim, kde vzali ten českej název Adios Django, když to s Nerovou postavou Djanga nemá nic společnyho. Viděl jsem to s dabingem, ale tipuju, že když mu řikali "Adios, cizinče", tak že v originále to bylo "Texas, adios", protože ve skutečnosti mu určitě řikali Texasan... Jinak je to inteligentní western s dobrym a poměrně uvěřitelnym dějem, jakž takž ujde i hudba atd. Samotnej Franco Nero byl skvělej, na rozdíl od jeho bráchy hezouna blbouna, kterej nezaujal. Na záporákovi se mi nejvíc libilo jeho jméno - Cisco Delgado, ale ani jinak nebyl marnej a zajimavy bylo, že se hned nezastřelili, ale proběhly i nějaky ty rozhovory. Najde se tam několik drobnejch chybek, jako 2x stejnej záběr (jak se honěj po skalách) ze začátku, jak ho přepadne jakejsi ostrostřelec v tom průsmyku. ()

jedna_vrana

Western, ktorý je taký prašný, až je toho prachu priveľa. Taký pomstychtivý, až mi to bolo hlúpe. Keď sa strieľa, mŕtvi padajú ako muchy. Humor? Ak áno, tak len v niekoľkých absurdne vystavaných scénach. Veľa spaghetti, málo western. Nezachránili to ani pekné modré oči Franca Nera. Filmové posolstvo v mojich očiach neposúva k lepšiemu hodnoteniu ani hlavná myšlienka filmu – ako to bolo s otcom Burta Sullivana. ()

Ironfood

Western, který se snaží vypadat drsně, ale moc mu to nejde. Některé akční scény dokonce působí spíš jako parodie. Scénář celkem slaboduchý, je tu sice zajímává komplikace v rodinných vztazích, ale není pořádně využitá. Nero je jako vždy celkem charismatický, ostatní postavy ale za moc nestojí, zoufalý mi přišel hlavně ten Nerův bratr, záporáci taky žádná sláva. ()

Zombi

Tak na tomhle spageťáku je nejlepší Nero a dvě výborné skladby, zbytek je maximálně průměrný. Příběh by mohl být zajímavý, nebýt mizerného scénáře a režisér se taky nevytáhl. Některé přestřelky jsou silně úsměvné, např. hned ta první, dva maníci běhaj po prázdné ulici asi 6 minut jak myši v bludišti a střílej po sobě ostošest, kryjou se na nesmyslných místech atd., Nero střílí z pušky od boku, chtěl bych vidět co by trefil. V jedné osadě je barmanka, odjedou do jiné osady a sotva do ní přijedou, je u nich ta barmanka, odjedou z této osady a po cestě opět potkaj tu barmanku, jak to ta holka sakra dělá? Hudba je nic moc, kromě těch dvou zmíněných skladeb, které jsou naopak super, zvláštní. S Djangem to nemá nic společného, tedy kromě Nera a žánru. ()

Mikino00

Naprostý klon Djanga, navíc většina scén mi připadala jako kdybych je už viděl a důvěrně znal. Žánru to nepřineslo nic nového, ale jako oddychové pobavení postačí. ()