Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

B!shop

Podle hodnoceni to vypada jako slabsi flm dua Spencer - Hill, coz ovsem neni pravda. Ale samozrejme se najdou i lepsi kousky s temahle hercema. Hlavne je problem stopaz, na tak dlouhej film by tu melo bejt vic forku a hlavne vic bitek. Jedna mala, jedna prestrelka a dve velky, tot vse. Samozrejme sou vyborny, ale co si tak pamatuju jiny filmy, rvali se vic. Hillovi a Spencerovi neni opet co vytknout, jak by taky jo, kdyz opet hraji svuj standard a dej hezky svizne odsejpa. Nejlepsi je, kdyz zacne hrat drsna hudba a jdou do akce. Celkove hudba mi prisla hodne nadprumerna. Taky mi film prisel docela originalni a najde se tu i par zvratu, ktery se sice daj cekat, ale to je fuk. Jediny co mi prislo divny bylo, ze ostrov, kterej neni na zadny mape, byl za valky pouzivanej jako zakladna. Lepsi 4*. ()

Gemini

Není nad pořádnou bitku s piráty, a kdo je na bitky expert? Přece duo Hill-Spencer! Navíc tenhle kousek patří mezi jejich originálnější a zábava z něj srší na všechny strany. Banzai!! ()

Tosim

Korejský voják, jenž ještě neví, že válka skončila a ostrov plný domorodců, který terorizuje patrička chuligánů s nenechavými pěstmi... Kdo jim pomůže? Hádejte! :-) Sedm statečných po italsku... ()

Malarkey

Pro mě je tenhle film jasně nejlepším filmem s Budem a Terencem. Příběh zasazen do Tichomoří, kde herci hledají poklad. Jako malý jsem tenhle film fakt žral. Výborné bitky a sympatický scénář. Sice je to občas trochu více dětské, ale já se u filmu bavil a stále bavim. Ti domorodci s japoncem filmu dodávají šmrnc, který film dělá pro mě jedničkou. ()

tron

„Radšej zostanem tu. Z vášho sveta je mi zle.“ Budspencerovko-terencehillovky (dobrý žáner som vymyslel, že?) nikdy nechceli dostávať renomované filmové ceny. Šlo im hlavne a „len“ o dobrú zábavu. Vďaka prepracovanej choreografii akčných scén, skvelej chémii medzi hrdinami (Terence Hill bol síce schopný vyskočiť dva metre do vzduchu a vyšplhať sa na strom, ale Bud Spencer sa zasa o ten strom oprel a vyvrátil ho zo zeme aj s koreňmi) a vďaka šikovným scenárom (Dvojníci) šlo o nadpriemernú zábavu. Mnohé z ich spoločných projektov ešte i dnes udivujú kaskadérskymi výkonmi a rozkošnou ústrednou dvojkou. Tie snímky si udržiavali istý typ úrovne. Tu sa mi však prvý raz zdalo, že tá latka bola podlezená. Jednak nepriatelia našich obľúbených hrdinov sú až príliš nezaujímaví, čo by až tak nevadilo, ale je tu tiež biedny, podpriemerný scenár, ktorý skrátka nie je bohvieako vtipný. Ani exotický ostrov mi neprišiel bohvieako exotický a logiku veci ani riešiť nebudem (nie som odborník, ale dali by sa vôbec desaťročia staré bankovky zameniť v banke za aktuálne?). Hlavne mi ale prekážal primitívny humor, na ktorý u tohto dua nie som zvyknutý. Na jednoduchý áno, ale vždy bol taký... dobrácky. Tuná nie. Raz za rok si vcelku rád pozriem Kameňák alebo Babovřesky, myslite si čo chcete. Ale u dvojky Spencer/Hill na taký typ humoru zvyknutý nie som a už si ani zvykať nemienim. Komediálne scény s domorodcami (a hlavne Anulu) mi nepripadali ako komédia, ale ako čisté zlo a utrpenie (v neposlednom rade poriadne rasistické a xenofóbne, tak ale na to sme u konzervatívnych Talianov zvyknutí). Miestami som sa až trochu hanbil, že to vôbec pozerám. Palec hore za občasné hlášky („Máš v očiach nenávisť.“) a tradične super-chémiu medzi Budom a Terenceom. ()

Shit

No pro mě spíš nuda, píběh je neskutečně trapnej a bud Spencer s Terencem Hillem toho moc neukážou, sice jakmile se dostanou na ostrov, tak to začíná být zábavný a piráti jsou fakt kouzelný a bitky slušný, ale někdy mi to už připadalo spíš jako nějaká ne moc dobrá crazy komedie. Je to škoda, nedělat ze všech ve filmu úplný idioty, tak to mohla být dobrá komedie.. ()

TheDarKnig

hehehe, návrat super dvojky v doslova obřím stylu. Akční polizanice jak má být. Hnusní krvežízníví piráti, nebezpeční domorodci, jeden voják, který zaspal někde v minulosti a poklad. Hra může začít a garantuju vám, že ji možná nedožijete ve zdraví. Smích je vražedná věc a konec tohohle filmu taky 8/10 ()

Hellboy

Tak na tenhle film jsem se poprvé kouknul až dnes... a to byla velká chyba. Bez nostalgie z dětství je to skoro nesledovatelné. Teď se trochu bojím se podívat na Když se rozzlobíme, budeme zlí, abych nezjistil, že je to taky taková v podstatě nevtipná sračka :D 22.01.2019 ()

sud

Do Tichomoří osud zavál Terence Hilla s Budem Spencerem, aby našli poklad a pomohli obyvatelům malého ostrůvku před piráty. Rvačky, hlášky, spoustu srandy...prostě všechno, co od této dvojice můžete čekat. Škoda jen té občasné přílišné infantilnosti. 83%. ()

Xmilden

Dle mého soudu patří spiše k průměrným snímkům oblíbené dvojice TH + BS. První půlhodina nádherně ubíhá. Po ztroskotání na "pustém" ostrově se začíná pomalu dostavovat menší nuda. ()

LiVentura

Nádherná komika v podání obou pánů, velice roztomilý snímek s pěkným motivem gradujícího (ne)přátelství..:-) a krásným hudebním pozadím. ()

lamps

Výborná komedie, která si na nic velkého nebo inteligentního nehraje, ale co je důležité, po celou dobu si udržuje tu nejvyšší úroveň zábavy. Skvělí Hill a Spencer opět excelují v příběhu odehrávajícím se na malém ostrově obydleným svéráznými domorodci a nabízejícím divákovi nespočet nápaditých bitek a skvělých gagů. Pro mě zkrátka ideální film na vyplnění sychravého nedělního odpoledne a všichni ti, kdo ho ocenili méně než třemi hvězdičkami, museli mít při jeho sledování asi zrovna hodně špatný den. ()

Paldini

Právě, že je tohle jeden z nejslabších ne-li vůbec nejslabší a nejhorší film bitkařské dvojice. Ale film je natolik špatný a absurdní, že se člověk tomu pořád alespoň trochu usmívá a v některých chvílích se smíchy řeže, ne při bitkách, ale při skvělých hláškách. Mnohé absurdity už jsou zmíněny v komentářích kolegů, já bych ještě přidal, že film byl evidentně natáčen někde v parku, protože pod stromy opuštěného ostrova lze zahlídnout asfaltové cestičky. ()

Disk

V dětství obrovská kultovka. A ani po letech tohle vůbec nezestárlo. Nejlepší film s Terencem Hillem a Budem Spencerem. Bláznivá dobrodružná podívaná, kde by i takový Indiana Jones byl za totálního břídila. Pecka jako hrom. ()

Campbell

Další z dobrých filmů dvojice Spencer a Hill, proč "jenom" dobrý?? no tentokrát mám už pár připomínek, i když scéna na lodi byla výborná, a neměla chybu, i scény na ostrově byly fajn. Tak bohužel mě tam děsně vadily ti domorodci, hlavně ten válečnej číňan. Ani hudba mě moc nenadchla a při tom májí tyhle filmy výbornou hudbu. Nicméně ústřední dvojice je stále neustále vtipná a když přijde na "fackovačky" tak se neubráníte smíchu. Dávám 4* ale nutno podotknout že slabší 4*. Škoda že film nezůstal v duchu scén na lodi. ()