Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

bourec

Renny si vzal něco blbýho z třístovky,což byl mimochodem děsnej film,vynechal krev(úplně),a natočil to naštěstí v solidní stopáži.A i když sem se vlastně ani nenudil,tak hotovej z toho nejsem.Harline,ještě chvíli,a budeš tam.50%. ()

Rodriguez

I když každý film s ním bude sebelepší, ať už herecky či trikově, tak pro mě vždy zůstane Herkulem jedině - Kevin Sorbo!!! A myslím, že mě nepřesvědčí ani "The Rock" (i když tyhle legendární postavy umí) v dalším filmu. 20% ()

Streeper

Film mi přišel takový nijaký. Dost jsem se u něj nudila, navíc mi tam neseděli ani ty herci. Prostě jsem se cítila nepříjemně, ale bojové scény byli dobré, takže za ty alespoň ta jedna hvězdička. ()

xjane

No já nevím, Kellan Lutz se podle mě na takovou roli vůbec nehodí:) Neměl to být antický příběh o bájném Herkulovi, který byl polobohem? Nějak jsem to z toho nepoznala... Ten příběh byl hooodně špatnej, herci také nic moc. Ve 3D celkem slušná akční podívaná, zpomalené záběry byly tak nějak navíc a digitální lev mě teda dostal:) 40%. ()

Juto

Možno režisér Renny Harlin chce, aby tento film bol prostriedkom na odčinenie jeho predchádzajúcich filmových hriechov, ale moc sa mu to nedarí. 4/10 ()

c.tucker

Proč by chtěl někdo dívat na Starz Spartaca bez koz a krve? Ještě k tomu v levnějších kulisách (počítačové grafice). Ty dva jsem nasypal jen za extrémně nevyužitého Scotta Adkinse. ()

spitr

Asi jsem v kině koukal na tunel Blanka, jestliže tento film měl rozpočet více jak 70 miliónů dolarů. Napodobuje především Gladiátora a 300 v naději, že zachytí dravost a styl těchto úspěšných filmů. Ovšem zde je všechno špatně, herci, scenář s příšernými dialogy a CGI může být nejhorší z 21. století. Velmi mi vadilo až násilně implantováné hloupé nadužívání zpomalené, divoce kroužící kamery a objekty ovlivněné gravitací v mučivě rušivé stylizaci a snad naprostá absence krve. Pokud jste fanouškem řecké mytologie, je to vyloženě urážlivé. Neztrácejte čas ani peníze, protože celkově Legend of Hercules je hromada sraček, která se zmůže tak leda na škrcení plyšáka. ()

Sabrewulf odpad!

Vím, za co padl ten rozpočet 70 mega. Za triky to určitě nebylo, protože ty byly tak špatné, že kdo neuvidí, neuvěří: Klíčování je horší už snad jenom v Aporveru (kluci to v adobe after effects nějak přeháněli se "screen softness"), digitální lev je na bázi "mám se smát, nebo brečet?", tracking pozadí absolutně nezvládnutý (občas se jim ta cgi obloha divně trhá) a skok metrosexuála... ehm Herkulese z vodopádu je PARODIE na triky. A pak je taky legrační jeden záběr na placatý most, který se při pohybu kamery prostorově vůbec nenaklání (je i v traileru) a navíc ten stejný záběr je pak použitý i na konci, akorát že vojáci jdou na opačnou stranu. No čurám smíchy. Na výpravu rozpočet taky nepadnul, protože vizuál je totálně televizní a v "bitevní" scéně ve skalách zavelí Herkules:"lučišníci!" a z luků vystřelí 4 (slovy ČTYŘI!) lučišníci. Na "herce" taky ne, nehraje tam žádná hvězda, až je člověku divné, jakýže magor souhlasil s takovým obsazením do kina. Nebudu to protahovat, rozpočet šel na výstavbu komplexního kanalizačního systému, který bude Harlin používat namísto ulice. Poté, co vypustil na svět tuhle tragickou srágoru jistě nepůjde mezi lidi. Jo a PG-13 je až do očí bijící, píchat a řezat čepele do holých těl bez kapky krve, je prostě úlet. O kopírování všeho možného ani nemá cenu psát. Zcela zasloužený propadák, doufám že dostane co nejvíc malin a že si Harlin (při vší úctě ke Cliffhangerovi a Smrtonosné pasti 2) tenhle neúspěch vyžere do posledního drobku a nikdo mu už nesvěří žádný film. Rockova verze bude stopro jenom lepší. P.S. Jsem hrdý na to, že jsem svým hodnocením srazil procento. ()

panMartin

Herkules je totální sračka. Absolutně špatně napsaná, zrežírovaná. Nejen, že je to úplně mimo báje, ale je to neskutečně stupidní. K tomu podprůměrné herecké výkony a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Tohle opravdu ne, už aby byl v kině Hercules s Rockem, protože nic nemůže být horší. Kellan Lutz?? Jak mohl takvý prasečí rypák dostat hlavní roli ještě k tomu vypadá jak mongol, joo nařchanej je hezky ale to neni všechno. ()

URBAN

300 ? No ano , ano . Vlastně ne . A Gladiátor . Noo ano , ano . Vlastně taky ne . Má to v sobě jakýkoli film , jen nemá sebe . Slow motion scény z 300 , boje jako z Gladiátora a syna boha jako v Souboji titánů . To už tu bylo několikrát , ale naštěstí ne v tomto mišmaši . A ani by nevadilo že to tu bylo několikrát , ale tento film neumí ani tyto aspekty použít a když je používá tak jedině nesmyslně . Až jsem se divil že ve 21.století dokážou vypadat triky tak špatně . Čekal jsem ryzí oddychovku jako letošní Já Frankenstein . Místo toho jsem dostal toto . ( 18.6.14/MAC ) ()

Nivenx

Netuším co se děje v hlavě Rennyho Harlina. Když mi natočil Noční můru v Elm Street 4, nebo Smrtonostnou past 2, tak jsem ho žral, jelikož to se mu povedlo nad míru skvěle. Poté, ale přišlo několik dalších pokusů, něco stvořit a vůbec se nezlepšuje a zůstává na bodě 0. Herkules není vyjímkou. Harlin opakuje a dál přenáší to co umí nejlépe, a to držet se základních pravidel, nacpat hodně akce na úkor jakýchkoli pocitů, emocí a něčeho vlastního, co by z filmu udělo trhák. Hercules stojí za ostatními filmy mílový krok a nepřidává nic nového. Zážitek z filmu velice rychle vyprchá. 40% ()

Prometheus69

Zatim co nas novejisi zpracovani legendy dopredu nakrmilo lzivimi predstavami.... U zrozeni bylo predem jasne a definovane o co pujde, o to jsem byl mene sklaman a o to vic jsem si to uzil. Plus BADASS.... zcena GOW .... Cratoss me krutoprisne pobavila.... :D Kellan me taky celkem sednul, takze i pres vsechny ty drobne nedostatky a blbustky ve scenari. Koukatelna zabava ktera nenadchne, ale ani neurazi. Videno na PSP.... po mrtvici. :D ()

SeanLSD

Najviac o tomto filme vypovedá skutočnosť, že Renny Harlin je v propagačných materiáloch stále označovaný za režiséra CLIFFHANGERA, akoby ďalších 15 filmov jeho pravidelne navyšovanej filmografie ani neexistovalo! A pritom réžia je tu zďaleka to najlepšie, hlavne lahôdkových akčných scén, v aréne vo svojej prehľadnej efektnosti priam ukážkových. Ale scenár je príšerná demencia, množstvo scenáristov nenasvedčuje ani tak spolupráci, ako skôr tomu, že si fušovali do remesla - nepochybne k uspokojeniu producentov, ktorí chceli dať každému niečo a napokon neuspokojili nikoho. Že urobili z Herkula tradičného = tragického romantického hrdinu by som ešte skusol, ale nie s tak nemožným nemehlom v hlavnej úlohe! Niečo tak vážne myslené a súčasne absurdne komické ako bol tento voskovaný napumpovaný Romeo ani nepamätám. Veľmi podobné POMPEJE boli 1000-krát lepšie! ()

Johnny.ARN

Nebola to úplná pohroma. Začiatok potešil. Adkins zamachroval, sejmul štýlovo kráľa. Ďalej sa to tak pekne striedalo. Akčné scény s kecačkami. Súboje neboli zle spracované, ale bolo ich relatívne málo, boli krátke a fight proti šiestim bol až žalostne odfláknutý. Adkins nemal čo hrať. Celý film jeden výraz tváre, dva súboje a koniec. Lutz sa vymakal, použil cheat no gravity a snažil sa nahnať strach. Z vedľajších postáv potešil akurát tak Liam Garrigan, ktorý bol obsadený fakt dobre. Príbeh klasický. Láska, hnev, pomsta, nádej a epický záver. A tu sa práve dostávame k dvom kameňom úrazu tohto filmu. 1. Prečo všetky filmy z tohto obdobia vyzerajú tak podobne? Grafika na chlp presná ako napríklad pri Titánoch a iných počítačovo robených filmoch. Škoda. 2. Keď použili tie bulharské efekty na meč z blesku, chcelo sa mi plakať. Samozrejme, dalo by sa ešte polemizovať o dialógoch, konaní niektorých postáv a o celkovej historickej presnosti, ale načo. Najmä tým mečom a dejom odohrávajúcim sa v paláci u mňa klesol tento snímok. Ale 3D-čko malo miestami aj svetlé momenty. Tak a teraz poprosím Adkinsa do väzenia a na plátno The Rockovho ( dúfam, že lepšieho a reálnejšieho ) Herkula. 2 z 5 ( CC, Eurodiera, 3D, BA ) ()

ecceHOMMO

Herkules ako príbehový paškvil, v závere zaklincovaný blesko-mečom. Snímok mnohokrát pôsobí nesmierne lacne (k počudovaniu, keďže rozpočet filmu bol 70 miliónov). Hold filmové plátno občas ponúka aj takéto nepodarky. */** ()

Mrkvič

Nebýt Scotta Adkinse, ani bych to nezkusil. A nakonec je ta jediná hvězdička právě za něj. Má charisma a snad jako jediný je schopný nějakých jakštakš choreografií. Ty jsou zde příšerné (ono taky co zde příšerné není). Střih, střih, zpomalovačka, prostě příšerně debilní (bohužel jsem nedávno viděl Čínský zvěrokruh s Chanem a tak se srovnání nabídlo). Potom tu jsou triky a ty jsou otřesný. jednou jsem i vyprskl smíchy, že je to jak z dvacet let staré české televizní pohádky. Děj jsem ani moc nepobral, protože byl tak nudný a o ničem. Ani by mi z filmu nebylo moc jasné, proč by měl být Herkules takovou legendou. Takže hlavním pozitivem filmu - začal jsem se moc těšit na Herkula s The Rockem! ()

Ryuuhei

Pro řeckou antiku mám prostě slabost. Od tohoto filmu jsem očekával odpad, ale nakonec vůbec nejde o špatný film. Ale ani nějak obzvlášť dobrý, spíš jen dobře sledovatelný. Příběh jako takový není ničím moc zvláštní. Všechno jde lehce, všechno vychází, hrdina je i jakožto člověk takřka neporazitelný. To se dostávám k faktu, že film vůbec nemusel nést jméno Herkula a i byť téměř to nic, co z oné legendy čerpal. Bylo to zde prostě jen pro „značku“. Zpracování samo o sobě nicméně dobré. Zpomalené záběry u taktéž dobře provedených soubojů vypadaly skvěle. Já osobně se dobře bavil a rozhodně nemůžu souhlasit se zdejším až příliš nízkým hodnocením. 66% ()

Lachtaan

Rok 2014 se nejspíše pro filmaře rozhodl být rokem starověkých kultur a vedle zkázy Pompejí s Kitem Harringtonem jsme dostali k dispozici hned tři různé Herkuly. O nízkorozpočtovém odpadu Vzkříšení, který se jen rozhodl přiživit na ostatních dvou titulech, se raději ani nebudeme bavit. Mě svým způsobem nezaujala ani verze s Dwaynem Johnsonem, Lutzova Herkula jsem však viděl dříve, tak jsem nemohl hned porovnávat a mě osobně zas tak strašný nepřišel. Spíše se od této tématiky držím dále ve větším měřítku, možná to je důvodem, proč jsem do dnešních dnů neviděl ani velikána tohoto žánru, Scottova Gladiátora. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)