Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Filmyx

Tak si nám Spock opět poplakal, zhlédnuvše se v Chose Armandovi, zřejmě:( No nic. Tak ke zbytku: efekty dokonalé, zápletka působila nuceně, hlavní padouch a jeho motiv byl plytký, děj místy hodně nesmyslný a chybělo zde mnoho vysvětlení a záběrů, aby film působil aspoň trochu logicky. V TOS to byl v 99% Kirk, kdo vše ve finále dílu vybojoval a vyřešil, ale tento přežitek z předconanových časů by si mohli v současné době odpustit (když už pokračují v "posouvání" hranic, viď Sulu:)) Jenže: navzdory všem nesrovnalostem, snad díky sympatické nové hrdince, Peggovi, několika velmi povedeným vtipům a určitě díky tomu, že ST je moje srdeční záležitost, se mi film líbil. Nic totiž není dokonalé, a tvorba současného filmového světa už vůbec ne:) ()

Denzen

Star Trek Beyond dosahuje podľa mňa rovnakú kvalitu ako prvé diely. Je síce pravda, že sa tento Star Trek výrazne od nich odlišuje, ale to bol podľa mňa určite krok správnym smerom. Prvé diely mali vždy obrovské epické scény, či už vo vesmíre alebo na planétach, no mňa to po hodine prestalo baviť a pozeral som na to trochu otrávene. Tu žiadne epické scény nie sú, zato je to ale dobrodružnejšie a viacej vtipné. Hlavne v podaní Simona Pegga. Tiež sa mi páčilo ako Justin využil všetky hlavné postavy z lode ako Yelchina alebo Saldanu. Záporák po Khanovi nebol moc dobrý a logiku tu moc nebudem riešiť, veď Justin nám nikdy nepriniesol niečo, čo by moc dávalo zmysel. ()

BranuliQ

Je pravda, že občas motyka vystrelí a zmena režiséra vdýchne už rozbehnutej sérii nový život, tentokrát však ostala pri zemi. Lenže aby som úplne Lina neskritizoval, musím brať do úvahy aj to, že nahrádzať Abramsa je naozaj ťažká vec, a zase až taká katastrofa to nebola. Scenár bol ale dosť jednoduchý (nehovorím, že predchádzajúce diely scenárom ohromovali, no boli o čosi hravejšie), záporák Idrisa Elbu nemastný-neslaný a pri niektorých scénach som sa dokonca nudil, a to by sa podľa môjho názoru vo filme akým je Star Trek nemalo stávať. Avšak takých scén nebolo veľa, práve naopak, myslím si totiž, že celkovo diel patril k tým akčnejším, ale bohužiaľ. Akcia totiž nie je to jediné na čom by mal film stáť (viď Arrival). 60% ()

PsenickaR

Z nových Star Treků asi nejslabší.Ale pořád je to výborná podívaná,to rozhodně. Je zde však patrný sklon k původnímu kultu, takže více děje se odehrává na planetě, což je pro mne trochu zklamání. Ale na druhou stranu jako útěchy jsem se dočkal špičkové destrukce Enterprise a to byly vizuální orgie...Celkově je to svižná podívaná, akce je skvělá, místy vtip a hudba, jak je u nových Star Treků zvykem, je skvělá a to tak, že se stane i zlomovým bodem filmu. ne nadarmo se říká, že není radno si pouštět v autě hudbu nahlas :-) Mírně mě zklamal hlavní záporák, v porovnání s Banou či Benedictem v předchozích dílech to prostě nebylo ono a na konci jsem se už bál, že dokonce v něm převládne ta dobrá stránka, ale naštěstí to tak nebylo...za mne čistých 80% a příště prosím zpět do vesmíru. ()

majorzeman13

Film se my líbil ,ale na první a druhý díl to tedy nemá ! Stále jde o nadprůměrnou a vcelku zábavnou podívanou !! V některých sekvencích dokonce o velkolepou,působivou ( Yorktown,útok na lod Enterprise)........ ()

Atom84

I can't stand it i know you planned it I'm gonna set it straight, this watergate I can't stand rocking when i'm in here Because your crystal ball ain't so crystal clear So while you sit back and wonder why I got this fucking thorn in my side Oh my, it's a mirage I'm tellin' y'all it's sabotage Je fajn, že i ve vzdálené budoucnosti, ve vzdálené galaxii, tam kam míří posádka hvězdné lodi Enterprise, se sjíždí takový senza kapely :) ()

Janec82

Graficky dobry.... ta likvidace "včel" taky vam to přijde jako kopirka Mars utočí? Jen pro tentokrat neřve Presly ale "klasicka" hudba (debata mezi Spokem a MCCoyem),navíc nejedou přívěsem ale starou vesmirnou lodi :) ()

Lazy87

Loď rozjebali ze startu a pak tam zbyla nějaká sympatická ufonka, co si dává Beastie Boys. Ačkoli Star trek a Beastie boys?! Ale OK, trocha klasiky. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /děj tak klasický a s tím vývojem po cestě k závěrečné bitce, kterou Chris zase vyhrál - minulé dva díly ho očividně zocelily, že jsem se skoro pořád nudil a měl neustále pocit, že jsem to už všechno někde minimálně 3x viděl/, + /herci zůstali, vtip a nadhled tam byl, triky, výbuchy dobré, akce ušla, přesto dějová nuda, nuda, nuda/, hodnocení - průměrné sci - fi s naprosto o ničem dějem, moc mě to neuchvátilo teda, Edge of Tomorrow s motivem časové smyčky tady vypadá jak malej zázrak ()

Matt91

Prekvapivo veľmi zábavná jazda, ktorá je aj celkom solídne napísaná a zahraná. Od režiséra Fast and Furious som očakával čistý brainwash, ale dostalo sa mi zmysluplného príbehu, fajn záporáka, skvelých efektov a adrenalínovej akcie. Dokonca mi to sadlo viac než predošlý diel. ()

stret

Tak tihle ješterkové to pokazili. Vlastne, pokazil to režisér, ktorý sa neunúval zaplatiť pár doláčov za návrh poriadneho MZ-áka, keď už ide točiť celovečerný film o neznámej vesmírnej civilizácii. Namiesto toho vytiahol nejaké staré kostýmy zo StarTrek seriálu (alebo niečoho iného) a trocha ich nafarbil. Celý čas ma títo ješterkové rušili otázkou, "kde som ich videl?". To už nie je žiadny ďalší H.R.Giger, čo by navrhol niečo poriadne, ideálne nie tak trápne a lacno humanoidné? Ale čo by nie? Aj v Arrival (2016) mali lepších MZ-ákov - pekné chobotničky. Nie že by to hlavný záporák Krall neutiahol, ale v inom kostímečku by dal o dve hviezdy viac. Čo sa týka príbehu - ten je extrémne prostý, a na to ako je prostý je 122 minút stopáže o polhodinu viac ako bolo treba. Vysporiadal som sa s tým občasným zdriemnutím. Chris Pine - je už trocha starší - a je v roli kapitána uveriteľnejší - zrelší. Pár vtípkov bolo vydarených - plus za to, že sa film netvári vážne. Bavila ma tá biela značne humanoidná MZ-áčka, ktorú hrala krásna Sofia Boutella, ktorá má na CSFD fotografiu na ktorej vyzerá ako transka. Na ostatné si už deň po dopozeraní filmu nespomínam. ()

Ramiel

Celkem zábavný film na jedno zhlédnutí. Jenom mě při sledování zarazilo, kolik jednotlivých scén jsem již viděl ve spoustě jiných filmů. Třeba roj nepřátelských lodí byl jako v Enderově hře. Prostřílení okna a klouzání kapitána Kirka a Čechova po boku ztroskotané lodi a za nimi skákající a střílející Kalara - Matrix, Temný rytíř. Objevení motorky a následná jízda pak zase připomněla Wolverina v X-men Origins. Nastartování lodě pádem z útesu do hlubin strže a následné vyrovnání výšky těsně nad zemí - snad jakýkoli film a seriál s letadly a vesmírnými loděmi, namátkou JAG, James Bond, Star Wars. Mimochodem Krall mi velmi připomínal svým vzhledem Laufeye z Thora. Závěrem bych dodal, že je v tomto filmu až moc akce. Přitom rozhovory mezi postavami nejsou špatné, zejména postava Karla Urbana je prvotřídní, a bavily mě více než akční scény. ()

sun.eagle

Kdyby nebyl v nazvu Star Trek tak je to slusny scifi nářez. Ale jako nositel věhlasne znacky Star Trek je to proste zklamani. Nic na co bych si za par dnu vzpomněl. Par zabavnych momentu a vcelku sympatickou novou postavu mimozemstanky prebije nulove napeti protoze hrdinove jsou nesmrtelni jako Xena princezna bojovnice v nejlepsich letech a neskutečně natahovany závěr ktery dokáže spolehlivě uspat. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)