Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

nash.

Podprůměrná spencer-hillovka, která má slibný rozjezd, ale nakonec těžce nudí. Chybí jí šmrnc a místy dokonce působí dojmem ochotnického home videa. Humor byl na můj vkus až příliš chtěný a debilní (a to i vzhledem ke standardu oblíbené dvojky), rvačky mi připadaly ještě kašírovanější než v jiných filmech. A ten domorodý náčelnický "synek" byl fakt na facku. Opravdu jeho projev mohl někomu mimo předškolních dětí připadat komický? ()

dopitak

Jsou tam lepší chvíle, a ty horší. Slabší motivy bohužel postupně převládnou (domorodci mluvící naší řečí, trapný čangajšek v základně, přílet bandy atd). Skvělý dabing. ()

korbitch22

super podívaná v podání hill-spencer.jedna z jejich nejulítlejších věcí.vtipná zápletka,pěkne lokace,fajn akce,skvělý humor.prostě stará dobrá škola.snad jen to byl japonský voják a ne korejský hloupoučký tosime. ()

heyda

Jedu si vlakem, všude kolem mlha, tak si říkám, chce to zvednout náladu. A povedlo se! Zapnu noťas a sleduju jeden z těch nejpovedenějších filmů Buda a Terence, navíc s krásnými domorodými děvčaty, od kterých bych taky rád dostal "hubu" :-D Jasných 5 hvězd a obrovský zlepšovák nálady :) ()

sharky

"MARRRMELÁDA ZRRRRAVÍ DÁVÁ! MARRRMELÁDA ZRRRRAVÍ DÁVÁ!" "FUJ, HNUSNÁ MARMELÁDA!" Bud, Terence a mluvící papoušek bojují s nejprve s domorodým kmenem, pak s Japončíkem, který zaspal konec války a nakonec všichni společně proti bandě zlosynů. Aby našli přítele i poklad. Skvělá komedie s výbornými hláškami a exclentním dabingem Jana Schánilce, Svatopluka Skopala a Miroslava Vladyky. ()

Nancy

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů Terence a Buda. Stále valčící japonec nebo máma, které se všichni bojí, to všechno mi připomíná dětství. Na filmu se mi ale stejně vždycky nejvíc líbila ta jachta, na které se plaví. ()

SOLOM.

Tady moc souhlasit s tím, že jde o nadprůměrný film nebudu. Nejde sice o vyloženě špatný kousek, ale znám dost lepších kousků s oblíbenou dvojicí. Přece jenom se tu vyskytuje na můj vkus dost nudných pasáží, málo soubojů až na jednu povedenou bitku a ani výkony Spencera a Hilla nejsou optimální. Jakoby je to místy ani nebavilo, stejně jako mě. Piráti v latexových/kožených hadrách jako by si odskočili z „Modré Ústřice“ a naprosto iritující „vůdce“ domorodců – ten mě sral asi ze všeho nejvíc. Za vůbec nejlepší z celého filmu považuji papouška a závěrečnou bitku. Takže na víc, jak obyčejný průměr to rozhodně nevidím. Bohužel. ()

5150

Nic nového, prostě jen další komedie dvojice Spencer - Hill. Pokud máte tuhle dvojku rádi, klidně si nějakou tu hvědičku k mému hodnocení přidejte, ale já se prostě jen minimálně bavil a daleko více nudil. ()

slatkac

Další komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem kde se opět mlátí, maj super hlášky ale narozdíl od ostatních má pořádný příběh který nenudí. Scéna kde jedou v tanku nemá chybu a toho papouška kterýho nechali na lodi mi bylo trochu líto. 80% ()

Lacike

Jeden z tych po kazdej stranke priemernych filmov dvojky Spencer/Hill. Zapletka by este usla. Po uvodnych peripetiach sa dá nedobrovolne ústredná dvojka dokopy, aby spolu isla hladat na ostrove stary poklad. Lenze epizodky, ktore zazivaju su dost nenapadite a nudne. Najprv su prilis dlho spolu sami na lodi, kde sa dá ťazko vymysliet nieco zaujimave a potom ked sa dostanu na ostrov, tak to mimo par bitiek tiez nicim nezaujme. Zaporaci su tentoraz nevyrazni. Jednu skupinu tvoria mafiani, ktorym Hill dĺži peniaze, takze vlastne idu po nom opravnene a druhu bandu tvoria pirati v gay sado maso kostymoch, ktori zneuzivaju miestnych indianov. Uz k tomu chybala len hudba od Village People a bolo by to dokonale gay. Namiesto nej tu je nevyrazny hlavny motiv, ktory si na druhy den vôbec nepamätam. No a bitky boli pre mna tiez sklamanim. Sice sa dockame dvoch velkych hromadnych bitiek, ale choreograficky su priemerne. Najhorsi je ale timing, kedze velmi casto vidno, ze sa mlati vzduchopazdno a udery dopadaju desiatky centimetrov od superov. No a obcasne zrychlovanie pohybov pôsobi tiez otravne. Humornych situacii je tiez pomenej, takze vysledkom je absolutny priemer. 5/10. ()

Terva

CITÁT - Fazole jsou pryč! Vyškubu ti peří a budeš papoušek plešounek......... Jeden z těch slabších filmů této dvojice. Velmi podivné s minimem akce. ()

Dale

Typický film dvojice S+H - primitívna dejová linka a pár bitiek, ktoré mi prišli zábavné naposledy keď som mal 12 rokov, teraz je to už len trápne, zvlášť keď ich režisér "vylepšil" zrýchlením. Padouši sú tradične na úrovni IQ 50 (vrátane syna kráľovnej domorodcov), takže počas tých 100 minút sa nájdu maximálne 2 scény, kedy som sa pousmial (cola + možno ešte niečo). ()

curunir

,,..A TOMU ŠAMANOVI DAJTE BRÓM, MÁ KOLIKU." __ Takto; mlátenie sa ,,Chudého a Tučného" som mal ako malý rád, hlavne všetok ten rachot a bengál a aj preto som tento film kedysi na Silvestra sklonku 90. rokov uvítal a bavil som sa. Azda preto, keď som si chcel niektorý z filmov tejto dvojice padla  možno zo sentimentálnych dôvodov voľba práve sem. Ostrov nevyznačený na mapách ponúka X rôznych vtipných príležitostí  a scenár ich pre zameranie sa na čo najširšie publikum prevažne využil. Inak povedané, od ľahkej letnej komédie divák ani viacej čakať nemôže. Predsa len som sa viac než na ranách a úderoch najväčšmi smial na homosexuálnej pirátskej bande a ich precitlivelosti.  Nedostatky dvoch záverečných point sú vzhľadom na žáner odpustiteľné, avšak neznamenajú, že by som sa k týmto komédiám znovu vracal. Veď už sú dávno pasé, že? (6468. hodnotenie, 164. komentár k filmu) ()

Pierre

Přemýšlím jestli není lepší se tentokrát vyhnout hodnocení s tímhle kouskem si fakt nevím rady.:-))) Někdy mně vyloženě nebavil a štval a někdy byl skvělý. Jak už zde bylo řečeno škoda že film nezůstal v duchu scének na lodi.:-) Žádný domorodci tam nebyli potřeba a Terence Hill podle mně taky ne v tomhle filmu měl být Bud Spencer sám. Protože scény kde je na své lodi se svým papouškem a fazolkama jsou opravdu skvělé (Marmeláda zdraví dává! Jo a já tě o něj připravím!) Jenomže co opustili loď a objevili domorodci to šlo dolu. Ale ne nebylo to špatné třeba po čase hodnocení o jednu hvězdu zvýším. ()

gogos

Rozhodne dalsi bombasticka komedie. tydle dvojce bych dal snad nobelovku. Japonec hrajici si na valku, masakr. Brutalni sranda, opet pisnicka, kterou sem si pobrukoval celou noc, skoro jako secky pilotni songy z jejich filmu. Tudle dvojku proste zeru... ()