Rayford je pilotem aerolinií. Vztah s jeho manželkou se stává trpkým a tak přemýšlí, zda začít flirtovat s atraktivní letuškou, Hattie. Uprostřed letu do Londýna však tajemně zmizí několik pasažérů a chaos roste, když mizí posádky dalších dopravních prostředků na zemi i ve vzduchu. Mezitím, Buck Williams, televizní moderátor, uvažuje o náhlých zmizeních, zatímco pracuje na článku o Dr. Chaim Rosenzweigovi, izraelském vědci, jehož vynález umožní kultivovat jakoukoli půdu na zemi. Nicméně, Buck má pochybnosti, protože zjistí, že Dr. Rosenzweig uzavřel dohodu se dvěma multimilionáři, kteří se snaží využít vynález k podpoře jejich vlastního plánu mezinárodní nadvlády. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

Ano, jedná se o televizní béčko, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu četla (a dokonce hltala), musím hodnotit výš než většina čsfďáků. Mám ráda, když se filmy drží předloh, a "Ponecháni napospas" se "Ponechaným napospas" podobají minimálně z devadesáti procent; příběhem, konkrétními scénami i dialogy. Problém nemám ani s výběrem herců, od Raye po Carpathiu. Jsem zvědavá, jestli si takhle... dobře?... povede i druhý (respektive třetí) díl této, překvapivě návykové, biblicko-apokalyptistické agitky. ()

Wacoslav1

O něco vydařenější než nová verze z Cagem. Výhodou tohohle filmu je, že byl první a tudíž ještě má čím překvapit. Co se týče mě osobně tak navíc knížky nečtu, takže v tomhle mám asi u podobých filmů výhodu. No a pozitivní ještě je, že i když časem film přeci jenom sklouzne k lehký náboženský agitce, tak minimálně první půlka ještě funguje dost slušně jako apokalyptický a mysteriózní film z celkem solidní atmosféru, takže pořád to není žádnej extra zázrak, ale viděl jsem mnohem větší náboženský vymejvárny než je tohle.50% ()

KrestanFilms

Tento film je asi jeden z prvních křesťanských, které jsme měli ještě na VHS. Jeden místní podnikatel to tehdy celé sám jednohlasně nadaboval a mě to v hlavě zní dodnes. Každopádně film jako takový se celkem zdařile (přesto jen dle fantazie) snaží přiblížit, jak to tady asi bude vypadat, až si Ježíš příjde pro své věrné. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Rozumchin

Jak již bylo řečeno, film se drží knižní předlohy a to i ze všemi jejími pozitivy a nedostatky. Silným prvkem je netradiční námět a věrohodná postkatastrofická atmosféra (obrázky pohřešovaných (vytržených), zapálené svíčky, zoufalí lidé...). Slabosti, které si film odnesl z předlohy jsou plochost postav a místy i nelogičnost jejich jednání. Prostě klasické béčko, které křesťana neurazí. ()