Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

PogoJoe

Přeplácaný, zmatečný, nesouvislý bordel plný "cool" digiefektů a hlášek. Vše působí až moc snaživě, upoceně, snaha zapůsobit za každou cenu, skáče to z jednoho na druhé, postavy, včetně samotného Hellboye jsou takové nijaké. Tohle se hodně nepovedlo. Ještě, že jsem to mohl shlédnout na projekci zadarmo, protože by to jinak byly fakt vyhozené peníze. Za sebe rozhodně nedoporučuju - běžte do kina na něco jiného a tomuhle se obloukem vyhněte. ()

Blackhand47

Tak tenhle film vypadal jako těžká nuda už od traileru a přesně takový snímek jsem i dostal. Tvůrci poslepovali z celé mytologie Hellboye všechno možné dohromady, až z toho vznikl jeden velký digitální blivajz, který má akorát tak cool design monster a vcelku fungujícího Harboura jako titulního hrdinu. Celou dobu se tu jen náhodně cestuje mezi lokacemi, bojuje se s náhodnými potvorami či lidmi a tak to jede až do samotného konce. Jako videohra by to možná fungovalo, ale film jednoduše potřebuje nějakou stěžejní zápletku, o níž by se mohl opírat, což Hellboy nemá. Na konci pak snímek ještě zbytečně teasuje několik dalších zápletek pro další pokračování, u kterých muselo být tvůrcům už z počátku jasné, že nikdy nevzniknou. Hollywood se prostě nepoučí a kvalitní fantasy tu zřejmě ještě dlouhou dobu neuvidíme. 55% ()

salalala

Naprosto zbytečný reboot, který ale nakonec nedopadl tak špatně, jak se obecně předpokládalo. Srovnávat tenhle film s del Torovými nemá smysl, protože Marshall zvolil zcela jiný přístup, neboť asi tušil, že jít do souboje s původní verzí je předem prohraný boj. Možná i proto absolutně neřešil příběh, který nedává vůbec smysl a je jen sledem různých epizod a přehlídkou ne úplně dokonalých digitálních efektů a různých monster, na kterých se tvůrci opravdu vyřádili. Když se Marshall snaží cokoli vyprávět a působit na divácké emoce, není o co stát a je to až trapné, jakmile ale dojde na akci, začíná ta pravá zábava. Jelikož se mu podařilo získat eRkový rating, nemusel se držet při zemi a je sympatické, že ho absolutně využil. Akce je tedy nádherně krvavá, nekompromisní a brutální a absolutně se nestydí za svou béčkovitost, kterou vystavuje na odiv a vysloveně si ji užívá. Naštěstí jí je tu dost a dost, po celou dobu je natočená výborně, svižně a i vzhledem k měnícímu se prostředí a protivníkům neustále baví. K absolutním vrcholům pak patří souboj s Babou Jagou, který mohl být klidně delší, protože je tak bizarní, až je roztomilý. David Harbour je v hlavní roli obstojný, a i když většina hlášek moc nefunguje a střílí vedle, je sympatický a Hellboye pojímá víc jako volnomyšlenkáře a ne tak tragickou postavu. Za zmínku pak stojí i sympatická a velmi dobrá Sasha Lane, své si uhrají i Milla Jovovich a Ian McShane, který ale evidentně jede na půl plynu. Hellboy ve verzi 2019 je zábavným béčkem, v němž není originálního vůbec nic a o nic moc se nesnaží. Jestli to k úspěchu stačí, musí posoudit každý sám. 50 % ()

Colby Sawyer

Hellboy je strašná blbina, není to vyloženě špatný film, ale k chválení tam toho moc není. Příběh je naprosto tupý, divně se v něm skáče a chybí v něm nějaký kontinuální vývoj. Postavy jsou nezajímavé, bez hloubky a většinou mají úplně klišovité nic neříkající promluvy. Film by mohl fungovat jako akční jízda, protože bitek tam je dostatek. Bohužel ve většině se jen snaží skrývat nedostatečně velký rozpočet, takže člověk žádnou akci moc neocení. CGI je hodně, není vyloženě tragické, ale občas je nedostatek financí znatelně cítit. Hellboy by mohl být super akční série, kdyby to uchopil někdo šikovný. Bohužel tohle dostal na starost Marshall a udělal vše pro to, abychom tohohle pekelníka na plátnech zase dlouho neviděli. ()

Trevor

V poradí 1111 komentár prináleží filmu Hellboy, ktorý bol miernym sklamaním. Návštevu kina v mojom meste síce neľutujem, ale celkovo bol film pomerne nevyrovnaný, keď dobré efekty jednoznačne prevýšili pomerne nesúrodý príbeh, ktorý obsahoval Artuša, Merlina, nacistov, združenie Osiris, mlčanlivých mníchov a v konečnom dôsledku spôsobil pomerne neprehľadný, ale hlavne príliš jednoduchý príbeh bez hlbšieho zmyslu. To všetko by sa dalo prepáčiť, ale zvuk a výber skladieb vo filme ešte podčiarkol jeho mizerné spracovanie. Hellboyov humor síce trochu pripomenul seriál Ash vs Evil Dead, ani ten však nedokázal nahradiť chýbajúce aspekty a tak prekvapivo početné obecenstvo na derniére filmu v sieti SCC odchádzalo súdiac podľa reakcií sklamané. ()

Aleee89

Vzhledem k hodnocení jsem se bála, jaký nový Hellboy bude, ale mé obavy byly docela zbytečné. Film je vtipný, cool a má šmrnc, takže pobaví a o to asi jde. ()

Carlossss

Chápu, že tohle asi není film pro každýho, ale to hodnocení tady je těžce nefér.. velká škoda, že se s největší pravděpodobností druhýho dílu jen tak nedočkáme. P.S.: Zahraju si tak trochu na Sibylu a tipnu si, že za pár let z toho bude kultovka jako prase.. ()

Wiikii

Mám teďkom rozkoukaný seriál Good Omens. je to taková satira na čarodejnice, armagedon a Bibli, velmi kvalitně zpracovaná, narozdíl od tohoto remakeru Hellboye. Ne, že by vše bylo špatně, celý příběh diváka slušně vede a doprovází scénami plné brutality, leč postavy jsou fórové, příběh s Artušem, Merlinem atd.. jsou trapně komické, Nimue je sice zajímavá, ale co naplat, když vyprávění tohoto příběhu je jako se postavit z louže pod okap a zase zpět?! Blood Bornovské zrůdy pekel ke konci vypadjí hezky, ale ani se neohřejí na plátně a jsou vysáty zpět do pekla a stejně tak rychlý "boss fight" ... Prostě se to letos tak úplně nevyvedlo. .... HODNOCENÍ: 50% (3*) ()

kombajn

Moc jsem od nového Hellboye nečekal (zase jsem četl recenze, no...). Bez Del Tora a Perlmana to přece nemohlo dopadnout dobře... Ale nějak to dopadlo a i když je CGI občas jak z animáku pro Disneyho (ten královnin prasečí poskok se moc nepovedl) a přítomnost MJ značí až béčkovou kvalitu, dost to zachraňuje to Rko a docela mě bavilo i hlaškování, zasmál jsem se docela často a vlastně i hudba docela seděla. Jasně, scénář není nejsilnější stránkou, tou je ona Rková přístupnost a digijatka ve finále. A víte co? Po Avangers Endgame to byla příjemná zábavná kravinka. Jsem spokojen. 4/5 ()

M.i.k.e

miluju Hellboye a obě DelTorovky jsou moje srdcovka.Nový Hellboy se mi nelíbil už v traileru a úplně mi unikal smysl restartu něčeho co restart nepotřebovalo.I přes to jsem se ale rozhodl dát tomuhle kousku šanci s malou nadějí,že mě nakonec příjemně překvapí...nepřekvapil.Smysl toho proč vznikl tenhle zvláštní patvar mi bude unikat i nadále.Harbour se sice snaží a myslím,že jako Pearlmanův nástupce je úplně ok,ale hodně bodů mu sbírá fakt,že většinu času vypadá jako osmdesátiletá paní natřená na červeno.A bohužel tu není nic co by mu v jeho snažení pomohlo.Vizuál je až na výjimky (pekelní démoni,baba jaga) laciný a některá triky vypadají jako by vznikly tak před 15 lety (nejednou jsem si vzpomněl na Underworld nebo VanHelsinga).Hudba je většinou tvořena něčím co by mělo připomínat drsný rock,ale není ani trochu dobrý a k některým scénám se absolutně nehodí.Nespíš to jde ruku v ruce s tím,že se Hellboy a všichni okolo něj snaží být po celou dobu děsně cool a vtipní a tvůrci mají dojem,že tohle dnešní mládež vyžaduje (a nejspíš se nepletou),ale bohužel pro ně cool je tu jen Hellboy (a to jen občas) a vtipy tu fungují asi dva.Děj je pak kapitola sama pro sebe.Marshall nejspíš měl/má spoustu nápadů,které by samostatně fungovaly,ale tady je kupí na hromadu bez ladu a skladu a vše dohromady působí jako by se dvě série seriálu spojily v jeden dvouhodinový díl.Takhle extrémní přeplácanost se nevidí každý den a konkurovat jí můžou snad jen poslední Transformers.Přitom potenciál tu pořád je veliký a i přes všechny negativa se i tady ukáže že by to šlo.Škoda jen,že se to ukáže až v posledních deseti minutách...40% ()

Martin741

Z 90 % jedem rad s prudom, a rad sa necham unasat mainstreamom a prudom /Avatar, Avengers ..... ten Kapitan Banglades, ci jaxa ten stat vola .../no ale na 5 % si davam obcas protiprud - ten Hajkov aj tu vo filmoch. Pochopitelne idem len tak protiprudu, abych sa moc nenamocil, len klzem pozvolne po vlnach. Abych nemal velke poroblemy, len tie male a tie mensie. Teda aj par slov k filmu - precital som si kopu premudrelych blabolov a ynteleguanskych kecov. Myslim, si napokon, ze s tym teplom ma uzivatel Verbal tak nejak pravdu, fakt ako citat tie filmovo -teoreticke mudrosti jedno a dvoj hviezdickovych uzivatelov - to je tu za trest. Prvy Hellboy este s Ronom Perlmanom bol u mna asi najlepsi, vyborna Selma Blair a sympatak Rupert Evans. Obaja tu uz nie su, jak tak pozeram, ani Guillermo Del Toro za kamerou. Ako Hellboy je tu David Pristav /Nouzovy Vychod, Zeleny Srsen, Patrola/, no a celkom mu to ide, najma akcia namakana. Reziser Neil Marshall ma tymto po Padu do tmy 2005 svoj druhy najlepsi film. Mila Jovovich hrat nevie, a so zombikmi a Rezident Evilom uz asi skoncila, a to je len dobre. A s tym retroprospektorom to tomu uzivatelovi zas jaxi vyslo, alebo sa mi to len zda ?, 84 % ()

Figu

Tak i přes to, že jsem od novýho Hellboye vůbec nic nečekal, jsem zklamanej! Absolutně mě to přišlo jako poslední zpackanej Predátor! Jediný co hodnotím kladně je to, že jsem se občas pousmál nad hláškama a že to bylo parádně sprostý! Za to body dávám! Že tam bylo nadmíry digitální krve to v mých očích určitě nespasí. Navíc jindy sympaťanda Jovovich hereckej výkon naprosto bez emocí a života.... Opravdu zoufalství za 50% ()

Lenka.Vilka

Tak tohle bylo hodně matoucí. Myslím, že lidem, kteří viděli původní filmy a mají přečtenou předlohu, se tenhle Hellboy moc líbit nebude. Já sama jsem někde mezi. Příběh nebyl tak špatný, ale v určitých momentech jsem si říkala, že logika celého štábu měla dovolenou. Vyloženě mě trhal každý skok do minulosti. Ty skoky do ní byly špatně a za mě ve špatné momenty. S žádným vizuálním rozdílem. To bych ještě dala, ale...celá barvová stránka filmu byla prostě špatně. U nás film dávali jenom 2D s dabingem. Nebudu lhát, do poloviny jsem nevěděla, co přesně Hellboy říká kvůli chrčivé úpravě hlasu. A potom to najednou přestalo a já dokonce poznala hlas a herce za ním schovaného. Dobrý výber, ale proč jsem to tak nemohla slyšet od začátku, když jdu na dabing?! Vím, taky že padla i nějaká slova během boje s obry. Ale těm jsem bohužel nerozuměla. Byla přehlušena bojem a hudbou. Za to původní snímek nemůže, ale tenhle výsledek mi byl předložen. Výber hudby byl ok. Poslední dobou do nás furt perou 80' a 90', takže příjemná změna. Nejvíc na filmu se mi líbilo, že člověk, který má na starosti měl exteriérové lokace, měl nejspíš hodně práce. Potěšilo mě tolik scén bez zeleného plátna. Co nepotěšilo, že v nich až moc často bylo vidět, že tohle tam je přiděláno počítačově. Čili souboj v obry na louce byl jeden velkej průser. Když se vrátím k 2D/3D. Vážně mi nevadí nepřítomnost 3D. Stejně by to tam bylo jenom k jedné věci. Stříkání krve na plátno. A že to tam bylo hodněkrát. Jak v Ú.P.V.O, tak v Osiris. To musel být záběr na úplně každou mrtvolu, jak má venku mozek, střeva nebo z ní kape krev? Fakt to bylo nutný? Na úplně každou?! Ale jedna věc byla kvůli nepřítomnosti 3D oči drásající (přestože to mám většinou obráceně). Celý film nebyl tak tmavý, jak u 3D bývá (tudíž jupí), ale třeba ze scény, kdy jde Hellboy k babě jsem toho moc neměla. Než vlezl do její chalupy, tak jsem měla skoro zavřené oči. Aby mi je to nevypálilo. Ta zářivě bílá byla fakt smrťák. Ale co film zabilo nejvíc byla "Queen Bitch" Milla, která má posledních deset let stejný výraz. Ať už hraje cokoliv. A to nemluvím o tom, že jí ho nejspíš pořádně projeli všema možnejma filtrama a tím to kompletně dodělali. Pokud jste už někdy viděli špatný remaster něčeho staršího, tak přesně tak vypadala ona. Možná i nějaké emoce před kamerou předvedla, ale potom to vyčistí a projedou a je po srandě. Já vím, pointa filmu nebyla zabít jí, ale něco jiného (kdo viděl, ví). O ní to vůbec nebylo, ale proč tam teda měla tolik prostoru? Potom závěrečná scéna vyzněla prostě divně, byla v záběru navíc. A to nepíšu jenom proto, že mě ta ženská irituje. Možná vás dostala před lety, ale od té doby mi přijde, že své herectví nikam neposunula. Ještě větším problémem je však samotný Hellboy. Harbour ho uhrál dobře. Od krku dolů. Je to pořádnej chlap a ve Stranger Things mě dostal. Jenže tady to bylo málo. Má výrazný obličej, ale nestačilo to. Pod tou červenou jsem ho nenašla. Jo, to Pearlman, ten se pod ní nestratil. Má prostě ksycht. Ne výraznou tvář, ale ksycht. Škoda. A ještě závěrečné rýpnutí. Připadla jsem si, jako že sleduju televizní film. Myslím, že na obrazovce netflixu jako jejich původní produkce by to filmu slušelo víc než široké plátno. Kromě jedné scény. Vize, kdy se Hellboy poprvé dotknul Excalibru. Jediná scéna, která byla pro velké plátno. Nic víc. Akční scény byly občas dost nepřehledné. Jako kdyby se ten za kamerou nudil a půjčil kameru svému dítku. V celém filmu chybí srdíčko, emoce, epičnost a osudovost. Film ve mě (kromě nasranosti na sebe, že jsem šla do kina) nevyvolal žádné emoce. A tom to má být, ne? Emoce. Kde byl režisér, aby vyladil to, co nezvládl scénárista? (Schválně jsem se podívala na práci obou, režiséra a kameramana. Dělali spolu na Soudném dni. A jak to po sobě čtu, tak to samé mi vadilo i na tamtom filmu. Zaklád dobrý, ale tihle dva to poprděli. Hezky spolu. A teď to udělali znovu.) Nejvíc ale mrzí to, že můj nejmilejší milášek tam nebyl. Jako ty poslední tři vteřiny? "Když bude druhý díl vy na něj přijdete, ale to nejdřív musíte dost chodit a kupovat ten první, tak ho uvidíte" psychologie mě vyloženě naštvalo. A už chtěla vypadnout z kina. Fakt jsem byla rozmrzelá. Na tu scénu po se holt podívám na youtube, no (nějací chlapci v kině zůstali, ale odcházeli z něj se slovy: "Že není normální, aby to ten debil vypnul dřív." Asi ho tlačilo, že chce jít domů. Vždyť už bylo deset! Trochu to vypadá, že jsem opisovala od D.Moore, ale já za to nemůžu. Prostě mi to tak taky přišlo :( Jo, a ještě jeden odkaz: https://www.comicscentrum.cz/jak-sledovat-hellboye.html Aha, takže mám dnes znovu, abych byla na určité věci ve filmu připravená a potom si ho možná užila víc? Aha...tak to je dost velká kravina. Já myslela, že by opakování mělo být pro prohloubení zážitku. Ne abych po vysvětlení všeho mohla jít podruhé a už to bude ok. Obávám se, že ani tak všechno nemůže být ok. Možná až se to rozleží. Ale rozhodně s titulky, ať si můžu přeložit i to, co mi odepřel dabing! () (menej) (viac)

bourec

Je to patlanina všeho možnýho,a těch filmů,ve kterejch se něco podobnýho taky zjevilo,bylo podle mě dost,ale to by mi snad tolik nevadilo,jenže ten film je sám o sobě úplně pitomej.Neil Marshall je můj oblíbenec,a tak sem z toho,,že bude točit něco takovýho nadšenej nebyl.No a obavy se vyplnily.Dneska nebudu nadhodnocovat.40%. ()

Rocky88

Harbour byla dobrá volba, monstra a démoni jsou pochutina (Baba Jaga!), krví a vůbec nápaditými zmrzačeními před smrtí se nešetří, vše je pěkně nasvícené, prostě mňamka. Jenže když se nepodávají rozsračkované končetiny, je to děsná nuda a vyniká tak veškerá ptákovinnost, která ve filmu je. A nechápu, proč z Hellboye neudělali respektovatelného drsoně, ale jen takovýho ňoumu, se kterým se zajdete na čaj. Hodnocení jak od Hanse Christiana - zklamalo, nezklamalo. ()

Crawler-D

Film, který je jedním velkým paradoxem. I když není pokračováním, veškeré zápletky se dovíjí od toho, co bylo "minule". Fanoušek se chytí, ale aby film fungoval jako takový, je to problém, který se horkotěžko látá několika flashbacky (a několik by jich ještě mohlo být). Drzejší mi ale ještě přijde to, že co bylo vrcholem komiksové ságy, se tady stává vlastně jedním z dobrodružstvím, přičemž film připravuje diáky na další díl. Jako vážně? To nemají tvůrci trochu pokory, aby počkali, jak jejich dílo ocení diváci? Na vizuální estetiku Guillerma del Tora to nemá ani zdaleka, ale má to ve srovnání s jinými komiksovkami (typicky od Marvelu) aspoň nějaký šmak, i když dost odpudivý. Kdyby se nesnažili odvyprávět tolik příběhů najednou, mohl s volnějším tempem Hellboy doběhnout o poznání dál než k slabšímu průměru. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)