Nadmieru čulý a podnikavý Vašek (Tomáš Holý) žije iba so svojou mamou – baletkou Annou (Jana Preissová), ktorej povolanie ju núti nechávať Vaška večer doma samého. Vašek veľmi túži žiť v normálnej rodine. Chýba mu najmä otec a mame to dáva jasne najavo slovami, že všetci chlapci majú otca, iba on nemá ani psa! Keďže je presvedčený, že jeho ozajstný otec zahynul ako horolezec počas horolezeckej výpravy, snaží sa nájsť mame nejakého nového manžela a  sebe otca. Na prázdninovej lyžovačke v Krkonošiach narazí na sympatického Ľuboša (František Němec), ktorého si veľmi obľúbi. Netuší pritom, že je to mamin dávny priateľ z mladosti a že práve on je jeho skutočný, ale zatajovaný otec... Mimoriadne úspešná rodinná komédia Marie Poledňákovej stojí aj za zhliadnutie aj po niekoľkýkrát nielen vďaka zaujímavej zápletke a vtipným dialógom, ale predovšetkým za skvelé herecké výkony hlavných protagonistov. (TV Markíza)

Tucinka

nadčasová rodinná komedie po česku, Tomáš Holý je nepřekonatelný človíček v této roli. škoda, že i dnes se netočí takové super filmy na pohodu pro celou rodinu ()

Amina_

Tohle je snad první český film, který se mi opravdu líbil. Úžasný hlavní hrdina, který hledá ženicha pro maminku a skvělý herecký výkon hlavní hrdinky. Těším se na druhý díl ! ()

Thalin

Já tenhle díl prostě nikdy moc nemusela. Hlavní představitel Vaška za to nemůže, ale to dítě je prostě tak otravný! Jeho chování k mámě, neustálé výčitky, neposlušnost. Vztah jeho matky s nesympatickým učitelem baletu je taky na pěst. Pak se to sice s příchodem postavy Luboše zlepší, ale nic to nemění na tom, že na mě to dítě celou dobu působí jako fracek. ()

JB001

Viděno X krát a ještě nikdy nehodnoceno. Musím to teď napravit. Těžká nostalgie za plný počet. Viděno krátce po Lásce nebeské a přišlo mi, že Keira Knightley se dost podobá Janě Preissové nebo obráceně? ()

Martyjoker

Musím pouze zopakovat slova svých předhodnotitelů, ale o tomto snímku se opravdu nedá říct nic jiného, než že je to klasika. Časem prověřený a stále milý příběh, který se nikdy neokouká. Film, který můžete sledovat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Nezbývá než dodat: zasloužených 5 hvězdiček. ()

effulka_kebulka

Svět je malý a náhoda je blbec. Pěkná studie osudů jedné neúplné rodiny a také to, jak může jedna malá lež ovlivnit člověka na celý život. Malý Tomáš Holý je neuvěřitelně přirozený, krásná maminka Jana Preissová a statný horolezec František Němec. Dokonce i Vlastimil Harapes si vystřihnul pěknou roličku milence. Sice Polepšovna je podle mého lepší, ale i tak 5 hvězdiček to jistí ()

beedol

Rodinná klasika, která mě snad ještě nikdy nezklamala, viz i pokračování. Ideální pro toho, kdo si rád zavzpomíná na dětská léta! :) ()

LEOM

Tenhle film spolu s ještě lepší dvojkou je to nejlepší co paní Poledňáková vytvořila, samozřejmě velkým dílem k tomu přispívá Tomáš Holý s Františkem Němcem ()

Tribuiani

Výborná komedie, kterou jsem dokoukal úpně celou. Roztomiloučký Vašek se v tomto filmu "představí" jako nejlepší dětský herec Československa, čímž vůbec nechci snižovat úroveň ostatních herců. Scénář vypadá jako scénář pro komedii, výborně. 100% ()

Skalda1981

Už jen kvůli Tomáši Holému,kterého mám trašně rád jako herce jsem tomuto filmu dal 5 hvězdiček a kdyby byla možnost tak jich dostane za tento super film ještě více. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)