Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

luka4615

Naprosto kultovní záležitost, která snad nikdy nezestárne. Lví podíl na tom má samozřejmě i fenomenální dabing, na který zde nedám dopustit. Výborná práce! „Je ti teplo, děvče?“ ()

Sawy

"Ty chudáku bohatýre, ty palice medvědí!" Naprosto geniální a kultovní, to nejlepší, co nám soudruzi z Ruska darovali. ()

Shaqualyck

"Už je Ti teplo, děvče?!" První pohádka, která skutečně nejlíp chutná na ledu. Díky Dědečku Hříbečku, díky Babo Jago...i po stopadesáté mi bylo ctí. Příští vánoce se těším na shledanou. ()

Handle

No jo, když jsem byl menší tak jsem to samozřejmě viděl milionkrát. Ale dnes si troufám říci, že už to nechci nikdy vidět... :) K Rusku mám jakýsi odpor a pohádka mě dnes místy až děsí - ty kostýmy, celkově jak to vypadá, medvěd, šílená Marfuša, to jak tam žili (žijí?) atd... a to, jak je to ohrané, o tom ani nemluvím! Samozřejmě je to klasika, která se už asi vždycky bude vysílat na Vánoce... Ale i tak. Já na tom prostě nevidím nic zvláštního... A co mě zaráží ještě víc - ve světě a dokonce ani v Rusku to není nic oblíbeného. Tak jakto, že zrovna v ČR se z toho stal takový "kult"? Co je na tom 76%tního fakt nemůžu pochopit. Když už tak "normální pohádka", beru-li to objektivně a nepočítám do toho to, jak mi je tahle pohádka protivná... ()

Kamca_

Dřív se mi to líbilo mnohem víc, ale jak to pořád dávají dokola, tak mě to nějak přestalo bavit a stal se z toho jen průměr. ()

PROROK14

Tak toto je fakt pecka. Ďalší film čo ho púšťajú tradične na Vianoce. Príbeh fakt nemá chyby. Je tu veľa úsmevných a vtipných scén na ktoré sa nezabúda. Chalúpka na stračej nôžke, zbojníci, trpaslík, Marfa a tak ďalej. Proste na tomto sa dokážem povaviť každý rok a tak to aj zostane. Mrázik 4ever :-D ()

BoPo

Ono ťažko hodnotiť. Lebo ako sa zamyslieť nad niečím čo poznám odjakživa, videl som to až priveľmi krát a patrí to k symbol televíznych Vianoc. Dať menej ako tri by nebolo fér, ale dať viac by bolo na zamyslenie. Volím zlatú strednú cestu. ()

Tommassi3

"Ty máš svaly, já mám čáry !!" ;) Další nostalgický hype, jemuž punc kultu dodal zejména geniální český dabing v čele s nedostižným Františkem Filipovským, protože divák, který se alespoň zběžně orientuje v sovětské potažmo ruské pohádkové tvorbě, samozřejmě ví, že obecně vzato soudruzi podobných kousků natočili mnógo a to i především nesrovnatelně lepších.. [ Dabing 10/10 ] Zlaté časy našeho dabingu !! ()

GeusX

Viděl jsem to jednou, podruhé, potřetí, po roce znovu, znovu a další rok zase, že již nespočítám kolikráte to bylo.Taková dvacítka nebude jistě vůbec nadnesené číslo. Je to povedená pohádka s vtipem i ponaučením a především skvělým českým dabingem (nejen) legendární babušky Jagušky. (Před několika lety jsem však dal Mrazíkovi vale a pustil ho k vodě, tedy k ledu. Už se na něj nedívám. No, možná ještě někdy náhodou - jako zvukovou kulisu.) Dnešní generace potenciálních diváků předávkována hollywoodskými filmovými kousky a digitálními triky asi bude nad Mrazíkem trochu ohrnovat nos. Pro nás, co pamatujeme CCCP a TV výběr jen ze dvou či tří televizních kanálů je to klasika. ()

mirekem

Tahle pohádka se z mého úhlu pohledu nedá objektivně hodnotit. Klidně mohu dát odpad i 5*. Je to krásně hnusný a hnusně krásný. ()

Agatha

Dokázal si někdo ještě před pár lety představit TV program na 31. prosince bez Mrazíka? Já teda ne. Ne že bych se na to musel koukat každý rok, ale občas přeci jen neodolám pokušení. Pěkná ruská pohádka, ozvláštněná prvotřídním českým dabingem. Krásná zimní krajina a pestré ruské kroje, místy lehký humor baby Jagy a nestárnoucí písničky. Jednoduchý, ale milý příběh vždycky splní svůj účel - navodí správnou atmosféru zimy a končícího roku. ()

Pink.Panther

Těžkej kalibr. Jako film decentně vzato nezajímavé. Jako sociální fenomén vydá v českém prostředí na diplomku a to hned na filosofické i lékařské fakultě. ()

Terez.S

musím přiznat, že to spíš nostalgie, proč se dívám na Mrazíka, ale nemůžu mu upřít, že je to jedna z nejlepších pohádek, co v období vánočních svátků dávají .. ()