Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Recenzie používateľa Trilobitter k tomuto seriálu (5)

Prvých 100 (2014)

Po překonání doslova neskonalého utrpení, které představují první tři díly, jsem začal věřit, že z The 100 se nakonec vyklube obstojné post-apo sci-fi guilty pleasure. Zajímavá zápletka, postavy se nějak vyvíjejí, radiací zničená Země je cool, pak nějakej bunkr, supr. Ale byla to past. Úplně všechny postavy jsou neskuteční kreténi, kteří iracionálně dělají kokotinu za kokotinou a zničí všechno co zničit můžou. Sledujete bandu idiotů, kteří buď kafrají, střílejí nebo zase kafrají a vy jen milostivě mačkáte šipku doprava a přeskakujete ty miliony dialogů úplně o ničem. A víte, že jakmile někdo řekne "my people"nebo "we have to talk", znamená to, že opravdu velká spousta lidí v dalších pěti minutách umře. Bohužel, navzdory hromadám mrtvých (bavíme se o pár tisících posledních lidech ve vesmíru), postavy, které by každý soudný člověk zastřelil po pěti minutách zůstávají na scéně až do páté série a stále jen všechno kurví. Děj plný zvratů se v prvních dvou sériích dá zvládnout, ale seriál se postupně stává víc a víc frustrující, protože máte jistotu, že ať "hrdinové" udělají cokoliv, stejně se to nakonec posere. Jedna hvězda za námět, druhá za bunkr v Mount Weather, třetí za možnost pomocí šipky doprava přeskočit na Netflixu o 10 vteřin dopředu. ()

Red Sun Rising (2019) (S06E02) odpad!

Prosim, vysvětlete mi, jak může mít tahle šaráda hodnocení 90 %. Fakt to nechápu. ()

The Gospel of Josephine (2019) (S06E05)

Výjimka potvrzující pravidlo: The 100 je otřesně debilní seriál, ale některé díly se povedou. Ať se ale stane cokoliv, stejně celou sérii víme, že nový svět bude zničen za 3...2...1... ()

Memento Mori (2019) (S06E06) odpad!

Vše při starém. Tedy kromě nove Claire, která si alespoň konečně umí přiznat, že je svině jak vrata a neschovává se za starost o druhé. Posledni vteriny epizody ale naznačily možnost, že se stará Claire vrátí. Fakt doufám, že se to nestane. Už jenom kvůli budoucímu osudu lidstva v tomhle nešťastném univerzu. ()

From the Ashes (2020) (S07E01) odpad!

Ve vesmíru zbývá míň lidí, než kolik bylo mamutů na Wranglerově ostrově, a samozřejmě nemají na práci nic lepšího, než přemýšlet, jak se vyhladit. Tomu všemu velí Clarke alias několikanásobný válečný zločinec s mesiášským syndromem, po tom všem stále bez špetky vůdcovských schopností. What could go wrong ... Na seriál koukám jen proto, abych zjistil, jak tenhle produkt vyfetovanýho a věčně ožralýho scénáristy skončí. A vzkaz pro ty, kteří seriálu dávají 4-5* - nemáte vkus, radši už nic nehodnoťte, fakt. ()