Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

jack.hnut

Po úvodních dvou epizodách hodnotím na 4* s tím, že posledním českým seriálem, který mě oslovil, byl Dokonalý svět. Respektuje-li divák pravidla žánru může si tuhle českou zatím slušně rozběhlou sérii vychutnat srovnatelně jako vyzrálejší importy. ()

VanTom

Ty vole, když se před kamerou sejde takhle vytříbená, na stejnou notu naladěná a především mistrovsky sehraná parta Dejvickýho divadla, nemůže to dopadnout blbě. Pokud ti teda sedne humor, což mně až na pár vylučovacích frků sednul. A bacha na unáhlený soudy, první díl je totiž zdaleka nejhorší a nejtrapnější! ()

zdenny

Tento seriál se mi moc líbil. Dokonce tak, že i Bittová mi nevadila. Samozřejmě zde hraje prim Ivan Trojan. Ale na to jsme u něj už zvyklí. Seriál byl svižný, epizody nebyly zbytečně natahované a Lenka Krobotová jako nymfomanická šéfka byla k nakousnutí. Tak mě napadá, že jsem toho údržbáře mohl hrát já. ()

Nyck

A pak že to nejde! Když se sejdou vynikající herci, kteří mohou hrát výborně napsané postavy, s nadprůměrným scénářem a vtipnými dialogy, tak se i v Česku dá natočit dobrá komedie. Pro mě velmi příjemné, třebaže nečekané překvapení. Top postavy: Trojan, Issová, Novotný, Myšička. ()

Všivák

Opět pecka jako prase od dejvického divadla. Baví mě jejich diletantský kolektiv. Všechny postavy jsou jedinečné a zapamatovatelné. Včera jsem dal na jeden zátah půlku seriálu. Bavil jsem se celou dobu a nezaznamenal jsem jedinou komickou křeč. Co na tom, že ti stejní herci hrajou snad všude, když je to pořád tak dobré. Hlavně Trojan rulez. ()

fabecc1222

Čtvrtá hvězda je po Okresním přeboru druhým seriálem dvojice Kolečko - Prušinovský. A seriálem stejně tak kvalitním. Osvědčené spojení s Dejvickým divadlem opět vyústilo v řadu bezchybně napsaných postav a geniálně vypointovaných scének a hlášek. Kdepak, tady jsou 4* málo :). ()

mcleod

Dejvické divadlo mám rád, ale velká část vtipů v tomhle sitcomu mi připadá být buď slabým odvarem jejich divadelního humoru nebo vyloženě trapně nudnými. Vtipů, u kterých bych se opravdu s chutí zasmál, je pomálu. Je to takový seriálový průměr, dá se na to koukat, některé díly jsou lepší, jiné vyloženě nudné... předpokládám ale, že vracet se k tomu už nebudu. ()

L_A_D_A_S

Kam se hrabe okresní přebor, aktuálně nejlepší původní seriál v našich televizích. //// Po zhruba 4 dílech musím s hodnocením dolů, kvalita hodně klesla a počáteční nadšení střídá střízlivění. Pro nejlepší původní seriál radši nalaďte "případy 1. oddělení" ()

Jacob23

Je to proste 4ta hvezda.Vyborna sestava individui ale jednoznacne to zachranuje Trojan s Novotnym.Podobny styl humoru jako Prebor ale z uplne jineho prostredi-dily zatim nemaji tu prijemnou pointu..ale obcas se objevi brutal hlaska:..ja Vas konkretne a obecne vubec handipacovany lidi mam rad,mam je radsi nez Slavisty to jsou daleko vetsi simulanti nez vy :D ()

PollyJean

Třetí díl mi po dvou předešlých přišel konečně docela vtipný, ale čtvrtý mi zase vzal naději. Čtvrtá hvězda je zatím opravdu spíš v oblacích. Ty ostatní, prozatímní, hlavně za snahu. (2020/21 - někdy není od věci dát některému filmu nebo seriálu další šanci. Nějak se to usadí a ledacos zafunguje mnohem víc, než napoprvé. Není to samozřejmě sitcom s vypointovanými scénkami a hláškami, přesto se ale do světa kolem jednoho prapodivného hotýlku kdesi v Praze dá velmi snadno zaplout a lze si některé postavy i docela oblíbit) ()

Kosmik 1

Název seriálu odpovídající mému hodnocení, což napovídá, že neusiluje o čtyři, ale rovnou o pět hvězd. Takovýhle seriál aby člověk v dnešní době pohledal. Vtipný, jednoduchý, místy příjemně komicky trapný, nenucený... prostě hraje přesně na mou strunu vtipu. Trojan zde hraje naprosto unikátně a jeho herecký projev a vyjadřování mi bere dech. 80% ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz