Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Skendl

Ray Donovan je nekompromisní drsňák, kterého byste chtěli na své straně, pokud byste se dostali do problémů. Liev Schreiber se na tu roli dokonale hodí. Umí vzbudit respekt. Děj seriálu je taky parádní a komplikované rodinné vztahy dodávají seriálu šmrnc. ()

eredin

První série jasných 100% a navíc naprosto luxusní závěr. Druhá už je občas překombinovaná a konec je trochu moc "to be continued" takže 80%. Celkově ale bez problémů za 5***** ()

Queendom

Po řekněme ne úplně dokonalý první sérii je třeba zvednout hodnocení na 99% za obě další série. Ray Donovan mě prostě baví. ()

subic

Ray Donovan je posledních několik let moje nejoblíbenější seriálová postava asi s tou nejzlomenější duší a zároveň TV seriál. Liev Schreiber ve své životní drsňácké roli. Ray Donovan je vyjednavač, aspoň se to o něm tvrdí, podobně jako Michael Clayton (2007) pracuje pro právnickou firmu v New Yorku a řeší problémy, tak i Ray pracuje pro filmové hvězdy a lidi kolem nich v LA, zkrátka řeší problémy všeho druhu, výhružkami, pistolí, lopatou. Jeho starej fotr Mickey, kterého pustili z kriminálu za loupež banky, začíná vystrkovat růžky, oprašovat staré kontakty a cpe se do čela rodiny, krom toho ještě i spolupracuje s FBI a není tak jednoduché ho nechat sejmout nebo aspoň aby odjel z LA. Dosud nijaký Liev Schreiber se začal vybarvovat, téměř permanentně nosí švihácké černé sako a bílou nebo černou košili a vedle jeho 191cm jsou skoro všichni o hlavu menší. Zadnici si vozí v novinkovém (2013) černém Merglu CLS 550, do jehož kufru se musí vlézt spousta bouchaček a ne jeden padouch. Líbí se mi, že příběh graduje, od sedmého dílu 2. série a rodinné oslavy je to docela fičák. 3. řada dál rozjíždí příběh a další postavy kolem Raye, kdy jeho rodina padá dost na dno. Arménská mafie je silný protivník, Raye postřelí, po zotavení se pak snaží i přestat pít. 4. řada se posune o dalšího půl roku dál, souboj s Armény pokračuje. Navíc se tu objeví i ruská mafie, která v obrazech pašuje kokain a kde co. S nimi je taky potřeba se vypořádat a tentokrát jak jinak, než se v posledním díle spolehnout na rodinu. 5. řada je spíš nostalgická a melancholická, méně akce, o to více truchlení, zde zemře Rayova žena Abby, celá rodinka navíc opouští LA. 6. řada se celá přesouvá na východní pobřeží do NY a Raye zamotá do volební kampaně starosty jeho "chlebodárkyně" miliardářka a filmová továrnice Susan Sarandon. Kdo sleduje dabovanou verzi, tak ta správná jela na HBO s vynikajícím dabingem Jiřího Dvořáka. Oproti tomu dabing na Nově je až výrazně slabší. ()

mirkath1

Hernajs ten Jon Voight má šmrnc i po 70tce :) Asi bych byla pro něj moc stará hehe :) Jinak dobrý a uvěřitelný příběh lidí balancujících stále nad propastí. ()

CaladanChmur

Vážení,pokud opravdu nevíte co vás čeká,tak s klidem hoďte bobek na hodnocení menší než ***. Komentáře obhajující jakékoliv nižší hodnocení jsou irelevantní.Důkazem budiž moje cesta k tomuto seriálu.Na základě hodnocení ČSFD jsem si kdysi stáhnul RD a podíval se na první dva díly.Přišlo mi to nudné a hlavně jsem předčasně učinil závěr ve stylu...hm přišel Rayovo otěcko a bude prudit a bude to tak nějak neoriginálně o hovnu. Třetí díl jsem nedal a nechal to ležet.Po delším čase jsem si to z nouze opět pustil,ale aby jsem neztrácel čas ..vynechal první díl.A nevím čím to,ale RD mi nepřišel až tak stupidní jak při prvním díle...a navíc z otěcka se nevyklubala až taková sviňa,jako spíše neskutečný průserář,který je na jednu stranu absolutně nezodpovědný a amatérský ve všech svých rafinovaných plánech a na druhou stranu díky svému beranímu přístupu,až sympatický...podle mě je táta "Miky" suveréně nejlépe napsaná postava z celého seriálu,byť to neznačí nejsympatičtější. Chtěl jsem říci,že je to poprvé,co jsem zažil tak diametrální rozdíl pocitů mezi prvním dojmem a dojmem s odstupem času. Když si odmyslím osobní sympatie a předujatost,tak i nadále,chci-li být objektivní a nelhat sobě i čtenářům komentářů,nezbývá mi než zhodnotit... casting : absolutně perfektní (včetně dost negativně hodnocené Rayovo ženy) 5*, kamera: ukažte mi nějaký opravdu výrazný problém,protože mě přišla kamera velmi vystihující ...5*, scénář:řekl by jsem lehký až silný nadprůměr...žádné stupidní cool hlášky,bylo to absolutně přirozené 5*, střih: podlě mě asi nejvýraznější rys seriálu..zvýrazněná atmosféra,žádné nucené prolínačky...všechno mělo nějaký smysl..pro mě opravdu překvapení 6*, herecké výkony:tak tady je to, a věřte mi, na 6* . Liev Schreiber podal jednoznačný a suveréní výkon.Evidentně byla tato role psaná pro něj.Nicméně,a nevím,jestli se najde podobný názor,ale Terry s postupujícímm Parkinsonem v podání Eddieho Marsana to je pro mě postava na úrovni Forresta Gumpa...nejde jen o třes ruky...ale celkový pohyb,výraz tváře...a přitom oči hrají samy o sobě paralelně druhou roli.Hlava chce chytit zloděje... oči taky.. ale tělo se sotva pohybuje...Eddieho jsem viděl prvně asi až tady,ale byla to pecka....a Jon Voight??Pane jo,posadil mě na prdel bez nějakých cavyků... když to shrnu...vyprdněte se na kohokoliv kdo tvrdí,že tento seriál je děsná šitka a Gilmourova děvčata je ochotný si hodit na třetí místo mezi seriály...Pokud chcete být upřímní a tento seriál vám nesedne i tak musíte uznat,že 3* si zaslouží minimálně za svoji profesní kvalitu. Hodnocení 1 řada 100% ....2 řada 100% 3 řada 100% ..4 řada 95% ...celkově 100% ()

Mamlas odpad!

Nezaujalo, vypnul jsem před koncem prvního dilu. | Ted jsem viděl 5 minut z dílu 4. sěrie. Nedívatelná blbost. Opět vypnuto. ¦ Zase jsem viděl skoro celý díl 5.3. Otřesná nudná blbost. (5%) ()

Ocelotr

Tak nějak Whatever. Jde to, ale True Detective to není. Seriálů na téma poldové a grázlové je zkrátka moc, a tohle je jen další nijak nevybojučící sériál se sympatickým grázlem v hlavní roli. Na můj vkus se tu moc kecá a málo vykopávaj hroby. Je to takový spíš pro ženský, hodně se řeší rodiné vztahy, zkrátka whatever. Nulový smysl pro humor. ()

mata77

Ray je zaujímavý chlapík, okrem toho má aj zaujímavú prácu. Dokáže vyriešiť mnoho cudzích problémov, ale mám pocit, že so svojimi vlastnými to také jednoduché mať nebude. ()

spoock

Musím uznat, že Showtime mají opravdu vydařené seriály a troufám si tvrdit, že tenhle Ray má potenciál nahradit Dextra. Spousta zlomených charakterů, nějaké to násilí, vyhrožování, intriky. První díl si mě získal, snad mu to vydrží celou sérii. Jon Voight je zatracenej švihák, ten půlnoční kovboj neztratil jiskru ani v důchodu. ()

mArtinko5MB

Zlatý Glóbus najlepší herec vo vedľajšej úlohe: Víťaz Jon Voight. Po prvej epizóde ma to nejako extra nechytilo. Strašne mi to pripomína plot z Banshee, niečo sa tam dialo, niekto má minulosť, niekto vyšiel z basy a sú problémy. Áno, trošku v inom kabáte, no nič nové, čo iné seriály nepriniesli. Plus má však Liev, ktorý je v roli čističa celkom sympatický. Navyše musím zdrbať aj zbytočný love pocit, ktorý mi dala prvá časť. Čakal som viac akcie, dám šancu ešte ďalších častiam, no zatiaľ len mierne sklamanie a priemerný seriál. // Ono sa do do konca série pekne rozjelo a nakoniec je z toho milé prekvapenie :) // 2. séria je šťavnatá hneď zo začiatku :) Neviem sa dočkať ďalších častí, Liev je v tejto roli podľa mňa maximálne vo svojej koži. Namotávka ... // I WANT MORE !!!! 1. séria: 85%, 2. séria: 95%, 3. seria: 90% ()

DonBraso

Po první sérii.Kdyby tento seriál neměl tak silný charaktery a k tomu charisma napěněnýho Liev Schreibera,tak je to ztráta času.To,že tvůrci tak výborně zakrývají podstatu příběhu nemá chybu.On ten seriál má jednu velkou linii o rodině Donovanů a celé to na tom stojí.Zapomeňte na hlavního vyšetřovatele FBI,všechny podstraní postavy(jich je poskvornu) jsou omáčka do pohárku,aby Liev mohl zvedat neustále telefony.Chyběla mi občas nějaká větší akční pasáž nebo více náznaku,myslim si,že mě to přišlo jako Banshee,kde je taky hlavní postava skvělá,ale tvůrci mu dovolí více poodhalovat a více ukázat.Ray má prostě rád svý bratry,oni jeho,jenom jaksi tatík je vykutálený.Bohužel konec mě vyloženě nenamlsal na druhou sérii.Doufám,že tvůrci trochu pohnout brvou a opustí aspoň jeden díl, kdy Rayova rodina bude hrát půlku epizody.Jinak James Woods brilantní stařec :) Závěrem bych řekl,že seriál je skvělé nic. ()

Mira00

Roy Donovan je cápek, kterej se s ničim moc extra nesere a pseudocelebrity z Hollywoodu už má zmálký, to je samozřejmě celkem sympatický, do toho jeho čerstvě z vězení propuštěnej fotr je hnusnej slizák a zbytek lidí jsou tam trochu do počtu, ale bez nich bych nemohl bejt Ray na dně. Velmi sympatický seriál, kterej si mě získal, hlavně tím že jeho první série končí uzavřeně. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)