Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (46)

The Old Man and the Anomaly (2019) (S06E08) odpad!

Začíná to vypadat, že se druhá polovina šesté sezóny vydala ve stopách předchozích řad. Osmá epizoda byla zase jen snůškou nelogičností a nablblých dialogů. A vinit nějakou místní anomálii z Octaviiny agresivity, bylo nečestné a nesportovní, to si nešťastná planeta Alfa fakt nezasloužila. ()

What You Take with You (2019) (S06E09)

Nebyla to žádná úžasná jízda, chvílemi to byla dokonce katastrofa- loučení před poslední vesmírnou cestou bylo fakt příšerné, tomu už mohlo konkurovat jen patetické loučení s mrtvým Boromirem. Na druhou stranu jsem tady našel i několik světlých momentů, jeden mě dokonce přinutil k zamyšlení, což se zatím tvůrcům tohoto seriálu nepodařilo. ()

Matryoshka (2019) (S06E10)

Dokážu si představit, že by mohl být děj desáté epizody hodně dobrý, stačilo by jen vyměnit scénáristu, režiséra a najmout několik schopných herců. Takhle jsem se musel nevěřícně dívat na další "napínavý" boj o život Ferrari. Už je to šestá sezóna, kdo by ještě věřil tomu, že se jí může něco stát? ()

Ashes to Ashes (2019) (S06E11)

Darth Sheidheda tentokrát vystoupil ze světa Star Wars, aby mi připomněl Bergmanovu Sedmou pečeť a tak nějak to předznamenalo, jak se bude vyvíjet děj v této epizodě. Zase došlo na zdlouhavé, nezáživné a patetické monology i dialogy o sebeobětování, záchraně bez obětí a podobně, zaskočil mě ale příběh Echo (Ash). Ne proto, že by byl opravdu zajímavý, jen jsem netušil, že je možné přikrást se za někoho koňmo. ()

Adjustment Protocol (2019) (S06E12)

Tolik času zabralo veškeré plánování, a když už se konečně přikročilo k akci, vyšlo z toho tohle? Úžasné. Alespoň, že se Ferrari osvědčila jako infiltrátor lépe než chabě instruovaná Josephine před ní. Musel jsem taky ocenit, že se tvůrci konečně odhodlali k obětování jedné z důležitých postav. ()

The Blood of Sanctum (2019) (S06E13) odpad!

Scénáristova ošetřovatelka zase nedohlédla na to, aby užíval všechny léky, které mu předepsal jeho psychiatr, takže se vrhl do psaní jako neřízená střela. Jediové si tak mohli srovnat všechny své midichloriany a zavrhnout temnou stranu síly, ve vesmíru se z ničeho nic objevila dýchatelná atmosféra a vynořila se Hope. To byl zase paskvil... ()