Joe Trinity (Terence Hill) a jeho brat Bambino (Bud Spencer) dlho bojovali na strane zákona, ale jedného dňa pohár ich trpezlivosti pretiekol, a tak sa rozhodli, že život desperátov bude jednoduchší a výnosnejší. A tak sa snažia zapadnúť vo svete zlodejov koní a kriminálnikov. Navzdory zlým úmyslom a ich neuveriteľnej nešikovnosti však pomáhajú každému, koho stretnú a ocitol sa v ťažkostiach. Podarenej bratskej dvojici sa darí s pomocou rôznych chvatov, hmatov, úderov a kopov ničiť všetkých nepriateľov... (TV JOJ)

lamps

Na podobné řemeslné úrovni jako díl předchozí, se stejnými sympaťáky v hlavních rolích a totožným (jak jinak) stylem humoru. Jenže zpestření v podobě některých scén, ať už legendární fackovačka u baru, karetní partie nebo návštěva nóbl restaurace, je tak pikantní, že navzdory slabším chvilkám nelze než chválit. Na odreagování a zasmání ideální záležitost... ()

Snorlax

Oliver Onion se tentokrát moc nepředvedli. A Barboni má za sebou také lepší kousky. Za zmínku stojí návštěva restaurace a závěrečná bitva v mnišských hávech. ()

Legas

Film trpí vůči své stopáži nedostatkem děje, což se projeví hlavně ke konci, kde se odehrává snad jediná fackovačka filmu, která je choreograficky celkem mdlá a humoru prostá. Ovšem první (nad)polovina filmu je plná vynikající humoru. Scénka v luxusní restauraci je přímo ukázkovým příkladem. ()

nash.

Pistole, fazole, Spencer a Hill. Klasika, která stále neztratila tempo ani vtip, nemá jediné hluché místo a navíc získala ten příjemný, téměř sentimentálně laděný nostalgický nádech vzpomínek na dětství. Scéna s hodinami stejně jako Bambinova zpověď nebo pokerová scéna ani po letech neztratily vtip, závěrečná mela v klášteře švih a dvojice Hill-Spencer dokonale sladěnou souhru. Dokonalá oddechovka, ve všech ohledech lepší než první díl, Pravá a levá ruka ďábla. ()

PetrPan

"A proč jsi nenapsal? Protože neumím psát a vy neumíte číst."  Druhý díl  u nás velmi populární Pravé a levé ruky ďábla vlastně prakticky v ničem nezaostává za tím prvním.   Barboni tu společně se Spencerem a Hillem dali novou  omáčku na italské špagety v podobě  nadsázky a humoru a zase jim to klaplo.  U mě lautr stejná zábava pochopitelně i s velkou dávkou nostalgie a nemám důvod měnit hodnocení. ()

heyda

Koukám teď na všechny film s touto geniální dvojicí a tenhle má parametry 5-hvězdičkového filmu. A to i díky důrazu na situační humor a poměrně málo bitek. Čím bude Bud Spencer tlustší, tím těch bitek bude víc :-D ()

Šandík

Za mě, o fous lepší než Pravá a levá ruka ďábla. Některá místa sice poněkud slabší, jiná ovšem výtečná. Samozřejmě nesmíme tenhle film chápat a hodnotit jako western, neboť je to čirá komedie se vším všudy. Například skvělý vtípek s fazolemi na začátku, scéna s hodinami, s uvízlým vozem, přepadení na zkoušku atp atd... Celkový dojem: 70% ()

honajz

Jeden z mála filmů BS+TH, na který se rád podívám vždy znovu. Úvodní scéna s vařením fazolí na pánvi je dokonalá. Scény na misionářské stanici se také nedají hned tak zapomenout. Jen to mezitím mi přijde poněkud suché. ()

SOLOM.

Tady půjdu trochu proti proudu. Tohle volné pokračování se mi zas až tolik nelíbilo, jako Pravá a levá ruka ďábla. Bohužel byla citelně znát absence většího počtu humorných scén (tvůrci své esa vytáhli z rukávu již na samotném začátku) a konec filmu byl v mých očích již utopie. Přece jenom ti mniši neměli takové kouzlo, jako minule farmáři a navíc se mi tu nelíbili ani záporné postavy. Jedno se však musí nechat – Terence Hill měl vážně velké štěstí – skoro v každém filmu se na něj lepí samé „dvounohé kočky“, které by vskutku stály za hřích. Bud tu navíc tentokrát tahal za kratší konec, což mě mrzelo asi nejvíc. Takže ve finále jde sice o „lehce nadprůměrný“ kousek, ale víc jak 60% tomu prostě nedám. ()

špaček421

Druhý díl je o něco slabší, než první, oproti předchozímu filmu ubyl děj, záporné postavy se mění ve fackovací panáky. Ale zábava je to skvělá. ()

Lacike

Pokracovanie filmu Pravá a ľavá ruka diabla ma bavilo ovela menej. Zapletka je menej zaujimava. Väcsinou sa sklada len z epizodiek, ktore su pospajane dost nezazivne. A aj tie epizodky nie su dvakrat zabavne. Oproti jednotke film postrada tu skvelu pohodovu atmosferu a aj hudba je ovela horsia. Uvodna pesnicka je doslova hnusna. Bitiek tu znova nie je vela a ked uz na ne dôjde, tak su iba priemerne. Tuctove fackovacky, ktore nenadchnu ani choreografiou ani humorom. Vysledkom je priemerny film, ktory sa oplati vidiet jedine ak mate radi tuto sympaticku dvojku, ktora to svojou charizmou cely cas drzi aspon na hrane pozeratelneho priemeru. 5/10. ()

Tommassi3

"Děkujeme, pane kapitáne !! Kéž by byl každý takhle štědrý !!" - "Jo, a z toho dítěte by byl alkoholik !!" ;) Výtečný sequel výtečného spaghetti westernu Pravá a levá ruka ďábla subžánrového klasika Enza Barboniho, jemuž se nedá upřít velmi vtipná a zajímavá zápletka, když se Bud Spencer s Terencem Hillem vydává za tajné agenty, ani že tvůrcům opravdu není doslova vůbec nic svaté.. Nemůžu se však zbavit dojmu, že Malý unavený Joe působí poněkud, jakkoli symbolicky, utahaně a zejména by mu slušela lepší hudba, protože tohle se bratrům De Angelisovým vůbec nepovedlo.. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)