Reklama

Reklama

Kto nájde priateľa, nájde poklad

  • Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (174)

tron 

všetky recenzie používateľa

„Radšej zostanem tu. Z vášho sveta je mi zle.“ Budspencerovko-terencehillovky (dobrý žáner som vymyslel, že?) nikdy nechceli dostávať renomované filmové ceny. Šlo im hlavne a „len“ o dobrú zábavu. Vďaka prepracovanej choreografii akčných scén, skvelej chémii medzi hrdinami (Terence Hill bol síce schopný vyskočiť dva metre do vzduchu a vyšplhať sa na strom, ale Bud Spencer sa zasa o ten strom oprel a vyvrátil ho zo zeme aj s koreňmi) a vďaka šikovným scenárom (Dvojníci) šlo o nadpriemernú zábavu. Mnohé z ich spoločných projektov ešte i dnes udivujú kaskadérskymi výkonmi a rozkošnou ústrednou dvojkou. Tie snímky si udržiavali istý typ úrovne. Tu sa mi však prvý raz zdalo, že tá latka bola podlezená. Jednak nepriatelia našich obľúbených hrdinov sú až príliš nezaujímaví, čo by až tak nevadilo, ale je tu tiež biedny, podpriemerný scenár, ktorý skrátka nie je bohvieako vtipný. Ani exotický ostrov mi neprišiel bohvieako exotický a logiku veci ani riešiť nebudem (nie som odborník, ale dali by sa vôbec desaťročia staré bankovky zameniť v banke za aktuálne?). Hlavne mi ale prekážal primitívny humor, na ktorý u tohto dua nie som zvyknutý. Na jednoduchý áno, ale vždy bol taký... dobrácky. Tuná nie. Raz za rok si vcelku rád pozriem Kameňák alebo Babovřesky, myslite si čo chcete. Ale u dvojky Spencer/Hill na taký typ humoru zvyknutý nie som a už si ani zvykať nemienim. Komediálne scény s domorodcami (a hlavne Anulu) mi nepripadali ako komédia, ale ako čisté zlo a utrpenie (v neposlednom rade poriadne rasistické a xenofóbne, tak ale na to sme u konzervatívnych Talianov zvyknutí). Miestami som sa až trochu hanbil, že to vôbec pozerám. Palec hore za občasné hlášky („Máš v očiach nenávisť.“) a tradične super-chémiu medzi Budom a Terenceom. ()

Malarkey 

všetky recenzie používateľa

Pro mě je tenhle film jasně nejlepším filmem s Budem a Terencem. Příběh zasazen do Tichomoří, kde herci hledají poklad. Jako malý jsem tenhle film fakt žral. Výborné bitky a sympatický scénář. Sice je to občas trochu více dětské, ale já se u filmu bavil a stále bavim. Ti domorodci s japoncem filmu dodávají šmrnc, který film dělá pro mě jedničkou. ()

Reklama

B!shop 

všetky recenzie používateľa

Podle hodnoceni to vypada jako slabsi flm dua Spencer - Hill, coz ovsem neni pravda. Ale samozrejme se najdou i lepsi kousky s temahle hercema. Hlavne je problem stopaz, na tak dlouhej film by tu melo bejt vic forku a hlavne vic bitek. Jedna mala, jedna prestrelka a dve velky, tot vse. Samozrejme sou vyborny, ale co si tak pamatuju jiny filmy, rvali se vic. Hillovi a Spencerovi neni opet co vytknout, jak by taky jo, kdyz opet hraji svuj standard a dej hezky svizne odsejpa. Nejlepsi je, kdyz zacne hrat drsna hudba a jdou do akce. Celkove hudba mi prisla hodne nadprumerna. Taky mi film prisel docela originalni a najde se tu i par zvratu, ktery se sice daj cekat, ale to je fuk. Jediny co mi prislo divny bylo, ze ostrov, kterej neni na zadny mape, byl za valky pouzivanej jako zakladna. Lepsi 4*. ()

Shit 

všetky recenzie používateľa

No pro mě spíš nuda, píběh je neskutečně trapnej a bud Spencer s Terencem Hillem toho moc neukážou, sice jakmile se dostanou na ostrov, tak to začíná být zábavný a piráti jsou fakt kouzelný a bitky slušný, ale někdy mi to už připadalo spíš jako nějaká ne moc dobrá crazy komedie. Je to škoda, nedělat ze všech ve filmu úplný idioty, tak to mohla být dobrá komedie.. ()

TheDarKnig 

všetky recenzie používateľa

hehehe, návrat super dvojky v doslova obřím stylu. Akční polizanice jak má být. Hnusní krvežízníví piráti, nebezpeční domorodci, jeden voják, který zaspal někde v minulosti a poklad. Hra může začít a garantuju vám, že ji možná nedožijete ve zdraví. Smích je vražedná věc a konec tohohle filmu taky 8/10 ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (11)

  • Na konci filmu děkuje štáb obyvatelům ostrova a slibují, že nikdy neprozradí název tohoto tajného ráje. Ve skutečnosti se film natáčel na ostrově Key Biscayne, nedaleko Floridy. (NiaWolf)
  • Japonský tank, který byl ve filmu použit, byl postaven pouze pro film. Není to model ani replika skutečného tanku. (NiaWolf)
  • Filmový ostrov je nazýván Pongo Pongo, Chow Key nebo Corbucci's Island. Všechno to jsou smyšlené názvy. (NiaWolf)

Reklama

Reklama