Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Sandai

Film je syrový jak válka sama, bez zbytečných kudrlinek. Jenom škoda té poslední heroické scény kde je německá pěchota za sebevražedné blbce. ()

ArchAngel_

Nářez!!! Konečně pořádný tankový film a pořádný válečný film po dlouhé době. Herecky mnozí překonali sama sebe i všechna očekávání, vizuálně ohromující, akční scény dechberoucí, prostě paráda, i když pochopitelně pár chybek by se našlo ... ale žánrově jeden z nejlepších filmů vůbec. Hodnocení: 95/100 ()

HoncPe

Americký válečný film s Bradem Pittem. Pod tímto popisem si představím přehnaný film s haldou americké hrdosti a skřížencem Ramba, Terminatora a všech herců z Postradatelných. Avšak není tomu tak... tedy do jisté míry. Film se mi velice líbil, protože krásně ukazuje jak se kluk mění v chlapa a poznamenává ho válka. Myslím si že toto režisér David Ayer zvládl velice dobře. Zajímavím prvkem jsou i střely ve stylu Star Wars. Jen ten konec... !SPOILERY! Od té chvilky kdy na tank na křižovatce zautočili nácci to už jde podle scénáře který jsem popsal na začátku. Němci najednou poslali do války vojáky bez očí a s puškama ráže špuntovky.!KONEC SPOILERŮ! Celkově se mi tedy film líbil a ten konec mu prominu, přece jen závěr byl vcelku hezky a dojemně pojatý. Dávám možná trochu nadsazené 4* ale já jsem se bavil od začátku do konce tak proč ne. ()

Livto

Po väčšinu filmu sa jedná o naozaj dobrý snímok s realisticky surovou atmosférou a je dostatočne akčný a aj dramatický. Oceňujem použitie historickej techniky a výzbroj, dáva to filmu veľmi autentický nádych. K príbehu sa nedá nič moc povedať, aspoň zbytočne neprekáža. Veľká škoda toho sproste odfláknutého konca, inak by to boli príjemné 3* ()

majorzeman13

Syrové,špinavé,drsné,brutální cool,masakrální zabíjení nácků ! Líbilo se moc ! Vřele doporučuji !! Ps:akorát ta postava kterou hrál Logan Lerman ako mašina my lezla ze začátku krkem...(srala mě neskutečně)..jinak skvělýýýýýýýý film -podívaná !!! ()

k0m1s

Jen málo filmů mě upoutá hned v začátcích. Železným srdcím se to podařilo. Reálnější scénář válek člověka chytí a už nepustí. ()

machopoltar

kamarat mi pred pozretim povedal a vobec dost ludi, ze je to kvalitne, ako zachrante vojaka ryana,,,,nie,,urcite nie,,,,,mozno som od filmu cakal strasne vela a okrem psychologie ktora vojna ponukala som nedostal nic,,,,mozno som to pozrel v zlom case , ze nebola nalada, no dorazila ma konecna bojova scena, ktoru urcite a nik ma nepresvedci, ze nie, musel rezirovat sylvester stallone,,,co sa mi pacilo bolo technicke a zvukove prevedenie strelby,,ak to bolo v danej dobe podobne a realne, celkom vyborna technologicka vyspelost a oboznamenie s realitou priemyselnosti 2 sv vojny,,,,film neurazi,, ()

Panel250

Tak tohle se amikum opravdu nepovedlo... Ani BP nespasi scenaristickou blbost. Vojensky poradce tam snad ani nemeli... :D Korunu vsemu nasadil zaverecny gerojsky boj osadky nepojizdneho taknu proti esesakum, kteri meli, dle scenaristy a pana rezisera asi IQ tykve. Jen jednou jsem se smal v kine totalni blbosti a to pri jedne scene v metru pri americke verzi Sakala. Tady jsem se, nastesti, v kine smat nemusel, smal jsem se doma v kresle. Jit na tohle do kina, melo by vetsi smysl soustredit se na popcorn a colu. Ty dve hvezdy davam jen za snahu, scenu s zenami v dome a za to, ze je filmu s touhle tematikou tak malo a tak neni moc s cim srovnavat. ()

Buily09

Dobře, čekal jsem tedy něco lepšího, teda spíše něco více důvěřivějšího. Železná Srdce mají určitě zajímavou atmosféru a není to vyloženě špatné, to vůbec, ale okrajově je zbytek dost špatný. Film má totiž chyby v detailech. Na nějakou nepřesnost se dá zapomenout, ale když se vám to stává několikrát a jsou to detaily/scény, které by snad každého měli chytnou za hlavu?... Za mě 2 hvězdy, protože film to sice není špatný, ale z hlediska důvěryhodnosti děs. ()

MAsakRA

Skvělý soundtrack a skvělá akce - hlavně ta jízda proti zakopaným protitankovým dělům a pak samozřejmě souboj s Tigerem. Některé naturalistické výjevy byly fajn a nechyběla ani hlubší nota, kdy film taky fungoval. Bohužel, celkový dojem zkazilo superhrdinské finále. P.S.: Úvodní scénu jsem též nepobral. ()

Horn

Film jsem si zakoupil na DVD a po jeho shlédnutí v podstatě lituji vydané peníze. Film mi připadá jako velice trapný pokus o vojína Ryana trochu jinak. Naprosto šablonovité postavy u kterých přesně víte jak se budou chovat, vojensko taktické nesmysly a nelogičnosti - když vlezu do tanku a vím, že ven se nedostanu, tak určitě nechám vzadu na korbě nějaké ty bedny s municí abych pro ně mohl pod palbou lézt. A rozhodně být německý voják tak budu útočit čelně proti kulometu, místo abych pěkně tank obešel a z padesáti metrů nasolit pár panzerfaustů do boku. Pro mne osobně velké zklamání. ()

tXtX

Nehorázne atmosferický vojnový počin pri ktorom mi nebolo všetko jedno. S tými chlapmi som sa za tie dve hodky bleskovo zžil, a aj keď som tušil ako to celé dopadne, nemám najmenší dôvod nevypáliť tomu plný počet.. ()

CrashHP

David Ayer už niekoľkokrát ukázal, že dokáže natočiť skvelé filmy a svoj potenciál naplno rozvinul aj vo filmovej snímke FURY. Keďže podobných filmov nemáme možnosť vidieť každý rok v kinách, veľmi som sa tešil a rozhodne ma to nesklamalo. V kine vynikajúci zážitok, perfektná hudba, o skvelom, ale bláznivom obsadení nehovoriac. ()

DavidAAAA

Špinavý, slušně realistický filmeček, parádní akce, super atmosféra a závěrečná apokalypsa. Akorát několik scén, který byly dost divný - třeba to, že nechali být tu mladou Němku a to, že mladej esesák nenahlásí zahrabanýho Amíka. Jinak ale hodně dobrej film a rozhodně zajímavě podaný vývoj psychiky mlaďounkého vojáčka směrem od naivního mírumilovného zelenáče, kterej nestřelí ani po mrtvým, až po hrdinu, který skosí všechno co se hejbne.. ()

Honzyg

Celkově pozitivní dojem kazí nezvládnuté detaily. Jako když se při finální bitvě během 2 minut stane z pozdního odpoledne nejhlubší noc. Nebo jako když po ní leží mrtvoly hustě rozeseté všude, jen ne po cestách. Buď umí Němci umírat spořádaně, aby neblokovali dopravu ani chodce, nebo Amíci mají výbornou pořádkovou službu, která před průchodem jednotky odklízí z cesty mrtvoly, aby si o ně snad kolegové v uniformě nezamazali kanady. Děj celkem strhující, na druhou stranu prakticky od A do Z předvídatelný. ()

mpet

Krom poslední půlhodiny filmu není co vytknout. Do té doby to bylo neskutečně realistické zobrazení války. Tedy všude samá špína, krev a válečný odpad. Výborné obsazení herců v čele s Pittem, který jako vždy ukázal, že je to pan herec. Ale největším překvapením byl pro mě Shia LaBeouf, kterého jsem opravdu nepoznal (musel jsem se mrknout na plakáty jednotlivých herců, abych ho tu našel). On snad konečně začíná umět hrát a už konečně taky vypadá jako chlap. Chtěl jsem dát pět hvězd, ale vzhledem k ohromě přepálené poslední půlhodině, kde nesmrtelná pětka v tanku kosí Němce jak na běžícím pásů dávám jednu hvězdu dolů. ()

jindrich.fig

Jako milovník obrněné techniky jsem na tento film čekal.... pak to přišlo. Co dodat atmosféra je vynikající a z filmu je cítit bahno,krev a střelný prach, ten pocit je přímo hmatatelný. A proto je strašně smutné ,že to vše kazí bitevní logika, kdy z Němců jsou dělány hlupáci, Ještě jsem dokázal překousnout bitvu s protitankovými děly ,ale souboj s Tygrem už je parodií. Celý film zazdila závěrečná bitva na křižovatce , okamžitě se mi vybavily hrdinské Sovětské filmy ,kdy jeden rudoarmějec dokázal zadržet celou německou armádu.Tady to samé jen zabalené do hvězd a pruhů. ()

FFF21

Příběh americké tankové posádky, která netouží po ničem jiném, než ukončení války a odstranění nacistů z povrchu země. Velmi autenticky natočeno, ovšem poslední scéna byla možná až moc přehnaná, a tak nevím, jestli jí to neuškodilo na kráse. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)