Co se škádlívá, rádo se mívá. Britský komediální seriál, jehož středobodem jsou dva stárnoucí gayové, kteří po osmačtyřiceti letech společného života tráví čas neustálým hašteřením (anglický výraz bitching to vystihuje mnohem lépe). Freddie (Ian McKellen) býval a stále je nepříliš známý herec, Stuart (Derek Jacobi) pracoval jako barman. Ansámbl doplňuje kamarádka Violet (Frances de la Tourová), která absolutně odmítá brát na vědomí svůj věk a nový soused v domě Ash (Iwan Rheon), mladík, který obrátí všem zúčastněným život naruby. Vedle výborně napsaného scénáře je hlavní devízou seriálu samozřejmě herecké obsazení, kdy především představitelé ústřední dvojice Ian McKellen a Derek Jacobi předvádějí – uchýlíme-li se k oblíbenému klišé, které je zde ale zcela na místě – doslova herecký koncert. (Česká televize)

Elyssea

Brutálně jízlivé partnerské přestřelky, které fungují zejména díky umění Iana McKellena a Dereka Jacobiho. Bez nich by seriál nebyl ani poloviční, protože ty dva "hnijící" dědky prostě nejde nemilovat. K tomu přidejte bezelstného souseda Ashe (s přizvukem, který nedokážu identifikovat, ale je ohromně roztomilý) a drahou přítelkyni Violet. Co na tom, že se vtípky opakují, když si z nich v závěrečné epizodě krásně vystřelí. Jen málo sitcomů mě přimělo se opravdu zasmát, Vicious patří mezi čestné výjimky. Těším se na pokračování a pětihvězdu zatím nechávám v záloze. ()

carly

tak krásne komorné, vtipné a britské. hlavné duo je neodolateľné a zamilovala som si ich na prvý pohľad. rovnako ako Violet a Asha. Penelope a Mason sú vždy príjemným osviežením. ()

Pajky3

Jsem opravdu rád, že jsem tenhle malý seriálový poklad nalezl, protože jeho shlédnutí opravdu stojí za to. Jak napovídá název, tak se dočkáme klasického jízlivého a zlomyslného britského humoru. Skvěle obsazená ústřední čtveřice mezi sebou roztáčí kolotoč neskutečně vtipných hlášek a to v takovém rytmu, že sotva stíháte všechny vstřebat. Je to jeden z mála seriálů, kde se smích v pozadí opravdu hodí, protože co věta, to perla. Navíc to má neskutečně nakažlivou znělku. Prvních 7 epizod mi uteklo jako nic a s chutí jsem se pustil do druhé řady. *** Druhá řada nepolevuje v humoru a hlášky se tady střídají ve vysoké frekvenci. Zatímco první série byla převážně konverzační a odehrávala se hlavně v bytě Freddieho a Stuarta, tak ve druhé se podíváme i do jiných lokací a také je o něco víc vedlejších postav, což ani trochu nevadí. Jak Freddie, tak i Stuart jsou super a Violet či Ash za nimi nezaostávají ani o kousek. Ještě jednou, skvěle obsazené a nacpané hláškami od začátku do konce a závěrečná epizoda dokonce i dojme. Doufám, že se dočkáme i řady třetí. ()

Jermann

Už díky obsazení je Vicous tak trochu můj splněný sen. Jde spíš o tradiční komediální divadlo, než o typický sitcom s tempem, na jaké jsme dnes z televize zvyklí. Formát je až staromilsky zastaralý a herci okatě přehrávají, jakoby chtěli proniknout i do nejzazších řad hlediště. Ale vzhledem k danému tématu a charakteru ústředních postav je toto všechno zcela na místě a já si zase jednou plesám nad komedií, která se nesnaží být za každou cenu třeskutá a raději zůstává přívětivě lidská .. i když pořád jízlivě “vicious“. Famózní finále první série je jako mega-třešeň na dortu, který chci mít co nejdříve v hezkém modrém balení v šuplíku. ()

tomeek

Zatím dvě epizody, ale totální nášup. Dva staří, navzájem se stírající gayové, kteří se snaží zapůsobit na nově přistěhovaného mladíka v bytě nad nimi. Skvělý britský humor, šťavnaté hlášky, výborní herci - každý si to užívá :) Už teď bych si nejradši pustil další díl. Uvidím dál, ale tuším, že to půjde na pětihvězdu, protože už dlouho jsem se u 20-ti minutového seriálu 15 minut neprosmál :) ()

Remivsremi

Jde o opravdu velmi povedený sitcom, u které se každý díl od srdce zasměju. Chemie mezi McKellenem a Jacobim funguje na výbornou. Jejich neustále jízlivé poznámky mezi sebou a celkové zobrazení jejich vztahu si zkrátka zaslouží vaší pozornost. Byla by škoda tento seriál minout. ()

VaHo

Díval jsem se na to jenom proto, že tam hrál můj oblíbenec Ian McKellen. Zápletka mi nepřišla nijak originální. Prostě jeden obývací pokoj dva staří gayové a jejich přátelé. Na úplně jinou úroveň to posouvá interakce mezi Ianem McKellenem a Derekem Jacobim. Je na nich strašně vidět, jak moc si tihle dva herečtí veteráni užívali své postavy. Jejich slovní výměny, hašteření a ironické poznámky dodávají celému sitcomu tu správnou chuť. Ostatní herci jsou také kvalitní, ale tohle je prostě záležitost dvou mistrů. ()

filmmovier

Kurňa, to je věc, tomuhle se fakt nedalo odolat a je to zatraceně dobře, protože lepší sitcom (kromě Přátel a RD) neexistuje. Já vím, je to děsně neoriginální a obyčejné, jako každý sitcom, ale je to britské a hrají v tom Gandalf, Vládce, Madame Maxime a zmetek. A všichni si to vychutnávají a troufám si říct, že právě v tomhle kousku spočívá životní a nejlepší role všech jmenovaných a i když Iwan Rheon má ještě dost času to překonat, pochybuju, že se to povede. Hagridova láska je tady posedlá sexem a zajíčky a dva Sirové a jedni z nejlepších herců, které jsem měl tu čest poznat, se urážejí a hláškují s takovou elegancí a noblesou, že se to prostě nedá přehlédnout a neocenit. Je vidět, jak si to užívají a právě geniálně načasované fóry (McKellenovo shit) a to, jak to podávají jako celek z toho hned dělá o stupeň (nebo dva) lepší seriál, protože bez nich by to bylo mnohem slabší. Hovory s matkou, neskutečně geniální přirovnání a originální urážky, jedovatost, ironie, úsměv na rtech a pro mě neskonalé potěšení z každičkého záběru, slova, věty. A i ten jejich pes mě nakonec nehorázně překvapil, takže si nemám nač stěžovat. Kam se hrabou Gandalfové, Magnetové, Páni času a ředitelky Krasnohůlek před tímhle skvostem? Hodně, hodně hluboku. Gentlemanský sitcom se setsakra malým počtem epizod (mimochodem, u žádného, opakuji u žádného, britského výtovru mi ta posedlost málo díly nevadila tolik, jako mi vadí taky a to je ta nejlepší vizitka). A jen tak mimochodem, Judi Dench, sladká Judi Dench, byla naprosto odzbrojující, úchvatná a nepřekonatelná... 100+%. ()

Laerry

Břitký černý humor, který by američané nikdy nedokázali napodobit (protože by byl ze dvou třetin zcenzurovaný). A skvělé obsazení je jen třešničkou na dortu. ()

noriaki

Gandalf a Claudius jako dva popudliví milenci žijící ve věčně rozhádaném dlouholetém vztahu? Už to samo o sobě zní jako dadaismus. A aby toho nebylo málo, tak jsou oba pánové stylizovaní jako konzervativní gentlemani, chovají se jako náctileté slečny a vytříbenou angličtinou vyšší třídy chrlí jednu sarkastickou invektivu za druhou. Koncept zkrátka nemá chybu a to že jsou vtipy pořád na jedno brdo, vadí jenom trošku. ()

ywo666

Keby mi niekto povedal, že nízkonákladový seriál o dvoch nevrlých gayoch dôchodcoch, ktorý sa točí stále okolo toho istého, bude tak kurevsky zábavný. Rovno ho vysmejem. Ale toto je fakt dokonalé. Pritom vtipy sú jednoduché, herci strašne prehrávajú (hlavne Jacobi na ktorého som si musel zvyknúť) a 90% filmu sa odohráva v jednej obývačke. Proste seriál má všetky atribúty aby bol otravný a nudný. Ale nedeje sa to. Pár krát som sa fakt dusil od smiechu a reval na celý byt. 90% 5*. A to nemám rád ani gayov, ani mrzutých dôchodcov. ()

geklon

Okouzlující příbuzny. Stará láska nerezaví, ba ani když si penetrují navzájem okoralé prdky. Gayndalf a Jakoby bukva vážně obstáli. Škoda, že scénář staví jen na šarmu a charismatu hlavních aktérů. A na mě moc palácový, chybí mi tam trošku víc perverze a oplzlostí. ()

pytlik...

Jako prostředek pro výuku angličtiny bezesporu jedinečné, pokud člověk není zrovna posluchač nedělní katolické školy a neomdlí při nějakém tom sprostém slově, protože tak čistá a jasná výslovnost, jakou předvádějí hlavní představitelé, se jen tak neslyší. Člověk jim pak v zájmu vzdělání odpustí i tu nebetyčnou teatrálnost. To je ale tak jediný klad, který o seriálu mohu říct, jinak ve mě všichni herci vyvolávali nevolnost, a nebylo to jen jejich stářím, neboť nejmíň sympatickým mi připadal Rheon, asi kvůli předchozím rolím v Misfits a Hře o trůny. Zkrátka, když vidím, jak člověk ve stáří dopadá a vypadá, říkám si, že sebevražda má smysl v každém věku, nejenom v mládí. ()

MikyAff

Pustila jsem se do toho kvůli dvěma důvodům. První byli herci, protože Ian McKellen je naprosto skvělý a Iwan Rheon strašně roztomilý, ať už hraje souseda, nebo šílenýho bastarda, či týpka na veřejně prospěšných pracích. Druhou byl fakt, že pouhých 7 dílů po 20ti minutách mi nijak nezabije. Ano, stále jsem naživu, ale že by to bylo nějak úžasné to ne. Herci, na které jsem se spoléhala mi nezklamali, ale jinak celkově mi to nijak nenadchlo. Některé vtípky jsou až umělé, ale najdou se i velmi usměvavé a pár k popukání. Možná, že britský humor není pro mě, kdo ví. Na jedno vidění to stačí. ()

drake31

Minimalistické a zábavné. Na veľmi malom priestore predvádza duo Jacobi-McKellen ich komediálne nadanie na modely postaršieho homosexuálneho páru a jeden sa potom môže zadusiť náložou vtipu a vzájomného podpichovania Freddiho a Stuarta. Sem tam to trošku zíva prázdnotou ale pocit z kvalitného sitcomu pretrváva. GB Prevails. ()

Mishqo

Príbehy starého homosexuálneho páru a ich priateľov a suseda. Niečo neskutočné ako moja bránica dostala zabrať aj keď to má len 6 dielov po 22 minút. Scenár je jednoduchý, ale v jednoduchosti je sila. A herci posielajú tento seriál do nebeských výšin. Zobete im z rúk, veríte im každú jednu repliku. Odporúčam všetkými piatimi!! ()

fabecc1222

Je to naprosto klasický Britský sitcom, který stojí na výborných hereckých postavách a zaškatulkovaných postavách, z nichž mi nejlepší přišel Ash v podání Iwana Rheona, který ukazuje, že dokáže zahrát i úplný opak, než to, co předváděl v Hře o trůny. Občas jsem měl problém s tím, že hranice jízlivosti byla pro mě až za únosnou mezí, ale ve většině případů se naštěstí vtipy dařili. Vtipné situace jsou většinou postaveny na podobném pricncipu, a časem se tak začínají dost opakovat, což je problém hlavně druhé série, když už tvůrcům začal pomalu docházet dech, a je tak dobře, že zůstalo právě u dvou sérií, a seriál již dále nepokračoval. ()

manonfire

Vzhledem ke grácii obou herců, notabene jejich rolím sarkastických noblesních gayů, jsem očekávat doslova slovní ekvilibristiku. Alespoň v prvních třech epizodách se mi toho však nedostávalo a stěží bych v té chvíli hodnotil nad tři hvězdy. Z následujích dílů jsem ovšem získal pocit, že se Vicious stalo tím, čím zamýšlelo.....takovým kvalitním archivním vínem narůžovělé barvy.:) 70% ()

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

07.09.2013

Putování Středozemí má definitivně za sebou a zatímco čekáme na X-Men: Days of Future Past a další sezónu výtečného sitcomu Vicious, ve kterém „Gandalf" hraje s Derekem Jacobim obstarožné… (viac)