Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

dee-key

Ne, nečekal jsem antické drama odříkané v daktylském hexametru, ale taky jsem nečekal tuhle hrůzu. Jasně, furt je to lepší než letošní zrození Herkula, ale i tak. Ještě víc klišé do toho filmu měli dát, a Plinius Secundus by rotoval v urně. ()

Eržik

Než jsem na film šel, tak jsem to bral s nadsázkou: Snow vs. Lava :-) A mnoho neočekával. O to více jsem byl překvapen. Film měl skvělé tempo; obstojný, byť klišoidní příběh, který však byl v podání čerstvých tváří vůči starým mazákům (Moriarty, Trinity a Jack Bauer) příjemně dívatelný. Maximálně efektivní a kvalitní souboje a vizuálno. Zkrátka ideální kino 3D zážitek. 80% ()

ilemas

Není to výpravný historický velkofilm založený alespoň trochu na faktech, ale akční podívaná stylu Gladiátor či Spartakus na pozadí katastrofy. Vizuální 3D efekty parádní, zvuková stránka také, kulisy a kostýmy prvotřídní, příběh prostínký a několikrát viděný, ale ani trochu nenudí. Od návštěvy Pompejí jsem si přál, aby vznikl nějaký dobrý film o téhle katastrofě a konečně jsem se dočkal. Možná proto se mi to tak líbilo, že jsem po Pompejích chodil a mám je prolezlé skrz naskrz včetně Vesuvu. A díky tomuto filmu se tam rád podívám znovu. Opět velmi podhodnocený film. Pokud to sledujete v cam na malém pc monitoru nebo tabletu tak se tomu hodnocení nedivím. Nutno vidět v kině. ()

Katarine

Film o totálně trapných dialozích, nesympatických charakterech a cool efektech v poslední půlhodině. Ani ten Jack Bauer už to nevytrhl. ()

Petrasuvicka

Utahaná nuda s koncem, který všichni známe, od začátku víme, kam tvůrce směřuje a upřímně, okopírovat gladiátorské scény z Gladiátora ... no to se prostě nedělá, a dokud to nebouchne, neděje se tam prakticky vůbec nic a jakmile to bouchne, díváme se jen na viditelnou digitální "podívanou". Na velkofilm fakt nic extra. ()

Aljak

Napriek obrovskej kritike a množstvu nespokojných recenzií a komentov, mne sa to páčilo! Uznávam, že ten príbeh je dosť idealizovaný a prehnaný, ale mne to akosi vôbec neprekážalo. Veď čo je na tom, že do tohto prostredia pompejskej apokalypsy zasadili príbeh gladiátora a ešte k tomu aj nejakú romantickú zápletku? Realita síce išla v mnohých ohľadom bokom, ale treba uznať, že po vizuálnej stránke to bolo nesmierne vydarené. Celá tá atmosféra pompejskej slávy a následnej skazy sa mi zdala vynikajúca. Bohužiaľ, opäť prehnané vizuálne efekty po výbuchu sopky trochu stiahli kvalitu filmu smerom dole, ale ako celok to hodnotím skôr ako nadpriemer. OK, bola to tak trochu vykrádačka slávneho Gladiátora, ale až tak priemerné resp. podpriemerné ako mnohí píšu mi to isto neprišlo. A komu sa nepáči, že film je príliš epický a obsahuje love-story, tak nech sa prehrabe radšej dokumentami - a tých je o Pompejoch iste dosť. ()

Vyhy

Tak zkazit konec! Ale začněme pěkně od začátku. Kita H. mám jako herce rád. Snad to je Hrou o trůny, tak jako tak, jsem na to šel, kvůli němu dá se říci. Překvapila mě větší dávka známých herců. Výprava, efekty, souboje - vše krásně udělané a promyšlené. Nikdy jsem Pompejím nevěnoval pozornost, takže jsem nehledal souvislosti mezi pravdou a filmem. Proč ale zkazit tak dobře rozjetý film koncem? Od výbuchu sopky lehce předvídatelné, nereálné, zdlouhavé. Ale výbuch sopky byl sakra dobře udělaný ! ()

M.i.k.e

u Paulových filmů se ve většině případů dokážu velmi dobře pobavit a to i bez nároku na jakoukoliv přidanou hodnotu a ani od Pompejí jsem nečekal nic jného.Bohužel musím nakonec uznat,že tenhle recept,jehož hlavními ingrediencemi jsou Titanic,Gladiátor a 2012 to až tak úplně nedokázal a výsledek je spíše rozpačitý..Samotný výbuch a jeho následky jsou udělány velmi dobře a pokud by zůstalo jen u nich,udělal by Paul nejlépe.Protiváhou je totiž naprosto tuctová love story vycházející z ničeho,zkombinovaná s příběhem pomsty a navíc nepříliš přesvědčivě zahraná.Dobří herci,kteří tu jsou nemají moc co hrát,Sutherlandův záporák má i do takového Mikkelsenova Rocheforta dost daleko a Harington věrně kopírující Jona Sněha jen dokazuje,že na solo fim to zatím není (a čert ví jestli někdy bude).GP letošního roku se nakonec tedy nekoná...60% ()

zbyshek

Mě se to líbilo. Velmi dobře vizuálně zpracovaný snímek, který měl jasný konec. Proto to nebylo moc napínavé, ale i přesto režisér dokázal udržet atraktivitu až do konce. To díky zajímavému příběhu s gladiátorskými souboji a mírnou love story. Ty souboje byly asi nejvýraznějším kladem spolu s vizuálními efekty. Chybělo tu ale trochu krve, přeci jen souboje v aréně bez krve nejsou tak lákavým sortimentem. Nicméně 70% je tu. ()

Marqta

Snímek jsem chtěla vidět kvůli tomu, že tam hraje Kit Harington. Dokoukala jsem to ze stejného důvodu a tím to tak končí. Prostředí je celkem fajn i celková atmosféra není špatná. Efekty jsou vydařené, ale děj se prakticky nekoná. Pokud vás film zajímá kvůli svému tématu doporučila bych se porozhlédnout jinde a s touhle primitivní a místy absurdními momenty až přeplněnou záležitostí neztrácet čas. Velmi slabé 2 hvězdy. ()

kaposlav

Celkom príjemny film, ktorý ma trošku prekvapil v tom lepšom zmysle. Hodnotenie balancovalo medzi 3* a 4*. Priklonil som sa ku 4*. Napriek tomu, že som vedel o čom to bude a trošku chýbalo prekvapenie, tak film bol atraktívny. ()

Martin741

Klasicka nudna patlanina a la Paul W. S. Anderson /Resident evil 1/. Herecke vykony podpriemerne, rezia priemerna, vybuch sopky az moc digitalny, ta digitalnost az prilis bije do oci. Ani Carrie Ann_moss /Matrix/ nedokazala film vytiahnut do nadpriemeru. Nudny chomolec a lacna srajda. 30 % ()

Figu

Anderson + scénaristi nacpali do 100 minut celkem velikou nálož akce, kterou doplnili o několik různorodých žánrů. Jeden z nich významnej je samozřejmě ten, že se nechali inspirovat skutečností! Je to pestrý, je to svižný, je to solidně obsazený, má to koule! Hlavní hrdina je sympaťák! Takhle bych si to všechno nějak představoval! Škoda zdejšího lacinýho hodnocení, myslím si, že je to určitě na vyšší úrovni! 70% ()

Nach

Tak jsem nakonec na Pompeje do kina zašel. A musím nakonec pochválit Paula W.S. Andersona, že natočil svůj (z mého pohledu) nejlepší film. Ale pozor, i zde budu hodně kritizovat. Jeho Pompeje jsou patlaninou několika filmů najednou. Předně máme zde hlavního hrdinu ala pokus o Gladiátora. Akční scény ala pokus o seriálového Spartaka. Romantiku ala pokus o Titanic Jamese Camerona. A katastrofu ala pokus o Emmericha. Přičemž nejlépe ze všech částí funguje právě ta katastrofická. Kdyby mi někdo řekl, že to natočil Emmerich, nedivil bych se tomu (a to myslím v dobrém). Vše ostatní zde bohužel nefunguje a největší následek to má na postavách. S těmi se ne a ne sžít. A tak, když některá zemřela či se zamilovala, žádné emoce to ve mě nevyvolalo. Na jednu stranu díky tomu doceňuji kvality v tomto zmíněného Titaniku a na druhou stranu lituji, že se toho nechopil třeba právě James Cameron. Akční scény oku lahodí, ale bohužel opět na půl cesty k dokonalosti. Přeci jen je to PG13, tak i díky tomu akce ztrácí jisté grády a tedy ani v tomto nedostanete prvotřídní pochoutku. Palec nahoru pak za kostýmy a kulisy Pompejí, které se opravdu povedly. Další menší plus Kieferu Sutherlandovi, který si svého záporáka opravdu užíval. Ve výsledku pak hodnotím Pompeje třemi hvězdami. Dokonalost nebyla dosažena ani náhodou, přesto ale na průměr to má. Zas takový průser jaký jsem čekal, to není. 65% ()

BarryLyndon

WTF? Sakra WTF? Já bych to tak moc chtěl mít rád!!! Přeci jen od Gladiátora dlouhá doba a Spartacus vnadil i bez korunek v rozpočtu poměrně skvěle, ale tohle? WHAAAAAAAAAT? Kit Harington nejspíš nejhorší herec na světě, nežral jsem mu ani vteřinu v záběru, ani ten závěr, kterej měl pro jeho postavu přijít IMHO tak o 139 minut dřív cca. Jinak totálně nejzoufalejší casting za posledních hodně dlouho let. Možná dvojka Carrie Anne Moss - Jarred Harris Tam kde Kiefer Sutherland přehrával jak na prvomájovou besídku klubu kvartálních alkoholiků se Jon Snow ani neměl snažil hrát, bylo to nečestné a nesportovní, k divákovi. Od nějaký 5. minuty jsem se modlil, aby se tam vyloupnul Manu Bennet, Peter Mensah nebo kdokoliv ze Spartaca a jedním posraným pohledem tam úroveň charismatu pozvedli o trilion procent. Sakra vždyť i ti nonameové, co hráli v poslední sezoně Caesara a Crassa byli oproti komukoliv tady špičkoví. Nedá se nic dělat, zvedám hodnocení Spartaca na csfd z 5 na nejmín 80 hvězd a tohle snad co nejdřív zapomenu... 4/10 a ani vlastně nevím za co, možná za to téma? Asi zněla kombinace Gladiátora a 2012 příliš skvěle, v mojí hlavě, bohužel asi jenom tam... ()

bourec

Nejdřív sem zabrousil na konec sloupku hodnocení mezi odpady,a světe div se,zase ti samí inženýři.Borci ,co věděj,že Anderson už točí filmy postaru,a zaspal dobu.Oni věděj ,že teď je místo pro úplně jiný snímky.Je jasný,že ani pivo nechlastaj,ani kořku,je to klišovitý,pořád dokola nasávat,hledaj jinou alternativu,pivo jahodový,broskvový,hovna.Dokonce ty hovna i melou.Já sem se naopak dost bavil,sice na konci asi dvě scény zcela zbytečný,za hranou,ale jinak super.Skvělej hudební motiv,slušný herecký obsazení,až na Emily,která vypadá jak přerostlej gremlins,a její kámoška a služka Jessica lucas jí hravě v kráse strčí do kapsy.Překvapení.80%. ()

Rodriguez

Co se to sakra s Andersonem děje???!!! To se pomátl, že se nejdřív pustil do mušketýrů a nyní do pompejí?! Jde to s tebou holenku z kopce a jestli se nevzchopíš, tak tě odepíšu a už si v mé filmotéce apod. neškrtneš!!! 15% ()

joker.george

Správně jsem věřil Kitu Haringtonovi, soundtrack a především bojová choreografie mě zase dokázaly mile překvapit, ale jinak všechno ostatní bylo jedním slovem utrpení. Když to rozvedu, tak klišoidnější dialogy, plošší charaktery a předvídatelnější situace, u kterých zůstává i rozum stát, bych asi těžko našel. A lepší to nebylo ani když se probudila samotná sopka, která nejenže příběh neoživila, ale ona dokonce pár neduhů a hrůz přidala. ()

humanbeing

Tak, Pompeje se Andersonovi hodně nepodařily. Je to takové bez života, bez nápadu, scénář je moc moc špatný a dialogy ještě horší. K tomu připočítejte nepovedený dabing a pěkně průserový večer je hnedle na světě. 3/10 ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)