Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Avalon820

Železná srdce definovala nový filmový žánr, tzv. válečnou telenovelu. A přesně to, co vypovídají běžné telenovely o skutečných mezilidských vztazích, vypovídají Železná srdce o válce – naprosto nic. Zachraňte vojína Ryana je vlastně ve srovnáním s tímto filmem velmi hodnotný dokument. Zde však žánrová klišé překračují hodnotu dobrého vkusu a z každé druhé věty patos téměř kape. Po třiceti minutách mě snad každý oduševnělý projev Wardaddyho (Brad Pitt), což nebyl nikdo jiný, než uvědomělý Kapitán Amerika, jen bez nadpřirozených schopností, pil krev. Na druhou stranu – akční scény (byť byly všeho všudy dvě) jsou řemeslně velmi dobře zvládnuté a v daných chvílích jde o velmi zábavnou a napínavou podívanou, obzvlášť v kině. Pak se ale tvůrci opět pokouší hrát na city a všechno jde do háje. Vyprávět o emocích bez emocí zkrátka nejde. ()

Johny_fork

Železná srdce mají skvělou výpravu, vypiplaný vizuál a Brada Pitta s charakterem drsným jako šmirgl papír. Bohužel tím jsem to tak nějak shrnul. Snímek, ač se o to místy krkolomě snaží, ve mě rozhodně nevyvolával myšlenky typu, jak zbytečná je válka a lidská krutost. Vše podtrhává debilně americké vyvrcholení snímku. ()

Hismael

Jednu hvězdu jsem ubral za přehnaný vraždící závěr, díky kterému zmizela veškerá snaha o zachycení skutečnosti. Druhou hvězdu jsem ubral za nesmyslný milostný akt, který se stal jen proto, aby mohl po chvíli skončit smrtí a vyvolal emoce. Zbytek je super. ()

Terva

CITÁT - Jest-li chceš mluvit mexicky, najdi si Mexickej tank, tohle je Americkej tank!!!................ Zase film o válce, jen z jiného úhlu a vlastně stále o tom samém. Krom ozvučení a hereckého obsazení, nic nového pod Sluncem. CITÁT - Zabij ho!!......... Například scéna !Nestřílejte už se pečou" je jen kopie scény z Zachraňte vojína Ryana. Má to strašně moc nudných míst a pár zbytečných scén. Já to místní nadšení vůbec nesdílím. Tento snímek mi nedal nic nového a dokonce jsem uvažoval jen o dvou hvězdách. Ale místo psa přišel kůň a tak bylo rozhodnuto. CITÁT - Hele jseš hrdina. Víš to?............ ()

JohnCZ

Parádní válečný film, kladoucí důraz především na bezchybný vizuál a to nejen co se týče efektů, ale především i kostýmů a rekvizit navozujících dobovou atmosféru či dokonalým vyobrazením špinavosti a odpornosti války. Film je paradoxně nejsilnější a nejnapínavější v jeho nejklidnějším momentě a tím je zastávka u německé rodiny, kde se naplno projeví nečernobílost konfliktu. Bylo fajn na chvíli vidět, že americký voják nemusí být vždy nutně naprostý dobrák a hrdina. Na druhou stranu akčně-patetický závěr tenhle pocit trochu pohřbívá, ale dechberoucí akcí přesto dokáže naplno pohltit. ()

m.krudenc

Vynikající válečný film který nemá chybu.. Po více než dvě hodiny jsem skoro ani nedýchal. David Ayer nám ukázal zase jeden syrový, brutální, nelidský pohled na něco tak strašlivého, čím druhá světová válka byla. A od dob Vojína Ryana jsem podobný film nevyděl. Dokonalý válečný film. Jasně, někdo hodnotí i ten hrdinský konec, jako něco blbého, ale přiznejme si, já jsem chtěl taky, aby tenhle zelenáč přežil. Trochu dobra v téhle šílené válce přece musí zvítězit. Není co dodat to se musí vidět. ()

corpsy

Zabudnite na tankové filmy z minulého storočia - hlavne tie ruské : ) a zapozerajte sa do špiny, extrémneho násilia a nadživotných hereckých výkonov všetkých zúčastnených, pretože takto to nejako ( určite ) vyzeralo v nepríjemných časoch 2. svetovej vojny. Patetickosť, odhodlanie, hrdinstvo, bolesť, ľudskosť. ()

Padme_Anakin

Brad Pitt je ohromný sympaťák a povodil si mě, to přiznávám.. Příběh z 2. světové války je napínavý, strhující, syrový, se vší tou krví a blátem.. Nebudu se v tom zbytečně pitvat a hodnotím čistě pocitově.. ()

Lama.Lama

Velký zážitek pro někoho, kdo neholduje válečným filmům. Věřím, že kdybych měla nakoukáno více, tak mě to tolik nedostane. Rozhodně ale musím poznamenat, že Shia LaBeouf se tu vážně herecky vytáh', slušně sekunduje Bradovi. Nejvíc mě dostala scéna v jídelně, to bylo tak moc silné. ()

DEXTER099

Tak za mě se tohle moc nepovedlo.Čekal jsem víc,akce mi přišla až na závěr průměrná,ale to není to hlavní,to co mi vadilo byl scénář,který jsem čekal propracovanější pak herecké výkony mi byly dost nesympatické až na Pitta a některé scény byly hodně nelogické jen aby si vyzdvihla ta americká hrdinská stránka.Takže za mě 60 % a tři hvězdy. ()

salisbury

Brad Pitt velící opancéřované Fúrii vjel do rozbahněného pole, aby nám ukázal příběhem hrdinným jak náckům natrhnout nejen zadní kmínky. Jeho role byla jak vojenským krejčím ušitá uniforma na míru a nemálo mi připomněla postavu Aldo Rainea z Tarantinových Hanebných panchartů. Trošku mě zamrzel závěr této tankové taškařice, který dle mě byl hrdinský až příliš, díky čemuž jsem se chvíli ve válečném bahně nevěřícně brodil s radostí v očích, neb film to ve finále ustál jen s tímto nepatrným uklouznutím. ()

ConanVJ

Příběhově hodně prosté podívání do druhé světové, tentokráte z pohledu posádky tanku, kde hlavní roli hraje místy až přehnaná, ale hlavně pěkně syrová akce. Herecky je to navíc parádně obsazené a postavy se v průběhu filmu pěkně mění, tak nakonec mají všechny šanci, vetřít se divákovi do přízně. Efekty jsou hodně povedené a místy hodně krvavé ( nechybí zde nejrůznější porcování nácků všemožnými kalibry). Do toho všeho jede pěkně padnoucí hudba, která navozuje vtahující atmosféru. Za mě prostě 100% a po dlouhý době skvěle našláplej film z druhý světový :) ()

paulieM

Spoilery: Cítím se na nic. Jednak kvůli krutostem a krvavosti války, druhak (a to zejména) filmem samotným. Že bude vrcholně nacionalistický a hrdý na americký příspěvek ve válce jsem tušil od začátku, přesto toho bylo příliš. Nevím jestli záměrně, ale němečtí bojovníci byli ukázáni jako zrůdy, nelidské bytosti a američtí jako hrdinové, přitom si nikdo předem nemohl vybrat stranu na které bude stát. Nejvíc mě děsilo jak fanaticky brala posádka víru a jejich misi, snad jakoby Bůh bojoval za Američany. Nelze se ubránit analogií s islámským světem, která má také Alláha více méně pro sebe a ostatní by měli být vyzabíjeni do jednoho.... Závěrečná scéna? K smíchu. Absolutně nerealistické, aby zásobování a tak velká skupina nebyla ničím jištěna. Není možné, aby jeden stojící objekt nebylo možné nijak ohrozit, natož pak když za minigunem stojí nijak nekrytý Brad Pitt, na kterého nakonec sotva stačí i 10 kulek a i po odpálení nálože je v tanku vcelku. K tomu klasická klišé jakože se při umírání někoho z posádky válka na minutu stopne. A milost hlavnímu hrdinovi na konci? K tomu nelze dodat opravdu už vůbec nic. ()

PauloZ

Dejvida má každý rád :). Velmi solidní dramatická sonda do události 2. světové války a osudu posádky přeživšího tanku. Válečný film z kapoty tanku se nevidí každý den a já si ho náležitě užil. Je to možná ne uplně konzistentní a slabší místa se najdou. Pro mě je tím místem moc dlouhá část u děvčic ve městě. Jako celek je to ale velice atmosférické a osobité. Na herecký kádr měl David taky šťastnou ruku a s klidem můžu říct, že po nevydařeném Sabotage, je opět v sedle. ()

Peterssen

Rádoby realisticky pojatý válečný film o tankistech, který bohužel dostalo do ruky nějaký pako, co má rádo sci-fi a ze stopovek udělalo lasery a z panzerfaustů římský svíce. Jinak příběh neurazí, jen "posádka" je poskládaná trošku šablonovitě a LaBeouf celou dobu vypadá, že bude brečet, brečí nebo právě dobrečel... Určitě nelituju těch dvou a čtvrt hodiny, ale znova bych se na to nepodíval. ()

yakoob

Válečné filmy jsou vždy takové syrové, tento byl k tomu ještě mírně klaustrofobický...Jsem rád, že "křesťanská" role v posádce nepůsobila hloupě, ba naopak, křesťan z masa a kostí...Co si budeme povídat, do kina na něco podobného člověk zajde, koupí si k tomu popcorn a colu, ale je rád, že sedí ve vyhřáté sedačce...Ve filmech z II. světové je nepřítel jasně definován...Ale právě o to více by mně zajímal pohled z druhé strany zákopů...Taky to byli lidé se stejnými pocity a emocemi...Škoda, že film Ponorka je toho vyjímkou...Co by s takovým tématem udělal Nolan nebo Abrams?? ()

hous.enka

Fúrie (neb český překlad mi přijde úplně mimo) vypráví příběh nekolika málo dnů v životě jedné posádky tanku kdesi v Německu v dubnu 1945, kdy už je pomalu jasné, kdo válku vyhrál a kdo ji prohrál. Ve filmu je na příkladu Mašiny skvěle vystihnuto zhnusení válkou: na začátku stojí před třemi týdny povolaný mladíček, co umí dobře spát na stroji, a na konci filmu je chlap, co se setkal se smrtí, zmarem a bandou nácků. Syrové, surové, kruté a koukatelné. ()

schizmo

Mám rád tyhle hollywoodský vymazlený válečný filmy. Jednak se v nich často sejde velmi solidní hereckej výběr a taky je tam dost prostoru a vůle na rozmáchlejší rozpočet, nadupanou produkci a díky specifickému obsazení také šance pro drama, což se u Fury děje beze zbytku. Kdo by to byl řekl, že idol dívčích srdcí a rozenej slaďouš Brad Pitt, bude skvěle pasovat i do takových drsných rolí, ale jak čas ukazuje, je v nich často přesvědčivějších, než v těch sladko-bolných. Pokud za pomyslný top válečný velkofilm považuju Vojína Ryana, tak Fury mu dle mého velice solidně šlape na paty. Příběh není sice tak košatý a velkolepý, ale co by jsme také čekali od příběhu bandy vokáků mačkající se v kokpitu tanku. Jak už jsem řekl, film krom válečné vřavy a standardních brutálních scénu, obsahuje celou řadu dramatických momentů, ve kterých Pittovi velice zdatně sekundují i služebně mladší Logan Lerman (který exceloval v Charlieho malých tajemstvích) a Shia LaBeouf. Pokud nejste válečný znalec či vojenský taktik, snímek si užijete náramně, protože neobsahuje slabšího místa. Vlastně jeden problém mám: jsem idiot, že jsem na to nešel do kina!!! ()

Volodimir2

Vojnové filmy to je niečo čo dokáže rozprúdiť krv nie len fanatikovi do tejto oblasti. Aj k tomuto filmu som takto pristupoval a takmer 80% filmu ma v tom aj utvrdzovalo, vynikajúci film, ale ten záver je typický americký. Aj napriek tomu som nevidel dôvod na zníženie hodnotenia, film ma celkovo nesklamal a kľudne by som ho dal na úroveň amerického Bratstvo neohrozených, respektíve ruského Choď a pozeraj sa. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)