Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Scalpelexis

World of Tanks na filmovém plátně! Nepřehánějme, přeci jen je to v značně menším provedení, tanků uvidíme jen pár, ale ten jeden hlavní pěkně detailně. Ayer nenatočil vůbec špatný film. Není to jen čistý masakr, napětí, ale spíš špína, morálka, víra. Scénka s rodinnou je poměrně zajímavá a pohled na válku očima tankisty, který jede z místa A do místa B a pak do místa C, aby rozbombil, co mu přijde v cestě, taky není něco, co vídáme každý den. Přesto se dočkáme pár hluších a přetaženejších scén, kde se jen hloupě brblá (ono zase, co čekat od vojáků), což by stále nevadilo, ale co film shodí z milého překvapení do průměrnějších vod, je přío přepatlaný, naprosto nešťastný konec. Jistě, trochu toho heroismu a božské aury nesmrtelnosti mi nevadí, ale možnost nahodit IDDQD mód by mělo jít jen v dimenzi počítačových her. To vůbec nepočítám až skoro demenci a neschopnost soupeřů, skok z odpoledne do temné noci či ten Dryweather anti-explosivum Taft, co ma Braďák na hlavě. Ono zas nic proi Pittovi, hraje velmi důstojně; světlo reflektoru mu ale určitě krade poměrně nenápadně Shia, který zahrál pobožného dělostřelce vskutku náramně. Verdikt je tedy stále pozitivní, ba dokonce by býval i nadprůměrný až na ten americký konec. Co naděláme. ()

Papekus

Válečný film ze staré školy s novým přístupem k brutalitě. Nemůžu říci, že bych se nebavil, atmosféra byla vybudována úžasně, ale celkově jsem z filmu trochu rozpačitý. A konec byl na mě až moc předvídavě americký. ()

Yardak

Válečný Ayer je neskutečně atmosférický! Kdo by to čekal, že specialista na kriminální thrillery se takhle vybarví! Akční scény naprosto perfektní a velice přehledné. Perfektní kamera od Vasyanova! Výborná herecká skvadra, kde chemie mezi tankisty fungovala na jedničku a Logan Lerman mně znovu dokázal, že hrát fakt umí! K tomu perfektní výkon Brada Pitta. Škoda jen slabšího konce, neboť poslední akce byla zbytečně hrdinská a již ne tolik uvěřitelná. Za mě i tak slabších 5 hvězd! ()

heyda

Líbilo se mi, že film ukazuje zvěrstva války oboustranně, nejen nelidské a divošské chování nacistů, ale taktéž i osvoboditelů, což probíhalo nejen u amíků, ale i u rusáků. Na jednu stranu osvobozovali, ale na druhou se chovali k civilistům jako k podřadné rase, která musí dát vojákům vše o co si řeknou, jinak bude zle. Syrovost filmu chválím, závěrečných 20 minut bohužel nechválím, protože akce byla dost nepřehledná a happy-end mě moc nebaví. Přesto 75% si film zaslouží. ()

lillien

Začátek mě chytil. Mám ráda válku hodně zblízka. Bláto přetéká z plátna, únava v tvářích vojáků, pot dlouho nemytých těl je nejen vidět , ale přímo i cítit . Akce na sebe nenechá dlouho čekat, sotva jsem se stačila trochu zorientovat v postavách, nemilosrdně jsem vtažena mezi kulky. Jsou to jen dvě dé a přesto mám pocit, jako by dávku schytal i soused po mé pravačce. Nikdo nepochybuje, že nejhranějším hitem války je „Otčenáš, jenž jsi na nebesích“... Sestava Fůrie (tank v hlavní roli) se začíná postupně vybarvovat. Osobně mi nevadí často omílaná zápletka s nováčkem, který ani nemá čas se rozkoukat a je vhozen mezi drsné a vyhořelé kolegy a následně do krvavé lázně. Spíš mi trochu dělá problémy casting. Logan Lerman v roli mladíčka v posádce hraje dobře, ale jeho retardovaná vizáž mi nesedí. Ostatní členové tanku až na Pitta (ten chlap snad nemůže vadit nikomu, fakt neuvěřitelný!) mi taky k srdci nezamířili, takže finále s tradiční sebevražednou misí mě nerozloží na atomy, jak bych si přála. Nicméně chválím, že patos není tolik armagedonský, zastávka na nádech mezi vybíjenou rozhodně méně utahaná, než Ryanovo dostaveníčko s Edith Piaf. Zážitek umocňuje kino, na plný počet mi ovšem chybělo větší citové pouto s postavami. Největší překvapení filmu je pro mě hudba. Vkusná, sugestivní, na tuty musí jít pro oskara. Pecka, která šlape Zimmerovi silně na paty, možná s ním i rovná krok! ()

jojinecko

Stručne a jasne: čakal som viac!!! Niekedy som nevedel či to mám brať ako autentickú vojnovú story alebo je v tom kopec vedomej nadsázky a WTF..myslím, že od scény na križovatke je to jasné. Brad Pitt s otvorenym tankovym poklopom neohrozene valcuje všetko a všetkých, až to niekedy vyzerá ako John Matrix v Komande. Miestami je to tupé až to bolí, ale na druhej strane sa na to neskutočne dobre pozerá. Len tí strihači by mali trochu viac zapracovať. Ayer mal takmer vždy o maličký kus lepšie scenáre ako réžiu - teraz réžia valcuje scenár ako tank náckovu hlavu! ()

Flego

V osobnom rozmere je snímok znepokojujúco drsný a v plnej nahote zobrazuje besnosť a zúrivosť človeka počas vojny. Je to práve nováčik, pisár, ktorý sa dostane do posádky tanku a prežíva svoje peklo v živote v priamej konfrontácii s hrozami a bezprostredným násilím. Schéma príbehu je jednoduchá, pritom dokáže okrem vojnových scén pracovať aj s psychológiou postáv a všetky atribúty fungujú v kompaktnom celku. Mne táto tanková story bavila, herci sú uveriteľní a príjemná hudba dokáže vyniknúť hlavne pri zobrazovaní zvláštnej a smutnej poetiky. Náš distribučný názov vnáša do filmu zbytočný pátos, oveľa lepšie by vynikol doslovný preklad: Zúrivosť. ()

sharky

85% Ayerovi nelze upřít, že jeho filmy maj takovou realistickou, opravdovou atmosféru (i když se v nich třeba v tomto případě odehrávají nerealistické scény). Tentokrát jsem mu to docela hodně žral a nějak to na mě emocionálně dolehlo. Posádku tanku kazí nevhodný casting Shii a slabý herecký výkon Lermana. Jinak ale těm chlapům se železným srdcem musí člověk fandit. ()

BMW12

Filmů o druhé světové válce jsou tuny, ale příběh o posádce jednoho významného tanku? To tu ještě nebylo a velice se ten nápad povedl. První věcí co musím pochválit je herecké obsazení. Brad Pitt je fantastický, táhne celý film, jeho role se mu opravdu povedla. Dále můj oblíbenec Shia LaBeouf, taktéž svoji roli zahrál výborně. Dále Logan Lerman, kterého mnoho uživatelů čsfd nemá rádo, ale já ho sleduji už od začátku a patří do mé TOP 12. Zde byl hlavní hvězdou hned po Bradu Pittovi. Druhou věcí, kterou musím pochválit je samotný film a jeho režie, bylo to fantasticky natočeno od začátku až do konce, všechny jednotlivé scény se perfektně hodili do filmu, všechno to pasovalo do sebe. Naprosto mě dostala především scéna u těch Němek v bytě, to je jedna z nejlepších scén jakou jsem kdy viděl. Jediným mínusem filmu jsou některé scény z tanku, které jsou hrozně tmavé a nejde vidět co se tam děje. Za tohle strhávám půl hvězdičky. ()

rikitiki

Válka jako nejhnusnější práce na světě: bahno, špína, umírání, kusy těl, hrůza ze smrti, znásilňování a absolutně žádné hrdinství. Chlapi prošlí už mnoha bitvami jen mechanicky pokračují ve své smrtonosné dřině téměř bez špetky emocí a bez jakýchkoli ideálů. Mladičký tankista, který se k nim na sklonku bojů přidá, ztrácí naději a víru rychleji, než bys řekl Třetí říše. Je to chmurný a depresivní film, nenabízí nic než nepřetržitou mizérii. SHRNUTÍ: Těžký první den v práci začínajícího tankisty. ()

Roman.Ticka

Ayerův styl vyprávění mám ráda a ani tady mě nezklamal, i když šlo o téma zdánlivě nezáživné nebo spíš pro chlapy. Jelikož je jich čím dál míň, tak je to stejně jedno, ale všichni bez rozdílu pohlaví do jednoho by si měli tímto snímkem připomenout jak strašlivé útrapy války jako takové, tak opravdové charakterní chlapství až hrdinství. O tom všem film bezesporu je i o skvělých hereckých výkonech, v čele se špičkovým Bradem Pittem. Opravdový guru v Hollywoodu. Za sebe vyjadřuji spokojenost už jen pro neobvyklý a hodně uvěřitelný námět - opět jsem žila v tanku, na frontě v Německu i v roce 1945 - jakoby to bylo včera. ()

poz3n

Neskutečně povrchní, neskutečně digitalní, neskutečně klišoidní, neskutečně nerealistické, neskutečně patetické, neskutečně dlouhé a především ! Neskutečně nudné. Alespoň že jsem konečně zjistil, že se za války střílelo laserovými děly. 4/10 ()

hrona

Tento film ve mě vyvolal rozpoluplné pocity. Na jedné straně celkem dobrý příběh s patetickým předvídatelným koncem, nádherně vybrané lokace, při sledování celého okolí zaplesá každý, kdo má rád válečný žánr, koor bitva s tančíky, těch je hodně málo. Na druhé straně doporučuji film sledovat bez zvuku. Extrémně tupé dialogy dokazují naprostou neandrtálnost amerických vojáků. Z některých hrdinských žvástů je člověku až nevolno, nechutný patriotismus a poukázání na to, že nebylo většího hrdiny, než vojáka který to frickům pořádně bez emocí narval přímo do prd... ()

Ivoshek

První půlka je dobrá, protože je celkem civilní a uvěřitelná. Tankisti jsou parta utahaných, špinavých chlapů, co si lezou na nervy a když na to přijde, bez problémů občas někoho znásilní, nebo třeba zastřelí zajatce. Člověk by skoro nevěřil, že kouká na americký film. I v bitvách se ne vždy všechno daří a velkou roli hraje i klika. V té druhé se z nich všech stanou hrdinové, co SPOILER ALERT!!!!!!! SPOILER ALERT!!!!! s rozbitým tankem zničí pluk SS. Pár momentů mi přišlo spíš jak z Ramba než z filmu o druhé světové. ()

Pítrs85

We're from America, we're from America, where we eat our young. We're from America, we're from America, it's where Jesus was born. We're from America, we're from America, where they let you cum on there faces. We're from America, we're from America, we speak american. We don't like to kill our unborn, we need them to grow up and fight our wars. Přiznám se, že od okamžiku, kdy postava Brada Pitta pronese, že jsou v americkém tanku, tak tam všichni musí mluvit americky, jsem jaksi přestal pořádně vnímat... A když už píšu o Bradu Pittovi, docela by mě zajímalo, proč herec jeho formátu přijal roli (a podílel se i producentsky) v takovéto slátanině, no napadají mě tři možnosti: a) Chtěl si připomenout svoji roli v Tarantinových Hanebných panchartech, b) Má velkou rodinu, kterou není lehké uživit, c) Baví ho potloukat se kolem velkých děl, možná si tím něco kompenzuje... ;-) Fury je film skrz naskrz americký, do poslední vystřelené kulky, ne vážně, kdyby měla americká armáda v době WW2 ve svých řadách pět takovýchto Bradů Pittů, válka by skončila do týdne (viz. závěrečná scéna, k popukání). Fury je ale hlavně film naprosto tupý (pokud budou Američané točit další takovéto snímky, za chvíli to nebudou Němci, kdo by se měl za druhou světovou stydět...) a hlavně zbytečný, doufám tedy, že je látka z nejhorší války v dějinách lidstva už natolik vyčerpaná, že se ničeho dalšího podobného v kinech už nikdy nedočkáme, o to spíš v americkém podání... Jedna hvězda za scénu s Tigerem. We're from America! ()

Othello

Pro začátek, pokud někdo vyčítá závěru jeho nerealističnost, tak je to uznání historické a technické věrnosti celého dosavadního snímku, nemám pravdu? Jinak Ayer opět dělá to, co umí. Zase zde zobrazuje strážce svobody způsobem, který nechceme vidět a který nemá srovnání. Většina moderních druhoválečných filmů samozřejmě již pracovala s tématem koruptované morálky vojáků tváří v tvář nehezkosti války, ale nikdo ještě příliš neměl koule na tom postavit základní premisu filmu o osvoboditelích. Zaujala mě například zahraniční recenze, která zkritizovala Fury s tím, že po nás chce, abychom v Apocalypse Now fandili plukovníku Kurtzovi. Aby ten duševní ekl měl nějakého kamaráda, nešetří se zde ani tím fyzickým, kde není nouze o oběšené a postřílené děti, rozježděná těla na zablácených cestách, utržené obličeje či popravování zajatců. Po sedmdesáti letech víceméně opačného přístupu jsem nadšenej tím, jak již válka nevytváří z chlapců muže a z mužům obrušuje charakter, ale dělá přesný opak. Nejvíc osvěžující na to filmu je však ten individualismus, díky kterému získávají i ti nejposlednější statisté identitu. Stařec na ulici, který ukáže cestu k vojákům, uprchlice ve svatebních šatech, válečný zajatec zkoušící přežít máváním fotkama svý rodiny, SS voják zamlčující ukrytého bezbranného Američana, hořící tankista střílející se do hlavy či vyzdvihovaná pasáž se dvěma Němkami. Ayer je režisér, kterýho potřebujeme. A montáž doprovázející závěrečné titulky mě přesvědčila o tom, že by se svým rukopisem měl dostat do rukou štědře financovanou minisérii o evropské válce jako protipólu formálně a technicky bravurním, ale ideologicky zatíženým Band of Brothers. Díky bohu, že ten film vydělal přes dvěstě mega (dle mě dost překvapivě, ale taky za to asi trochu můžou World of Tanks). Jinak řeči o americkém patriotismu a propagaci armády jsou tentokrát absurdně mimo mísu a můžou je vypustit do éteru jen lopaty, který měly na film názor ještě před jeho existencí. ()

Janek

Sem tam glorifikace jak Brno, místy černobílé, a nakonec i nelogické (vypadal by vnitřek tanku s osádkou po výbuchu dvou granátů tak jak je prezentováno ve filmu?); přesto po hodně dlouhé době (možná po víc jak dekádě) výživný druhoválečný film, který vás v kině pěkně stísní. 70% ()

Thomick

Čtyři v tanku a pes (přinejlepšim). Tři mušketýři, Bible a hodně marná kopírka D'Artagnana. Anebo taky prostě čtyři stateční a jeden... no... "hrdina", říkali. --- Postava Logana Lermana je opravdu příšernym výtvorem, a ne náhodou právě ona - tam pod tankem - započala tak smutnou sebedestrukci do tý doby velmi kvalitního bojechtivýho materiálu. Odhlédnu-li totiž od týhle "maličkosti", je Fury vskutku působivou exkurzí na pomalu pustnoucí bitevní pole druhý světový; ba ještě líp exkurzí přímo do útrob americkýho tanku a jedný "dobrý, čistý" německý domácnosti. (Jak že to bylo - auta a Němky se nepůjčujou?) Aspoň já - z pozice někoho, kdo válečný snímky nijak nevyhledává - jsem si teda tuhle poctivou řežbu náramně užil. --- Shia LaBeouf po herecký stránce exceloval, až jsem mu i toho luxusního mrože zpod nosu rád odpustil. :) ()

AlfaNumerO

Lehounké zklamání způsobené především na můj vkus moc drsňáckým vystupováním (neuvěřitelným) a castingem. Pitt sice skvělý, ostatní však nevýrazní. Navíc klasická šablona, kdy se největší cucák na tank postaví hned jak druhý vedle Pitta. Scéna s Němcem, který nenabonzuje amíka pod tankem, potom co mu zabil asi 200 kamošů je pak opravdu tupoučká. Co mi však připadlo skvělé a hodnocení nakonec zvedá nahoru je zpracování tankových bitev. Do zhlédnutí filmu jsem navíc vůbec netušil, že existuje tolik typů munice do tanku. 72% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)