Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

matestlust

Stupidní americká limonáda plná všech těch nejotravnějších klišé, zkrátka přesný rukopis hollywoodské produkce. Co naplat, když se us film snaží tvářit jako ,,velkofilm" , nesmí chybět láska, napětí, rivalita a i přes katastrofický scénář, tak romantický ,,happy end" . Historické poznatky o katastrofě a jejím průběhu jsou ta tam. Když překlenete tyto fakty, alespoň v tomto případě se nudit nebudete. Rozhodně jsou daleko horší. ()

luka4615

Další unylá love story, tentokrát však na pozadí pochmurného osudu města Pompeje, které jsou však až příliš digitálně laděny. Občas jsem měl dojem, že režisér Paul W.S. Anderson si některé scény "vypůjčuje" od Rolanda Emmericha a jeho filmu 2012. Až na tento detail se filmu vůbec nepovedlo upoutat mou pozornost, pročež ho řadím do škatulky zcela zbytečných filmů. ()

Morholt

Od filmu s názvem Pompeje člověk nečeká nějakou scénáristickou explozi. Tak nějak se automaticky tuší, že to bude především o efektech a příběh jako takový bude věcí zástupnou. A to Anderson víceméně splnil, jenže je tu jedno velké ALE. Příběh byl natolik tupý, že prostě nešel ignorovat. Je mi jedno, co všechno bylo vykradeno. Ostatně přijít v blockbusterech s něčím originálním se dneska skoro nedá. Ale otrok zamilovaný do patricijky vs. zlý a mocný ženich, to je snad ta nejhorší šestáková červená knihovna. O hodném kamarádovi-černochovi se ani nebudu rozepisovat. A teď si k tomu přidejte to nejhorší možné obsazení. Kit Harington může fungovat pár minut v jedné epizodě GoT, ale jako jeden z tahounů prostě neobstojí. Ten strnulý projev byl občas až k smíchu. Emily Browning je ošklivá neherečka a má maximálně na to být side-kickem nějaké hezké kamarádce v béčkové romantické komedii. No a co se Kiefera Sutherlanda týče, musím si položit otázku, zda to myslel vážně. Takže herecky i scénáristicky naprosto špatně. Celé to tedy musely zachraňovat efekty. A ty měly úroveň, to se zase musí nechat. Ovšem řádění sopky bylo možná až příliš dlouhé a neustále se opakující sekvence ve stylu výbuch-dým-jekot časem unavily. Nicméně v tomto ohledu jsem spokojen. Jinak bych se pozastavil nad snahou točit podobné filmy bez jediné kapky krve. Já chápu, že jde filmařům o to zpřístupnit snímek co nejširšímu publiku, ale pokud v gladiátorské aréně umírají bojovníci bez jediného škrábance, působí to poněkud směšně. Pompeje si určitě své publikum najdou, ale já do něho rozhodně patřit nebudu. 30% ()

Grran

Přemýšlím jestli se smát, nebo plakat. Takhle špatnej film plnej klišé a s opravdu špatným příběhem sem už dlouho neviděl. Herci se snažili to jo, ale bylo jim to houby platný. Jednu hvězdičku za pěknou tsunami a smrt všech špatných herců... ()

Lacike

Jednu hviezdicku davam za niekolko cool trikovych zaberov, ale inak to bola totalna chujovina. Je to zlepenec vsetkeho mozneho, ale vôbec to nefunguje. Paul W.S. Anderson bol dakedy davno reziser zabavnych beckovych filmov. Ale za posledne roky klesol na uplne dno a jeho filmy su neznesitelne. Najviac mi je luto môjho oblubeneho Sutherlanda. Ten sa uz asi nedocka nejakej kvalitnej filmovej ponuky a do konca zivota bude pobehovat v TV. 2/10. ()

Genero

Když tenkrát bohu Vulkánovi ruply nervy a spustil v Neapolském zálivu ten velký ohňostroj, určitě to musela být báječná podívaná. Jak ostatně vzpomíná sám Gaius Plinius Caecilius Secundus ve svých listech Tacitovi: I z útrob hory vzlétly jiskry a sem tam nějaké čmoudíky a jezdectvo i lid prostonohý nasral si hrůzou do tógy z hněvu milostivých bohů. Taková scéna si přímo říká o nějaký hodně drahý katastrofický spektákl, v němž se bude aspoň dvě hodiny ničit, hystericky pobíhat, zoufale křičet a dojemně loučit s umírajícími otci, matkami a dalším příbuzenstvem. Dokonce věřím, že něco takového měl pan Andersen v plánu, ale jeho předpoklady se ukázaly být liché. Spíš se to profiluje jako nějaká zvrhlá vykrádačka Gladiátora. Hrdina filmu Plagiátor jménem Milo (!) vypadá jako Maximus Decimus Meridius, který strávil posledních deset let v nacistickém lágru a vrátil se o dobrých čtyřicet kilo svalové hmoty lehčí, aby oslavil svůj velký comeback do arény. Milo (!) pak většinu filmu nadbíhá nějaké ohyzdě a bez ustání jí podkuřuje, jak je nádherná a její rety líbezné. Tato útrpná romantická aférka je sice částečně vykoupena ve chvíli, kdy to ve Vesuvu zaškrundá a dojde k celkem efektnímu pustošení, ale ihned následuje finálovka, z níž jsem byl celý jurodivý: (spoiler) Zlý senátor ujíždí se svým čtyřspřežím pronásledován rozzlobeným Milem (!) a v zádech mu padají budovy, musí na poslední chvíli uhýbat před troskami, obřími kameny a přeskakovat potoky lávy, až konečně najede na nějaký hrbol a zlomí nápravu (konec spoileru). Když o stovky let později první archeolog zaryl svůj rýč do země a odhrabal ornici, jistě se náramně podivil, v jaké nelichotivé pozici se zkamenělý zlý senátor Kvintus Atius Sutherland nachází. ()

maseer2

Kit Harington hraje úplně stejně jako v Game of Thrones a Emily Browning je tu dosti divná, ale jinak mě tahle anticko-katastrofická blbost po většinu času opravdu hodně bavila.. příběh je dost jednoduchý, je tam hromada klišé a wtf momentů a místy to moc nedává smysl, ale jako celek drží Pompeje hezky pohromadě a pokud člověk přepne mozek do úsporného režimu, dá se u nich strávit vcelku příjemná hodinka a tři čtvrtě.. čistě subjektivně ty nejsilnější 3* ()

Tommassi3

"Co pro vás ten otrok znamená, drahá Cassio ??" - "Všechno, co vy nejste, senátore !!" Tak toho bych se ani ve snu nenadál, že právě já, skalní fanoušek a zastánce Andersonovy bezduše pokleslé filmové zábavy, budu nakonec nad jeho posledním filmem tak znechuceně lomit rukama, protože tohle není ten Anderson, kterého mám rád, tenhle podivný hybrid totiž platí především za nesmírné zklamání z naivního a unyle nudného plagiátu bez kouska zábavy či vlastního vkladu !! V čem tedy tkví zásadní potíž Pompejí ?? Dokud totiž velmi schopný režisér a především výborný řemeslník Paul W.S. Anderson pouze v rámci čistých žánrovek , byť tedy dost zhusta, citoval základní žánrové postupy či vzorce a šikovně se na ně odkazoval, divák si užíval velmi výživná béčka, zatímco tentokrát však pouze cituje několik nesrovnatelně lepších filmů a sérií, ať už v Pompejích snadno odhalíte pasáže a motivy z Gladiátora, Emmerichova 2012 či Spartaka, dík malému rozpočtu i křečovitému slepování v celek už jen bezskrupulózně vykrádá, přičemž právě to srovnání s Emmerichovou megalomanskou a precizní hollywoodskou destrukcí či sošně epickou drámou Riddleyho Scotta Pompejím zcela fatálně podráží nohy, nehledě na skutečnost, že ani ta zákonitě se nabízející sázka na kvantitu nepřichází, když ty zásadní bizarně nevyrovnané CGI psí kusy chvílemi vypadají famózně a následně naopak dost směšně.. Proti poslepovanému příběhu unaveného tria složeného z manželů Butchlerových a Roberta Johnsona i jeho zhovadilosti, naivnosti i plytkosti v zásadě nic nemám, na rozdíl od trapných motivací postav založených na jednom, dvou dialozích, ostatně ony jsou všechny ty dialogy hodně jalové, citelně tu chybí hlášky, co by taky jeden mohl čekat od Andersona, který si v rámci přiblížení teenagerům przněním klasických syžetů a jejich jakési bizarní renesanci či omlazování de facto udělal jméno, nicméně je třeba si přiznat, že tentokrát netřeba hledat problém v premise příběhu, ale v jeho ušmudlanosti a zhovadilé nudnosti, která prostě akčnímu filmu, kterým Pompeje coby mix sandálovky a katastrofického kousku prostě jsou, nemůže slušet ani náhodou, a tak se zdá, že právě tou nesmírně obtížnou prací na dvou různých žánrech současně si právě Anderson ukousl až příliš velké sousto, které jednoduše v ruce s ohavným scénářem nedokázal přežvýkat.. Ani herecké obsazení tentokrát zrovna nevypadá jako dobrý tah, když Pompeje odhalují sympatické vyžlátko Kita Haringtona jako naprosto příšerné herecké dřívko, které se u Her o trůny potenciálně naprosto vypotilo, a nic už nestíhá zachránit ani Kiefer Sutherland jako učebnicově nezajímavý a špatně napsaný senátor Corvus, takže nakonec mě těší snad jen rozkošná Emily Browning, což je však i ruku v ruce s maximálně překvapivou absencí Milly Jovovich, která možná tušila průser, až zoufale málo.. A tak nakonec jako vítězové z pomyslného a nesmyslného souboje vychází Andersonův tradičně výborný souputník Glen MacPherson se svou kamerou a snad i Kanaďan Clinton Shorter, který snímek obdařil docela slušným soundtrackem, který chvílemi i zvládá diváka přesvědčit, že by nebylo záživnější natočit tenhle stařičký příběh tak, jak se ve skutečnosti udál, kdybychom jen sledovali, jak obyvatelé městečka pod Vesuvem uléhají ke kamennému spánku, z něhož už se nikdy nevzbudí.. Tak snad se příště probere Anderson, protože pokud způsobilo objevení Pompejí, Herculanea, Stabií, Oplontisu a Boscoreale, na ty mimochodem tvůrci hodili bobek, v Evropě značný kulturní šok, pak i já jsem zcela šokován posledním Andersonovým snímkem, který však vypadá jako to jednoznačně nejméně zábavné, co tenhle věčný teenager vůbec natočil.. [ Dabing 4/10 ] Jako by tahle odpudivá práce LS Productions Dabing jen symbolicky potvrzovala Andersonův zmar. () (menej) (viac)

GeusX

Někdy jindy, v jiném čase, bych dal klidně - omámen barevnými efekty a prskavkami, i přes tři hvězdy. Dnes budu však přísnej! :-) (viděl jsem: 1x cz) ()

Terva

CITÁT - V temnotě byl slyšet nářek žen, pláč dětí a křik mužů......... Od W.S.Andersona jsem čekal něco víc pompéznějšího a pravda je, že mě to love story celkem překvapilo. Velká část příběhu jsou dialogy a neakční scény. K dobru musí býti napsáno, že když už nějaká ta akce je, není přítomen ten šílený střih, který je vidět třeba v Gladiátorovi. CITÁT - Zítra zemřeš a to mou rukou........ Ke konci je to dramatické, lehce přehnané, leč koukatelné a ve 3D je to prostě zážitek. Škoda, ale herecké obsazení to kazí, chtělo to více známých tváří. CITÁT - Moji Bohové si tě najdou......... ()

jh666 odpad!

Pardon, ale tohle fakt ne. Za tohle by se měl někdo smažit. Odpady zrovna často nedávám, ale tenhle film si ho naprosto zaslouží. Na tom filmu není dobré snad absolutně nic. Herecké výkony podprůměrné až běda. Efekty jsou na úrovni horší než ve většině seriálů. Všechno pak dodělává zběsilý střih, kdy se scéna střídá snad každé tři vteřiny. Ty pózy gladiátorů před bitvou aréně jsou spíš k smíchu. Logiku taky nemá cenu řešit. Jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl. 5 % za to, že to alespoň nemělo úplný happy end. ()

Beznoh

Takové krásná akční podívaná. Nemůžete od toho očekávat nic jiného než akčního romantický příběh s katastrofickými prvky. Ale tenhle film si ani nikdy na nic jiného nehrál. Ale podle mě je mezi těmihle akčními 3Dčky co v poslední době vychází relativně často tím nejlepším, alespoň současně. Příběh super, krásně zaujme, je plný romantiky a propracovaných efektů. Krásně se na to kouká a nechápu kdo z vás tady současných dvou hvězdových hodnotitelů viděl v tomhle žánru lepší film a jestli teda jo tak by mě vážně zajímalo který. ()

JohnCZ

I přes jednoduchoučký scénář a jistou umělost díky předigitalizovanému vizuálu jsou pro mě Pompeje překvapivě hodně zábavným snímkem. Na Emily Browning se dobře kouká, Jack Bauer jako záporák má nepopiratelné charisma, dokonce na nás vykoukne Trinity a Jon Snow jim to nijak zvlášť nekazí. Pompeje se moc seriózně brát nedají, ale jako výpravný hollywoodský akčňák to funguje více než dobře. A navíc to má nádhernou hudbu, takže jde u mě jakákoli objektivita stranou. ()

corpsy

Ak chcete vidieť na plátne ten najneoriginálnejší, najklišoidnejší a najpredvídateľnejší scenár za poslednú dekádu, vyjdite si na POMPEJE. Ak chcete vidieť na plátne vizuálne dokonalú ukážku deštruktívnych scén, vyjdite si na POMPEJE. Ak chcete zhliadnuť áčkových hercov, ktorý za nemalý poplatok urážajú svoje herecké talenty, vyjdite si na POMPEJE. Ak vás nudí samota štyroch stien, neprítomnosť druhej polovičky ( prípadne jej prítomnosť ) a máte radi sword and sandal žáner 60. rokov, vyjdite si na POMPEJE. To 3D je fakt podarené. Tak pôjdete? ()

liquido26

Katastrofická-romantická-akční podívaná z doby starověkého Říma, která je plná dobrých soubojů a povedených vizuálních efektů, nemá přemrštěnou a zbytečně nataženou stopáž, nenudí a obsahuje vcelku sympatické postavy a jednoho nesympatického senátora. Snad jste nečekali dalšího Ben Hura nebo Gladiátora? ()

ConanVJ

Pompeje jsou gladiátorskej, politickej a katastrofickej historickej filmek, od kterýho jsem čekal hlavně pěkné gladiátorské souboje a skvělé efekty když přijde na řadu sopka. Souboje jsou hodně povedené, bez krvavých cákanů. Hlavní obsazení je v pořádku a potěšil Harington a záporák Sutherland. Pompeje jsou nádherně vyobrazené a když přijde na likvidaci města, je opravdu na co se koukat díky parádním efektům. Příběh ničím nevybočuje z žánrově podobných filmů. Tady je to Likvidace vesnice a uvěznění malého chlapce, ze kterého se stane otrok, který musí bojovat v arénách na život a na smrt, dostane se do vyšších zápasů, potká se s krásnou dcerou bohatého obchodníka, kdy se do sebe oba zakoukají a k tomu se zde objeví padouch co mu vyvraždil vesnici............. Jednoduché ale nevadí mi to. Soundtrack se mi hodně líbil a skvěle dokresluje dění na plátně. Konec mě celkem překvapil. Po opakovaném shlédnutí 69% :) ()

Marsik

NOVA HD - Atraktivní historicko-romantický kousek z dílny pana Andersona. Kvalitní souboje, povedená vizuální stránka, příjemný romantický podkres, stejně tak podkres hudební. CZ dabing se dnes hodil, člověk si tak lépe vychutnal HD rozlišení. 70% (with J.) ()

Tryskomyš

Překvapivě poutavý film. Ač tento žánr nepatří mezi mé favority. Zatím nejlepší z filmů, co jsem na toto nebo podobné téma viděla. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)