101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Pôvodná klasika od Walta Disneyho očarila generácie divákov neodolateľnými, chvostom vrtiacimi hviezdami, pamätným príbehom a krásnou zmesou humoru a dobrodružstva. Cruella De Vil, Disneyho najohavnejší zloduch, spustí chlpaté dobrodružstvo, keď unesie všetky dalmatínske šteniatka v Londýne, vrátane pätnástich z rodiny Ponga a Perdity. Pomocou sily „polnočného štekania" Pongo vedie hrdinskú skupinu zvieracích postáv na dramatickú výpravu, aby všetkých zachránili. (Disney+)

corpsy

Úžasné nakreslená disneyovka ( atmosféra je vskutku kúzelná a dobová a animácia dokonalo knižná ), ktorá poteší malých aj veľkých ( aj psov ) a ktorá platí za majstrovské rodinné dielo. ()

ABLABLABLA

Měla jsem takový pocit, že jsem animovaných 101 dalmatinů ještě neviděla, pouze ten hraný film z roku 1996. A měla jsem pravdu. Ovšem nyní už je snímek zhlédnut a líbí se mi. Víc než pozdější hraná podoba. Je to takové roztomilé, trošku napínavé, místy dojemné, ale i vtipné. Prostě takový komplexní animák pro děti. Ale na těch 5* to nemá, i přestože to patří ke klasice. Ovšem ty rozkošné štěnátka vás učarují, ať chcete nebo ne... ty očička prostě. Rozhodně chci pochválit i úvodní titulky. No a Noční telegraf? Dokonalé, jak se to doneslo přes všecky psy až na předměstí Londýna. A ještě se mi líbila finta překamuflování na labradory. ()

kaylin

Znám hrané provedení a tuhle animovanou verzi jsem snad nikdy neviděl. Musím říct, že je v ní stejné kouzlo jako ve verzi hrané, navíc ještě doplněné o skvělé scény, které se do hrané dát nemohly. Záchrana štěňat je skutečně povedená a je stěžejní částí filmu, tedy samozřejmě kromě těch silných rodinných citů. ()

kajas

Vadilo mi v podstatě jediné: hodně nereálná představa, že si dva manželé nechají doma 101 pejsků (i když byli tak roztomilí). Jinak se ovšem jedná o hezkou klasickou disneyovku, která stvořila Cruellu :). ()

Figu

Stará známá slavná legendární pohádka o 101 dalmatinech je dnes už díky světu animáků dávno neviditelná, ovšem ocenit se tento kreslenej důchodce musí! Na šedesátý léta naprosto luxusní animace! 75% ()

vydumnica

Nie az take dobre ako Lady a Tramp, ale stale vynikajuci rodinny animak plny lubeznych momentov, dobrodruzstva, napatia a nechyba ani humor. Tie steniatka su take milucke...Som rada, ze na rozdiel od predosleho snimku Sleeping Beauty boli Dalmatini uspechom pre studio Walta Disneyho. Naozaj podareny film, jeden z tych lepsich. Ale dost casto sa tam vyskytlo slovo idiot, jedna sa o rok 1961, tak ma to trochu prekvapilo, kedze je to film pre deti. 75%. ()

C0r0ner

Jako malý jsem se Cruelly bál, a pak o to víc, když jsem se dozvěděl, co znamená v překladu její jméno. Jinak příběh takový normální, pohodový (až na ty pro děti hororové prvky), který není kdovíjak zázračný, ale člověk se u něj ani nenudí. Průměrná disneyovka. 70% ()

pakobylka

Možná je trochu nešťastné, že jsem tuhle puntíkovanou klasiku poprvé viděla až v dospělosti ... se svou malou dcerkou (už si ani nevzpomínám, ve kterém z dávno zaniklých klasických kin mé rodné krajské metropole). Poněvadž 2 dospělí pejskové + 99 štěňátek (jakkoli roztomilých) ... to je přece jenom až moc velká přesila - na jednu zaláskovanou lidskou dvojici. A popravdě ... už tenkrát mě poněkud iritovala i bezbřehá, jen stěží pochopitelná naivita líbezné Anity - ve vztahu k bývalé spolužačce Cruelle. Nicméně DO POHÁDKY je úctyhodný počet 2 + 99 dalmatinů přesně to správné číslo. Krom toho: Psí telegraf prostě nemá chybu ... dokonce ani po všech těch letech, která mě poměrně nesmlouvavě odstřihla od přítmí starých dobrých biografů mého mládí. Takže ... po sečtení plusů a mínusů - přece jenom 4* ... pro všechny velké i malé dalmatiny, co jich na světě je. ()

pufina

Kromě čtyřnohých miláčků jsem měla ráda i zlou Cruellu. Sice nemám dalmatíny, ale mám svojí milovanou smečku (od malička), takže jsem si film užívala. ()

Cushing

Po výtvarné stránce jedna z nejlepších, "nejumělečtějších" disneyovek. Ty reálné exteriéry a interiéry z 50. let: pastva pro oko! (Animace mě zas až tak nezajímá.) Ale já mám pro poválečný Londýn a přilehlá hrabství zvláštní slabost. Tohle je krásně anglické. ()

T-pack

Popravdě jsem během úvodního monologu civěl do monitoru počítače a když jsem pak zvedl hlavu, překvapilo mě, že ten uhlazený hlas anglického gentlemana ve skutečnosti patří psovi. Vybrat pro každý film atraktivní prostředí, to Disney vždycky uměl, a Londýn u tohodle animáku není výjimkou, sedí mu moc pěkně. Dalmatini jsou rozkošní, zatímco o humor se starají především Plukovník s kocourem. Cruelliny lícní kosti jsou stejně přehnané, jako její jméno, hodně mě taky bavilo, že s nejchytřejšími nápady vždycky přišel ten "hloupější" padouch. Zkrátka Disneyovská klasika, no. ()

MikyAff

Jedna z nejhezčích disneyovek! Krásně se na ní kouká, je ohromně roztomilá a taky vtipná :) Jen mi vadí ta myšlenka, že si nechaj 15 natož 101 pejsků.. Trošku nereálný, ale co, je to pohádka! A sháníte-li partnera, pořiďte si psa, ten to zařídí :D ()

VanTom

Ta štěňata jsou úžasně roztomilá! :-) Příjemná disneyovská pohádka se honosí krásným vizuálním stylem (zejména nádherně kreslená pozadí – "layout"), jednoduchý děj se ale v určitých pasážích zbytečně natahuje, ze všeho toho štěkání jsem málem dostal osypky a zlotřilá kreatura Cruella by po přepálené finální honičce zasloužila pořádnější potrestání. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

10.03.2019

Disney už nějakou dobu chystá hraný prequel Cruella k pohádce 101 dalmatinů, jenž se bude odehrávat v 70. letech v Londýně a bude se soustředit na zrod psy-nenávidějící Cruelly de Vil, kterou ve… (viac)

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především… (viac)