Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Recenzie používateľa Daertelon k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2014) (S01)

Začal jsem sledovat tenhle seriál, protože mi ho jedna duše doporučila. Je to - zajímavé. Prostředí, ať už vesmírné, nebo pozemské, je až na drobné výjimky zvládnuto velice dobře. Už samotné zpracování estetiky vás vtáhne do děje. Potom ale divák celkem bolestivě narazí do mizerného scénáře a chatrného hereckého umění. Banda puberťáků osidlujicí Zemi - to je přesné. Pubertální role, pubertální herci, pubertální výkony. Pubertální scénář. Obrovský potenciál se tu utápí ve škaredé nedovařenosti, a je to škoda, protože kdyby se to uchopilo dobře, mohl to být perfektní seriál. Takhle je jen dobrý. Tak hurá do další série. ()

Season 2 (2014) (S02)

Výrazné zlepšení oproti první sérii. Scénáře se začínají podobat scénářů, nechybí napětí, akce a herci se konečně (díky božstvům) chovají jako herci. Jejich výkony se jim dají věřit. Hudba místy kýčovitá, ale co naděláme. Charaktery se rozvíjejí a začínáme s nimi soucítit, i když jejich jednání je místy nemístné. ()

Season 3 (2016) (S03)

Mimořádný vzestup oproti prvním dvěma sériím! Napětí se dá krájet, příběh plyne dokonalou rychlostí a herci už si začínají dávat záležet. Jste neustále napjatí, co se dozvíte dál, i když je vám jasné, že v tomhle seriálu nikoho důležitého nezabijí. Tedy, vlastně... pardon těm, kteří měli rádi Lincolna. Hups, spojler. Takže - až na místy dost kýčovité hudební podkresy, které se jednu dobu snaží naznačovat Game of Thrones a druhou dobu jedou Pána prstenů, se mi to líbí. Estetické vsazení, svět a smysl, všechno je to skvělé! A nápady, jako například ten s Beccou a jejím náboženstvím... nemám slov. Jen tak dál, už se těším na další sérii. ()