Prípady 1. oddelenia - Série 1

(séria)
Česko, 2014, 14 h 10 min (Minutáž: 58–64 min)

Bolek Polívka, Ondřej Vetchý, Filip Blažek, Petr Stach, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Igor Bareš, Roman Štabrňák (viac)

Chandra

Dobrodružství kriminalistiky to sice není, ale směr, který seriál nabral, se mi líbí. Herci skvělí, jednoznačně za 5*. Drobné výtky bych měla ke scénáři, který mi občas přijde lehce nedotažený a volající po vyladění. Ale beru to tak, že když se každý případ musí odehrát, vyšetřit a uzavřít na cirka hodinovém prostoru, tak se dá těžko vyhnout tomu, že sem tam něco vyzní až moc zkratkovitě nebo trochu odbytě. Není to prostě Most, který má na každý případ desetinásobek času, co kluci z Prahy. Takže se to ještě vejde do tolerance a navíc, když bych to srovnala třeba s takovým Místem zločinu Plzeň, mlčím a už nic neříkám. Snad jen: pardon, pánové. Baví mě to. I kvůli vykreslení vztahů na pracovišti a příjemnému humoru. Když mám v pondělí večer čas, ráda se kouknu. ()

v.indruchova

Bravůrní herecké výkony. Zajímavý přápad. Mladý Štěpán Kozub exceloval. Zahrál to úžasně, tak uvěřitelně. Prosím více takových, kteří umějí takto hrát. V určitém bodu života jsem se vyhýbala českým filmům, ve většině případů jim to člověk prostě nevěřil. ...Nedokázal se vžít do postavy. "Postava nevyprávěla".Jsem patriot a bylo mi z toho smutno. Chápu, že nemůžeme porovnávat třeba Ameriku, kde herci mají jiné finanční ohodnocení a také čas na přípravu. /Ale asi bohužel jsme prostě nároční, protože materiálu je tolik? ()

Cesty timem

Pro Jara.Cimrman.jr :-) Policie používá psací stroje a kopíráky protože se bojí virů, trojských koňů a dalších breberek z počítačů, víme? :-)) .... Jinak celý seriál si rád dám ještě jednou. Docela zdařilé zpracování skutečných případů. Když je to dle skutečnosti, tak to má u mne většinou "tajnou" hvězdu navíc :-) Těším se na "Laboranta" - Policie občas potřebuje procvičit jednou pěknou fotkou :-) ()

candy73

Velmi doveryhodne spracovaný seriál,o skutočnej práci policajtov,ktorá obnáša okrem iného,aj prehrabávanie v odpadkoch,nekonečné vypočuvanie aj potenciálnych svedkov a skladanie malých dielikov,ktoré vedu k dopadnutiu páchatela.Plusom seriálu je,že sa jedná o skutočné prípady,niektoré mierne upravené..K vyberu hercov-žiadne výhrady,myslím si,že ako policajti su celkom uveritelní:)-85%. ()

mdf

To je velké překvapení..od České Televize,autentické vyprávění,skvěle obsazené a zahrané....jsem rád,že se nakonec tvůrci nechali přesvědčit a natáčí se dalších 13 dílů. ()

Máraˇ5ˇ

Za mě tuctová detektivka. Hypu okolo nerozumím... Je to hrozně monotematické, každý díl v podstatě stejný způsob vyprávění. Autoři si s tím mohli víc pohrát a dát každému dílu odlišnou kompozici. Takhle to bylo furt dokola. Z těch čtrnácti epizod měla vlastně jen jedna překvapivý konec (s tou fotkou rozřezáného těla). A u detektivek mívám nejradši právě nějaký šokující zvrat. To se tady vůbec neděje. ()