Texas addios

• Česko Adios Django (viac)

Na cestě za pomstou. Burt Sullivan a jeho bratr přišli o otce už před lety, kdy jej zavraždil nelítostný zabiják Cisco. Nyní nadešel čas odplaty, a tak se Burt vydává do Mexika, kde se zatím Cisco stal velkým pánem a postrachem všech. Burt ovšem netuší, že Ciscova minulost skrývá velké překvapení, které zcela změní jeho život... (oficiálny text distribútora)

sadlokan

Zajímalo by mě,kdo vymyslel to oboustranný fackování?Protože Nerovi to jde taky moc pěkně!Na těch špageťákách mám rád zejména originální vychytávky,tady ale nějak nejsou,Sestřelení ze šibenice,slizáka v mexicky sombreru a typa s cígem v koutku mam dost najetý.Ani rakvička. ()

Heavyman

Kde je spousta mexikánů a Franco Nero tam není nouze o rvačky a mrtvoly a že jich tam je poženhnaně řekl bych, že dokonce zbytečně moc. Příjemnej špageťák se super hudebním doprovodem. ()

Hapretor

Začátek dobrý, F. Nero je "cool" - to slovo nenávidím, ale mám omezenou slovní zásobu, a tak nevim, jak to jinak popsat - děj nenudí, jen ke konci už polevil, těch zvratů na western je až až. Ale tý hodiny a půl rozhodně nelituji. ()

odpadlik123

Tak tohle není zrovna optimistické dílo. Jakože Baldi vytvořil pozoruhodnosti od parodie po smrtelně vážné špagety, tohle je asi ta nejvážnější. A mně se to líbilo. Muž zákona Franco Nero, tradičně (tento rok ještě jo) málomluvný chlapík, ctící zákon a mající odpor ke zbytečnému násilí na cestě za zločincem chráněným svým vysokým postavením a s kaňkou v minulosti. Ojediněle však Franco není zcela osamělý vlk, na cestě dohlíží na výchovu svého mladšího násilím dosud nezkaženého bráchy. Byl to první kus, kde jsem Alberta Dell‘Acqua viděla, a taky jistě jeho největší. A domnívám se, že ačkoliv tento kaskadér z povolání nelezl po kolmých zdech, ani se nevrhal z čtyřicetimetrových výšek, ve své roli obstál. Jo, optimismus nečekejte, dost přidává Soukup, s gustem ničící ve spagetách každého, kdo má jen trochu charisma. Do Texasu! ()

kkarx

V našich končinách vlastně westernová televizní klasika, na kterou jsem se jako malej vždycky rád v televizi podíval už jen kvůli ikonickému Nerovi. Ale i tak je to jeden z těch lepších italských westernů. ()

FeroFabus

Nechápu, proč se tento film u nás jmenuje Adios Django, když v originále to je Texas,Adios. S původním Djangem to nemá vůbec nic společného. Navíc kvalitou to má do Corbucciho filmu hodně, hodně daleko. ()

sehe

Modré oči proklete dobrého pištoľníka a texaského šerifa Franca Nera a jeho temer freudovská psychoanalýza- chce pomstiť vraha svojho otca,ale zisťuje,že vrah jeho otca je zároveň otcom jeho mladšieho brata,ktorého vychovával.Klasický špagety western s dobrou muzikou je na 3*,ale dnes svietilo slniečko a Franco Nero bol tak mladý,tak dávam 4*. ()

Armin82

V dobách brutální konkurence mezi westerny, je tohle spíš slabší průměr, který dohání Franco Nero svým charismatem a modrýma očima, ve kterých se tehdá topilo miliony ženských. Nicméně si nalejme čistého vína. Kvalitou scénáře, hereckých výkonů nebo třeba i osobních soubojů, je tohle docela slabota--->40% ()

BigBang

Bezvadný starý film. Žádné vtípky nebo (sebe) parodie, od první do poslední vteřiny je děj osudový. Skvělá galerie záporáků, včetně zajímavého big bosse, kterou nedá dohromady ani celý marvel universe. Dnes už takový film nevznikne. ()

Pitryx

Správnej western se spoustou střelby a rvaček. Jenže tomu něco chybí a já nevím co. Má to švih, hlucho tu skoro není, ale…Nevím no. Pravděpodobná příčina bude ve zbytečně zamotaných postavách a ději. Snad na to přijdu jindy a hodnocení upravím. 20140103 0000/0000 ()

curil

Jeden z těch lepších spaghetti westernů. Franco Nero v plné formě a ještě mladý, lítá jako blázen a dělá parakotouly, José Suaréz v nezvyklé záporné roli. Jedině mi snad trochu vadil hudební doprovod s elektrickou kytarou, která mi ze všeho nejvíce připomněla našeho předčasně zemřelého kytaristu J.Kefurta. ()

ostravak30

Další z řady filmů, které si do názvu umístily Django. Tady opět Franco Nero jako klasický pistolník. Moc toho nenamluví, střílí přesně a má smysl pro spravedlnost. Ten ho taky přivede do Mexika společně se svým bratrem. Přestřelky i dějová linka, stejně jako herecké výkony jsou to zajímavé na filmu. Poprvé však pro mě snímek ztratil logiku, když Burt Sullivan a jeho bratr konečně narazí na Cisca a místo, aby s ním zúčtovali se baví v jeho haciendě. A pak se strašně diví, když on je zajme a oni se tak ocitají v pasti. Teprve poté se konečně rozjíždí cesta za spravedlností. Pro zajímavost, Franco Nero si ve stejném roce zahrál i v původním snímku Django. ()

pebe73

Tak nevím, zatím mě zklamal jen jeden spaghetti western a to byl Reverend Kolt a tohle je druhý adept. Možná proto, že jsem viděl film v ANG dabingu, který byl opravdu ubohý, ale i dějově mi to jaksi přišlo nelogické. Nero se tu také moc nevytáhl. Dvě hvězdičky za žánr a docela povedenou hudbu. Jinak nuda... ()

mr.bredok

Velmi dobře zpracovaný western. Od westernu nečekám hluboké myšlenky. Chci se bavit a tomuto filmu se to podařilo. Děj mě vtáhl už od začátku a nedovolil odejít od filmu před koncem. ()

calculus

Někdy v polovině filmu jsem si uvědomil, že jsem to už kdysi viděl. A v tom je ten problém. Lehce zapomenutelné béčko, jakých ve své době vznikly tucty. S původním Djangem od Sergia Corbucci to nemá nic společného. Nemám proč si tento film pamatovat. Adios Django:-) ()

Hruskovice

S postavou Djanga to nemá nic společného, ale je to dost možná nejlepší Nerův western. Impozantní vyvrcholení, výborná hudba a netradiční příběh o dvou bratrech, kteří o své minulosti něco nevědí. 5/5 ()