Pravá a ľavá ruka diabla

• Československo Pravá a levá ruka ďábla (viac)

Joe Trinity, jehož přezdívají pro umění zacházet s revolverem Pravá ruka ďábla, přichází do městečka, kde je jeho bratr Bambino, Levá ruka ďábla, šerifem. Pravda, šerifem falešným, protože toho pravého postřelil, a tak ho zastupuje, než přijdou jeho komplici, aby připravili loupež. Místo toho se však bratři musí postavit na stranu zákona a chránit osadníky před nenasytným vlastníkem půdy a stáda koní Harrimanem... (oficiálny text distribútora)

strikeman

Když si tak promítnu všechny ty béčkové úleťárny, ve kterých jsem jako kluk hltal hereckou dvojici Spencer - Hill, tak tento snímek mi přijde jako jeden z nejlepších. Podařený je taky hlavní hudební motiv - přijde mi, že je lehce inspirován tvorbou Morriconeho;-) 70% ()

helloween93

Vtipná kombinace westernu a komedie s Budem a Terencem v hlavních rolích. Oba poctivosti moc nepobrali, ale utiskovaným vesničanum s chutí pomohou. Nejlepší je závěrečná bitka proti statkářům. ()

Raziel_cz

Internet ve včerejších pozdních a dnešních brzkých hodinách obletěla smutná zpráva, že zemřel vystudovaný právník, olympijský reprezentant a především herec, jehož jsem jako kluk miloval. A kterého miluju pořád. Pravá a levá ruka ďábla je film, který jsem v dětství viděl snad stokrát, který nemá hluchá místa, který pořád dokáže upřímně rozesmát a který mě po letech překvapil skvěle vystavěným scénářem a komplexitou postav. A u jehož konce mi dneska skoro tekly slzy. Spencerovo poslední slovo bylo: "Děkuji." Já děkuji jemu. Za krásné momenty v dětství a za hodiny zábavy, co si s filmy, v nichž tvořil se svým přítelem Terencem Hillem ikonické duo, ještě užiji. ()

BOURQUE

(Opäť) Vynikajúca spolupráca legendárnej dvojici! Klasika, ktorá Bohužiaľ sa dneska už netočí. Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

Rathalos

Vsetky komedie,kde su spolu Bud Spencer a Terence Hill su vtipne,mile,vydarene a clovek citi pohodu a pokoj na dusi pri ich sledovani,tato dvojka je nezabudnutelna...:-) ()

fablefavorit

Dvojka Spencer a Hill zamíří do končin Divokého západu. Spencer jako prašivej zloděj koní, Hill jako šibal s muškou bez soupeře. Na nadřazenost sourozenců ve srovnání s jejich nepřáteli jsem se těšil (hlavně ve westernovém prostředí), ve výsledku mě ale jiné Spencerovky bavily více. Je ale fakt, že se tu nachází jedna z nejlepších westernových znělek, co jsem kdy slyšel. ()

MickeyStuma

Není překvapením, že se dvojice Spencer a Hill opět objevili ve spaghetti westernu, neb doposavad v podstatě spolu nic jiného netočili. Avšak jedná se o snímek, který se v jejich společné kariéře stal absolutním milníkem. Opustili drsnou vážnost žánru a poprvé dějovou etudu pojali více komediálně. Šablonu příběhu  v dalších svých dílech zopakovali nesčíslněkrát. Celou dějovou etudu začíná svou přítomností Terence Hill, který svým putováním potká Buda Spencera, který z něj není nijak nadšený. Ani není nic divného, že oba ztvárňují lumpy a když se jejich osud spojí, nikde nezůstane nit suchá. Jejich nenasytnost, co se týče jídla, ani nemluvě. Jen si vzpomeňme, kolik jejich pozdějších společných snímků toto používá. Zajímavostí také je, že se tu také používá krapet oklikou námět snímku ´Sedm statečných´ (1960). Ano, je to ochrana osady, v tomto případě, věřících osadníků před bandity. Onen komediální nádech je však přece jen ještě mírnější, avšak vše podstatné již udává. Vizuálně pojatá naivita Hillovi postavy s pro něj typickým dětským úsměvem, který dokáže střílet kolem sebe a vždy se zásahem, aniž by se oním směrem podíval a všude kde se objeví vyprovokovává spory a naopak omšelá drsnost postavy Spencerovi, který je vždy jako skála a ve rvačkách naprosto nepřemožitelný. Ono jeho pověstné kladivo, které bylo údajně nápadem Hilla, již tady uvidíme mnohokrát a už se toho nikdy nezbavil. Diváci si ho bez toho prostě již nedokázali představit. Že by se vyloženě jednalo o filmovou pecku se říci zrovna nedá, ale i tak se snímek stal vyhledávanou klasikou. Děj je podán stylově, sem tam divácký úsměv vykouzlí a Spencer s Hillem vytvářejí neodolatelné charisma. Závěrečný pěstní souboj byl údajně ve své době největší od uvedení westernového snímku ´McLintock´ (1963) No, to nechť už posoudí samotní diváci. Buď jak buď, snímek se stal nestárnoucím. I dnes osloví a dokáže přivodit výborný divácký zážitek. ()

AxelWers

Stará dobrá klasika, ktorá vždy spríjemní sobotné popoludnie. Zrejme prvý spoločný film Bud Spencera a Terence Hilla, ktorý sa dá označiť za komédiu. ()

Kremik

Čupr zábava :) Jeden z lepších filmů této dvojice, který snese i přísnější měřítka. Pekelně dobrý scénář, skvělá hudba a závěrečná bitka, která je klenotem filmů s tímhle duem. ()

Torgal

Spencer a Hill vo svojich archetypálnych polohách, ktoré im sedia najlepšie. Tony hlášiek, kopa humoru a samozrejme bitky. Dejový oblúk je predvídateľný a záverečná megabitka už skĺzne do prílišnej repetetívnosti, no väčšinu času mi ihral pod fúzmi spokojný úsmev. Ocenil som, že sa na humornú pílu prehnane netlačí a film funguje na výbornú aj ako čistokrvný western. 8/10 ()

boni

Spencer - Hill, nejoblíbenější herecká dvojice mého dětství, a další jejich skvělý film, kde pro ránu nejdou daleko. Jeden z vrcholů spaghetti westernu a jako vždy závěrečná bitka opravdu stojí za to! ()

Saimon

Ackoli jsem se parkrat od srdce zasmal a Buda i Terence mam rad,tak nemohu hodnotit vice nez tremi hvezdami jelikoz mi uz davno neni 10 a jejich typicky styl hrani mi tady moc nesedi... ()

BDMarty007

Klasika. Skvělý spagetti western a zároveň vynikající Bud Spencer a Terence Hill. Jedna z jejich nejlepších věcí, výborné hlášky a bitky, nic přes míru. Nejúžasnější na tom je, že člověk se směje ještě než to přijde, protože už přesně ví co přijde. A stejně mě to baví! Viz. scénka, kdy mexický vůdce bandy fackuje v řadě stojící domorodce a už se blíží k Budu Spencerovi... ()