Bez jakéhokoli varování zmizí po celém světě jen tak miliony lidí. Zbudou po nich pouze šaty a osobní věci... a pocit hrůzy. Není nikdo, kdo by komukoli mohl poskytnout nějaké informace.
Pilot Ray Steele se pokouší přistát s poškozeným letadlem plným hysterických lidí, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá, než doufat, že bude moci alespoň jednou v životě ještě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Cloe Steele se pro změnu vydává nalézt svou matku a bratra ve světě, kde zavládlo zoufalství a chaos. A Bruck Williams bojuje s pochopením nepochopitelné zničující události. Toto je příběh těch, kteří zůstali. (Zuzik.Bubu)

Pump

Tak Cage na samém dně. Nechápu co se to s ním stalo... Co dělá v tomhle video filmu? To vážně vydělal málo, že tohle musí brát? Ach jo ... režie kaskadér, ne on je to opravdu kaskadér a ne režisér ...nehodnotitelné... ()

VanTom

Až do nějaké 70. minuty mi toto mysteriózní (resp. religiózní) katastrofické drámo - námětově levoboček vynikajících seriálových Pozůstalých - nepřišlo úplně zlé, tedy až na nesmyslné pobíhání po městě po okamžitém(!) vypuknutí "apokalyptického" rabování a nepokojů. Ovšem po domáknutí se příčiny (spoiler: Způsobil to Bůh!) zamířilo totálně do kytek, postavy se kály, modlily se spolu a (nejen trikově) srandovní finální přistání dopravního letadla na rozestavěné silnici tomu nasadilo korunu. Ale nijak zvlášť jsem se nenudil, to se musí nechat. ()

sahe odpad!

Nicolas Cage býval herec, který si vybíral dobré scénáře, ale tento film je opravdu odpad. To si řeknete "proč?" Proč to natočili? To je natočeno podle nějakého náboženského fanatika? ()

haluska11

Náboženská apokalypsa! Bůh spasil jen děti a nevinné, ostatním zůstávají jen oči pro pláč... anebo Nicolas Cage. Modlete se jak chcete, tenhle film z povrchu země bohužel nezmizí. Podivné rodinné vztahy a děsivé církevní smýšlení okořeňují bizarní dialogy, nad kterými občas stojí rozum. Většina děje probíhá v letadle, takže je to taková komorní křesťanská telenovelka. Jinak celkem nuda: 2 otčenáše z 10. ()

BloodMax

Čekal jsem od filmu více, je to pro mě zklamání. Bohužel ani Nicolas Cage již není co býval. Nápad to není špatný, ale dalo se z toho vymáčknout mnohem více, v tomto podání lituji času, který jsem filmu obětoval :-( Ne, nikdy více, děkuji.... ()

Sheffield odpad!

Když jsem se rozmýšlel, jaký film si dát na jubilejní 500. hodnocení, jako první mi na mysl přišel právě Nicolas Cage, jehož kariéra za posledních 10 let zažila brutální downhill. Ale herecky si drží svůj standard. Tedy držel, než ho nějaký idiot v roce 2005 poznamenal. Od tý doby totiž bere nabídku na úplně každej junk, kterej mu přistane ve schránce. Mám dokonce pocit, že kdybych se mu do té schránky normálně vykadil, začal by roztáčet film s názvem Shit: The Movie - The Origins of 2 Girls 1 Cup. A co se týče tohoto filmu? S takovým scénářem nemohlo vzniknout nic jiného, než exkrement biblických rozměrů. ()

sedm.1

Ale no tak, já si myslím, že jsou tady v případě tohoto snímku všichni až nějak moc zbytečně přísní a kritičtí. Samozřejmě tu nebudu ani já kohokoliv přesvědčovat, že Left Behind je kdo ví jak kvalitní film, ale určitě bych ho ani až tak hystericky nezavrhoval, jako ostatní. Celková myšlenka, podstata a pointa filmu je sice fakt úlet, natož pak pro mě, jako absolutního, až fanatického ateistu, ale když pominu tento fakt, já se rozhodně nenudil. Scénář je tedy otřesný, ten chtěl z poloviny úplně proškrtat a z druhé poloviny pak komplet přepsat, neboť výsledek není ani na úrovni té nejprimitivnější televizní produkce, ale až na pomalejší rozjezd má film jinak docela spád, dokonce se zde vyskytne i pár napínavějších fungujících scén a ani herecké výkony nejsou nějak otřesné. Navíc pak atmosféra dané situace mě docela oslovila a i po efektní stránce to vypadá pořád lépe, než třeba takový Asylum. Otázkou jen tak na okraj pak samozřejmě zůstává, co tu dělá Nici Cage, jehož kariéru fakt asi nespasí už ani bůh, nicméně svou přítomností film určitě oživuje, ale jinak je asi fakt už v hajzlu. Zkrátka ano, je to náboženská agitka jako prase, je to tupost, splácanost, nesmyslnost, ale na druhou stranu to až tak nenudí a chvílemi to i poměrně funguje. A pro všechny věřící mám vzkaz! Děláte dobře, nešukejte, nechlastejte, nekraďte a nelžete, až totiž chcípnete jako chudí, poctiví panicové, tak si to v nebi pak určitě vynahradíte, volové 8D!!! ()

Pavlík

24. 03. 2015 (83.); je sice pravda, že pan Cage stárnutím si vybírá slabší snímky, ale tento zase tak špatný nebyl (náboženskou propagandu v tom moc nevidím) ()

Lukoboss odpad!

Náhodou jsem na to narazil v TV a začal se dívat cca od půlky filmu. A musím vlastně říct, že jsem byl velice rád, že jsem to neviděl celý. Tady není dobře vůbec nic! Scénář je totálně o ničem, jediný, co se tam vlastně dozvíme, je, že mizí náhodně lidi po celým světě. Hm, dobrý a dál? Za celou dobu se tam nestane vůbec nic, dokonce ani v závěru nedostaneme odpověď takřka na nic, až si říkám, jak je možný, že scénář psali dva lidi - na co tam museli být dva?! Ani to technický zpracování není kdo ví jaký, fakt je to hrůza. N. Cage nám zase ukázal, že vezme cokoliv. ()

Han22

Čekal jsem strašlivý průšvih a katolickou agitku, ale kupodivu to nebylo zas tak strašné. Left Behind je s nadsázkou o světě po konci Avengers: Infinity War, kde Thanos lusknul a půlka lidstva zmizela. To znamená chaos, emoce, rabování a také padající letadla. V jednom z nich letí Nicolas Cage a zoufale se snaží vrátit za svou dcerou, které lhal. Je to ubulená limonáda, s výpravou, vizuálem a hereckými výkony na úrovni všech těch Turbulencí a podobných přes kopírák tvořených katastrofáků 90. let, které plnily regály videopůjčoven, ale jako 90s retro to celkem funguje včetně dramatického přistání. A katolická agitka? Inu za "lusknutím" tady stojí Bůh, který je tu vykreslen víceméně jako zmrd - veme si věřcí bez ohledu na to co jsou zač, zatímco spravedlivé a pocitvé lidi co nevěří, či lidi jiné víry (muslim co věří že Bůh je jen jeden) nechá za sebou v chaosu. Tak trochu Chuck ze Supernatural. Žádný zázrak, ale žádný odpad. PS: Leu Thompson jsem v ničem neviděl od osmdesátek, takže i obszaení je retro. ()

666Carnage odpad!

Dámy a pánové máme tu nejhorší film světa s božskym Nicolasem Cagem. Je spousta debilních věcí a spousta blbejch keců teda oni tomu řikaj dialogy. Absolutně žádné rozumné vysvětlení neexistuje proč tenhle film vznikl a ani proč jsem se na něj díval. Pokud si někdo chce propláchnout mozek a ztratit několik mozkových buněk a slintat do polštáře, tak jen do toho pusťte si to. Cage by měli zavít za to, že se zněj stal takovej idiot a točí tyhle průsery. Totální ODPAD! ()

Aslan

Nie veľmi dobre spracovaná téma vytrhnutia. Nikdy som nepochopil prečo americky protestanti venujú toľko prostriedkov a energie na spracovanie témy, ktorá je v Biblii rozpísaná tak na desiatich veršoch. Predsa v tej hrubej knihe sú dôležitejšie správy, ktoré treba svetu znova a znova predstavovať. Ale pre mojich bratov v(Ne) Kristu je to stále lepšie ako nič. Som veľmi rád že sa toľkým bratom v nekresťanskej viere, tento film nepáči. Je pravda, že posolstvo viery, malo byť komunikované v čo najprijateľnejšom šate. Nicolas Gage mohol byť zárukou kvalitnejšieho filmu, čo ale nebol. Na tomto filme sa pokazilo asi všetko čo sa dalo. Je veľmi jednoduchý až povrchný v každom smere filmového umenia. Pre záujemcov o túto tematiku odporúčam skôr staršie filmy s týmto názvom, alebo novinku http://www.csfd.cz/film/348276-den-po-konci-sveta/. Celkom ma chytilo temno - reálne pozadie filmu. ()

Ashar

Líbil s mi ten nápad, kdy zmizely děti a všichni věřící lidé. Jen mi nesedělo že zmizeli těla, a ne jenom duše lidí. Co by si s hmotnými těly lidé v tom nebi počali? ()

Adramelech odpad!

Motiv náhlého zmizení většiny lidstva je dobrým hororovým námětem. Už jenom z představy, že by najednou zmizel náš zubař, kadeřnice, řezník, pekař, dodavatel kokainu aj. člověka docela mrazí. Takže nic proti tématu, byť v kinematografii nikterak novému. Hodně ovšem záleží na tom, jak se toto téma zpracuje. Tady se to moc nepovedlo. Osobně mi vadily ty náboženské řeči. Kdybych mohl mluvit do scénáře, zamontoval bych tam vtípek: Zatímco lidé zmizeli a zůstaly po nich šaty, u blonďaté letušky by tomu bylo naopak – zmizely by jí šaty a ona by zůstala. I v případě zázraků totiž může dojít ke statisticky zanedbatelné chybě. A když už v tom filmu musela být přítomná teologie, tak by se mohlo řešit, zda se jedná o miraculum supra naturam, contra naturam, praeter naturam nebo intra naturam. Představuji si, jak ta nahá bloncka sedí, kouří cigáro a přitom řetězí sylogismy v duchu nejlepších scholastických tradic, hodné Tomáše Akvinského. Proč se neoblékla, když v letadle byl k dispozici dostatek šatstva, k němuž se nikdo nehlásil, takže by při troše hledání určitě našla podprsenku, do níž by se vešla, ba i halenku, která by ji neškrtila přes prsa? Odpovídám, že byla v šoku, protože být svědkem zázraku nebo dokonce jeho obětí, člověkem zatraceně otřese. Také by bylo neškodilo vymyslet tomu filmu nějaký konec. ()

Matli

Na odpad to není, ale v podstatě je to blbost ve všech směrech. Cage se sice snaží, ale sám to fakt nezachrání. Prostě na zemi zmizí miliony lidí, všichni jsou hrozně vykulený a všichni najdnou vědí co se stalo a tím to hasne. 17% ()