Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

smartynaf

Vydržel jsem to do třetí série. Rayova žena, možná i díky dabingu na Hbo, je baba a facku, nicméně hlavní problém jsem začal mít s tím, že ač se scénářem míchají další a další postavy, o hlavní hrdiny nemám prakticky obavu. Nic pořádného se jim vlastně nikdy nestalo. Nikomu. A to je, s přihlédnutím k prostředí ve kterém se nacházejí, nacházeli, vyrůstali atd, velmi nepravděpodobná skutečnost. A já prostě přestávám být napnutý, nevím který je vlastně díl, protože stále v něm budou všichni jen zápletka se změní, následky svých činu nikdo pořádně nenese a už je z toho takový mainstream.. No dám si pauzu a uvidím 😎 ()

rengers

Ray Donovan aneb vyděrač, rváč s bejzbolovou pálkou a uklízeč mrtvol, také člen neobvyklé rodiny. Vyřeší veškeré problémy lidí z vyšších tříd. Osobnost, která řeší situace s chladným obličejem podobajícím se terminátorovi. Velmi podařený seriál kde je napětí, akce, láska, nenávist, chamtivost, prostě vše na co si vzpomenete. ()

Bolex

Vše  o seriálu už bylo vyřčeno. Využil jsem vzácnou možnost shlédnout sedm sérií tzv. na jeden zátah. Věděl jsem, co očekávat. Užil jsem si to a doporučuji těm, kteří váhají. Připravte se na tři skupiny postav. Sympatické - např.  Lena, Avi.  Snesitelné - např. Ray a jeho bráchové, Mickey. Vyloženě otravné - Abby + Bridget a její partneři. Sedmou sérii ovlivnil covid a potřebnou tečkou je film Ray Donovan: The Movie z roku 2022. Ti všichni vytváří neobvyklou společnost a scenáristé se opravdu  činili. Návykový seriál! ()

MikEycek

Role drsňáka mu naprosto sedí. Pilot byl výborný - 90%. Ani po pilotu seriál nezaostává a stává se tak z něj překvapení uplynulého roku. 1. série - 85%, 2. série - 90%, 3. série 95% ()

matryagy

Tak tohle je hodně povedenej seriál.Pilotní díl mě nadchnul a další díly tento pocit zdárně přiživují.Hlavní hrdina je krásnej padouch a budu mu i dál fandit. ()

The M

Pre Showtime to vyzerá ako veľmi dobrá náhrada za Dextera, ktorý tento rok končí. Ray nebude mať možno až taký úspech ako jeho vraždiaci kolega s temným pasažierom na palube, ale predsa to môže byť naozaj obstojná náhrada. Videl som zatiaľ len pilot, ktorý bol viac než dobrý. - 90% ()

woltrak

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Fakt mě to baví - skvělé, podtrhuji, skvělé herecké výkony mých oblíbenců mi dělají velkou radost. Dokonce takovou, že oblíbený Dexter šel do pozadí. ()

Hektor.Troy

OK JE Nacase byt ojektivny=ray donovan je to naj co si kedy videl..............................jedine ze si vela fllmov a serialov nevidel.tohto sa drz ()

in flames

Po prvej sérii nekompromisných 5, všetko čo som čakal tam je, skvelé postavy, skvelé zahrané, výborný príbeh ku koncu prekvapivé zvraty, správny pomer slakého a horkého a slušné uzavretie serioveho deja bez trápnych naťahovačiek. vizuálne bezchybné, prostredie atraktívne, a žiadne zbytočn naťahovanie v atmosferický scénach kde sa nič nedeje. Ked už nám skončil Dexter tak Ray dáva nádej identifikácie s dalším nekompromisným "riešiteľom" problémov, len Ray rozumie aj slovu lojalita. ()

Ragazzo

První tři epizody TOP, pak se příběh zamotává, drama stupňuje a na můj vkus to ubírá na zábavnosti. Přesto výborný počin, těším se na druhou sérii. ()

cien

Showtime teda umí....a umí velmi i ve třetí řadě, hodně emotivní zakončení celé řady plus ještě brnkají Queens of the stone age, co víc si přát. ()

jess20

Raye si proste zamilujete. Ješte pořad nevím zda je to dobrák či záporák ale žeru ho. Vtáhlo mě to do děje a jsem ráda že po dlouhé době zase jeden kvalitní seriál. ()

pimpmybigmac

Raya a jeho štýl riešenia celého radu problémov rôznych známych osobností jednoducho nejde neoceniť. Na jednej strane ľahkosť a jednoduchosť s akou Ray rieši problémové situácie iných, na druhej strane má problém udržiavať krachujúce manželstvo, návaly agresie a život jeho detí. Rozhodne nie jednoduchý seriál pre bežného komzumenta ale pre náročnejších divákov rozhodne odporúčam. Druhá séria začala naozaj kvalitne, dokoca ešte lepšie ako prvá a dúfam že bude v nasadenom dravom twmpe ďalej pokračovať. ()

eoj

Hodnoceno po půlce první epizody, takže možno brát s odstupem, ale mě stačilo abych pochopil, že to nebude nic pro mne. Too glamour. ()

nacomeno

Nesympatické obsadenie(ani Schreiber to nezachránil),všetci sa tvária vážne a dôležito ako hovno na palici ,a to neustále polemizovanie o nesmrteľnosti chrobáka tomu na zaujímavosti tiež moc nepridalo ()

Anubiska

Druhá série je o poznání pikantnější než ta první,takže se trochu bojím,aby se s tímto seriálem nestalo to,co s Californation-tedy aby tvůrci kvůli sledovanosti nesklouzli do překalkulovaného,rádoby atraktivního děje,jen aby udrželi divákovu pozornost a přízeň. Zatím si Ray drží dobrou úroveň. Vynikající výkon podává zejména Jon Voight,jehož tragikomický Mike,zločinecký důchodce,posere všecko,čeho se dotkne. Těším se na další řadu. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)