Konec 19. století. Osudy fanatického náboženského vůdce, šerifa a bývalé prostitutky se začínají proplétat do krvavého trojúhelníku na drsných pláních Nového Mexika. (Jocker94)

Cervenak

Čakal som nejaké artové mudrovanie, namiesto toho som dostal ostrý, svižný western s poriadne veľkou kopou mŕtvol. Scenáristicky to nie je úplne dotiahnuté a January je pomerne bezvýrazná, ale všetko prebije herecký súboj psychopatického kazateľa Isaacsa a mierne vyšinutého šerifa Harrisa, ktorý je celú dobu radosť sledovať. ()

verbal

Fanatická kudlanka, artritický šerif a mstivá štětka v podivném duchhovním westernu, který je sice dějově plochý jako hrudník dvacetileté gymnastky, avšak v rámci žánru poměrně drsný a vcelku odsejpá. Takže pokud nepohrdáte tisíckrát viděným a za pár šupů natočeným klišé, je to rozhodně lepší než drátem do oka, překoná to snad i kopanec do koulí a dokonce bych se nebál říct, že je to i kapku zábavnější, než si po večerech dělat žiletkou zářezy do předloktí. ()

Fr

,,ŽENA, KTERÁ ODPOVÍDÁ POPISU, ZANECHÁVÁ DNESKA TĚLA PO CELÉM MĚSTĚ…“ /// Divoká země, ve které Bůh dobře nechrání slabé... Scénář není žádný nóvum, ale zajímavej je padouch, stejně tak podivínskej šerif Harris a úplně nejvíc je třeba si přiznat, že mám rád, když sympatická paní mává v ruce zbraní, páč už ji nebaví nechat se sebou vyjebávat. A sračky na to, že netancuje tak lehce jako Uma Thurman. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád filmy, kterým vévoděj magoři. 2.) Jsem spíš na ty mstivější holky. 3.) Thx za titule ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Velmi sterilný a průměrný Western Revenge,který se dá zhlédnout bez újmy na zdraví,ale nenabídne nic nového pod sluncem. Za zmínku stojí jen skvělý Ed Harris a slušnéj fanatickéj záporák,který film z podprůměru táhne na průměr. 55% ()

emma53

Tak takový western jsem ještě neviděla. Ještě teď přemýšlím jestli tam byl někdo normální...……...rozhodně nečekejte klasiku. ()

gogo76

Tešil som sa na E. Harrisa i na stelesnené "dobro" v postave kňaza. To všetko som dostal , navyše krásnu J. Jones, ktorá ide nekompromisne za pomstou. K štvrtej hviezde chýbal hutnejší príbeh, ale celkovo ide o netradičný western, ktorý si slabý scenár kompenzuje dobrou kamerou a exteriérmi. Je trochu iný a v tom je jeho kúzlo. Kiež by účinkovalo viac. 60%. ()

Davies182

Velmi dynamický western s prvky černého humoru, plný vzájemně se (nebezpečně) špičkujících postav. Velká paráda, něco jako drsnější Funny Games USA z Divokého západu. ()

LiVentura

Jeden z nejlepších nejnovějších westernů. Propracovaný, promyšlený. O zmetkovi, který svůj majetek hromadí pod "božím chrámem" v zemi zvané "Holy Land" a jeho trestu za krutost a bezcitnost... ()

nash.

Zábavná jednohubka, která mou sbírku revenge-story rozšířila o další vydařený kousek. Klasická jednoduchá osnova, do které jsou dosazeny výrazné a originální postavy, nabízí zábavnou a současně hodně drsnou podívanou kde dlouhý rozjezd vyvažuje dynamická kamera a slušne odsýpající tempo. Isaacs si padoucha střihl s naprostým přehledem, Ed Harris je dokonalý a myslím, že bych tuhle postavu chtěl vidět v dalším filmu, kde by byl hlavní postavou. A Junuary Jones? Jako nekompromisní zrzka s kvérem a přesnou muškou nemá chybu. Jistě, má to své mouchy, ale ty k Divokému západu patří, tak proč si jich všímat. ()

JASON_X

Divoký Západ ze Sweetwateru mi trochu připomněl Divoký Západ z hustoatmosférické minisérie Streets of Laredo, tedy Divoký Západ zabydlený pološílenými psychopaty, podlými násilníky a podobnými degeneráty. Dějová struktura filmu není příliš komplikovaná, v kostce vypráví variaci na stokrát omletý příběh o bezpráví, zločinu a následné pomstě. Ale díky hercům a dobře vybudované atmosféře se jedná o nadprůměrně záživný, i když na americké poměry spíš komorní a minimalistický western. ()

Morholt

Náboženský fanatik, pološílený šerif a strašně nasraná šlapka. Svým způsobem se jedná o klasické westernové klišé s pomstou coby ústředním motivem, ale právě to, jak jsou napsané postavy a hlavně jak jsou zahrané, dělá ze Sweetwater celkem nevšední žánrový film. Od Appaloosy nejlepší western za poslední roky, pokud nepočítám minisérii s Costnerem. 85% ()

MartinezZ

Tak co, šerife? Jak jste spokojenej se svou novou prací? ~ Teda, nevím jak von, ale já byl s timhle jednoduchym a upřimnym westernem celkem spokojenej. Žádný takový to votáčení příběhem, kdy se každou chvilku děje něco jinýho a všechno je tak moc složitý, kdepák. Tady to vojcepá a vod začátku je každýmu jasný, jak slovo boží, za koho kdo kope. Fanatická boží vovce se svejma přicmrdávačema, zhrzená a zneuctěná (pěkná, to jo) vdova, hledající a konající spravedlnost, a frajerskej guvernérskej velvyslanec, co si vezme šerifskej flek, podivínskej (a výbornej) Ed Harris, co pátrá po někom, kdo tudy měl projet. A taky po nějaký fakt pěkný ženušce, co za sebou nechává po městě pěknou řádku ztuhlýho masa. A tady to, to vám teda řeknu, vocejpá, a vo 95% nebo 97% kus olova tu fakt nejni nouze. Nesrat se s nima, fanatickejma panbíčkářema. ()

bourec

V některejch pasážích je to zábavný,docela drsný,a kouká se na to fakt dobře,podobně jako na všechny filmy o pomstě.Ale asi aby to zas nebylo až tak podobný ostatním filmům,je tady spousta zvláštních,nebo ukecanejch scén,a pak to ztrácí tempo.60%. ()

sir-dave

Moc za srdce mě tenhle western nechytl. Film o mstě a spravedlnosti s jedním šerifem, banditou a ženskou zasazený do westernového prostředí. Nuda nuda nuda.. ()

dr.fish

Tenhle film sice nevstoupí do dějin westernu, ale taky to není úplně bezduchá a tupá kravina. Možná, že kdyby se tvůrci tak zoufale nesnažili přijít s něčím novým, mohlo by to být i lepší. Jenže ta snaha o netradiční přístup, postavy i děj, filmu spíš ublížila. Nicméně Ed Harris je vtipnou postavičkou a January Jones zvolna odkvétající sexbombou, a to na slušnou kovbojku pořád ještě vystačí. 65% ()

Killda

Slušný western. Je škoda že tvůrci rozjíždí zápletku až tak pozdě, rozhodně tahle látka měla větší potenciál. Ale až budete mít znuděné odpoledne jako já, zkouknutí tohoto snímku vám neublíží. Ed Harris hraje opet výborně a January Jones je na western girl až příliš sexy... stačilo by trošku okořenit nápady a kvalitní westernovka by byla na světě. ()

KoRner

Čudujem sa, že ten farár tam vydržal tak dlho, keď už aj tak každému liezol na nervy a musel prísť až Harris, aby sa sily vyrovnali. Inak vcelku slušný film s dobrými postavami a dobrým finále. ()