Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

franti11

Byl to výborný válečný film, bez amerického patosu. Tvrdá ukázka jak to asi bylo. Scéna s TIgrem vynikající. Byl jsem překvapenej z konce. Brad excelentní. 5* bez debat. ()

Tess92

Tank proti tanku vypadalo dobře. Lidi proti tanku už míň. Výlet po Německu odnikud nikam. Nuda. A Bradovo věčně vrásčité čelo mě přivádělo k šílenství... Fakt divná sbírka lidí... ()

Harris777

Velmi dlouho jsem se na tento film těšil a vyplatilo se mi to Brad Pitt pán herec jako vždy umí zahrát heroického hrdinu 2 světové války jako to už ukázal ve filmu hanební parchanti k tomu snad nejlepší výkon Logana Lermana který tu hrál chlapce který umí sice umí napsat 60 slov za minutu ale zabít člověka nedokáže to vše se však pro krutost války naučí. Za mě 8/10 ()

ledofredo

Koněm to začíná, koněm to i končí. Na začátku se to vyvíjí něco jako zachraňte vojína Rayena akorát pojedeme v tanku, máme mladýho tak mu to tady ukážeme. ale od půlky filmu se to nahrne na úplně jinou stranu. Docela mě rozsekal konec už sem nedoufal že se to vyvine v happyend kterej teda nakonec nastal ale včas skončil. Tenhle film skončil přesně tak jak sem očekával sedím tady hubu dokořán a přemejšlím čím ho ješte pohaním než to dopíšu ale není čím, Brat Pitt dokonale pokryl to co hrál, viděl jsem film v originálním znění takže si myslím že kdybych to psal po českým dabingu bude to znít úplně jinak. Dávám 5 star kdyby to bylo v procentech tak fakt 90% po dlouhý době dobrej i když si myslím že označení těžkej film. ()

Mraxis

4 řádně psychicky poškození tankisté a za jakýchkoliv okolností hrdinný a božský Bradley Pittley. Atmosféra je perfektní, vystihuje hrůzu války lépe než většina válečných filmů. Tank je tu taky vyobrazen do nejmenších detailů a film tím dostává unikátní a realistický náhled do toho, jak řízení tanku vypadalo. Velký palec nahoru za preciznost a hned na to velký palec dolů za preciznost. Nikoho totiž nenapadlo proškolit komparzisty v tom, jak se drží zbraň a film trpí každou druhou taktickou stupiditou... Například se Němci vrhají proti tanku... TANKU! V hloučcích u sebe. Samozřejmě se to neobejde bez nějakého toho hrdinného konce, ze kterého by se americká instantní omáčka dala ždímat. Hudba, atmosféra, postavy a herecké výkony jsou v pořádku. Dokonce i Shia tu umí hrát. Černou ovcí zůstává vždy příšerný Logan Lemro. Kdyby si film dal větší pozor na detaily a neplnil to tolik tou klasickou "hrdinný amík proti nepřízni osudu v sebevražedné misi" Tak by to bylo výborné. Takhle je to jen dobré. Nicméně rozhodně stojí za zhlédnutí. Má to unikátní tankovou akci, bezvadnou atmosféru a dokáže správně naladit. 75% ()

BullittSF

Válka je kráva!!Naštěstí málo americky heroické, zato syrové, ale zase ne až tak moc tlačící na pilu, jakoby někdo točil s posádkou Fúrie na konci války,ať se stane,co se stane. ()

Pythonator

Řekl bych, že společně se Zachraňte vojína.. Spielberga je to nejlepší film z 2. světové ukazující syrovost a hnusotu války. Shia LaBeouf je tu překvapivě dost dospělý a dokonce i skvělý. U Brada Pitta to není nic neobvyklého. A zbytek postav je taky dost dobře napsaných i zahraných, včetně toho mladého blba s nechutným sladkým xichtem Percivala Džeksna. Bohužel tomu chybí něco ve smyslu kvalitního režiséra Spielberga nebo něco takového. Minimálně pak lepší příběh než jen několik scén vrcholících grandiózním superhrdinským masakrem. ()

jizvoun

Spousta nereálností, a naprostý amaterismus německých vojáků. Dalo se na to sice koukat, ale závěrečná bitva mi nedovolí dát víc jak 2 hvězdy. Největší frajer ze všech kvůli svědomí odmítne znásilnit německou dívku a poslochá svého kamaráda, jak hezky hraje na klavír - no to bylo nejlepší :D Ještě trochu míň krve amohl jsem na to koukat s dětma ()

Unrealik

Co se stane, když uvnitř tanku vybuchne několik granátů? Kdo by čekal rozprsknutá těla, bude zklamán, takřka nic se nestane. A taky mi přišlo nerealistické, že jeden z bojovníků SS neměl touhu se pomstít, když se jej snažili zabít a zabili mu desítky spolubojovníků. Ovšem celkově jde o povedený válečný film. ()

migl

Film je celkovo znesiteľný až na ten záver. Momentálny trend každého druhého napomádovaneho hemafrodita je účes alá Don 'Wardaddy' Collier ()

TURPIA odpad!

Normálně smýšlející člověk nemůže hodnotit jinak než ODPAD!!!!! To jako vážně????? jak někdo tak talentovaný (Ayer) muže natočit takovou sračku. Pozor spoiler---------Tiger opusti skvěly ukryt aby šel na steč proti třem shermenum velice vtipné, velitele shermenu klidně koukaji poklopem ven a jednomu ustřelí kanon 88. hlavu. 300ss (v té době nejlepe vyzbrojena a vycvičena jednotka světa) je zde vyobrazena jako tupe stado určené na poražku. Nejsou schopni trefit nehybny tank ani jednou panzerfaust z takoveho množství vypalenych ran, pardon jednou ho trefili ale s posadkou to skoro nic neudělalo. A to se 200 ss nechají klidně postřílet jen tak asi z hecu. Posadka tanku si v te největší přestřelce chodila ven jako by se nechumelilo WTF!!!!!!!!! a aby toho nebylo malo tak dva granaty ktere vybuchly uvnitř tanku a zabilo to jen jednoho a ostatní jako nic co to ku... je??? kdybych ten film nazval sračkou tak tím bych sračku urazil. A dost už jsem tak vytočeny z toho debilního filmu že už nemam sílu dal psat. A pod tento koment se klidně podepíšu Čurda Pavel ()

Akxsum

Tenhle film má skvěle natočené bojové scény - především to záměrné střelivo tomu dost přidává a nelze pominout ani efektní odrazy velkorážných střel od pancíře. Přece jen....v kolika válečných filmech to kolem uší sice hvízdá,ale na plátně ani člověk neví,kam to jde. Na to, že se přitvrzuje vizuálně (reálnost různých zranění) si divák předpokládám zvykl a spíš to dnes již vyžaduje, ale že se odváže i český dabing (amíci s tím problém moc nemaj) to mně v dobrém překvapilo. Konečně naši přišli na to, že ve válce spíš zaznělo .. "tak konečně sejmi toho zmrda !!" než "střílej,střílej". Herecky to táhne Pitt o tom žádná a Witwicky měl zůstat u transformerů .... i s knírkem. V závěru jsem doopravdy do poslední chvíle věřil, že seržanta Colliera z té polízanice tvůrci nějakým trapným zázrakem vytáhnou,když už ho ani německý odstřelovač napotřetí pořádně netrefil asi tak ze 100 m .... a ono ne. Ale jinak - jo,dobrej film. ()

Koza08

Tenhle film měl velké naděje získat ode mě 5 hvězd, ty bohužel vzaly za své po zhlédnutí finální scény. Nepatřím mezi ty, kteří si potrpí na stoprocentně autentické a realistické provedení filmů, ale co je moc, to je moc. Bohužel nakonec se z dobře rozjetého filmu stala naprostá fraška, kterou jen dokládá poslední záběr, kde leží desítky SSesáku naskládaných přesně podél cesty tak, aby nepřekážely procházejícímu americkému praporu. Když se na konci filmu vzdalovala kamera od země, musel jsem se smát, protože jsem čekal, že nakonec budou ty hromady těl tvořit nápis USA, což by dokonale podtrhlo to sci-fi z posledních minut. 2 Hvězdy max!!! ()

Adalv79

Mohlo by se to jmenovat Cesta z kopce, po slibném začátku a solidní první polovině šla úroveň postupně dolů, aby se při závěrečné scéně zřítila do propasti. ()

phoex

Od filmu jsem nic moc nečekal, takže splnilo mé očekávání. Film těží z moderních efektů a plus dávám grafikům za trasovací střely :) naštěstí toho digitálního orchestru nebylo přes míru. Bohužel hercům jsem to celou dobu nějak nebaštil, chyběla i atmosféra a především samozřejmě neporazitelný tank Pitta a jeho posádky.. Pitt navíc musel ukázat svalíky, že má dobrou duši a že vystřílí 300 "esesáků" jedním malým nepojizdým tankem M4 Sherman, který už tak má po úspěšné bitve proti neporazitelnému tanku Tiger.. no okej, celé mi to přišlo Béčkové tak nějak 60% * * * ()

Litty

Film, po ktorom mám po jeho zhliadnutí zmiešané pocity. Začal by som pozitívami. Tankové boje sú presvedčivo reálne, vojnová atmosféra poňatá fantasticky, a z niektorých akčných scén som mal chuť ísť si pre lubrikant a začať sa ošahávať. Hovoriac o negatívach, koho kurva napadlo obsadiť do toho filmu „Breda“ ? Ako herca ho rešpektujem, no do tejto role sa vonkoncom nehodil. Film taktiež obsahuje plnú piču klišé, prehnaných scén, a hlavne otravných, prízemných humanistických a moralistických kecov. Bradovi by nerobilo problém oskalpovať kdejakého skopčáka, no pretiahnuť zjavne nadržanú Nemku ktorá ho tam nemala už pár mesiacov je pre neho nemorálne. No a koniec filmu nebudem ani komentovať, proste 20 minút filmárskeho šajze. V realite by bolo do 3 minút po bitke, no tu majú chlapci z tanku čas na kecy z biblie. Nečakal som že to bude reálny film, ale toto prekročilo všetky medze. Čo už, mohol to byť tak kurva dobrý film keby sa ho neujal „Holýúd“ ()

Allein4

Film si tak nějak vůbec nebere servítky. Je to masakr od začátku do konce. A Brad jakoby se do válečných filmů vyloženě hodil. Shia už byl o poznání slabší. Fury rozhodně není pro slabé povahy, masakrálních scén je tam více, než třeba v Od soumraku do úsvitu (i když se ty filmy vážně nedají srovnávat). Přesto trochu chybí napětí, ani závěrečná scéna jím zrovna nepřetekla - ta naopak měla nádech slušného hororu, jen stačilo místo nacistů tam dát...třeba zombie nácky. Co jsem moc nepochopil, byly zbraně. Celou dobu přestřelky vypadaly, jakoby zabloudily ze Star Wars. Ještě měl nakonec Brad vytasit discomeč a bylo by...protože Sílu, tu měl. Ale ty disco-laserové střely byly možná vcelku zajímavým oživením. Celkově jsem si to velmi užil. 90 % ()

Uroboros77

Trikově vychytaný film ale příběhově to zaostává a bohužel při dalším shlédnutí jsem tam našel víc stupidit než by bylo pro takovýto film vhodné... ()

jozz

Za co ta jedna hviezda ? Asi za pomerne pohladne tankové scény, nebyt strel ako zo starwars, mohli byt aj 2 hviezdy . Inak tomu chybalo uplne vsetko, a ten zaver. .. och,. .. WW2 je nevycerpatelnou studnicou inspiraci, ešte ze tento pribeh je vymysleny, ale to bol i Saving Private Ryan ale ten bol naopak skvely . ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)