Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

TaanStari

Atalantu si dokážu představit mnoha způsoby, ale ani v jednom nevypadá jako zapařená norská odula. A Aksel Hennie? Kdo to kurva obsazoval? Ono to je vlastně celé tak trochu k zblití, kromě Iana McShana a Rufuse Sewella to vlastně nemá co nabídnout. Dwaynovi sice gorila jde, ale je to pořád jen gorila. ()

barteca

Na motivy Herkula v boji s Thráky, Kdysi jsem viděla film Dákové, myslím, byl zdařilejší a nejen proto, že tam hrál Vinnetou. ()

Chundys

Tak taková pohádka no, sednul jsem si do křesla a koukal! Občas se zasmál, ale nic světoborného - jinak The Rockovi bych toho Herkula i uvěřil :-) ()

Grizzly

Jo bylo to dobrý. Nesmíte na to koukat jako na historický film, ale jako na komiksárnu. Je to v podstatě takový sandálový fantasy na motivy antických bájí. Ale je to dobrý. Je to svižně natočený, bez zbytečných debilit, Johnson je strašná vazba, jeho partička zabijáků je vtipná a drsná a celý to tak nějak příjemně uteče. Nedovedu si představit lepšího herce do hlavní role a celou dobu sledování jsem měl na sobě přiblblej guilty pleasure úsměv. Sice tam hrajou hnusný ženský, ale zase se neztrácí čas s romantickejma blábolama. Mám rád filmy s hovadsky namakanejma válečníkama Conanova typu, potěšilo mne nápadité "boření mýtů" a oproti zvratkům typu Pompeje je to klenot takže nekriticky 70 %. ()

Matli

Tohle mě bavilo!............Dwayne je prostě dobrej. Příběh a závěr jsou maličko ošoupaný a jednoduchý, ale má to prostě šmrnc. Mít to pod palcem takovej Ridley Scott, tak to bude asi jiná hra, ale i tak veliká spokojenost. Asi mi tam chybělo více těch bájných příšerech, no třeba příště. 76% ()

Mania

Chvílemi jsem uvažovala, zda to není parodie. Některé hlášky byly vtipné, některé se o to bohužel jen vzdáleně snažily a hodně z nich jsem slyšela už v jiných filmech. Bohužel se nevyhnu srovnávat s druhým Herkulovým filmem, opět se ptám, proč dvakrát v tom samém roce? Tento film je víc fantasivní, nebere se tak vážně. Herkules, ač mi není úplně nejsympatičtější, je o něco lepší než blonďatý Herkules. Netváří se tak tupě a mojí generaci, která nehledí na legendu a je odchována na Sorbově Herkulovi je tak nějak bližší. ()

godycz

neurazejici pohled na moznost legendy, se sympatickym obsazenim, dobrou hudbou a uzasnym hurtem. btw: kdo obsadil tu uberseredu do role manzelky herkula ??? ()

Pidzey

The Rock=Herkules. Je jasné, že pokud měl někdo někdy hrát tohoto bájného hrdinu, je to bez debat právě Dwayne. Nikdo jiný nemá na to tuhle postavu ztvárnit. Tenhle příběh nahlíží na onu legendu z jiného úhlu a Herkules tu vystupuje jako obyčejný žoldák, který se teprve musí stát tím o kterém se mluví. Story je to klasická, hrdina přijde do okupovaného království, vytrénuje farmáře ve vojáky, vyhraje bitvu a a a a je zrazen, aby pak mohl ukázat svou pravou tvář. A víte co, mě tohle klišé bavilo a stačilo. Už jen kvůli bezvadný partě do nepohody, v čele se sympatickým Rufusem Sewellem, která Herkula doprovází, z které by si nejméně tři postavy zasloužili vlastní film. Nebo občasnému vtípku, který opravdu rozesmál. Bitevní scény jsou celkem zábavné a hlavně přehledné. Každý z hrdinů tu má svůj prostor a každý se mlátí svým osobitým způsobem a i když třeba amazonka se tak trochu opičí po Legolasovi, věřil jsem ji každý výstřel z luku. Není to úplně blbej film, ale na konci jsem měl pocit, že tahle družina, by si zasloužila něco většího a epičtějšího. ()

Bozvav

Vůbec ne špatný film, se zajímavým úhlem pohledu na Heculův život. Dwayne Johnson se zhostil role se ctí. snad jen bych čekala trochu odlechčení v podobě nějakých vtipných hlášek. těch bylo pomálu. Výprava velmi dobrá, akce úchvatné. Za mne tři a půl hvězdy. ()

Jocker94

Když jsem vcházel do kina, chtěl jsem parádní, rychlou, přímočarou řežbu, u které si budu moct parádně odpočinout, a přesně to jsem taky dostal! THE ROCK skvělý a ... a to je vlastně vše. No a kupodivu to stačí :-) ()

Heroine

Řvoucí Hydra na začátku mně sice hned trochu rozesmála, ale vizuálně jsem stále dávala šance. Lev, Kerberos, kostýmy, černé koně... vizuálně to není špatné. Co mi ale fakt vadí, je celé to překrucování všeho. Proč si musel scenárista pro svoje utvrzovaní sebe i ostatních, že nic ani vzdáleně bytostného, nadpřirozeného či mystického neexistuje, vybrat zrovna řecké báje? Nehodí se to tam. Ale řekla bych si dobře, zkusili být originální, a moc to nevyšlo... Ale další věcí, která mi vadí, je to prapodivné obsazení. Je pravda, že ve světě kde Amazonky vypadají jako hnusné, bledé, vychrtlé Norky, Hercules tak trochu jako z Hawaie, král Eurystheus jako úchylnej Angličan, a vůbec, celý je to jinak banda anglánů, tak v tomhle světě pravděpodobně Kentauři opravdu neexistují. Dwayne Johnson má sice předpoklady (fyzické) být dobrý Hercules, a taky za něj aspoň jedna hvězda. Ale zasloužil by si býval mnohem lepší film! Je to tak na 35%, a zbytek času jen nechápavě koukám. ()

Clu

Vysoká očekávání rozhodně nebyla a já ke svému potěšení dostal víc, než průměrné hloupé béčko. Měl jsem z toho příjemný pocit radosti z filmařiny, nenudil jsem se ani trochu a typicky hloupé to taky nebylo. Musím vyzdvyhnout zábavné herecké výkony všech a obzvlášť přesvědčivě "badass" lučišnici, jakožto málokdy shledávám postavy ženských bojovnic věrohodnými a dobře zahranými. Pokud bych musel něco vytknout pak to je poněkud plochý výkon Johna Hurta, naproti zábavnému bratrovi Ralpha Fiennese. Škoda že jeho linka (přestože pro děj stěžejní) byla odbyta flashbacky a jedním krátkým monologem. A přidat o pár víc epických momentů v bytkách a byl bych i všechno tohle odpustil. Obecně velký palec nahoru. ()

Hapretor odpad!

Dvejn "Skalka" Žoncon nikdy nevypadal líp a zároveň snad nehrál a snad už nebude hůř v tak hrozně nepovedenym filmu. Je opravdu velmi škoda, že tak nahnaná a precisně "vystajlovaná" muskulatura byla jediná, co lze uvést jako klad filmu. Trailer je velmi lživý, obsahuje vlastně to nejlepší a to v samotném ději ani není - jak zde píše většina uživatelů. Zcela mimo mytologii, bere se to nejspíš vážně, přitom je tam pár dobrých vtipů a scén, které spíše značí parodii, která by dle mě byla tím pravým zvoleným směrem - on Rock se ani do jiných "žánrů" vlastně nehodí - jeho hraní je už parodie sama o sobě - ale ono je to mysleno cool a vážně. Nefunguje to vůbec, ani jedno z toho, vtipy vyjdou doprázdna, vážná složka děje nudí a je trapná. Pro mě, další největší zklamání roku 2014 !!! - Je až zarážejíci, že laciná napodobenina od "věhlasné" společnosti Asylum (Hercules Reborn) mě bavila více. Tam totiž ten děj byl lepší !!! (a odvážím se říct/napsat, že i ty herecké výkony). ()

M.Myers

Pro mě velké zklamání! Rock pro roli Hercula jako zrozený, rozpočet štědrý, trailer lákavý a výsledkem je pouhá dobrodružná sračka bez mytologických monster, bez tehdejších božstev, bez pořádné akce. Pro mě pěknej podraz, protože ve filmu Hercules přesně očekávám monstra, bohy a pořádné bitky hlavního hrdiny s nimy, a né aby byl v čele bizardní party debilů a jako žoldák si přivydělával někde v Trákii, zdejší spor mě absolutně nezajímal. Takhle si to snad ani nepředstavoval sám Dwayne Johnson a pokud ano, je to velmi smutné. Připadá mi to jak nějaká verze Krále Škorpiona v horším provedení. Čekal jsem asi moc, za mě sranec roku 1*... ()

matini

Podívala jsem se na trailer, pak na film a musím říct, že ty dvě minuty traileru byly mnohem lepší než následujících 95 minut filmu. Bohužel to dopadlo tak, že všechny zajímavé scény byly v těch dvou minutách a ve zbytku filmu chyběly. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)