Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

Hansolo35

Scarlett Johansson je hérečka na baterky, ale při večerním bloumání Netflixem mě zaujal popis filmu a tak jsem ho zkusil. Být tam Angelina Jolie, zřejmě bych ho přeskočil. Ta je ještě větší dřevo. Film teda nemá žádné ambice, jen pobavit. Což se mu celkem daří. Tedy ve chvíli, kdy Lucy volá mámě nevíte zda se smát, nebo zvracet, ale holt nemůže pořád jen předvádět svoje superschopnosti. Z toho sci-fi guláše jsem pochopil, že Lucy předala svůj gen té opici Lucy a tak nám vesele "nakopla" vývoj lidstva. Že to natočil Besson mě taky mohlo trknout dřív, ale 5 element je jen jeden a jiné jeho filmy mě moc neberou a tak jsem se mu spíš vyhýbal. ()

Rasokoule

Film Lucy je příkladem toho, že když máte nápad, musíte do toho jít all in. Drží se hesla: šlápnout na plyn, neubírat a neuhnout z cesty, protože se vlastně celou dobu drží svého rámce. Kromě toho je film protkaný paralelou k pravěku a prvnímu člověku, ale i autonomnímu fungování jednotlivých buněk, které dávají vznik živé hmotě. Lucy je parádní sci-fi sh*tstorm v akčním kabátě, který vlastně není daleko od skutečného fungování vesmíru. ()

Mermaidee

Ten film je příšerně přetažený. Nebo nedotaženy? To se takhle jednou Besson s přáteli sešel na večírku, hodně šňupali a pak, už znudění, se pokoušeli vymyslet novej, co nejzajímavější matroš. Jakej by měl být? Musíte s ním zvládnout cokoliv. Myšlení bez hranic. Moc dokonalý. Něco budem muset škrtnout. Co třeba empatii? A pár zbytečnejch evropskejch památek pro efekt. Ok. Bude to ale skvělej trip. Cestování po světě, i v čase. A pak! Až to konečně najede, tak vás jako správná droga pochopitelně totálně rozstřelí. No a co bude dál? ....ach Lucy, božská Lucy. ()

adelfilm

Tento film mě naprosto dojal. Hrozně se mi líbí ten nápad, ta myšlenka. Herecké obsazení je dokonalé. Označila bych jej za šílený film, který mi hodně dal, hodně jsem si z něj vzala. Viděla jsem ho zatím jen jednou, ale určitě se na něj podívám znovu, protože jsem 100% všechno nepochopila. Střih a kamera mi přijdou taky hodně dobré. Škoda že jsem tento film neviděla dřív ()

Neikn

Je neuvěřitelné, co člověk vymyslí, až na několik porušení fyzických zákonů, je to další zajímavý film o konspirační teorii. Rozhodně doporučuji pokud máte rádi i když trochu přehnané konspirační teorie. ()

peproch

Pel mel všeho chuť. Na filmu oceňuju jeho krátkost, což jeho konec činí dočkatelným. Těšila jsem se na závěr, jak bude vypadat, až Lucy dosáhne 100% kontroly svého mozku. Přeměnění se v rozplynuvší se mega škvarek bylo jen efektním. Nic jsem nepochopila, jsem jen blbá bloncka, jako Lucy na začátku filmu. Profesorovy přednáškové řeči mě nejen že neoslovily, ale jen nudily. Jestli není svět jen výplodem mysli, fantazírující mysli, zdrogované mysli, pak jsme zklamána, že by měl být film něčím víc než jen slabou hrou. ()

andykanadan

Mám rád sci-fi, Morgan Freeman je môj obľúbený herec, ale toto bol jeden z najotravnejších filmov, aké som za poslednú dobu videl - som rád, že som to dotrpel až do konca, ale už nikdy viac! ()

Anosompozer

Šmarja to je cípovina jako cíp. Ale sem tam som sa fakt nasmial, a ku podivu ma to až tak moc nedourážalo. Ježiiiiš to je taká bejkárna až no! ()

pekkanik

Dávno viem, že mozog používame celý, len s výkonom to kolíše, tak som sa pripravil na jednoduchú zábavu. A nebolo to zlé. Začiatok na päť hviezdičiek, veci sa dejú, forma veľmi pekná, potom to začne spomaľovať a nebyť Scarlettky, tak sa asi občas nudím. Našťastie príde predzáver, to sú filmové orgie, len už sa to tvári príliš vážne, bál som sa, že v závere si Besson trúfne "prekonať" Kubrickovu 2001, našťastie odolal a tak som s toľkými kritizovaným záverom vlastne spokojný ()

leafroller

Na rozdíl od Všemocného se zde na využití celé kapacity mozku nahlíží poněkud mystickým až božským pohledem. Tím se ale v podstatě nemáte šanci příliš zabývat, protože pan Besson vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Urputné tempo, příjemná stopáž a škola střihu. To jsou tři věci, které dělají film vynikajícím. A Scarlett už je jenom takovou třešničkou na dortu. Já se rozhodně bavil. ()

negativ

Je to hrozná slátanina. Ale jednou mi poradil jeden moudrý muž, jinak zde velmi aktivní, že občas je potřeba vypnout detektor nelogických kokotin, což jsem udělal a ten film, jeho tempo i trochu rozporuplný scénář mě prostě fakt bavil, takže si dovolím takovou lumpárnu a dávám full 5*. ()

DiDu

Nějakej producent u nedělního grilování řekl druhému producentovi: "Hele znám chlápka, co umí udělat na počítači různé efekty, třeba že se ti protáhne ksicht nebo rozpadnou prsty na kousky, je to fakt cool hnusný." A ten druhý řekl: "Hele, tak to dáme Bessonovi, ten už z toho ňákej film udělá. A kdyby to měl být propadák, tak tam strčíme pár hvězd, ať se ty prachy alespoň vrátí." Proč se z chytré holky nakonec stane asfalt jsem fakt nepochopila. ()

Aceboris

Čo všetko sme dokázali s 10% využitím kapacity mozgu. Dokážeme ako ľudstvo, tvoriť, maľovať, stavať nádherné budovy a chrámy, zároveň sa zabíjať a ubližovať si. 10% je podľa autorou hranica do kedy človek cíti, miluje, nenávidí. Pri dvadsiatich to už začína byť zaujímavé. Fakt je ten, že je to len fikcia a čo by sme dokázali pokiaľ by sme vedeli využiť celkovú kapacitu mozgu je otázne. Otázne je aj to či to, že využívame len 10% je skutočne pravda. Téma na hodiny, dni a týždne na filozofovanie. Samotný dej ako aj získanie tej možnosti si to vyskúšať je dosť pritiahnutý za vlasy. Droga a to hneď nový druh, ktorá má základ pri tvorbe kostí u dieťaťa pri vývoji. Celkovo je nemožné aby niekto dokázal prežiť pol kila nejakej drogy čo sa vám uvoľní do tela ale budiž. Film na mňa pôsobil v dvoch rovinách, jedná sa smiala pri tom ako si to autori predstavovali , že by to mohlo fungovať a následne scény, lietania po strope , či ako proti vetru. Neskôr zastavovanie času, kontrola okolia, vytváranie neviditeľných predmetov, záver ten bol úplne uletený. No a druhá rovina bolo zamyslenie sa nad tým ako inteligencia uberá na ľudskosti. Je veľa ľudí s vysokým IQ , ktorý sú doslova nebezpečný pre okolie a nie sú schopní lásky. Čo by sa s nami stalo potom pokiaľ by sme dosiahli len 20%. Dokázali by sme ako ľudia a ako spoločenstvo existovať, alebo by sa s nás stáli chodiace počítače, bez citou a emócií, bez schopnosti vnímať bolesť. Film ako taký nieje prevratný, zato téma, ktorá bola použitá je silná a stojí za to sa nad tým zamyslieť. Herecký  výkon Scarlett Johansson  bol fajn a dobre  sa na ňu pozeralo. Za mňa slušný film, so silnou myšlienkou. 7/10 ()

Evosheek

Tvůrci, kteří se řídí jen komerčním úspěchem vyhovují průměrným a podprůměrným divákům. Autoři, kteří si dovolí nasrat tuto část diváků, to u mne budou vždy vyhrávat! ()

Johny203

Pseudo-evolučný dokument v ktorom je zo začiatku zábavná akcia ale hlavná postava rýchlo nadobudne príliš veľké schopnosti a celá zábava ide do pr...... ale sú tu pekné triky tej čiernej entity/hmoty a ani tá Skaja tu nie je tak sexy a pritom mala len 30, čo sa s ňou stalo? ()

FildasCZ

Mně to příšlo celkem vtipné. Taková solidní komedie, i když to má být všechno ostatní. Plus za Scarlett a Morgena. Jinak je to šílený nesmysl. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz